Şimdi Ara

>>Rover Kullanıcıları Kulübü<< (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.837
Cevap
71
Favori
345.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Thin Lizzy

Rover'im yok,kulüp hayırlı olsun demeye geldim

Eyvallah... Sağolasın...
  • kardes aklima gelmisken senni anahtar konusuna bir aciklik getireyim.

oncelikle benim yasadigim bir tecrube il baslayayim.

benim aracin iki anahtar iki kumanda olmak uzere 2 cift anahtari vardi.birgun araba iki kumandaylada acilmaz oldu.
    anahtar actigimizda ise kod hatasindan araba calismiyordu.
    oto kilitci bir arkadasi cagirdik ki baska birisi gelseydi kesinlikle yapamazdi.
    aracin immosunu iptal etti araci calisir vaziyette dukkana goturduk ve bir kumandaya bastan yazilim yukledi. ve arac o kumandayla eskisi gibi calisir vaziyete geldi. digerine gore birazdaha hor kullanilmis olan yedek kumanda ise fazla hirpalandigindan programlama pic i programi kabul etmedi ve biraz ugrastirdi. neyse sagolsun bizim kilitci 1 haftaya onuda halletmisti. 20-30 liraya eski haline getirmistik.

burdan yola cikarak senin aractada ayni problem olmus olabilir veya adam keyfi olarak alarm taktirmak istemis olabilir.

dolayisiyla sonradan takilan beyinin calismasi icin aracin var olan immosu iptal edilir. senni immo isigida bu yuzden yanmiyor sanirim.

bu arada bir sor bakalim senin arabaya sonradan takilan kumandaya camlari otomatik kapatma yuklenebiliyormuymus. eger boyle bir ozellik olursa cok guzel olur. cunku orjinal kumandayla bu olmuyor. eger yeni kumandanin beyniyle oynayan birisini bulursam, kapilari kitlediginde camlarin otomatik kalkar.

• selam dostlar . benide yazsanıza yawww .

1998 216 si .
     >>Rover Kullanıcıları Kulübü<<
  •  >>Rover Kullanıcıları Kulübü<<
  • Teşekkürler clone...
    ekliyorum hakansolak...
  • Bir soru daha: si ve sli arasında ne fark var...
    Kasko değerleri aynı sanırım...
    internetten kasko yaptırsam... listede sli yok si seçsem sorun olur mu?

online değil gidip acenteden de yaptırsam zaten sli yerine si seçecektir yetkili...
    Bu durum bir problem yaratır mı acaba?

(Benim Mazda 323 Sedan GLS de yoktu zamanında listelerde GLX seçerek kaskolamışlardı... Hiç kaskoya ihtiyaç duymadığım için sorun olur muydu bilmiyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pirekare
    Teşekkürler clone...

rica ederim.
    istersen servislerin oldugu bolume fotografi ekle.
  • quote:

Bir soru daha: si ve sli arasında ne fark var...
    Kasko değerleri aynı sanırım...
    internetten kasko yaptırsam... listede sli yok si seçsem sorun olur mu?

online değil gidip acenteden de yaptırsam zaten sli yerine si seçecektir yetkili...
    Bu durum bir problem yaratır mı acaba?

(Benim Mazda 323 Sedan GLS de yoktu zamanında listelerde GLX seçerek kaskolamışlardı... Hiç kaskoya ihtiyaç duymadığım için sorun olur muydu bilmiyorum)

aradaki farki tam olarak bende bilmiyorum fakat buradan 2008 degerine bakabilirsin.
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/kasko2008/ROVER.html?sayfa=fileadmin%2Fkasko2008%2FROVER.html&test=Sonu%E7lar

internetten kasko yaptirmayin, acenteniz guvenilir degil ise acentedende yaptirmayin. en temizi gidin bolge mudurlugune bizzat yaptirin.
    birkac sigorta gezin hangisi icinize siniyorsa ona yaptirin.

aracinizin neyi var neyi yok eklettirin. lpg, teyp vs.. ayrica primi dusurmek icin aracin liste fiyatini oynatmayin. yarinbirgun lazim oldugunda tam hakkinizi alamazsiniz.

• Fotoğrafı ekledim...

kasko konusunda emin değilim... Pek yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası...
    Bakalım... :)
  • Aracı 98 yılında sıfır aldım, yakıt gösterge ışığı hiç yok, ve depo göstergesi kontak kapalıyken bile çalışır.

Devir saati ile km göstergesinin tam ortasında alt tarafta ki ışık immobilizer göstergesidir.

Kapıları kitledikten sonra da o ışık yanıp sönmeye devam eder.

Benim aracım da kontak tam kapalıyken sürücü kapısı açılıp kapandıktan sonra aracı tekrar kumandanın düğmesine basmadan kontak anahtarıyla çalıştıramazsın. O ışık sürekli yanar hale gelir. Hatta bazı arkadaşlar zorlarsan kornanın çaldığını söylemişlerdi ben hiç denemedim.

Aracın kumandası var mı, eğer aracı çalıştırmak için kumandayı kullanmıyorsan immo. iptal olmuş bir şekilde o ışık o yüzden yanmıyordur; eğer kumandayı kullanıyorsan ampul patlak olabilir.

quote:

Devir saati ile km göstergesini tam ortasında alt tarafta bi ışık var. Ne o? Ben hiç yandığını görmedim. Kırmızı bi led. immobiliser lambası gibi ama... 99 rover 216 SLI'da immobiliser var mı?

Bi de yakıt azalınca yanan bi ışık yok mu? Nerde? Bende bayaa yakıt azaldı ibre dibe geldi, yanan bi ışık olmadı. immobiliser ışığına benzettiğim şey o mu ki?

Bu aracın kullanıcı el kitabını bulmak mümkün olur mu?

Bu sorularıma cevap bulursam çok sevinicem...

• ooovv, dostlar niye söylemiyorsunuz kulübü açtık diye...

hayırlı olsun. teknik ve sorunlarla ilgili ne isterseniz sorabilirsiniz, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat_1

Aracı 98 yılında sıfır aldım, yakıt gösterge ışığı hiç yok, ve depo göstergesi kontak kapalıyken bile çalışır.

Devir saati ile km göstergesinin tam ortasında alt tarafta ki ışık immobilizer göstergesidir.

Kapıları kitledikten sonra da o ışık yanıp sönmeye devam eder.

Benim aracım da kontak tam kapalıyken sürücü kapısı açılıp kapandıktan sonra aracı tekrar kumandanın düğmesine basmadan kontak anahtarıyla çalıştıramazsın. O ışık sürekli yanar hale gelir. Hatta bazı arkadaşlar zorlarsan kornanın çaldığını söylemişlerdi ben hiç denemedim.

Aracın kumandası var mı, eğer aracı çalıştırmak için kumandayı kullanmıyorsan immo. iptal olmuş bir şekilde o ışık o yüzden yanmıyordur; eğer kumandayı kullanıyorsan ampul patlak olabilir.

Yanıtlar için çok teşekkürler... Sanırım benim immo iptal...

ebay'den immo seti alıp taktırsam mı acaba ya...

Ama alarm çalışıyo. Geçenlerde korna ötmüştü... :) Anahtar ile kilitleyip kumanda ile kapıyı açınca... :)

Neyse bakalım, belki yeni bi immo seti yaptırırım...

Ama önce bi sıcak-soğuk hava ayar düğmesi bulmam lazım... Kırıldı...
    Gerçi çok sorun olmuyo... yazın soğuk tarafa, kışın da sıcak tarafa çevirdik mi tamam (pense yardımıyla)... :) Kırık olduğu bakınca anlaşılmıyo zaten...
    Ama bu düğmeden gören-bulan olursa haber verirse sevinirim... Kargo ve havale ile hallederiz...

• quote:

Orjinalden alıntı: aya

ooovv, dostlar niye söylemiyorsunuz kulübü açtık diye...

hayırlı olsun. teknik ve sorunlarla ilgili ne isterseniz sorabilirsiniz, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım...

Eyv... Süper...

şimdilik sorum yok ama muhakkak olacaktır...

Haaaa var.... Göstergedeki "bagaj açık" lambası var ya... O geçenlerde yanmaya başladı... Bagajı açıp kapatınca bazen sönüyo ama sonra tekrar yanıyo... Yani bagajı açık sanıyo... Herhangi bir sorun yok ama... Bagaj kapalıyken o ışığın yanmaması için ne yapmak gerek? Bagajın açık olduğunu nerden anlıyo? Bagajın etrafına şöyle bi baktım kapılardakine benzer bi düğme göremedim de... :)

• Sanırım Si SLi farkı
    klima
    abs
    sis farı
    yolcu hava yastığı
  • quote:

Haaaa var.... Göstergedeki "bagaj açık" lambası var ya... O geçenlerde yanmaya başladı... Bagajı açıp kapatınca bazen sönüyo ama sonra tekrar yanıyo... Yani bagajı açık sanıyo... Herhangi bir sorun yok ama... Bagaj kapalıyken o ışığın yanmaması için ne yapmak gerek? Bagajın açık olduğunu nerden anlıyo? Bagajın etrafına şöyle bi baktım kapılardakine benzer bi düğme göremedim de... :)

Bu sorum geçerliliğini koruyor....

Bi de aşağıdaki resimde yuvarlak düğmelerden ortadaki (sıcak-soğuk ayarı yapılan) lazım... Elinde olan var mı?...

>>Rover Kullanıcıları Kulübü<<

• Zannedersem kilit mekanizmasıyla birlikte, bagaj bölmesinde yanan sağ taraftaki lambanın kablolarını takip etsen belki bişey bulursun. Ya da oto elektirkçilerinin yapabileceği bir arıza, sokette yada sistemde oksitlenme vardır.

Örneğin 3. fren lambasındaki genelde 3. ampul de sürekli temassızlık yapardı, zannedersem arada bir su alırdı. Dikkat ettim çoğu Rover 200 serisinde olan bir sorun. Golf lerde stop lambalarının patlaması gibi bişey.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat_1

Zannedersem kilit mekanizmasıyla birlikte, bagaj bölmesinde yanan sağ taraftaki lambanın kablolarını takip etsen belki bişey bulursun. Ya da oto elektirkçilerinin yapabileceği bir arıza, sokette yada sistemde oksitlenme vardır.

Örneğin 3. fren lambasındaki genelde 3. ampul de sürekli temassızlık yapardı, zannedersem arada bir su alırdı. Dikkat ettim çoğu Rover 200 serisinde olan bir sorun. Golf lerde stop lambalarının patlaması gibi bişey.

Teşekkürler...
  • slm arkadaslar bende kısa bı ıkılemden sonra rover almaya karar verdım fıyatına gore en mantıklı secım rover gıbı geldı hem ıcı dolu hem estetık hemde karıizma roverlar.ama kararsı zkaldım rover 200 ile 216si(sedanlar degıl) arasındakı fark nedır?birde rover alırken kucuk tuyolar var mı?yardımlarınız ıcın saolun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ralphemre

slm arkadaslar bende kısa bı ıkılemden sonra rover almaya karar verdım fıyatına gore en mantıklı secım rover gıbı geldı hem ıcı dolu hem estetık hemde karıizma roverlar.ama kararsı zkaldım rover 200 ile 216si(sedanlar degıl) arasındakı fark nedır?birde rover alırken kucuk tuyolar var mı?yardımlarınız ıcın saolun.

Hepsinin arkasında 200 yazar... 214 olan 1400, 216 olan 1600 motor...
    200'ün farkı nedir bilmiyorum...

Bi da bugün 2004 model Audi A3 ile kalkış denemesi yaptık... 100 km.ye kadar... Ve kazanan ROVER 216 SLI'm oldu... Ben bile şaşırdım... Seviyorum İngiliz bebeğimi... :)
  • merhaba arkadaslar.

yine bir konuda sizi aydinlatayim.

rover lar tipki bmw ler gibi 214, 216, 220, 414, 416, 420.. gibi adlanrilirlar. ilk rakam serisi, son iki ramak ise motor secenegidir.
    o donemler bmw kadar kaliteli araba uretip bmw den ucuza satan rover, ne oluyorsa bmw tarafindan satin aliniyor.

yilini tam olarak hatialmiyorum ancak bmw nin ilk isi bu model benzerliklerini ortadan kaldirmak oluyor, yani 214, 216 yerine 200 geliyor ve rover 200 1.4 ve rover 200 1.6 olarak lanse diliyor. ayni sekilde 400, 600, 800
    bmw bu imaji hafiften silmeye calisirken 2000 yilinda kolu bir degisime gidiyor ve kasa degisiklikleriyle beraber 200-25, 400-45, 600ve800 ise 75 olarak degistiriliyor.
    bmw artik istedigini elde etti ve benzerligi ortadan kaldirdi.
    simdi ya rover markasinin gelirini kasasina atacak yada roveri tam olarak kapatip yoluna devam edecek.

o donem soylenenlere gore bmw rover i cok komik bir rakamaheba ediyor.

ondan sonra basliyor, rover kotu, binilmez, alinmaz, satilmaz.. rivayetleri. ingilizlerin tofasi diyorlarya, keske tofas roverin janti kadar olsaydi.

fabrikasi kapatilmis bir marka. dolayisiyla 2. eli zayif. dolayisiyla fiyatlar oldugundan kat be kat asagida.

bmw 3serisi ortalama 50-60bin ytl, honda accord 40-50bin ytl, rover 75 20-30bin ytl
    bmw 1 serisi ortalama 30-40bin ytl, honda civic 20-30bin ytl, rover 45 10-15bin ytl

eger fabrika kapatilmasaydi rover her ikisinin ortasinda olacakti ve ne orver icin kotu denilecekti nede parcasina pahali.
    o zaman parasi olan rover alabilecekti ve kimse laf etmeyecekti. ama simdi ne oluyor 30 binlik rover 10 bine satilinca yerli uretimle kiyaslaniyor ve pahali deinlip uzak duruluyor.

bir bmw nin fari 450ytl iken hondanin fari 350 ytl roverin fari ise 400 ytl. dolayisiyla 10 binlik arabanin bir fari 400 ytl pahali oluyor. fakat 10 binlik araba 25-30 bin olsaydi onu veren onuda verecekti.

aradaki farki kesinlikle rover kalitesine, konforuna, donanimina, prestijine deyecek bir fark.

benim aracimi pert ettigim noktada benzerini megane yapmisti, megane nin kaputu kagit gibi katlanmis on cami kapatmisti. oysaki benim 45 te 2 buklum olmustu. meganin motoruna kadar gelen plakasida cabasi.

(megane sadece bir ornek, ayni noktada 2 gune bir kaza oluyor ve hemen hemen hepsi pert ile sonuclaniyor. benim arac o kazaya ragmen aldigi hasar hafif kalir.)

iyi aksamlar diliyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.