Şimdi Ara

Rpg oyun konusuna Açıklık Getirelim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam ben şuan tera avrupa serverında oynuyorum güncel olarak hatta twitch yayınınıda yapıyorum oyunun. serverlardaki popülasyona göre az popülasyonu olan bir serverda olmama rağmen oyuncu sayısı fena değil. dungeon raid finder genelde 5 dakika içinde buluyor. marketide aktif. fena değil yani siz belkide oyunun düşüş yaşadığı hype kaybettiği zamanlara denk geldiyseniz böyle bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz.

genelde oyunlar ilk çıkınca hypelanır yani çok öne çıkar çok popi olur sonra oyundan heves alıp bırakan büyük yığınlar oyunu birden bire bırakır bu her oyunda böyle. ardından oyunda kemik kitle yani sabit ve uzun ömürlü oynayan oyuncular devam eder ve bu sayı zamanla gıdım gıdımda olsa artar.

terada böyle anladığım kadarıyla. killian pvp isimli server mesela bizim sunucudan kat ve kat fazla oyuncuya sahip. ben çok oyuncu var diye orada oynamadım mesela orta seviye bir servera geçtim

güncel bilgi vereyim dedim oynayan biri olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 27 Ekim 2016; 18:30:46 >

• İster inanın ister inanmayn ama durum asagıdaki gibi.

SUPER POPULATED
    -World of Warcraft -Xtreme top 100deki private serverları bile tıklım tıklım. :/ ne yazıkki

Ortalama Popülasyon
    Blade&Soul
    -Final Fantasy XIV
    -Elder scrolls online
    -Lineage 2> Avrupadan cok asyadan oynayan var hala.
    -Runescape :/
    Az/Düşük popülasyon Baya değişken aslında
    - Cabal 2 :/ ah be ne hayallerle bekledim.
    -TERA
    -Wildstar
    -Archeage

Aslında halen büyük bir oyuncu Eski oyunları oynuyor. Extreme top 100 / Gtop100 gibi sitelere bakarsanız anlarsınız.
    Benim umudum var hala belki 2017 yılında gercekten WoW tahtına oturabilecek Tüm Dünyanın oynadıgı Highest Populate olan global bir Oyun cıkacak inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenghisKhan87 -- 27 Ekim 2016; 18:58:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenghisKhan87

İster inanın ister inanmayn ama durum asagıdaki gibi.

SUPER POPULATED
    -World of Warcraft -Xtreme top 100deki private serverları bile tıklım tıklım. :/ ne yazıkki

Ortalama Popülasyon
    Blade&Soul
    -Final Fantasy XIV
    -Elder scrolls online
    -Lineage 2> Avrupadan cok asyadan oynayan var hala.
    -Runescape :/
    Az/Düşük popülasyon Baya değişken aslında
    - Cabal 2 :/ ah be ne hayallerle bekledim.
    -TERA
    -Wildstar
    -Archeage

Aslında halen büyük bir oyuncu Eski oyunları oynuyor. Extreme top 100 / Gtop100 gibi sitelere bakarsanız anlarsınız.
    Benim umudum var hala belki 2017 yılında gercekten WoW tahtına oturabilecek Tüm Dünyanın oynadıgı Highest Populate olan global bir Oyun cıkacak inş.

Hocam yanlışın var. Şuan mmoprg dünyasının en yoğun popilasyona sahip oyunu wow (4-5 milyon aktif oyuncu) arkasından hemen gw2 geliyor. gw2 ninde 1 milyon aktif oyuncusu var. gw2 nin oyuncu sayısı hep iyiydi oyuncu toplamak için bişeyde yapmıyor. gw2 oyuncuları dinliyor. ona göre hareket ediyor. ben 4 senedir gw2 oynuyorum. oyuncu azlığı görmedim. koyduğüm item 1-2 dk da satılıyor. bu yoğun olduğunun en büyük göstergesi

• Gw2yi 2sene önceydi sanırım.yaklasık 10 gün boyunca pc basından kalkmadan oynadm resmen.
    1levelden baslayıp max levele gelemedm ama ona yakın bir yerlerdeydim
    ilk 3gün ne harika oyun ulan manzaraya bak.Vay be ne görev yapmıs herifler demekle gecti.
    Ama kastıgım bölgelerde tek tük oyuncuya denk geliyordum.Görev yaparken bir bölgeye geliyordum misal.O bölgede benm gibi görev yapan sayısı 5 kisiyi gecmez.Koca haritada 5 kisi ya düşün.
    Sonra PvP yapaym dedim.Bir bölgeye ısınlandım burası kalabalıktı.Ama koca gw2de tek yogun userin bulundugu alan orasıydı. Npcler vs.vardı item alıon pvpden kastıgın puanlarla.
    Sonra takımlar halinde karsılıklı savas yapılan bölge vardı. 4er yada 5er kisilikti sanırım.Burayada max levele gelip istedigin Skill puanlarını istedin gibi dagıtarak giriyordun.Hic hosuma gitmedi.
    Yani level kasan cok az oyuncu var.Dungeon girende yok denecek kadar az.Büyük cogunluk Takımlar halinde bir kac saat pvp yapıp cıkmak için oynuyor.Tamamen moba mantıgı hakim bir durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: GenghisKhan87

Gw2yi 2sene önceydi sanırım.yaklasık 10 gün boyunca pc basından kalkmadan oynadm resmen.
    1levelden baslayıp max levele gelemedm ama ona yakın bir yerlerdeydim
    ilk 3gün ne harika oyun ulan manzaraya bak.Vay be ne görev yapmıs herifler demekle gecti.
    Ama kastıgım bölgelerde tek tük oyuncuya denk geliyordum.Görev yaparken bir bölgeye geliyordum misal.O bölgede benm gibi görev yapan sayısı 5 kisiyi gecmez.Koca haritada 5 kisi ya düşün.
    Sonra PvP yapaym dedim.Bir bölgeye ısınlandım burası kalabalıktı.Ama koca gw2de tek yogun userin bulundugu alan orasıydı. Npcler vs.vardı item alıon pvpden kastıgın puanlarla.
    Sonra takımlar halinde karsılıklı savas yapılan bölge vardı. 4er yada 5er kisilikti sanırım.Burayada max levele gelip istedigin Skill puanlarını istedin gibi dagıtarak giriyordun.Hic hosuma gitmedi.
    Yani level kasan cok az oyuncu var.Dungeon girende yok denecek kadar az.Büyük cogunluk Takımlar halinde bir kac saat pvp yapıp cıkmak için oynuyor.Tamamen moba mantıgı hakim bir durumda.

Senin yaşadığın şeylerin hiç birini yaşamadım. hesabımda 6 tane 80 lvl karakter var. bir slot daha satın alıp 1 tane daha 80 kasmayı düşünüyorum. en salakça yerlerde bile bir dünya insan kaynıyor. mapler full dolu. arkadaşım geçen oyuna başladı. benim servera kayıt olamadı. serverlar full çekiyor. open pvp sini hiç denememişsin sanırım. bana göre mmorpg piyasanın en sağlam open pvp si gw2 de. akşamları open pvp okadar kalabalık oluyorki, haritaya girmek için 5-10 dk arası bekletiyor sıraya sokuyor. sonra hiç bir dungeon için 5 dk dan fazla beklediğimi hatırlamıyorum. anında group buluyorum. spvp yani 5vs5 e gelincede bence inanılmaz güzel. hiç item yapmadan eğlenebildiğin bir kısım. şimdiye kadar 800 maç yapmışım. bir 800 maç daha yapabilirim. çünkü inanılmaz keyifli. Bence kimse wow , gw2 ve eso ya kötü oyun diyemez. bu oyunların popilasyonları çok çok iyi ve gerçekten çok kaliteli eserler. bu 3 oyundada bir mmorpg de olması gereken eksiksiz herşey var. biri çıkıp mmorpg bitti piyada oyun yok diyorsa bence sorun kendisindedir. wow, gw2 ve eso bence yeteri kadar iyi oyunlar. bu oyunlara kötü diyen birisi bence oyun oynamaktan sıkılmıştır. başka açıklaması yok.

Google a "most played mmorpg 2016" şeklinde yaz arat. yani 2016 senesinin en çok oynanan mmorpg oyunları. karşına bir kaç site çıkacak. bu sitelere göre sonuçlar ,

1-wow
    2-gw2 & final fantsy
    3-eso
    4-tera

..... şeklinde gidiyor. sitelerin çoğunda bu sonucu göreceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 27 Ekim 2016; 22:04:57 >

• forumda bi arkadaş moba mmorpg ları bitirdi demişti, çokta haklıydı.
    bende wow un tahtını elinden alacak global bir mmorpg bekliyorum ama hayal gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenGamers

yanlız oynuyamıyorum ki hocam hiç bi oyunu oynuyamıyorum eskiden beri hep kuzenle oynardık simdi yok yanlız başıma beni sarabilecek oyun varmı bilmiyorum

Gel benle "shop heroes" oyna.

Dandik bir cep telefonu oyunu gerçi steamden de indirilebiliyor şu anda. Tuvalete bile 2 saat gecikmeli olarak gidersin o derece
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Senden görüp indirdim güzel oyuna benziyo ama online mı değil mi anlayamadım bi multiplayerlığıyla karşılaşamadım daha ama güzel oyun zaman geçirmelik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mühendis

Senden görüp indirdim güzel oyuna benziyo ama online mı değil mi anlayamadım bi multiplayerlığıyla karşılaşamadım daha ama güzel oyun zaman geçirmelik

Online o oyun. Steam'den mi indirdin yoksa android mi ? Ben android uzerınden oynuyorum oyuncular arası tıcaret var e sehırlere katılıyorsun dıger oyuncularla sehırı gelıstırıp yenı kahraman fılan acıyorsun vs vs kısacası onlıne olmaması mumkun degıl.

Ama level ıcın o dukkana gelen NPC müşterilere mal satma zorunlulugu var onları boşlayamıyorsun
  • Gerçek MMORPG tadı almak istiyorsanız kesinlikle GW2 oynayın. Ben wow oynuyorum çokta seviyorum ama Gw2 den alabileceğim has MMORPG tadını wow dan alamıyorum. GW2 de herşey çok detaylı. Karakter düzenlemesinden tut, grafiği, efektleri ve combat sistemine kadar inanılmaz harika. Özellikle PVP sever insanların %100 oynaması gereken oyun. Oyunun aşırı derecede tutmamasının sebebi fazla PVE contentinin olmamasından kaynaklanıyor. Yeni pakedini oynamadım hiç ama o paketle pve contenti gelecek dendi ama son durum nedir bilmiyorum. Tabi ben yinede yeterli olcağını sanmıyorum çünkü GW2 nin end game i %90 pvp üzerine kurulu. Oyunun yaratılışı bu yapcak bişey yok ama inanılmaz zevk alarak oynarsınız. Uğraşacağınız pve contenti fazla olmadığından sizi saatler boyu pc başında tutmaz ama oynayacagınız saattlerde de dehşet zevk alırsınız o kesin.

Konuşa konuşa özledim lan oyunu, çok güzel dalgalı dalgalı silahlar vardı, efektli falan yeni class geliyordu galiba unuttum nasıl bişeydi, pek tutmadı sanırım. Yine herkes warrior oynuyor gibi

Şu oyuna pvp yerine pve contenti getirseler tonlarca üfff kesin oyuncu fırlaması yaşar. Ama işte o combat stili pek wow raidleri gibi instancelara el vermiyor. Düşünsene 20 kişi bi instance da. Heal mevzusu tank mevzusu yok oyunda zaten. Her classın kendine ait heal, def skili var malesef uymuyo raid stiline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 3 Kasım 2016; 16:38:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Treth kullanıcısına yanıt
    Androidden oynuyorum baya zaman geçirtiyo yakında sıkılırım ama. Onlinelığını anladım savaş filan var da ben daha çok koleksiyoncuyum blueprintleri toplamaya çalışıyorum. Şeyi anlamadım ama tüfek olarak hiç bir şeyi açamadım nasıl bulucam onun blueprintini biliyo musun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mühendis

Androidden oynuyorum baya zaman geçirtiyo yakında sıkılırım ama. Onlinelığını anladım savaş filan var da ben daha çok koleksiyoncuyum blueprintleri toplamaya çalışıyorum. Şeyi anlamadım ama tüfek olarak hiç bir şeyi açamadım nasıl bulucam onun blueprintini biliyo musun

18 lvl oldugun zaman 4 işçi alabiliyorsun.

luthier jeveler artifacter fletcher işçilerini seçtim ben 10 k lık olanlardan.

Bunları seçtiğin zaman tüfekleri açacak kadar ilerleyebiliyorsun yildiz şeklinde simgesi olan yerden açılıyor.

Ama tüfek için ayrıca simya gerekiyor o yuzden 24. lvl olduğunda 5 işçisini sorcerer seçip büyü ve simya yapabilen işçiyide almış olacaksın.

Tüfek için artifacter metalworking simya filan bir çok iş çeşidi gerekiyor çünkü. Simyada gelince silahlarda ilerlersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Gerçek MMORPG tadı almak istiyorsanız kesinlikle GW2 oynayın. Ben wow oynuyorum çokta seviyorum ama Gw2 den alabileceğim has MMORPG tadını wow dan alamıyorum. GW2 de herşey çok detaylı. Karakter düzenlemesinden tut, grafiği, efektleri ve combat sistemine kadar inanılmaz harika. Özellikle PVP sever insanların %100 oynaması gereken oyun. Oyunun aşırı derecede tutmamasının sebebi fazla PVE contentinin olmamasından kaynaklanıyor. Yeni pakedini oynamadım hiç ama o paketle pve contenti gelecek dendi ama son durum nedir bilmiyorum. Tabi ben yinede yeterli olcağını sanmıyorum çünkü GW2 nin end game i %90 pvp üzerine kurulu. Oyunun yaratılışı bu yapcak bişey yok ama inanılmaz zevk alarak oynarsınız. Uğraşacağınız pve contenti fazla olmadığından sizi saatler boyu pc başında tutmaz ama oynayacagınız saattlerde de dehşet zevk alırsınız o kesin.

Konuşa konuşa özledim lan oyunu, çok güzel dalgalı dalgalı silahlar vardı, efektli falan yeni class geliyordu galiba unuttum nasıl bişeydi, pek tutmadı sanırım. Yine herkes warrior oynuyor gibi

Şu oyuna pvp yerine pve contenti getirseler tonlarca üfff kesin oyuncu fırlaması yaşar. Ama işte o combat stili pek wow raidleri gibi instancelara el vermiyor. Düşünsene 20 kişi bi instance da. Heal mevzusu tank mevzusu yok oyunda zaten. Her classın kendine ait heal, def skili var malesef uymuyo raid stiline

gw2 konusunda her dediğine katılmakla birlikte, pve contentinin olmamasının asıl sebeplerinden birisi bence her classın dps olması.

haliyle main tank, main healer gibi classlar yok. her karakter kendi healını basıyor. priest vs yok.

pve content genelde klasik class sistemi olan oyunlarda iyi işliyor. atıyorum gw2 'deki oyunda guardianı tank olarak bile ele alamıyoruz ki oyunda en tankımsı karakter fakat o bile nerden bakılırsa bakılsın tank değil çok sağlam dps vuruyor.

velhasıl kelam gw2'yi tam 1 sene oynadım müthiş zamanlar geçirdim daha da oynardım aslında, guildimiz biraz bozuldu sonradan, guildde eski tad kalmayınca komple oyunu bıraktım en sonunda.

wvw çok efsane

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.