Şimdi Ara

RTX 2060 ler gelmeye başladı... MSI RTX 2060 Ventus 6GB GDDR6 2355TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.661
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814137380&ignorebbr=1

2355tl msi ventus rtx 2060

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2060 Twin Fan 6GB GDDR6 192-bit Gaming Graphics Card, Super Compact, IceStorm 2.0, ZT-T20600F-10M
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814500458&ignorebbr=1

New Turing Architecture, Real-time raytracing, DLSS with deep learning AI
    6GB 192-bit GDDR6
    Dual slot, Super Compact 8.3-inch Card, Fits 99% of Systems
    IceStorm 2.0 Cooling, our strongest cooling, 4K Ready
    3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0b
    Boost Clock 1680 MHz

TR ye kargo gümrük geliş 2378TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 18 Ocak 2019; 9:54:1 >

• Kaplamalar 10 yıl öncekinden çok çok iyi değil, ışık yansımasıyla ıvır zıvırla daha gerçekçi olmuyor, ayrıca gerçekçi olsa ne olacak oyun sonuçta. İlaveten bu son derece hızlı oynanan bir oyun kimse dur ben şu grafikleri bir inceleyim demiyor. Tek amaç kartları daha fazla yormak daha yüksek kart aldırmak millete.

Yıllar önce amd sapphire 7870xt 2gb kullanıyordum ondan amd 7950ye geçtim normal oynadığım oyunlarda bir miktar fps arttı başka bir artısı olmadı benim için, sonra msi 6gb gtx 1060 aldım yine belli yerlerde takılmalar vardı, "e' ne anladım ben bu işten" dedim. Sonra msi 3gb 1060 aldım texatureyi bi tık kısınca aynı performansı oda verdi. Sonra gtx 1080 aldım bakdım hiç takılma felan yok ama zaten gözün fps de olmadığı sürece oyun içinde çokta fazla takmıyorsun bunları. Bir fps çılgınlığı almış başını gidiyor. Tek hedefimiz daha iyi oyunlar oynamak, daha iyi vakit geçirmek değil fazla fps almak. "fps mazoşisti" olduk. Şimdi elimde gtx 1080 var ama ben 1 senedir doğru düzgün oyun oynamıyorum

Şimdi gtx 2080'ler çıkmış tam kartlar 4k da adam gibi performans vermeye başlayacakken rxt çıkarttılar yine fpsler dibe indi, e nabıcaz şimdi mecbur 2-3 tane daha kart alıcaz. Seneye yine aynı şeyler.

Nvidia'nın bu xx60 serisinde neden 192 bit üzerine çıkmadığını da anlamıyorum o kadar seri kart geçti. 960 Serileri çıktığında yeni bir sıkıştırma algoritması bulduk o nedenle 192 bit yetiyor diyorlardı onun üzerine 2 seri daha çıktı hala 192 bit. Bu bit olayıda bana yalan gelmeye başladı.
  • Paylaşım için teşekkürler kargo ve gümrük vergisi DAHİL fiyat için bir sayfa daha ilerlemelisiniz

• fiyat güzel, 2070 ile arasında 900 TL fark var, alınır bu.
  • freesync uyumu varmı bunların yoksa daha sonra mı gelecek?

garanti olayı nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskikarateci kullanıcısına yanıt
    Freesync verip neden nvidia kendi topuguna siksin ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

Freesync verip neden nvidia kendi topuguna siksin ki?
    Nvida freesync vereceğini açıkladı sanırım geçenlerde.

Eski nesil 1060 ve 1080le arasında ne kadar fark var bu kartın?

Birde bu rtx zımbırtısı nedir?

• 1070 ti civari performansi vardi testlere gore

• selmand kullanıcısına yanıt
    Ray tracing yapabiliyor ama rtx 2060 ne kadar verimli olur bilinmez.. 1080p de is yapabilir belki.. battlefield 5 ray tracing li ve ray tracing siz oynayan arkadaslara sirmak lazim..

• Orta sınıf kart 200 dolarlardan 350 dolara çıktı. 2050 ve 2050ti daha alınabilir olmazsa gidip ikinci el garantili 1060 a 1300 verip 60 fps civarında takılmak Türkiye şartları için en mantıklısı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

Orta sınıf kart 200 dolarlardan 350 dolara çıktı. 2050 ve 2050ti daha alınabilir olmazsa gidip ikinci el garantili 1060 a 1300 verip 60 fps civarında takılmak Türkiye şartları için en mantıklısı gibi.
    Şu anda miningli kartlardan dolayı 2. el piyasası inanılmaz düşük şimdi almayan 3-5 ay sonra kafasını taşlara vuracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

Ray tracing yapabiliyor ama rtx 2060 ne kadar verimli olur bilinmez.. 1080p de is yapabilir belki.. battlefield 5 ray tracing li ve ray tracing siz oynayan arkadaslara sirmak lazim..
    Ray tracingli bf görüntülerine bakdım, kapalı oynasam bu neden kapalı demem.
  • Yük altında 40dba Fan sesi var, Boşta fan durmuyor. Soğutma çözümü iyi değil bu kartın.
  • selmand kullanıcısına yanıt
    kesinlikle ben de epey izledim ya ben çok takmıyorum ya da millet aşırı hassas yani. fark yok demiyorum elbette var ama yanan bir arabanın yanından o çarpışma ve görev azmi ile geçme süren 2.46 saniye yansımayı felan kim farkeder. teknolojiyi ezip geçmiyorum ama performans kaybı ülkemizdeki fiyatlar derken şu şartlarda gereksiz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmynak

kesinlikle ben de epey izledim ya ben çok takmıyorum ya da millet aşırı hassas yani. fark yok demiyorum elbette var ama yanan bir arabanın yanından o çarpışma ve görev azmi ile geçme süren 2.46 saniye yansımayı felan kim farkeder. teknolojiyi ezip geçmiyorum ama performans kaybı ülkemizdeki fiyatlar derken şu şartlarda gereksiz bence
    Kaplamalar 10 yıl öncekinden çok çok iyi değil, ışık yansımasıyla ıvır zıvırla daha gerçekçi olmuyor, ayrıca gerçekçi olsa ne olacak oyun sonuçta. İlaveten bu son derece hızlı oynanan bir oyun kimse dur ben şu grafikleri bir inceleyim demiyor. Tek amaç kartları daha fazla yormak daha yüksek kart aldırmak millete.

Yıllar önce amd sapphire 7870xt 2gb kullanıyordum ondan amd 7950ye geçtim normal oynadığım oyunlarda bir miktar fps arttı başka bir artısı olmadı benim için, sonra msi 6gb gtx 1060 aldım yine belli yerlerde takılmalar vardı, "e' ne anladım ben bu işten" dedim. Sonra msi 3gb 1060 aldım texatureyi bi tık kısınca aynı performansı oda verdi. Sonra gtx 1080 aldım bakdım hiç takılma felan yok ama zaten gözün fps de olmadığı sürece oyun içinde çokta fazla takmıyorsun bunları. Bir fps çılgınlığı almış başını gidiyor. Tek hedefimiz daha iyi oyunlar oynamak, daha iyi vakit geçirmek değil fazla fps almak. "fps mazoşisti" olduk. Şimdi elimde gtx 1080 var ama ben 1 senedir doğru düzgün oyun oynamıyorum

Şimdi gtx 2080'ler çıkmış tam kartlar 4k da adam gibi performans vermeye başlayacakken rxt çıkarttılar yine fpsler dibe indi, e nabıcaz şimdi mecbur 2-3 tane daha kart alıcaz. Seneye yine aynı şeyler.

Nvidia'nın bu xx60 serisinde neden 192 bit üzerine çıkmadığını da anlamıyorum o kadar seri kart geçti. 960 Serileri çıktığında yeni bir sıkıştırma algoritması bulduk o nedenle 192 bit yetiyor diyorlardı onun üzerine 2 seri daha çıktı hala 192 bit. Bu bit olayıda bana yalan gelmeye başladı.

• Sentetik testlerde 1070ti ye yakın performansı görünüyor ama hem soğutma hem de sessizlik açısından yanına yaklaşamayacaktır. Özellikle ASUS'un Rog Strix serisi 1070ti modellerde 3 fanlı ve soğutma kanalları pasif soğutma yaparken bu kartın 1070ti ile eşdeğer olacağını düşünmek bence fantaziden öte değil. Üstelik 192 bit.

Bana göre bu kartın konumu 1060 ile 1070 arasında bir yerde.
  • 1070'den geçmek gereksiz olur heralde
  • Arkadaşlar laptop fiyatları baya iyi diye düşünüyorum..peki kargo ve vergi dahil fiyatı nasıl görüyoruz..bana yardımcı olacak biri varmı..

• quote:

Orijinalden alıntı: ealtun

Sentetik testlerde 1070ti ye yakın performansı görünüyor ama hem soğutma hem de sessizlik açısından yanına yaklaşamayacaktır. Özellikle ASUS'un Rog Strix serisi 1070ti modellerde 3 fanlı ve soğutma kanalları pasif soğutma yaparken bu kartın 1070ti ile eşdeğer olacağını düşünmek bence fantaziden öte değil. Üstelik 192 bit.

Bana göre bu kartın konumu 1060 ile 1070 arasında bir yerde.
    3500 e asus 1070 ti yerine 3400 TL ye MSI RTX 2070 armor alınır. %15 daha performanslı en azından

https://www.amazon.com/MSI-RTX-2070-Architecture-8G/dp/B07JCD8GQN/ref=nav_signin?ie=UTF8&qid=1547704340&sr=8-2&keywords=2070%2Bgraphics%2Bcard&th=1

• kanarya_avcisi kullanıcısına yanıt
    Üye olun sepete atın orda direk altta çıkıyor fiyat.Ödeme ekranına geçmenize gerek kalmadan.Hangi notebooklar iyi paylaşır mısınız?
  • 2060 parasina garantili 1070ti alinir. Nvidiadan akil oyunlari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.