Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1080 ti 399.24:

1080 ti 416.34:

• BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    youtube'den benchmark'larına baktım 5-6 oyun için fps değerleri eşit ikisininde
  • Beyler konuda MSI 2080Ti Gaming X Trio sorunlu denilince kartı hiç kullanmadan bir arkadaşıma sattım, aklımda şimdi 2080Ti FE var ne dersiniz? Foruma danışılmadan iş yapmanın sonucu, bir de kullanmayacağım karta gümrük vergisi ödedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anti Fanboy A kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kaç kişinin demesiyle kart sorunlu olmaz ki, keşke kullansaymışsınız. Bende de rtx 2080 modeli var gayet memnununum. Evet sıcaklıklık farkı strixe göre var elbet 7-8 derece, ama bu sizin performansınızı etkileyen bir şey değil. Ben bugüne kadar maximum auto fanda 73 gördüm, kapalı kasa corsair 570x de. Zamanında r9-290x ile 90 derece oyun oynardım :) Madem sattınız ben olsam Asus strix alırım en başarılı soğutma onda.

Bu arada karta yaptıgım oc denemelerinde +110 MHZ GPU +500 MHZ ram stabil olarak çalışıyor. 3d mark timespy test sonucuda şu şekilde (işlemci tüm çekirdekler 4.8 GHZ):

Bundan önce aynı kongfigürasyonla timespy da Msi 1080ti trio ile maksimum 10328 skor almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 23 Ekim 2018; 9:48:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

2080 alma arifesindeyim ancak 2080 duke , triodan daha guzel geliyor gözüme , arka plakasi falan ancak trio ile duke arasinda kac fps oynar ona kafam takildi bu arada 2k monitor de kullanacagim
    Duke daha sessiz ve daha iyi sogutmaya sahip. Incelemelerde durum bu. Gigabyte gamingde iyi diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Hocam bir kaç kişinin demesiyle kart sorunlu olmaz ki, keşke kullansaymışsınız. Bende de rtx 2080 modeli var gayet memnununum. Evet sıcaklıklık farkı strixe göre var elbet 7-8 derece, ama bu sizin performansınızı etkileyen bir şey değil. Ben bugüne kadar maximum auto fanda 73 gördüm, kapalı kasa corsair 570x de. Zamanında r9-290x ile 90 derece oyun oynardım :) Madem sattınız ben olsam Asus strix alırım en başarılı soğutma onda.

Bu arada karta yaptıgım oc denemelerinde +110 MHZ GPU +500 MHZ ram stabil olarak çalışıyor. 3d mark timespy test sonucuda şu şekilde (işlemci tüm çekirdekler 4.8 GHZ):

Bundan önce aynı kongfigürasyonla timespy da Msi 1080ti trio ile maksimum 10328 skor almıştım.
    Hocam ben evga XC aldım, 153 mhz ve 800 mhz oc yaptım karta güç değerini yüzde 110a çektim, 81 derece görüyor kart, sizdeki max. Kaç derece ki bu karta sorunlu demiş arkadaşlar anlamadım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selam,

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. Şu an elimde zotac gtx 1080ti amp extreme ekran kartı var. Bu kart ile media player home cinema programıyla madvr ile birlikte 4k filmleri renderleyerek izliyorum. Sadece render için rtx2080ti ye geçme niyetim var. madvr de 4k film izlerken 2080ti ekran kartı 4k filmlerde görüntü kalitesinde herhangi bir fark yaratır mı 1080ti ye göre ? Performans konusunda illaki fark yaratacaktır ama 4k filmlerde 2080ti nin ışın izleme özelliği olsun, yeni bir görüntü motoruna sahip olması vs vs. özellikleri.. 2080ti nin bu yeni özellikleri 4k filmlerde görüntü kalitesi bakımından bir fark yaratır mı yoksa hiç maceraya gerek yok mu demeliyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigOTTOMAN1453

Hocam ben evga XC aldım, 153 mhz ve 800 mhz oc yaptım karta güç değerini yüzde 110a çektim, 81 derece görüyor kart, sizdeki max. Kaç derece ki bu karta sorunlu demiş arkadaşlar anlamadım?

Alıntıları Göster
    Hocam aslında sorun yok, Strix de sıcaklıklar 65 olunca bunlar sorunlu olarak algılanıyor. Aslında genel olarak kartlar bu sıcaklıklarda, strix baya istisna olmuş :) Yukarıdaki sayfalarda vardı tablosu.
    Dediğim gibi oyunlarda bugüne kadar max 73 gördüm ben. OC testinde fanları %80 yaptığım için manuel olarak yine o civarlarda seyretti sıcaklık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Arkadaşlar selam,

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. Şu an elimde zotac gtx 1080ti amp extreme ekran kartı var. Bu kart ile media player home cinema programıyla madvr ile birlikte 4k filmleri renderleyerek izliyorum. Sadece render için rtx2080ti ye geçme niyetim var. madvr de 4k film izlerken 2080ti ekran kartı 4k filmlerde görüntü kalitesinde herhangi bir fark yaratır mı 1080ti ye göre ? Performans konusunda illaki fark yaratacaktır ama 4k filmlerde 2080ti nin ışın izleme özelliği olsun, yeni bir görüntü motoruna sahip olması vs vs. özellikleri.. 2080ti nin bu yeni özellikleri 4k filmlerde görüntü kalitesi bakımından bir fark yaratır mı yoksa hiç maceraya gerek yok mu demeliyiz.
    2080 bir fark yaratmaz hocam. Elindeki 4k filmin bitrate i ne kadar yüksekse o kadar net görüntü alırsın. Elindeki 1080ti ın bu işler için rahat rahat yeteceğini düşünüyorum. Ha ilerde RTX çekirdekleri ile Madvr kodlamasına faydası olacaksa bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 23 Ekim 2018; 10:51:7 >

• APOLL0 kullanıcısına yanıt
    İş işten geçti artık, kartı geri alamam ki artık. Neyse ben bir FE bakınayım gene yurtdışından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Arkadaşlar selam,

Merhaba,görüntüde bir fark olmaz fakat aynı iş yükünü %25 daha az gpu kullanımı ile yapar.

• Gigabyte hakkında düşünceleriniz neler uzun zamandır bu markayla işim olmadı olduğu zamanda sorunlu anakartı ile uğraştırmıştı 4 yıl garanti olması cezbediyor yoksa aklımda strix var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

2080 bir fark yaratmaz hocam. Elindeki 4k filmin bitrate i ne kadar yüksekse o kadar net görüntü alırsın. Elindeki 1080ti ın bu işler için rahat rahat yeteceğini düşünüyorum. Ha ilerde RTX çekirdekleri ile Madvr kodlamasına faydası olacaksa bilemem.

Alıntıları Göster
    Yorumlarınız için teşekkür ederim üstadlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aorus 2080 pcb ve soğutucu fotoları.
    http://yujihw.com/review/gigabyte-aorus-rtx-2080-xtreme-8g-unboxing/4
    http://yujihw.com/review/gigabyte-aorus-rtx-2080-xtreme-8g-unboxing/3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 23 Ekim 2018; 15:38:58 >
  • Cok arada kaldim karar veremiyorum. Asus 2080 mi 2080ti mi alayim, hedefim tamamiyla 2k gaming ve monitorde 2k. 2080 ucu ucuna mi 2k verir yoksa 2080ti alip full 2k oynamak mi mantikli cok arada kaldim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Cok arada kaldim karar veremiyorum. Asus 2080 mi 2080ti mi alayim, hedefim tamamiyla 2k gaming ve monitorde 2k. 2080 ucu ucuna mi 2k verir yoksa 2080ti alip full 2k oynamak mi mantikli cok arada kaldim...
    Güncel oyunları mı oynayacaksın, BF COD tarzı online oyunlar mı . Monitörün tarama hızı nedir. Bu sorulara vereceğin yanıtlara göre değerlendirme yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Güncel oyunları mı oynayacaksın, BF COD tarzı online oyunlar mı . Monitörün tarama hızı nedir. Bu sorulara vereceğin yanıtlara göre değerlendirme yapılabilir.

Alıntıları Göster
    Oncelikle tesekkur ederim,
    BF5 , COD 4 gibi oyunlari oynicagim, 2k 144hz monitor de.
  • quote:

Oncelikle tesekkur ederim,
    BF5 , COD 4 gibi oyunlari oynicagim, 2k 144hz monitor de.

Alıntıları Göster
    2k 144 hz ise bunun altindan 2080 ti ancak kalkar yalniz bu karta bu para israftan da ote bizim icin. Ben 1080 ti kullaniyorum 2 nci el aldim , rtx 2080 nin yari fiyatina ayni performans , ekranim 2k 144hz seninkiyle ayni. Guncel oyunlarin buyuk cogunluunda 80-90 fps alinabiliyor ve bu degerler akici bir oyun deneyimi icin yeterli geliyor. İlla sifir olsun diyorsan Rtx 2080 1080 ti ye gore tercih edilebilir ama 2nci el 1080 ti opsiyonunu da dusun bence.

• quote:

Cok arada kaldim karar veremiyorum. Asus 2080 mi 2080ti mi alayim, hedefim tamamiyla 2k gaming ve monitorde 2k. 2080 ucu ucuna mi 2k verir yoksa 2080ti alip full 2k oynamak mi mantikli cok arada kaldim...
    2080ti imkan varsa tabi ama o para bence verilmez. 1080ti 2k icin sizin isinizi gorur.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.