Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
388.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence en düşük modelde(ventus) olsa 2080 alın.bütçe varsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nvidia forumlarında hala insanlar 2080 ve 2080 ti den çok şikayetci , her gün en az 2 şikayet konusu açılıyor. Durum böyle iken umarım 2060 daha sağlıklı çıkar.
  • Düşük model kart almamaya yeminim var benim dostum. Satarken dert, kullanırken sesi ısısı dert.

Bu yüzden bilinen marka model almak en mantıklısı. Orta segment soğutmalı kart bile alınmaz bana sorarsanız.
  • @Manyaqçocuk

Ventus bildiğiniz FE zaten. FE tasarım, ses, sıcaklık olarak kötü değil.
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Doğru sizde haklısınız..indirim bekleyin isterseniz ben cok uyguna duke 2080 almıştım.yada bu kartı kullanan @Emre-Dylan var size bilgi verir kendiside kullanıyor.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Kötü değil derken en kötüsü bu sonuçta. Satarken gitmez, sesli çalışır. Hele kapalı kasada havalandırma da 10 numara değilse kulaklık ile oyun oynamak daha mantıklı hale gelir

Bu arada mesajın muhattabı ben değilim arkadaşlar yanlışlık oldu, bende 2080ti var zaten şimdilik memnunum
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Aynen 😂😂 şimdi fark ettim hatlar karışmış..

• quote:

Orijinalden alıntı: Question-X

4K monitörü uğurlayıp , "1K" monitöre geri döndüm , Nvidia nın yeni düzeni , 1K + RT + yapay zeka ile performans kaybı olmadan 4K keskinliği , buna uyum sağlamakta fayda var.

Asus un "ROG XG27VQ" modelini aldım.

Fiziksel çözünürlük düşünce nasıl 4k keskinliği elde edecek ki?
  • Herkese selam, cuma günü yurtdışına çıkıyorum, belçika,fransa, hollanda bu ülkelerde bulunacağım, rtx2080ti ekran kartı almak istiyorum, bu ülkelerde nerelerden bulabilirim, ayrıca dikkat etmem gereken noktalar nelerdir, aklımda evga var global garantiden dolayı, yurtdışına çıkıpta ekran kartı alan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Av_ALejaNdRo -- 9 Ocak 2019; 14:25:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chengineer kullanıcısına yanıt
    Aslında çözünürlük ile keskinlik arasında bir şey yoktur piksel yoğunluğu ve uzaklık vardır.

1080p 55" tv ile 3 metreden 8k tv'yi ayırt edemezsiniz.

Gerçi ben 1080p üzerinde gözün pek ayırt edebildiğini sanmıyorum. Teknoloji editörleri bile 2k ile 4k monitörü ayırt edemiyor neredeyse. Aynı zamanda cep telefonumdaki piksek yoğunluğunu yakalamam için monitörümün 30k filan olması gerekiyor.

Gel gelelim telefondan monitöre geçince yadırgama durumu var mı? Yok.
  • Nvidia her zaman yeni bir teknoloji çıkardığında eline yüzüne bulaştırır. O sebeple DXR teknolojisi bu karttan 2 nesil sonra 4000 serisi ile tam olgunlaşacaktır. O zamana kadar da DXR ile uğraşmayıp normal oyunlarda çok daha iyi performans almak üzere kart alıp DXR açmadan oynamak en mantıklısı.
    Zaten bi karta binlerce tl bayıp "ederi olmayan parayı" vermek enayilikten başka birşey değil. 2070 ya da 2060 alıp geçin. Uğraşmayın.
  • Orodruin kullanıcısına yanıt
    rt ve dlss olacaksa şu an kartlar bayağı ucuza satılıyor zaten. Yani ilerleyen zamanda bu teknolojiler kullanılır ise fiyatlar düşme yerine artma eğilimi gösterecektir. Şimdiki fiyatların belkide 2 katına hazırlayın derim kendinizi.

fiyatların düşük olmasının tek sebebi 1080 veya 1080ti'ın hala piyasada olup çok daha ucuza satılabilmesi ve miningden gelen 2.el kartların yeni kartlara eğilimi geciktirmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 9 Ocak 2019; 15:29:15 >
  • AMD 7nm'de bile ancak 2080 performansına ulaşabilmiş ve o kartın 2080'den çok daha fazla güç çekeceğine eminim, tam bir hayal kırıklığı. Üstüne 2080 RT çekirdekleri nedeniyle performansı düşük bir model eğer full chip olsaydı performansı daha yüksek olurdu. Buda gösteriyorki AMD'nin ekran kartında Nvidia'yı üst seviyede geçmesinin artık bir imkanı yok.
  • hocam sizin durum farklı scale ettiği için. en azından benim söylemek istediklerimden bağımsız.

@No Way Out

dostum amd zaten geçemeyeceği belli 7nm'de geçebilen zaten 14nm'de de geçer nm sadece maliyet ve daha az güç tüketimi getiriyor. Performans getirmiyor sonuçta.
  • İlk Ray Trace benchmark olma özelliği taşıyan 3DMark Port Royal testinin Guru3D tarafından elde edilen sonuçları

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

Testin varsayılan çözünürlüğü 2560x1440p ve test sisteminde 5960x işlemci kullanılmış fakat test sonucunu sadece grafik puanı belirliyor.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Paylasım ıcın Tesekkurler Murat.
    Fps değerleri komik ötesi.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Herkes F/P oranı en kötü rtx 2070e yükelendi yazık. Giden dövizlere.
  • 2k+dxr sonuç 30.x fps akıyoruz çok akıcı, teşekkürler nvidia

tek kart 9900k@5ghz + 2080@2.1ghz gpu/8ghz mem = 6609

https://www.3dmark.com/3dm/32223016
  • beyler onu bunu geçinde bu rt niye tomb raider'a gelmedi hala? (ki sırf bu yüzden satın aldım) Metro'da bile gelecek mi kesin değil. Cidden bekledik ama yeter artık insan kartı aldık bari 3-5 oyunda görseydik diyor açıkçası artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 10 Ocak 2019; 1:13:41 >
  • Shadow Of The Tomb Raider'a Ray Trace eklenmemesinin temel nedeni oyunda DX12 aktifken yaşanılan stabilite ve çökme sorunlarının olmasıdır.Nvidia bu soruna yönelik son Hotfix sürücüsünde bir düzeltme yayınlasada yinede DX12 etkinken çeşitli çökme sorunları yaşanıyor.Ray Trace de DX12 ile birlikte çalıştığından dolayı oyundaki bu sorun çözülemediği içinde oyuna Ray Trace güncellemesi eklenemiyor.Steam'de oyunla ilgili olan başlıklardada oyunu Ray Trace için alan kullanıcılar henüz bu güncellemenin eklenmemesinden şikayetçiler fakat geliştirici tarafında buna yönelik bir güncelleme hazırlığı şu an için bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 10 Ocak 2019; 1:26:2 >
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.