Şimdi Ara

RTS Türü Gerçekten de Ölüyor mu? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum olayı tam anlamıyla özetlemişsin.Hatta felsefesini bile yapmışsın.Gerçekten kafa yormuşun.umarım. yabancı sitelerden kopyaya benzemiyor
  • strateji türü ölücek oyuncuları hazıra alıştırıyorlar eski oyunlar zordur şimdikilerde hardda rahat oynarsın oyunlar artık ne kadar kolay olursa o kadar çok oynanıyor
  • ben halâ severek oynuyorum, en son aoe2 arfican kingdoms bitirdim, şimdi starcraft 2 legacy of the void kırılmasını bekliyorum
  • Vay senden beklemezdim eu4. Seni sony fanboyu seni. En sevdiğim birkaç oyundan biridir eu serisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

%100 hakkı yenen bir tür.Hakkının yenmesinde aslan payını da konsollar üstleniyor.</blockquote>

Ya bu türün hakkını yiyen sizsiniz zaten ne konsolu.Zamanında korsan akmayacaktın,beş beş paraları sayıp destek olacaktın,sahip çıkacaktın,%80-%90 indirimde değil çıktığı gün satın alacaktın.Sen sahip çıkmazsan konsollar ne yapsın.

Steamde age of 2 hd sürümü zaten 2.7m satış rakamına ulaştı ney nere satılmıyor ...
  • Şu yeni nesildeki oyuncuların düşünüp streteji geliştirmeyi bırakın oyunda çıkan yazıları okumaya bile tahammülleri yok , ellerine bir silah verseler de önlerine çıkan düşmanları vurup diğerleriyle rekabet edebilseler tek dertleri bu . İşte bu acelecilik de rts türünün daha az satmasına sebep oluyor lakin satış rakamları bence yanıltıcıdır. Rts özgün bir türdür herkes oynayamaz ancak oynayan da hakkını erir . Az , öz ve bu elitlikte kitleyle bence coh2 gibi oyunlar çok daha keyifli bırakın daha az satsınlar .
  • Moba çocuk oyunu bu yüzden çok daha uzun saatler oynanıyor ve popi oluyor ama diğeri zeka ister keskin karar verme yetileri ister buda her insanda olmaz bu yetiler ya doğuştan olur yada kendini geliştirerek olur hem sosyal hem bilimsel hem matamatik anlamında kendini geliştiren insanlarda olur buda azdır ne yazıkkı bu yüzdende az oynanmaya mahkum kalır

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Age of Empires 4 çıksın diyen arkadaşlar var :) Dostlarım , Microsoft belli bir kronolojiye göre geliştirip yayınladı bu AoE serisini hatta mitolojik ögeleri barındıran oyununa da "Age of Mythology" dedi ki en sevdiğim ve zevk aldığım stratejilerden biridir.

Age of Empires 3 de tahminen tarihçe olarak sanayi devrimi zamanlarının ögelerini barındırıyordu , zaten çoğu imparatorluk 20.yüzyıl başlarında yıkıldı ki bunlardan biri de Osmanlı idi...

Age of Empires 4 (İmparatorluklar Çağı 4 ) oyununda eğer böyle bir kronoloji devam ettirilirse kaç tane imparatorluktan bahsedilecek ? :D

Ben MS un şöyle bir final oyunu yapmasını isterdim , ilkel çağlardan başla , taa günümüze kadar çağ olarak geliş :D hatta oyunun hikaye bölümü de uzun tutulabilir bu sayede kare kare tarihsel olaylar gösterilir o zamanlardan modern zamanlara kadar tabi bunu zamanları birbirine çorba etmeden yapmak da önemli artık geliştiricilerin hünerlerine,bilgilerine kalmış. ama sonuç olarak hala ilkel kalmış bir kabileye apaçilerle , b2 lerle saldırmak da enteresan olurdu :D

• Ben ölene kadar RTS yaşar. Yıllarca Age Of Empires, Cossacs oynadık. Hala da AoE3 oynuyorum. Yeni nesil bu tür emek ve sabır gerektiren oyunları sevmiyor.Zor geliyor zor! Bu oyunlar takım oyunu. Yeni nesilde takım çalışması var mı? Ne günlük hayatında ne oyunlarında yok. Sabır var mı? Yine yok. Taktik, strateji var mı? Çok yüzeysel ve o anlık sorunu çözmeye yönelik. Ama RTS türü oyunlar öyle değil. 3-4 hamle sonra ne yapacağını iyi bilmen ve her şeye hazırlıklı olman lazım. Uzun soluklu(NR40 gibi) oyunlarda yaş ortalaması 20'nin üzerinde. Neden diye düşünün? AoE 2-3 için konuşacak olursam bu oyunlarda ne kadar iyi olursanız olun, 2vs1 kaldığınızda karşınızdakiler orta seviyede oynayabiliyorsa yenilirsiniz. Düz asker basmakla, işçi basmakla olmuyor bu oyunlar. Temel oyun bilgisini öğrenmek kolay, uygulamak ise çok fazla tecrübe ve emek istiyor.
  • AlpKhanate kullanıcısına yanıt
    Tunngle'den hala oynayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Tunngle'den hala oynayabilirsin.

İlk defa duydum gameranger gibi mi? Şuan gamerangerdan oynuyorum bu arada. Ama orjinal serverında oynamak çok daha iyiydi.
    Evet gameranger gibi. Her oyunun kendi toplanma lobileri var. Oyuncular o lobiye girip birbiriyle oynayabilirler.
  • quote:

Evet gameranger gibi. Her oyunun kendi toplanma lobileri var. Oyuncular o lobiye girip birbiriyle oynayabilirler.

Tamam indiriyorum. Çok oyuncu varmı bfme 2 de
    RTS Türü Gerçekten de Ölüyor mu?
  • quote:

RTS Türü Gerçekten de Ölüyor mu?

vay iyiymiş eyvallah denicem.
  • cossacks 3 çıkacak merakla bekliyorum ...

• sırf strateji oyunları için yeni steam hesabı açtım civization 5 europa universalis 4 age of mythology age of empires 2-3 total war medieval 2 ve daha unuttuklarım... bu tür oyun dünyasının en baba ve en şanlı türüdür herkes beceremez oynayanın eli yüzü bellidir yenildi diye ana bacı sövmez hatasını arar karşısındakini kutlar kafa dağıtmak için 1 e 1 zaten benim için oyun denilince 1 strateji 2 rpg gelir aklıma

• Burada bahsedilen tüm sebepler doğru sebeplerdir. Yeni nesil oyuncuların yetişme tarzı, firmaların çok parayı kısa sürede kazanma çabası, EA'nın taaaa Dune'a dayanan bir geçmişe sahip C&C serisini satın alarak oyunun ve türün ölüm fermanını imzalaması ve benzeri tüm sebepler doğrudur. Şu ana kadar en dayanıklısı Starcraft çıktı ama o da serinin sonuna geldi bakalım Blizzard seriyi devam ettirmeyi başarabilecek mi? Burada fps'nin de etkisi büyük zira, nispeten oynanışı daha kolay, reflekse dayanan bir oyun türü. Ne yalan söyleyeyim, Total Annihilation, MS'i sevmesem de AoE'ı, Starcraft'ı, C&C'u (Westwood ekibinin elinden veya çok daha iyi bir ekibin elinden keşke) yeniden görmeyi çok isterim. '80-'99 nesli rts'yi seviyor ama yeni nesile sevdirmek gerçekten zor.

• dark orbit gibi efsane oyun bitti ve asıl ona yanın
  • Empire Earth de güzel oyundur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.