Şimdi Ara

RTX 2060 kaç yıl daha tatmin edici bir oyun performansı sergiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
3.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bir bilgisayar alacağım ve RTX 2060 + R5 3600 düşünüyorum ben kaç yıl sonra verim alamamaya (yeni oyunları oynayamamaya) başlarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gücü full hd çözünürlükte uzun süre yeter ama 6gb vram yeni nesil konsollardan sonra yetmeye bilir, o yüzden rx 5700 daha mantıklı, hem daha güçlü.
  • Bütçem 7000 tl o yüzden 5700xt alamayabilirim + RTX özelliğini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HalukSonmez -- 19 Eylül 2019; 15:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HalukSonmez

Bütçem 7000 tl o yüzden 5700xt alamayabilirim + RTX özelliğini merak ediyorum
    Ben zaten düz RX 5700'i kastetmiştim, ayrıca Ray tracing özelliğini 2060 ile ne kadar kullanabilirsin bilemiyorum.
  • Peki GTA 6'da yüksekte ne kadar fps alır tahminen?

• quote:

Orijinalden alıntı: HalukSonmez

Peki GTA 6'da yüksekte ne kadar fps alır tahminen?
    Hiç kimse bilemez.
  • HalukSonmez H kullanıcısına yanıt
    tüm bileşenler için mi bütçe 7000₺?

elimde sıfır kapalı kutu 3600x ve 2060/2070 ekran kartları mevcut
  • AMD Radeon RX570 piyasaya çıkalı tam 2 yıl 5 ay olmuş. Halen de çoğu oyunda orta-yüksek ayarda 60fps alıyor insanlar ve mutlular. Pek tabii ne oynadığınıza göre de değişir kartın ne kadar gideceği ama siz RTX2060 ile epey bir süre oyun oynarsınız yahu. Çözünürlük 1080p ise tabii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 19 Eylül 2019; 16:52:47 >
  • amd kartlarda driver problemleri var, bu konuda ne diyorsunuz peki?
  • Rtx 2060 kaç yıl daha tatmin edici oyun performansı sergileyeceği burda defalarca basa basa söylediğim gibi tamamen Oynadığınız ve ilerde oynayacağınız oyunlara göre değişir. Kartın ömrünün 7 yıl olduğunu varsayıyorum

Mesela apex legendsta 1080p de herşey sonra 120 fps ortalama alırsınız
    Rainbow sixde 120 fpslerde dolaşırsınız ultra ayarda çatışmalar dahil
    Pubgde gene 120 fpslerde dolaşırsınız
    Doom 2016 da 150 fps üstü dolaşırsınız

Vs vs diye gider. Yani ben senelerce şu oyunu oynarım sıkılmadan bıkmadan dediğiniz oyunlarda 110-120 fps dolaşırsınız bence 1080p ayarlarda

Ama her çıkan oyunuda yükleyim sona dayıyıp oynayım dersen 5 sene sonra artık 60 fps altı vermeye başlar. Ama dediğim gibi üstteki oyunlarda o kart ömrü boyunca devam eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pssmst

amd kartlarda driver problemleri var, bu konuda ne diyorsunuz peki?
    Ben 4 yıl boyunca r9 290 kullandım, ve yaklaşık 8 aydır da RX 580 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım, evet bazı AMD kartlar da sorun oluyor fakat bu sorunların hepsinin bir çözümü oluyor genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hidetaka Miyazaki

Ben 4 yıl boyunca r9 290 kullandım, ve yaklaşık 8 aydır da RX 580 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım, evet bazı AMD kartlar da sorun oluyor fakat bu sorunların hepsinin bir çözümü oluyor genelde.

Alıntıları Göster
    ekran kartı alma arifesinde olduğum için baya bi okuyorum forumda genelde de soruyorum. ama bazı insanlar sanırım çözümünü bulamıyor.

çözümü bulunsa bile ekran kartında böyle sorunlar olması benim gibi alıcı insanları soğutuyor. 5700 gibi iyi bir kart orada dururken 2060 gibi bi karta fazladan para vermek canımı sıkıyor ama bu tarz driver problemleri daha çok canımı sıkacağından nvidia düşünüyorum ben de :)

• quote:

Orijinalden alıntı: pssmst

ekran kartı alma arifesinde olduğum için baya bi okuyorum forumda genelde de soruyorum. ama bazı insanlar sanırım çözümünü bulamıyor.

çözümü bulunsa bile ekran kartında böyle sorunlar olması benim gibi alıcı insanları soğutuyor. 5700 gibi iyi bir kart orada dururken 2060 gibi bi karta fazladan para vermek canımı sıkıyor ama bu tarz driver problemleri daha çok canımı sıkacağından nvidia düşünüyorum ben de :)

Alıntıları Göster
    Haksızsınız diyemem.
  • Hocam rtx 2060 4 yıl rahat gider 5.yili biraz düşüş yaşatır. 4 yıl diyebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rylai2113 kullanıcısına yanıt
    Aynen fakat yaklaşık 6 ay sonra alacağım

• Teşekkür ederim, 1080p yeterli olacaktır

• 1080pde bayağı götürür hocam. Çoğu kişi RX 5700 öneriyor ben bilemem pek fazla bilgim yok 5700 ile ilgili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pssmst kullanıcısına yanıt
    Kesinlike katılıyorum, amd nin bu konuda büyük eksikleri var, bu yüzden rtx 2060 seçmemde etkili oldu

• moonquad kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, haklı olabilirsiniz

• MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    5700 biraz yeni bir kart, hiç deneyimleyemedim ama fiyatına göre iyi gözüküyor, ama benim gpu tercihim amd değil, zaten 1080p yeterli olur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.