Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10.246
Cevap
91
Favori
315.355
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> RTX 2080 Ti , RTX 2080 , RTX 2070 , GTX 2060 , GTX 2050(Ti) ANA KONU
Giriş
    660 Mesaj
    Sanırım rtx sahibi olanlar oyun oynamaktan foruma girip birşey yazamıyor.rtx i kötüleyenlerde buralarda yazıyorda yazıyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Orodruin

Merhabalar dostlar. Evde kullandığım GTX 1070 ekran kartımı bi iki ay içerisinde upgrade etmeyi planlıyorum. Intel Core i7 5775c 5. nesil 14nm Broadwell işlemci (4.1 ghz), gigabyte z97x gaming 7 anakart ve 32 gb ddr3 2400mhz gskill ram (8x4) ile kullanıyorum. RTX Serisinden 2070 almak gibi bir planım var. sadece oyun değil aynı zamanda render işlerinde de kullanacağım. Single player ve battle field gibi online oyunlar da bu kombinasyonla bir darboğaza neden olur mu ?

Kullandığım Monitör LG 29UM68-P Ultrawide 2560x1080.

Fikir atarsanız sevinirim..

Gpu kullanım genelde bf5'te oyunlarda %85 ve %95 arasında gider gelir. Ben şuan rtx 2070 aldığıma pişmanım keşke yurt dışından(newegg v.b.) 2080 alsaydım diyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Phanteks P300 Cooler Master Masterwatt Lite 600W Intel I5 8600K(Delid) Msi Z370 TomaHawk
    Evga CLC 240Mm Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming G.Skill Trident Z RGB 16GB(2X8) 3000Mhz CL16 DDR4 James Donkey 240Gb
  • Yarbay
    3532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkpm

Sanırım rtx sahibi olanlar oyun oynamaktan foruma girip birşey yazamıyor.rtx i kötüleyenlerde buralarda yazıyorda yazıyor..

Monitör yok abi cpu yetmiyor gpuya 1080p'te

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Phanteks P300 Cooler Master Masterwatt Lite 600W Intel I5 8600K(Delid) Msi Z370 TomaHawk
    Evga CLC 240Mm Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming G.Skill Trident Z RGB 16GB(2X8) 3000Mhz CL16 DDR4 James Donkey 240Gb
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not

Forumda AMD almadı diye anneye küfür edenler oldukça kart sahiplerinden yorum beklemeyin. Tek söyleyebileceğim Ray Tracing çok güzel bir teknoloji.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mehmetkpm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

7/24 bf5 mı oynuyorlar yanı rtx sahıplerı
    |
    |
    mehmetkpm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Oldboy86

Dostum sana zahmet hdr ve hdr olmayacak sekilde dedigim oyunlarin fotograflarini cekip gonderebilir misin?

Ben ips hdr kullaniyorum. Aksam isten eve donunce ben de paylasacagim.

Alıntıları Göster
    Evet, akşam da yazdığım gibi HDR ile HDR'sız fotoğraf koyuyorum. Oyun içi ekran görüntüsü alarak yapılamadığından dolayı Iphone ile çekilmiş fotoğrafları ekliyorum. Vaktim olursa HDR destekleyen diğer oyunlar için de burada paylaşım yapacağım.

Bu arada kargocu tarafından mı üfürülmüş yoksa başka bir şey mi olmuş bilemiyorum ama 4K çözünürlükte her şey Ultra ayarda 60FPS...

Farcry 5

HDR açıkken

HDR kapalıyken

Not: Bu arada fotoğrafların boyutu fazla olmasından dolayı malesef birebir upload edemedim. Fotoları küçültmek durumunda kaldım.

HDR AÇIK

HDR KAPALI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldboy86 -- 1 Ocak 2019; 1:35:42 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Monitör samsung chg90 hdr vs. aktif orada sıkıntı yok, ancak bütün renkler canlılığını yitiriyor hdr'da en iyi çalışan oyunlar ac serisi ve fc5 ama onlarda bile ne yaparsan yap yıkanma oluyor monitörden bağımsız olarak.

Karanlık sahnelerde daha iyi gözüküyor olabilir ama böyle çiçekli böcekli canlı renklerin olduğu yerlerde hdr sadece sahnedeki en parlak noktaya odaklanarak geriye kalan renkleri soldurması ile biliniyor zaten. Benim ayarlarımda bir sıkıntı yok kısacası. Sizde de aynı durum olması lazım.
    Dostum seni bekliyorum; gönder ki bir kıyas yapalım lütfen.

Dediğim gibi HDR açıkken ve HDR kapalıyken -screenshot olarak değil- fotoğraf çekip gönderirsen çok daha iyi olacak.
    |
    |
    Bahsedilenler: sangokudbgt , mehmetkpm

Dostum seni bekliyorum; gönder ki bir kıyas yapalım lütfen.

Dediğim gibi HDR açıkken ve HDR kapalıyken -screenshot olarak değil- fotoğraf çekip gönderirsen çok daha iyi olacak.

Alıntıları Göster
    Merhaba,kullandığınız panel IPS ve doğal olarak yaşadığınız deneyime de HDR demek doğru olmaz ve paylaşım beklediğiniz kişinin paneli VA, arkadaş her ne kadar HDR konusuna hakim olmasada paylaşacağı resimler sizin panelinizden daha ileri seviye olacaktır.

Bu arkadaş belliki Windows üzerinden HDR'ı aktif edip masaüstünün soluklaşmasını HDR sanmış,olması gereken HDR kaynağı 10 Bit 4:2:2 sinyali üzerinden gönderip deneyimlememiş o yüzden HDR renkleri soluklaştırıyor diyor.
    En iyi HDR deneyimi yüksek kontrast ve parlaklık paralelinde olur.

Kısacası HDR konusunda ikinizde sınıfta kalıyorsunuz:)

4K HDR MEG Remux filminden;

AC:Origins Oyunundan;

Konu sahibi dahil çok boş beleş vasıfsız adam var konuda,yadırgamıyorum artık,eğitim meselesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 1 Ocak 2019; 6:3:55 >
    Asus Maximus X Code | Intel i7 8700K@5Ghz | MSI 1080Ti LightningZ@2075/12000Mhz | Corsair Dominator Platinum 32GB 3000Mhz | Creative Sound Blaster ZxR | Samsung 950 Pro 512GB (O.S) | Samsung 850 Pro 2TB (Games) | WD Red 6TB (Storage) | Toshiba 14TB 7200rpm (4K Archive) | Phanteks Evolv X | Corsair Individually Sleeved Blue | Corsair AX1500i | Corsair H150i PRO | Corsair K95 Platinum | Corsair MM300 Extended | Logitech G Pro Wireless | Beyerdynamic MMX300 | Be Quiet Silent Wings 3 Fans | Nzxt Aer Fans & Hue+ | Samsung CRG90 QLED 49'' SuperUltrawide 5120x1440 120hz HDR1000 | Sony X930E 65'' 4K HDR | Sony PS4 PRO
    2 Not

Blok. turbo-powwer vasıfsızmış. Ulan bu adam olmasa kartlar piyasaya çıkmadan bilgi alamayacaksınız hala da boş boş konuşuyorsunuz.

|
    |
    Digital Reaction kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Anti Fanboy

Blok. turbo-powwer vasıfsızmış. Ulan bu adam olmasa kartlar piyasaya çıkmadan bilgi alamayacaksınız hala da boş boş konuşuyorsunuz.
    Belliki 13 yaşında bu kişi,konu sahibini hakkında düşüncem hala geçerlidir,bu tarz konuları açıp idare etmek işsiz ve az çok ingilizceye hakim sıradan bir üni öğrecisi'nin günlük işidir,fazla kalite veya detay istemeyip,ona göre bekletiye girmek lazım.

Dünya haberlerini Tesla'da staj yaparcasına duyurması,bu tip bebeleri heycana sokmasın'dan belliki adamı bir seviyeye getirmiş.

Bu tarz kişilerin yükü üstlenmesi güzel fakat giriş seviyesinde'ki bilgileri bile abartarak aktarması,komik geliyor konuya hakim kişilere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 1 Ocak 2019; 11:53:35 >
    Asus Maximus X Code | Intel i7 8700K@5Ghz | MSI 1080Ti LightningZ@2075/12000Mhz | Corsair Dominator Platinum 32GB 3000Mhz | Creative Sound Blaster ZxR | Samsung 950 Pro 512GB (O.S) | Samsung 850 Pro 2TB (Games) | WD Red 6TB (Storage) | Toshiba 14TB 7200rpm (4K Archive) | Phanteks Evolv X | Corsair Individually Sleeved Blue | Corsair AX1500i | Corsair H150i PRO | Corsair K95 Platinum | Corsair MM300 Extended | Logitech G Pro Wireless | Beyerdynamic MMX300 | Be Quiet Silent Wings 3 Fans | Nzxt Aer Fans & Hue+ | Samsung CRG90 QLED 49'' SuperUltrawide 5120x1440 120hz HDR1000 | Sony X930E 65'' 4K HDR | Sony PS4 PRO
  • Binbaşı
    1999 Mesaj

Forumdaş aslında genelleme yapmış bir-iki uyumlu oyunla kendini sınırlamamış, monitörü olan Samsung CHG90 ve HDR600 ile ilgili çok güzel açıklama yapan bir inceleme sitesinde de Windows'ta HDR'yi destekleyen bir dizi oyunu denemişler ve sonuçlarından dolayı büyük ölçüde hayal kırıklığına uğradıklarını belirtip nedenini de HDR uygulamalarının her oyuna göre farklılık gösterdiğini ve bununda nedeni olarak oyun geliştiricilerinin oyunlarını HDR için en doğru şekilde nasıl haritalaması gerektiği hakkında hiçbir fikirlerinin olmadığına değinmişler.( Asıl güzeli HDR1000 tabii )

Samsung CHG90 ve HDR konusu
    https://www.techspot.com/review/1633-freesync-2-hdr-impressions/

Ray Tracing'e karşı değilim ama RTX serisi kartlar kırpılmış RT performansına bir de önceki seri ile aynı miktarda vram ile piyasaya çıktı bari RTX2080TI 14Gb falan olsaydı ama 1080TI de olduğu gibi 11Gb. Peki ya fiyatı ve performansına gelince RTX 2080TI 1200$ bir sonraki seriye gelince, gidişata bakarsak sanırım extra %15-20 performans artışına RTX3080TI yine 11GB 2400$ olur
    |
    |
    Bahsedilenler: Oldboy86 , Digital Reaction kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Talih, Cesurdan Yanadır!" John WICK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
    2 Not

28 yaşındayım, Elazığ'da yaşıyorsan gel sana yemek ısmarlayayım hem tanışmış oluruz.

|
    |
    Digital Reaction kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Merhaba,kullandığınız panel IPS ve doğal olarak yaşadığınız deneyime de HDR demek doğru olmaz ve paylaşım beklediğiniz kişinin paneli VA, arkadaş her ne kadar HDR konusuna hakim olmasada paylaşacağı resimler sizin panelinizden daha ileri seviye olacaktır.

Bu arkadaş belliki Windows üzerinden HDR'ı aktif edip masaüstünün soluklaşmasını HDR sanmış,olması gereken HDR kaynağı 10 Bit 4:2:2 sinyali üzerinden gönderip deneyimlememiş o yüzden HDR renkleri soluklaştırıyor diyor.
    En iyi HDR deneyimi yüksek kontrast ve parlaklık paralelinde olur.

Kısacası HDR konusunda ikinizde sınıfta kalıyorsunuz:)

4K HDR MEG Remux filminden;

AC:Origins Oyunundan;

Konu sahibi dahil çok boş beleş vasıfsız adam var konuda,yadırgamıyorum artık,eğitim meselesi..

Alıntıları Göster
    Su yazdigin son cumleyi tekrar tekrar okudum. Bir insan neden durduk yere bunun yazar diye dusundum. Neden insanlari kucumsemeye calisir diye dusundum.Cok ciddiyim; nasil bir hayatin var dostum? Psikolojik rahatsizlik mi, karakterin mi gelismemis anlayamadim.

Konuya donelim. Ben diger arkadasa resimleri sadece kiyas yapmak icin gondermistim. Senin yaptigina guldum yalniz. Resim, video falan paylasmissin usunmeden, gecenin bir vakti, hem de bir talebim olmamisken ahahahahah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu da bizden yerli bir rt on-off örneği olsun...)

|
    |
    WARTIME kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Talih, Cesurdan Yanadır!" John WICK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
    2 Not

Hocam boş ver Allah aşkına 15-16 yaşında olgunlaşmamış çocuğun teki işte.

Ben de çocukken böyle atıp tutardım en iyi benim diğerleri şöyle şöyle diye ama akıllandık çok şükür.

|
    |
    Oldboy86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Su yazdigin son cumleyi tekrar tekrar okudum. Bir insan neden durduk yere bunun yazar diye dusundum. Neden insanlari kucumsemeye calisir diye dusundum.Cok ciddiyim; nasil bir hayatin var dostum? Psikolojik rahatsizlik mi, karakterin mi gelismemis anlayamadim.

Konuya donelim. Ben diger arkadasa resimleri sadece kiyas yapmak icin gondermistim. Senin yaptigina guldum yalniz. Resim, video falan paylasmissin usunmeden, gecenin bir vakti, hem de bir talebim olmamisken ahahahahah.

Alıntıları Göster
    Evet son yazdığım cümle fazla özgüven'den gelen bir şey,bu durumun seni sıkıntıya sokması veya kahkaha atmana sebep olması panel cahillin'den gelen bir şey olabilir,hayatımda çok iyidir sağol,döviz üzerin'den ödeme aldığım bir şikette çalışıyorum ve çokda mutluyum.

Konuya dönersek,resim beklediğim adamdan ziyade IPS'de HDR gerçeğini araştır derim zira komik duruma düşüyorsun.
    |
    |
  • Binbaşı
    1609 Mesaj
    HDR fılm ve vıdeolarda hdr oyunlara gore cok daha ıyı gorsellık alındıgı kesın.Oyunlarda hdr farklılık gosterıyor her oyunda aynı kalıte alınmıyor.
    BF5 de hdr guzel gözükmesine ragmen originsdekı hdr bıraz yavan kalıyor.Odysseyde ıse cok daha ıyı originse gore.
    Shadow tomb raıderda ıse karanlık yerler bıle aydınlık oluyor hdr ını begenmedım.

Hdr bıle kendı ıcınde ayrılıyor.dolby vısıon , hdr10 , hlg gıbı.Oyunlarda gelıstırılmesı sart.
    |
    |

IPS panelden HDR'performansı bekleyen adamı eğer ciddiye alacaksam çok ciddi argümanları olması lazım aksi halde cahildir.
    |
    |
    Bahsedilenler: Oldboy86
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, ben 20 gün kadar önce gigabyte rtx 2070 gaming oc ekran kartı aldım. Son 3 güne kadar normalce çalışıyorken bu son 3 gündür garip tepkiler vermeye başladı kart pubg, r6, et2 gibi oyunlara girince ekranda kimi zaman noktasal kimi zaman perdelenme şeklinde kırmızı yeşil yanıp sönmeler olup, oyunu açtıktan 5-10 sn. sonra oyunlar çöküyor. Sizce ne yapmalıyım? Direk iade mi edeyim yoksa yeni gelecek güncellemeleri mi beklemeliyim ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.