Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Rte'nin en beğendiğim GERÇEKLEŞEN aşamalı planı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kickdown Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
32
Cevap
1
Favori
10.294
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Rte'nin en beğendiğim GERÇEKLEŞEN aşamalı planı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      194 Mesaj
      1.) 2010 yılında oluşturduğun "savcı ve hakimi başbakanın ataması" referandumun %57 evet oyuyla kazansın.

2.) "Ordu siyasete karışıyor, darbe yapacaklar" diye ergenekon ve balyoz adlı dava saçmalığında aralarında Başbuğ'un da bulunduğu suçsuz generalleri, komutanları vs. içeri attır.

(tabi bunu da atadığı feto kurumlarında yetiştirilmiş savcı ve hakimlerle gerçekleştir.)

3.) hapise atılan generallerin yerine Feto okullarında yetiştirilmiş vasıfsızları yerleştir.

4.) Aradan 6 sene geçsin ve o atadığın feto okullarında yetişmiş kişiler darbeye kalkışsın.

5.) darbe kalkışması başarısız olduktan sonra "fetocuları yetiştiriyor" diye bütün askeri okullarını kapat ve orada bulunan arazileri yandaşlara peşkeş çek.

https://www.businessht.com.tr/emlak/haber/1274875-kapatilan-askeri-kurumlar-ve-degerli-arazileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UchamayanAdamSabri -- 13 Eylül 2018; 13:13:48 >

• Yüzbaşı
      959 Mesaj
      Niye kimse mesaj atmamis one cikarip kacmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      154 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      KRBasarmak

Sonuna kadar haklı
      |
      |

YALANI ORTAYA CIKMAMIS HERKES DÜRÜSTTÜR
    • Yüzbaşı
      514 Mesaj

• Yarbay
      6734 Mesaj
      Feto'nun kendi eli ile RTE'yi başkan yaptığını da unutmayalım tabii...

Ankara'da tepemde uçaklar gezerken, gözümün önünde meclisi bombalarken yurtdışından bir arkadaşım aradı: "Ne oluyor abi orada, iyi misiniz?"

Ben: "İyiyiz hacı. Bu iş büyümeyecek gibi. Bir grup vasıfsız darbe yapmaya çalışıyor. Ama başarısız olacak. Saat 20.30'da başlayan darbe mi olur? Bence bu hıyarlar açık etti, karşı taraf önlemini aldı. Darbeyi yapsın diye bekledi."

Arkadaş: "Niye ki? Anlamı ne bunun?"

Ben: "Niyesi var mı? Bu adamın başkan olması mevcut siyasi koşulda mümkün değil. Şimdi, düşmana karşı birleşilecek. Bir süre parti ayrımı son bulur. Bu arada da manupile etmesi en kolay tayfa olan kendilerini milliyetçi olarak tanımlayan şövenistleri "devletün bekası içün." mantığı ile kendi tarafına çekecek. Başkan olacak."

Sonuç? Tam dediğim gibi oldu. Başkan oldu.

Ben bu işi biliyorum.

----------------------------

Ekleyeyim: Kendini milliyetçi sanan şövenist tayfa da, toplumun en korkak, en ani tepki veren, dolayısı ile en kolay manupile edilebilir kesimidir. Yazın bunu bir kenara. Ülkede aynı anda 6 bomba patlasa mesela... Ne tepki vereceğini en kesin olarak kestirebileceğin kesim kimdir? Cevabı biliyorsunuz. O zaman, o kesimin o tepkiyi vermesini istiyorsan, o bombaları patlatırsın. Memleketin gidişatını bu kifayetsizleri manupile ederek değiştirebilirsin. Kapiş?

Milliyetçi, milletinin çıkarını düşünen kişidir. Milliyetçi gazla çalışmaz. Soğukkanlı olmak zorundadır. Tepkilerini verirken, "bu kimin çıkarına" diye düşünür. Gerisi boş laf, fasa fiso. Bence bu saatten sonra şövenistler ortada ben milliyetçiyim diye gezmesin. İki dakika konuşsak, dansöz eder, zil takıp oynatırım. Ve çok ciddiyim, ölüme yürümek konusunda cesur olabilirler belki, ama bir önemi yok. Toplu olarak ele alındıklarında, koca devleti de milleti de çok kırılgan görüyorlar. En ufak olayda aşırı tepki veriyorlar. Son derece korkaklar. "Aman düzen bozulacak, aman hepimizi sindirecekler..." Şükür ki bu millet de, bu devlet de bu sığ görüşlülerin sandığı kadar zayıf değil.

En garibime giden de, en başından beri, kendimi bildim bileli, Feto'ya Feto diyorum. Fetocu'ya da Fetocu diyorum. O kadar nefret ederdim bu yapılanmadan. Bunların devlette bit gibi yayılmasından da üzerimize düşeni aldık. Eşim tübitak'da türlü çeşitli ayrımcılık, baskı, aşağılamaya göğüs gerdi. Toplamda 6 birim değiştirdi. Durmadan sürüldü. Sonunda da özel sektörde bir teklif aldı, uzadı. Ben de hep diyordum, "Devlete 5km uzak ol. Devletten adam olmaz. 30 yıl çalışırsın, sonra bir kifayetsiz muhteris koltuğunu birine vermek için 30 yıllık emeğini yakar." Annemde yaşayarak gördüğüm için, biliyorum mevzuyu. Neyse, sonuçta bizimki uzadı özel sektöre... Bırakalım devlette kifayetsiz muhterisler çalışsın. Bizim gibi üretken, kendini sürekli geliştiren, aktif insanlar için özel sektör daha tatlı. Devlet beceriksiz, özel sektör canavar gibi olsun da, farkımız belli olsun.

Neyse, sonuçta "hocaefendi" diyen bunlardı. Ben "feto" diyorum diye beni tehdit eden bunlardı. Devran değişti. Bir kişi de gelip "haklıymışsın be!" demedi. Şukumu vermedi. "Görüşleri farklı; ama severiz adamı, haklıymış" olmadı. Hep bir düşman gibi görme, hep bir öbürküsü, ötekisi olma... Gerçi, kim takar Yalova kaymakamını da, gene de bir garip... Bütün kötülükleri eden taraf olarak, beni hala kötü olarak görebilenler olması komik. Gülüyorum sadece, ciddiye alınacak çapta adamlar değiller, sadece altlarında devletin onlara verdiği koltukları var. Koltuklar da onların değil ha. Emanet. Ama gene de babağnın malı gibi kullanıyor. Bugünler de geçecek... Sahil yerleri solmuş prada mayolu, derisi kavlamış Armani çantalı eski papatya, yeni batık müteahhit karısı teyzelerle dolduydu bir ara... Aynısını bu ekipte de göreceğiz. Boyası kavlamış AK plakalı Q7'ler... güneşten solmuş Gucci eşarplar...

İşin kötüsü, bu gidecek, başkası gelecek... O da bana kötü gözle bakmayacak mı? Gene bir öbürküsü hali içinde yaşayacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 14 Eylül 2018; 11:5:46 >

• Teğmen
      216 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Seph

tek yaptıkları doğru şey sigara yasağı. onu da denetleyemiyorlar

• Binbaşı
      1100 Mesaj
      Bütün Askeri okullar kapatılmadı, sadece kara deniz ve hava askeri liseler kapatıldı arazileri ve taşınmazlar üzerindeki mülkiyet hakkı MSB ye ait.bu hususta bir değişiklik yapılmadı

Subay yetiştiren Kara deniz hava harp okulları, astsubay yetiştiren astsubay meslek yüksek okulları faaliyetine devam etmekte, harp akademilerinin ismi MSÜ enstitüsü, gülhane askeri tıp fakultesinin ismi ise sağlık bilimleri gülhane askeri tıp fakultesi olarak değiştirilerek eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Ayrı ayrı Kuvvetlerin idaresinde olan Tüm askeri eğitim kurumları yeni kurulan Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesi altında toplandı. Kısaca faaliyeti sonlandırılan sadece askeri liselerdir.

aşağıdaki linkteki videonun 1.02.00 saat dakikasından itibaren izleyin ilginç bilgiler veriliyor.

https://youtu.be/_m0b2GxuTSI

Necip Fazıl KISAKÜREK

• Yarbay
      3600 Mesaj

Oyle bir yasak mi varmis? Adam karsimda tuttururken yesil dedektorden bildiriyorum, ihlal tespit edilemedi diye bildirim geliyor veya bir anda mekanda kulljkler toplaniyor.

|
      |
      gambit666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2015 Bmw 1.20i M plus

Do or do not.There is no try.
      Master YODA
    • Teğmen
      216 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Seph

denetleyemediklerini yazmıştım zaten.
      |
      |
      Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3600 Mesaj

Bende sizi destekler yazmıştım da tam öyle gözükmemiş.
      |
      |
      gambit666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2015 Bmw 1.20i M plus

Do or do not.There is no try.
      Master YODA
    • Binbaşı
      1164 Mesaj
      “CUMHURBAŞKANI 2012-2016 ARASINDA TEK BAŞINA SAVAŞ VERDİ”

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012-2016 yılları arasındaysa cemaate karşı tek başına savaş verdiğini ve tek başına bırakıldığını söyledi.

Buna ne demeli peki

|
      |

• Teğmen
      204 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: yvz_1149

Niye kimse mesaj atmamis one cikarip kacmislar
      Biz yazmaktan yo rul duk bazıları anlamamaktan yorulmadı .

|
      |

• Yarbay
      8760 Mesaj
      Aslında görünüşe göre bir şey değişmemiş. Sadece isimler ve roller değişmiş. Hepsi onların adamıydı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2291 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

Bütün Askeri okullar kapatılmadı, sadece kara deniz ve hava askeri liseler kapatıldı arazileri ve taşınmazlar üzerindeki mülkiyet hakkı MSB ye ait.bu hususta bir değişiklik yapılmadı

Subay yetiştiren Kara deniz hava harp okulları, astsubay yetiştiren astsubay meslek yüksek okulları faaliyetine devam etmekte, harp akademilerinin ismi MSÜ enstitüsü, gülhane askeri tıp fakultesinin ismi ise sağlık bilimleri gülhane askeri tıp fakultesi olarak değiştirilerek eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Ayrı ayrı Kuvvetlerin idaresinde olan Tüm askeri eğitim kurumları yeni kurulan Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesi altında toplandı. Kısaca faaliyeti sonlandırılan sadece askeri liselerdir.

aşağıdaki linkteki videonun 1.02.00 saat dakikasından itibaren izleyin ilginç bilgiler veriliyor.

https://youtu.be/_m0b2GxuTSI
      Askeri lise mezunuyum ve mesleği yapmak istemediğim için 20 sene önce ayrıldım.

Ancak askeri liselerin kapatılması hayati hata. Türkiyenin en iyi liseleri sayılan Galatasaray ve Kabataş liselerinden spor eğitim kültür gibi her konuda üstündü benim zamanımda. Muazzam bir eğitim verilirdi ve çok iyi yetiştirdi o yaştaki çocuklar.

Size bir örnek. Hulusi Akar Necdet Özel gibi genelkurmay başkanları sivil lise kökenlidir.

Askerlik sadece bir meslek değildir. Bir yaşam tarzıdır. Akşam 5 den sonra askerlik bitmez. Ya da düşünce yapın değişmez.

Hala konuşurken yanlış birşey söyleyince “düzeltiyorum” derim mesela.

Bu hayat tarzına 14 yaşındaki bir çocuğu eğiterek mi adapte ederain yoksa 18 yaşlarına gelmiş fikirleri görüşleri oluşmuş bir çocuğu mu.

Kesinlikle yüzyılın hatasıdır bu okulları kapatmak. Siz doğuda iç anadoluda karadenizde fakir ama zeki çocukların eğer istrlerse boğazın dibinde ülkenin en iyi okullarında okuma hayalini kapatmış oldunuz.

İçim yanıyor ki ben okulu bırakalı 20 yıl olmuş.

Terörist savcı var diye hukuk fakülteleri kapandı mı?

• Binbaşı
      1440 Mesaj
      Söyleyecek söz bulamıyorum ne desek boş. Askeriyenin içine ettiler 16 senede...

|
      |

• Yarbay
      2713 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Feto'nun kendi eli ile RTE'yi başkan yaptığını da unutmayalım tabii...

Ankara'da tepemde uçaklar gezerken, gözümün önünde meclisi bombalarken yurtdışından bir arkadaşım aradı: "Ne oluyor abi orada, iyi misiniz?"

Ben: "İyiyiz hacı. Bu iş büyümeyecek gibi. Bir grup vasıfsız darbe yapmaya çalışıyor. Ama başarısız olacak. Saat 20.30'da başlayan darbe mi olur? Bence bu hıyarlar açık etti, karşı taraf önlemini aldı. Darbeyi yapsın diye bekledi."

Arkadaş: "Niye ki? Anlamı ne bunun?"

Ben: "Niyesi var mı? Bu adamın başkan olması mevcut siyasi koşulda mümkün değil. Şimdi, düşmana karşı birleşilecek. Bir süre parti ayrımı son bulur. Bu arada da manupile etmesi en kolay tayfa olan kendilerini milliyetçi olarak tanımlayan şövenistleri "devletün bekası içün." mantığı ile kendi tarafına çekecek. Başkan olacak."

Sonuç? Tam dediğim gibi oldu. Başkan oldu.

Ben bu işi biliyorum.

Ekleyeyim: Kendini milliyetçi sanan şövenist tayfa da, toplumun en korkak, en ani tepki veren, dolayısı ile en kolay manupile edilebilir kesimidir. Yazın bunu bir kenara. Ülkede aynı anda 6 bomba patlasa mesela... Ne tepki vereceğini en kesin olarak kestirebileceğin kesim kimdir? Cevabı biliyorsunuz. O zaman, o kesimin o tepkiyi vermesini istiyorsan, o bombaları patlatırsın. Memleketin gidişatını bu kifayetsizleri manupile ederek değiştirebilirsin. Kapiş?

Milliyetçi, milletinin çıkarını düşünen kişidir. Milliyetçi gazla çalışmaz. Soğukkanlı olmak zorundadır. Tepkilerini verirken, "bu kimin çıkarına" diye düşünür. Gerisi boş laf, fasa fiso. Bence bu saatten sonra şövenistler ortada ben milliyetçiyim diye gezmesin. İki dakika konuşsak, dansöz eder, zil takıp oynatırım. Ve çok ciddiyim, ölüme yürümek konusunda cesur olabilirler belki, ama bir önemi yok. Toplu olarak ele alındıklarında, koca devleti de milleti de çok kırılgan görüyorlar. En ufak olayda aşırı tepki veriyorlar. Son derece korkaklar. "Aman düzen bozulacak, aman hepimizi sindirecekler..." Şükür ki bu millet de, bu devlet de bu sığ görüşlülerin sandığı kadar zayıf değil.

En garibime giden de, en başından beri, kendimi bildim bileli, Feto'ya Feto diyorum. Fetocu'ya da Fetocu diyorum. O kadar nefret ederdim bu yapılanmadan. Bunların devlette bit gibi yayılmasından da üzerimize düşeni aldık. Eşim tübitak'da türlü çeşitli ayrımcılık, baskı, aşağılamaya göğüs gerdi. Toplamda 6 birim değiştirdi. Durmadan sürüldü. Sonunda da özel sektörde bir teklif aldı, uzadı. Ben de hep diyordum, "Devlete 5km uzak ol. Devletten adam olmaz. 30 yıl çalışırsın, sonra bir kifayetsiz muhteris koltuğunu birine vermek için 30 yıllık emeğini yakar." Annemde yaşayarak gördüğüm için, biliyorum mevzuyu. Neyse, sonuçta bizimki uzadı özel sektöre... Bırakalım devlette kifayetsiz muhterisler çalışsın. Bizim gibi üretken, kendini sürekli geliştiren, aktif insanlar için özel sektör daha tatlı. Devlet beceriksiz, özel sektör canavar gibi olsun da, farkımız belli olsun.

Neyse, sonuçta "hocaefendi" diyen bunlardı. Ben "feto" diyorum diye beni tehdit eden bunlardı. Devran değişti. Bir kişi de gelip "haklıymışsın be!" demedi. Şukumu vermedi. "Görüşleri farklı; ama severiz adamı, haklıymış" olmadı. Hep bir düşman gibi görme, hep bir öbürküsü, ötekisi olma... Gerçi, kim takar Yalova kaymakamını da, gene de bir garip... Bütün kötülükleri eden taraf olarak, beni hala kötü olarak görebilenler olması komik. Gülüyorum sadece, ciddiye alınacak çapta adamlar değiller, sadece altlarında devletin onlara verdiği koltukları var. Koltuklar da onların değil ha. Emanet. Ama gene de babağnın malı gibi kullanıyor. Bugünler de geçecek... Sahil yerleri solmuş prada mayolu, derisi kavlamış Armani çantalı eski papatya, yeni batık müteahhit karısı teyzelerle dolduydu bir ara... Aynısını bu ekipte de göreceğiz. Boyası kavlamış AK plakalı Q7'ler... güneşten solmuş Gucci eşarplar...

İşin kötüsü, bu gidecek, başkası gelecek... O da bana kötü gözle bakmayacak mı? Gene bir öbürküsü hali içinde yaşayacağım...
      Boşver müdür. Onlardan olmaktansa öbürküsü ol daha iyi işte. Millete anlat anlat nereye kadar. Anlayacaklarini sanmak bile pollyannacilik. Ben artık kendi ekmegime bakıyorum. Kaosu fırsata çeviriyorum. Napalım. Trump un kafasına vuruyorum diyip iPhone mı kırayım ?

|
      |

Gerçek dünya çok zor.

• Yüzbaşı
      429 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Karnım ağrıdı gülmekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: simerazzı

• Binbaşı
      1745 Mesaj

Halk cahil. Halkı yönetenler elçidir. Bütün küfrü kini pisliği ulus hak ediyor.

|
      |
      Huseyin-ZST kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      268 Mesaj

Gördüğüm en anlamlı ve en makara şekilde laf koyma (:

|
      |
      simerazzı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      25 Mesaj
      Hain

|
      |

İNTERNETTEN PARA KAZANMA,EVDEN PARA KAZANMA,ONLİNE PARA KAZANMA,EV DE İŞ,PART TİME İŞ,YÖNTEMLERİ İLE AY DA EN AZ 1000 TL KAZANMAK MÜMKÜN.https://onlineparakazanmaa.blogspot.com/
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
paykasa
paykasa
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.