Şimdi Ara

RTX 2060 6gb vs RX 5700 MECH GP 8gb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar şu iki ekran kartı arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir?
    -RTX 2060 6GB OC
    -RX 5700 MECH GP 8GB OC

Bu arada arasında kaldığım sistemler bunlar

https://www.itopya.com/teknoking-2-amd-ryzen-5-3500x-msi-radeon-rx-5700-mech-gp-oc-8gb-16gb-ddr4-480gb-ssd-gaming-bilgisayar/

https://www.itopya.com/teknoqueen-amd-ryzen-5-3500x-gigabyte-gtx-1660-super-oc-6gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-ssd-gaming-bilgisayar/

Bu sistemi de 2060 yapınca ikisi neredeyse aynı fiyata geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rinial -- 24 Mayıs 2020; 12:20:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rx 5700

• Rtx 2060 al geç alabilirsen 2060s al tabi o daha iyi olur.

• Rx5700

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bazen fps herşey değildir. oyun nvidiadan yana ama nvidanın fiyatları faiş artmış.
  • Katılıyorum. Elimde RX 580 vardı ama GTX 1060'a döndüm. Bazen FPS cidden her şey değildir.
  • azıcık maasım agrısız basım dersen nvdıa al. f/p uzaktır ama kullanıcısını uzmez.

ben drıver drıver gezerım gerekırse undervolt yaparım bı sorun olursa arastırır bakarım ama guclu bır kartım olsun dıyorsan 5700 al.
  • bazen fps herşeydir. seneler içinde amd tarafı daima yeni sürücüleriyle performansı koruma yolunda ilerlerken nvidia tarafı daima gpularına performans eskitmesi uygulamaktadır.

https://www.techspot.com/amp/review/1990-geforce-1060-vs-radeon-580/

zamanında rx 580le kafa kafaya sonuç veren gtx 1060ın performansı şu anda rx 570le baş başa seviyededir. hatta zamanında rx570 8gb yerine gtx 1060 3gb alanlar vram konusunda da sıkıntı çekmektedir. dolayısıyla uzun ömürlülük açısından 1) kutudan çıkan haliyle daha performanslı olduğundan 2) +2gb vram avantajı olduğundan 3) seneler içerisinde performansını daha az kaybettiğinden rx 5700 daha mantıklı bir seçim

• 2 kartta performans anlamında iyidir ama amd kartların sorunları malum yani bazı kişilerde hic sorun yaşanmazken bazılarında çıldırtacak seviyede problemler ile karşılaşıyorlar kumar gibi bir şey amd nin bu serisi o yüzden tavsiye edip etmeme konusunda bu kartlar özelin de bir şey diyemem nasıl bir şey ile karşılaşacağını kestiremiyorsun, Rtx 2060 fiyatları uçtu su aralar 7 8 ay öncesinde 2500 2900 arasına bulunabiliyorken simdi 3500 bandında keza indirim zamanında 3000 düşüyor ama yine pahalı kısacası bütçem var sorunla uğraşmak istemiyorum kartı takip direk oyuna dalıcam dersen adres belli

• Birde Mech GP modeli normal 5700 e göre nasıl?

• Rtx2060 ile rx5700 arasında kalacak olursam hem fiyat hem de performans parkından dolayı amdyi tercih ederdim. Benzer fiyatlarda ise nvidia tercih edilebilir problem yaşamamak için.

Bu arada sakın ama sakın ryzen 5 3500x li bir sistem toplama. R5 1600 olsun, r3 3300x olsun ama gidip de 6c 6t işlemci alma bu vakitten sonra.

• Burdaki hazır sistemler yerine 3600 & 5600 xt ikilisini kullansanız daha mantıklı olur bence. Fps biraz daha düşük olabilir ama daha ileriye dönük işlemci almış olursunuz.

• İtopya ya sakın bulaşma başka yetden al

• rx5700 al
  • Gaming x rx 5700 trendyol 2999tl direk al kendin topla bundan iyi pc yaparsin

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

bazen fps herşeydir. seneler içinde amd tarafı daima yeni sürücüleriyle performansı koruma yolunda ilerlerken nvidia tarafı daima gpularına performans eskitmesi uygulamaktadır.

https://www.techspot.com/amp/review/1990-geforce-1060-vs-radeon-580/

zamanında rx 580le kafa kafaya sonuç veren gtx 1060ın performansı şu anda rx 570le baş başa seviyededir. hatta zamanında rx570 8gb yerine gtx 1060 3gb alanlar vram konusunda da sıkıntı çekmektedir. dolayısıyla uzun ömürlülük açısından 1) kutudan çıkan haliyle daha performanslı olduğundan 2) +2gb vram avantajı olduğundan 3) seneler içerisinde performansını daha az kaybettiğinden rx 5700 daha mantıklı bir seçim
    2 sene boyunca bir gün rx5700 kendine gelecek diye mi bekleyecek adam. Rx580 çıktıktan kaç sene sonra stabil hala geldi onu kimse hesap etmiyor şu an da bile 1060 ı geçti denemez kimi oyunda 1060 kimi oyunda rx580 önde . Ayrıca rx570 in 1060 ile benzer performans verdiği tek oyun rdr2 .

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

2 sene boyunca bir gün rx5700 kendine gelecek diye mi bekleyecek adam. Rx580 çıktıktan kaç sene sonra stabil hala geldi onu kimse hesap etmiyor şu an da bile 1060 ı geçti denemez kimi oyunda 1060 kimi oyunda rx580 önde . Ayrıca rx570 in 1060 ile benzer performans verdiği tek oyun rdr2 .

Alıntıları Göster
    pardon hocam eklemeyi de unutmuşum rx 5700 alan rx 5700 xt bios ta flaşlayabilir. tercih kullanıcıya kalmış.

hd 5770 kullanmış biri olarak (ki şu anda da 1050ti kullanıcısıyım) amd tarafında sürücüyle ilgili bir problem çekmedim. He son seri kartlarda bir sıkıntı var ise gözümden kaçmış olabilir.

• Problem var diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum nedense şu problemler bi bana denk gelmiyor 😂 adam hayatında 5700 gormemiş problem var diye yorum atiyo

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Rx 400- 500 serisinde de sorunlar vardı ama 5000 serisi sııntılar boyut atladı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.