Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
10.242
Cevap
92
Favori
315.015
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU
Giriş
    697 Mesaj

yaşadığın sorun bence güncelleme ile düzelebilecek bir şey değil. imkanın varsa fotoğraf eklersen daha net yardımcı olabilirim ya da başkası yardımcı olabilir. bir de diğer bileşenlerini ve monitör modelini yazar mısın
    |
    |
    NietzscheFriedrich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Bana kişiselden dokunursan istediğimi derim ve cahilsin ,IPS panellerin kontrast özürlü bir teknoloji olduğundan bir haber birisi gelipde HDR|DV gibi yüksek kontrast isteyen bir teknolojiyi IPS üzerinden övüyorsa ciddiye alamıyorum,boş adamsın çirkinleşme ve konuyu saptırma.

Edit;Bak ne diyorum cahilsin sen,IPS panelde HDR öven adamsın sen,sırf inat için saçmalıyorsun,normalde bunu yapmam ama senin gibilerinde hoşuma gidiyor.

Alıntıları Göster
    Sıkıntılı misin dostum? Yazismaya salca olan sensin. Yirtik dondan firlar gibi yaziyi yazarken beni alintilayan sensin. Hala gelmis bıdı bıdı konusuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

https://www.wagnardsoft.com uzerinden DDU ile suruculeri guvenli kipten kaldirip, surucuyu yeniden yukleyip tekrar deneyebilir misin?

|
    |
    NietzscheFriedrich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Oldboy86

Sıkıntılı misin dostum? Yazismaya salca olan sensin. Yirtik dondan firlar gibi yaziyi yazarken beni alintilayan sensin. Hala gelmis bıdı bıdı konusuyorsun.

Alıntıları Göster
    Tamam tamam üstüne çok gittim farkındayım ama yapma böyle biraz araştır
    |
    |
    Asus Maximus X Code | Intel i7 8700K@5Ghz | MSI 1080Ti LightningZ@2075/12000Mhz | Corsair Dominator Platinum 32GB 3000Mhz | Creative Sound Blaster ZxR | Samsung 950 Pro 512GB (O.S) | Samsung 850 Pro 2TB (Games) | WD Red 6TB (Storage) | Toshiba 14TB 7200rpm (4K Archive) | Phanteks Evolv X | Corsair Individually Sleeved Blue | Corsair AX1500i | Corsair H150i PRO | Corsair K95 Platinum | Corsair MM300 Extended | Logitech G Pro Wireless | Beyerdynamic MMX300 | Be Quiet Silent Wings 3 Fans | Nzxt Aer Fans & Hue+ | Samsung CRG90 QLED 49'' SuperUltrawide 5120x1440 120hz HDR1000 | Sony X930E 65'' 4K HDR | Sony PS4 PRO
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Hocam bileşenler şu şekilde:
    Gigabyte rtx 2070 gaming oc gpu
    Amd ryzen 7 2700x cpu
    Msi x470 gaming pro anakart
    Gskill 2x8gb 3200 Mhz ram
    Evo 970 250gb ssd
    Wd 500gb hdd
    Acer XB271HUA monitör

Alakalı birkaç fotoğraf yükleyeceğim az sonra.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    rylai2113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1189 Mesaj

Fehmi abi senin için

Henüz oyun ya da benchmark testi yapamadım.Final haftasında olmamdan ötürü sistem ile çok zaman geçiremiyorum.Ek olarak format atmam da gerekecek. 05 ocaktan sonra daha yoğun kullanacağım..

Ek olarak, EKWB 1 şubat itibari ile FTW 3 için blok çıkacak.Bu kasa yapısı, bloksuz kart kullanımına pek uygun değil. Bloklu şekilde 2100 Mhz de 45 48 derece Loadda kalacağını düşünüyorum. Daha stabil ve serin bir kart olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufuk_XT -- 1 Ocak 2019; 14:1:11 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dJ_bLoW
    AMD Ryzen 9 3900X • Gigabyte X570 Aorus Master • 2x16GB Gskill TridentZ Neo 3733Mhz • Asus RX5700XT - EK Vector Radeon RX 5700XT RGB Nickel Plexi • Samsung 970 Evo Plus 1TB NVMe M2 • Thermaltake Tower 900 Snow Edition • Noctua 5x14cm 900 RPM Redux - Noctua 4x14cm 3000 RPM Industrial • Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire • Razer DA Elite • Razer Goliathus Speed Edition • Corsair AX1500i • Xbox One Controller - Wireless adapter • Rog Strix XG32VQR • Edifier S530DW 2.1 • HP LaserJet Pro MFP M477 • Extreme Level Custom Water Cooling......
  • Yüzbaşı
    392 Mesaj
    Va paneli oyun için öven adamın vay haline;hdr performansı ve yüksek kontrastı ayrı bir konu bunu inkar eden yok zaten ama oyun konusunda en yavaş ağır panel türü olduğu gerçeğini değiştirmez.Va panel hız-net geçişler yani tepki konusunda özürlüdür,film izlemek istiyorsan gidip alabilirsin va panelini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 1 Ocak 2019; 16:2:41 >

Orijinalden alıntı: arda505

Va paneli oyun için öven adamın vay haline;hdr performansı ve yüksek kontrastı ayrı bir konu bunu inkar eden yok zaten ama oyun konusunda en yavaş ağır panel türü olduğu gerçeğini değiştirmez.Va panel hız-net geçişler yani tepki konusunda özürlüdür,film izlemek istiyorsan gidip alabilirsin va panelini
    Görüntü kalitesi> ms,ghosting benim için bu durum film içinde oyun içinde aynıdır ki kaliteli VA panellerde bahsettiğin ghosting'i görmek için oyunu bırak hasta gibi hata aramak gerekiyor.
    Kimse leş gibi siyahlara,IPS glow'un halay çektiği,kontrastın karne rakamlarından ibaret olan panallere yüklü para bayılmaz.
    Görüntü kaliteside neymiş,bakkalın kullandığı TN gizli kamera paneli bana 1ms versin yeter diyosanda o senin keyfindir bişey diyemem.
    Ben IPS ultrawide kullanıyorum leş gibi PG35VQ'u bekliyorum,çıkınca satarım 2. elden,alırım dersen özelden güzel bir fiyattan veriyim sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 1 Ocak 2019; 16:34:33 >
    Asus Maximus X Code | Intel i7 8700K@5Ghz | MSI 1080Ti LightningZ@2075/12000Mhz | Corsair Dominator Platinum 32GB 3000Mhz | Creative Sound Blaster ZxR | Samsung 950 Pro 512GB (O.S) | Samsung 850 Pro 2TB (Games) | WD Red 6TB (Storage) | Toshiba 14TB 7200rpm (4K Archive) | Phanteks Evolv X | Corsair Individually Sleeved Blue | Corsair AX1500i | Corsair H150i PRO | Corsair K95 Platinum | Corsair MM300 Extended | Logitech G Pro Wireless | Beyerdynamic MMX300 | Be Quiet Silent Wings 3 Fans | Nzxt Aer Fans & Hue+ | Samsung CRG90 QLED 49'' SuperUltrawide 5120x1440 120hz HDR1000 | Sony X930E 65'' 4K HDR | Sony PS4 PRO
  • Yüzbaşı
    392 Mesaj

Glowu geç bir kere va glowda var,ben tn panelci değilim bu arada ips kullanıyorum ayrıca ille de odaklanmaya veya zorlamaya gerek yok ghosting görmek için,kendini zaten bariz belli ediyor oldukça fazla ips-tn-va monitör kullandım beni oldukça rahatsız ediyor çok rahat fark ediyorum ben oyunda siyahları daha koyu göreceğim diye o bulanıklığı-izleri kısacası çileyi çekemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 1 Ocak 2019; 16:38:40 >
    |
    |
    Digital Reaction kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekürler Ufuk'cum eksik olma

Kartı bu haliyle kullanıp müsait olduğun zamanda OC, ısı ve gürültüsü hakkında bilgi verirsen sevinirim.

Madem blok alacaksın kendi bloğunu neden düşünmüyorsun?

|
    |
    Ufuk_XT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z97 MPOWER MAX AC /| INTEL i7 4790K 4.7 Ghz /| Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory /| EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 /| Corsair H100 /| SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör /| SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD /| SAMSUNG Spinpoint HD753LJ 750GB ve 200GB HDD /| Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU /| CM HAF-X 942 /| Logitech X-530 5.1
  • Binbaşı
    1189 Mesaj

Bu blok hem 200 dolar hem de tasarım olarak eski bir soğutma motoru kullanıyor abi. EK nın tasarımı en güncel ve daha modern.Bunun soğutmayada 3-4 derece etkisi var. Ayrıca EK yı çok daha ucuza alabiliyor olacağım.

Bunları düşündüğünde Hydro Copper mantıksız kalıyor abi.
    |
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 9 3900X • Gigabyte X570 Aorus Master • 2x16GB Gskill TridentZ Neo 3733Mhz • Asus RX5700XT - EK Vector Radeon RX 5700XT RGB Nickel Plexi • Samsung 970 Evo Plus 1TB NVMe M2 • Thermaltake Tower 900 Snow Edition • Noctua 5x14cm 900 RPM Redux - Noctua 4x14cm 3000 RPM Industrial • Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire • Razer DA Elite • Razer Goliathus Speed Edition • Corsair AX1500i • Xbox One Controller - Wireless adapter • Rog Strix XG32VQR • Edifier S530DW 2.1 • HP LaserJet Pro MFP M477 • Extreme Level Custom Water Cooling......
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj
    Crash olmıyan O.C ayarlarını bulduktan sonra "OCCT" ile "Error-Check" kontrolu yapmanız tavsiye edilir , "Error-Check" yapmaya başladığı zaman GPU "Core" veya "Memory" tarafında , performansta anlık düşmeler vs.. oluşur , O.C tan tam verim alamazsınız.

http://www.ocbase.com/index.php/download

Aşağıdaki ayarlar ile 10 dk civarı test etmeniz önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 1 Ocak 2019; 19:07:20 >
    |
    |

Konunun içine mıçmışsınız tebrikler arkadaşlar, gidin başka yerde gömün 20xx serisine. Burada insanlar boş yazılarınızı okumak zorunda değil.

Giga 2070 gaming sahibi arkadaşım hemen iade et kartını.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: NietzscheFriedrich
    Phanteks P300 Cooler Master Masterwatt Lite 600W Intel I5 8600K(Delid) Msi Z370 TomaHawk
    Evga CLC 240Mm Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming G.Skill Trident Z RGB 16GB(2X8) 3000Mhz CL16 DDR4 James Donkey 240Gb
  • Yarbay
    2814 Mesaj

Sürekli evde oyun başında olamıyorum arkadaşlar, telefonun resim kalitesi vs de etkiler durumu ama az çok anlatmak istediğimi gösterir diye düşünüyorum. luminance 1000, paper White 110. En iyi bu ayarlarda gözüme güzel gözüktü diyebilirim

Ek olarak hdr'yi Windows'tan açıp renkler soldu sanmıştır diyen arkadaşa buradan selamlarımı gönderiyorum forumda sırf oyunda hdr ile ilgili benden daha fazla materyal ayar vs. deneyen yoktur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 1 Ocak 2019; 20:14:49 >
    |
    |

Hocam bende bulunan aynı renk solması sende de var işte, Yani renkler hep tekdüzeleşiyor, özellikle kayaların üzerinde bulunan vs. yansımalar kayboluyor. Hdr oyunlarda etkili olabilmesi için oyunun komple hdr'ye göre yapılması gerekiyor anlaşılan. Filmlerde vs. sorun yok. Hdr ile ekran kararıyor, renk cümbüşü gidiyor, renk geçişleri koybolmaya başlıyor.

En önemlisi hdr ile ekran kararıyor arkadaşlar. Belki monitörler daha yüksek nits değerine sahip olsa sorun ortadan kalkacak bilemiyorum. Ancak monitör olarak yüksek parlaklık değerine sahip monitörler hem yok hem de yakın zamanda gelmeyecek.
    |
    |
    Oldboy86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Hocam bende bulunan aynı renk solması sende de var işte, Yani renkler hep tekdüzeleşiyor, özellikle kayaların üzerinde bulunan vs. yansımalar kayboluyor. Hdr oyunlarda etkili olabilmesi için oyunun komple hdr'ye göre yapılması gerekiyor anlaşılan. Filmlerde vs. sorun yok. Hdr ile ekran kararıyor, renk cümbüşü gidiyor, renk geçişleri koybolmaya başlıyor.

En önemlisi hdr ile ekran kararıyor arkadaşlar. Belki monitörler daha yüksek nits değerine sahip olsa sorun ortadan kalkacak bilemiyorum. Ancak monitör olarak yüksek parlaklık değerine sahip monitörler hem yok hem de yakın zamanda gelmeyecek.
    Dostum merak etmiştim sadece.
    |
    |

Önce araştırmayı öğrenin. Ben hiç kimseye saydırmıyorum. Günahları boyunlarına. Bakın en basitinden Nvidia'nın kendi sitesinde bile yabancılar çekinmeden neler neler saydırmışlar. Hayal kırıklığı gibi şeyler söylemek çok hafif kalmış...

işte kolay ulaşım bir link:

https://forums.geforce.com/default/board/227/geforce-rtx-20-series/1/

Yukardaki linkten bir örnek konu: https://forums.geforce.com/default/topic/1075545/geforce-rtx-20-series/major-complaint/

"Its because fools worship the YouTube stars. So Nvidia showers them with free things so the fools that see their idols hold things, buy them."

----------------------------------Tabii birde işe olumlu yönden bakmakta var yani belli mi olur Nvidia için herşey yolunda gider ve gelecekte bizler için Nvidia 11Gb RTX3080TI için 2400$ isteyebilir . Olumlu yönden bakmaktaki derken Nvidia'yı kastetdim bizi değil

Bak şu bir de yatırım bankası olacak Morgan Stanley'e; İncelemelerden sonra Nvidia'nın yeni 2000 serisi kartlarına hayal kırıklığı demiş, ahh şu incelemeleri yapanlar yok mu, ya o hele Morgan Stanley analisti Joseph Moore'un dediklerine bakın özetle; Yeni kartlar için beklentilerin altında performans diyerek Nvidia’yı bombalamış, ama buna rağmen Nvidia için umudunu yitirmemiş gelecekte Nvidia hisseleri için 273$ olan bir beklentisi var yani yanan gönüllere su serpmiş ama sonra 266.28$ düşen Nvidia hisseleri şimdilerdeyse malesef 133.5$ cıvarında seyrediyor. Gelelim asıl soruya siz bir yatırımcı olsaydınız ve 266$'dan hisse alsaydınız ve 133$ düşüverseydi ne hissederdiniz? Peki şimdi ağlayan kim?

https://www.cnbc.com/2018/09/20/nvidia-falls-after-morgan-stanley-calls-new-gaming-card-disappointing.html

https://www.tomshw.it/hardware/morgan-stanley-boccia-nvidia-geforce-rtx-sotto-le-attese/

Not: Bakın bunlar sadece yurt dışından bir kaç örnek yorum bunların benimle bir alakası yok kesinlikle onları ben etkilemedim tamamen kişilerin kendi iradesi. Joseph Moore'u filanda tanımam...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 1 Ocak 2019; 21:58:53 >
    |
    |
    Anti Fanboy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Talih, Cesurdan Yanadır!" John WICK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
  • Yarbay
    3532 Mesaj

Rtx serisi gtx 10xx serisi kadar başarılı bir geçiş yapmadı bunu zaten kabul ediyoruz hocam. Senin donanım konusunda ki bilgilerine de güvenim sonsuz ama ürün ve performansı zaten ortada tartışılacak bir şey yok ki. Eski seri alacağıma yeni seri almayı tercih ettim ben pişman mıyım? Hayır en kötü model sıfır bir 1080ti alsam en az 4000 4500tl verecektim ama 1080 1080ti arası kart almayı tercih ettim ileri de elden kolay çıkarmak için. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Interstellar
    Phanteks P300 Cooler Master Masterwatt Lite 600W Intel I5 8600K(Delid) Msi Z370 TomaHawk
    Evga CLC 240Mm Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming G.Skill Trident Z RGB 16GB(2X8) 3000Mhz CL16 DDR4 James Donkey 240Gb
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj

Dostum dediklerin doğru coğu kişi hayal kırıklığına uğradı ama,pc toplamak isteyenler yada yükseltmek isteyenler için rtx serisi daha cazip.neden?u
    1)elinde 1080-1080ti geçer mi geçmez mi bilemem,bence ellerindeki ürünün garantisi bitmeden satıp geçmeliler.geçmezlersede yeni seriyi bekleyip ellerindeki ekran kartlarının garantisi biteceğinden değeri düşecek.
    2)benim gibi baştan pc toplayanlar garantisine 1-2 yıl kalmış 1080ti a 3.500-4000 arası vereceğine sıfır 2070- 2080 alması cok daha mantıklı.
    Mesela ben indirimden msi duke 2080i 4780 tlye aldım..indirimleri kovalayanlar bu fiyatlardan bulurlarsa çok daha mantıklı geliyor rtx serisi kartları almak.
    Bunca sebep varken bana 1000 serisi kart almak için geçeli sebepler nelerdir söylermisiniz?

Zaten üst seviye kart kullananlar bence 2 yıl içinde kartlarını elden cıkarmalılar zarar etmemek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetkpm -- 1 Ocak 2019; 22:34:52 >
    |
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1999 Mesaj

Yahu alın ve siz iyi yönlerini yazın biz kötü gördüğümüz yönlerini eleştirelim bu iş böyle yürür.Umarım rayına oturur. Herkes aynı fikirde olacak değil ya Geforce forumunda çekinmeden elin oğlu kızmış saydırmış şey pardon yazmış. Bu kartlardan bende alabilirdim ama araştırınca ne RT'yi tam olarak tüm özellikleriyle verebildiğini yani RTX "On" onu anladık da ne kadar "On" ve ne de DLSS gibi çakma 4k'sı ile gözümü boyayamadı. Umarım sonraki seri daha agresif çıkar. 1080TI bilgisayarıyla uğraşmak istemeyen huzur arayan kullanıcıya hitap ediyor yani daha garanti bir ürün en azından ne olduğu biliniyor. RTX serisinin ne yöne evrileceği net değil. DLSS'ye gelince önü gerçek 4K da ekran kartları istenen performanslarda zorlanmadığında kesilecek bir teknolojiye benziyor ya da daha açık konuşursak DLSS bir tür Nvidia çakallığı yani 4K beklentilerine hitap edecek olan donanım seviyesinde çıkması beklenen kartları bir tür erteleme-öteleme oyunu gıdım-gıdım ilerlemeyi sağlama gibiyse bu yönden bakılınca DLSS iyi mi kötü mü yoksa günü kurtarma çabası mı?
    |
    |
    Emre-Dylan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Talih, Cesurdan Yanadır!" John WICK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.