Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
388.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Beyler msi trio x 2080 ile 2080 duke arasında sıcaklık olarak bir fark göremedim yabancı kaynaklardan baktığımda. Acaba 70 73derece normal mi bu kartlar için asusun 60 küsürlerde gezmesi mi normal? Bu durum sadece msi markasına mı özel biri yardımcı olabilir mi?
    Asus strix > duke > trio benim siralamam ucu arasinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • draxis kullanıcısına yanıt
    Öyleyse onboard GPU'yu görüyor ve anakart donanımı görmediğinden driver kurulmuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: draxis

Evet şuanda driver güncel 416.34 gtx 1080 ile kullanıyorum sorun yok fakat 2080 ti ile driveri kuramadım bile.
    Guru3d sitesinden bi onceki driveri bulun ve kurmayi deneyin. Sorun yazilimsal gozukuyor bence.

Sorun cozulmezse kasaniz ile ve tum ekran kartlari ile gidin. Orada calistirin. Calismazsa orada baska kutu actirin. Ama bence sorun yazilimsal. Kartinizda sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 26 Ekim 2018; 0:41:19 >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Nvidia sitesinden 416.16 (önceki driver) indirip onu da kurmaya çalıştım fakat yine aynı hataayı verdi.

İşin kötü tarafı kart arızalı olsa yedeği yok vatanda 1 tane vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Öyleyse onboard GPU'yu görüyor ve anakart donanımı görmediğinden driver kurulmuyor...
    Bios ayarlarından şimdi aklıma gelmedi fakat bi kısım var ne nereye takılı görebiliyorsunuz ordan ekran kartının takılı olduğu yuvaya da baktım fakat sadece nvidia ibaresi vardı. Bildiğim kadarı ile orda da modelin tam adının yazması gerek değil mi?

msi x99a gaming 7 anakartım.
    Anakartın en yeni sürücüleri yüklümü özellikle chipset
  • en son sürüm bu gözüküyor ve bu bende yüklü

http://prntscr.com/lajxdq
  • quote:

BIOS default denedim. Eski driveri DDU ile nvidia klasörlerini sil seçeneği tikli olarak sildim. Aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster desem bile ekran kartı gözükmüyor. Söktüm eskisini taktım yarın vatana gidicem.
    DDU sildikten sonra pc restart ettinmi ?

Sildikten sonra yeniden baslati sec

Birde nvidiadan win10 64 bit driveri indiriyorsun degilmi?

Pciex 1.slota tak goruntu grlmiyorsa bir alt slota tak

Borduna guncel bios at

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Reset attım , displayport bağlantılarını kontrol ettim. Nvidia nın windows 10 64 bit sürümünü 2 kere indirdim. Eski sürümü de denedim. Biosum da güncel.
    kartı 14 gün içerisinde aldıysanız geri iade edin paranızı alın hiç uğraşmaya değmez.. 11.11 de alırsınız tekrar
    Geçmiş olsun. Bu kadar parayı bir karta veripde böyle saçma sapan sorunlarla uğraşmak cidden can sıkıcı. Akla gelecek şeyleride denemişsiniz zaten. Umarım sorununuz çözülür
  • quote:

Nvidia sitesinden 416.16 (önceki driver) indirip onu da kurmaya çalıştım fakat yine aynı hataayı verdi.

İşin kötü tarafı kart arızalı olsa yedeği yok vatanda 1 tane vardı.
    Baska subeden transfer yaparlar

• Çok geçmiş olsun...İnsan hevesleniyor böyle şeylerde ve kötü tecrübe olunca üzülüyor doğal olarak.Kart değişimi/iadesi için uğraşma düşüncesi bile insanı soğutuyor.@draxis

//

Zotac 2080 ti amp amazon üzerinde stoklara girip çıkıyor bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teken

Çok geçmiş olsun...İnsan hevesleniyor böyle şeylerde ve kötü tecrübe olunca üzülüyor doğal olarak.Kart değişimi/iadesi için uğraşma düşüncesi bile insanı soğutuyor.@draxis

//

Zotac 2080 ti amp amazon üzerinde stoklara girip çıkıyor bu arada.
    Abi normal AMP değil de amp extreme modeli var onu nereden temin edebilirim dostum?

• O model de geçen gün amazon.com üzerinde vardı.Sekme açık olsun ara ara bakarsın

AMP değil de bu model dediğin sanırım? Triple fan olan ?

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti Triple Fan

@Emre-Dylan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teken

O model de geçen gün amazon.com üzerinde vardı.Sekme açık olsun ara ara bakarsın

AMP değil de bu model dediğin sanırım? Triple fan olan ?

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti Triple Fan

@Emre-Dylan
    Bu düz AMP olarak geçiyor AMP Max var birde bu linkteki AMP extreme modeli belki de en hızlı 2080dir bütün markalar içinde.

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-2080-amp-extreme

Merhaba, bu hata genellikle yazılımsal olarak görünüyor, nvidianin ekim 2018 rtx kartlar için windows güncellemesi geldi. Yüklediğiniz güncellemeleri kontrol edin bu güncellemeyi yüklemiş mi yüklemediyse manuel olarak yüklemeyi deneyin. Bu güncellemeyi aldıktan sonra kuruluyor driver. Aşağıda biraz açıklama yapmışlar.https://shiftdelete.net/windows-10-rtx-guncellemesi-yayinlandi

Windows 10 RS2 1703 sürümünü kullandığınız için yükleyemiyorsunuz.

quote:

Turing GPU Driver Installation on Windows 10

Drivers for Turing GPUs will not be installed on systems with Windows 10 RS2 or earlier.
    This includes Windows 10 Threshold 1, Threshold 2, Redstone 1, and Redstone 2
    operating systems.

http://us.download.nvidia.com/Windows/416.34/416.34-win10-win8-win7-desktop-release-notes.pdf

Sürücü Windows 10'da RS3 1709, RS4 1803 ve RS5 1809 sürümlerini destekliyor.

Ayrıca anakart chipset sürücünüzde 10.1.2.19 sürümü 16.12.2015 tarihli eski bir sürücüdür. Onunda burada en yeni versiyonunu indirip yüklemenizi tavsiye ederim.

Intel Chipset Device Software Version 10.1.17809.8096 WHQL
    Tarih: 05.10.2018
    https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=3699&lang=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 26 Ekim 2018; 21:24:24 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Sorunum giderildi satın aldığım asus rog strix 2080 ti arızalı değilmiş. Driver windows 1703 sürümünü desteklemediği için kuramadım. Bunu bilmeyen arkadaşlar olabilir diye yazıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.