Şimdi Ara

Rover 216 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
69.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HER NE KADAR ADIM ROVERCİ OLSA DA, ROVER HASTASI DEĞİLİMDİR.
    DAHA ÖNCESİNDE, FARKLI MARKA ARAÇLAR KULLANDIM. ŞİMDİKİ ARABAM, ROVER 620 Sİ. 1995 MODEL. (HONDA MOTORLU) VE BU ARAÇ BENİM 8. ARACIM...
    1,5 YILA YAKIN ZAMANDIR KULLANIYORUM. VE KULLANIRKEN ZEVK ALIYORUM. ŞEHİRİÇİNDE KISA MESAFELERDE KULLANDIĞIMDA BİRAZ FAZLA YAKIYOR. AMA UZUN YOLDA 100 KM SABİTLE 7,1-7,2 LT YAKIYORUM. YANİ, 0.200 YKR. 2000 CC, 131 BG.
    EN ÇOK MOTOR SESİNİ SEVİYORUM. 2. OLARAK TA VİRAJI DÖNERKEN YERE YAPIŞMASINI...
    EĞER, İSTANBULDA YAŞAYAN BİR KİŞİ İSENİZ PARÇA SORUNU OLMAZ. MOTOR TAMAMEN HONDA ACCORD. NOKTASINA VİRGÜLÜNE KADAR AYNI...
    BEN ROVERİ (620 Sİ) HİÇ KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM. HERKES KULLANIRSA BİZİM DİĞERLERİNDEN BİR FARKIMIZ KALMAZ. ÇÜNKÜ, ROVER KULLANMAK BİR AYRICALIKTIR...

Rover 216

• quote:

Orjinalden alıntı: Eveready

Rover sevginizi takdir ettim. Özellikle MG ile daha çok çalışan Powertrain motor firmasının Çinliler tarafından yeniden işletileceğini duydum. Motorları çok güzel bu firmanın.

Rover'in yeniden araba üretmesi çok iyi olur, İngilizlerin de bir binek araç markası olması gerekiyor dünyada. Keşke başarılı olsa Çin firması.

konu dışı olacak ama
    powertrain firması gm-fiat ortaklığında kurulan bir firma değil mi?
    multijet-cdti motorları yapan firma
    hatta tofaş'a bazı modellerde parçalar sağlıyolar
    yani zaten var olan bu firmayı çinliler yeniden nasıl işletebilecek onu anlamadım

• Açıkçası bu dediğinizi ilk defa duyuyorum. Powertrain firması tam bir yerel İngiliz firmasıdır. Yıllar yılı kardeş firmalar olan MG ve Rover ile çalışmıştır. K Serisi motorları çok ünlüdür. İflas ile devlete devredildi ancak Rover'ı da canlandıracak Çin firması tarafından yeniden işletilecek.

http://www.powertrainltd.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Powertrain_Ltd

Söylediğinize dair bir kaynak gösterirseniz durum açıklığa kavuşur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eveready -- 22 Eylül 2006; 10:45:32 >

• ben bu dediğimi3-4 sene önce auto-show dergisinde okumuştum
    gm ile fiat ortaklaşınca böyle bir şirket kurulmuş diye
    bu şirket iki firma için motor üretcek diye yazıyordu
    yani ben bu bakımdan söylemiştim
    yanlış da olabilir ama bu dediklerimi dergide okuduğuma da eminim
    eğer yanlışsa dergideki haber yanlıştır o zaman
  • başka bir isim hatırlıyor olabilirsin. powertrain mg-rover'in kardeş kuruluşu, motor üreticisi...

edit : değişik hacimlerde, optimum motor ömrünü sağlayarak, az yakıtla çok güç alabilme konusunda oldukça başarılılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 22 Eylül 2006; 12:19:19 >
  • Anladım şimdi. Yanlış bilmiyorsam GM'nin GM Powertrain adında alt bir kuruluşu var. Ancak bizim yukarıda bahsettiğimiz Powertrain LTD. ile bir ilgisi yok.

http://www.gm.com/automotive/gmpowertrain/

Zaten powertrain kelimesi aracın motor aktarma vs. gibi aksamlarına verilen bir isimdir ve bu işle ilgilenen firmalara da isim olabilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eveready -- 22 Eylül 2006; 12:31:09 >
  • POWERTRAIN GM in yani OPELİN Motor üreticisidir, hemde çook ucuzn zamandır...

www.gm.com filan girin bakın...
  • şu anda mazda kullanan bir tanıdığım roverı test etme imkanı bulduğunu ve fırtına gibi bir araba oldğunu söylüyür.gidişi,duruşu falan resmen diğer güncel arabalardan çok iyiymiş.
    o öyle diyor.ben onun yalancısıyım.
  • Arkadaşlar bu aralar bende 216 coupe olayına kafayı takmıştım.Ama aklımda "acaba" sorusu vardı.Topice rastgele girdim ve iyiki de girmişim.Şu anda Rover adından korkacak birşey olmadığını anlıyorum.Bende bu fiyatlara bu donanıma sahip alınabilecek fazla marka olmadığının farkındayım.Ve Rover'da bunlardan birisi.
    Şunu da daha başından kabullenmek lazımki ; hem bu kadar ucuz para ödeyerek böylesi kaliteye,konfora sahip olacaksınız hemde satarken çabuk ve değerinde satacaksınız.Eğer öyle bir araç varsa banada bildirin lütfen,hiç kaçırmayalım...
  • pm attım, pm'e bak. gönderdiğim siteyi de ziyaret edersen, bi haber ver lütfen, aramıza katılırsan seviniriz...
  • kusura bakamyın ama rover kullanmanın nesi ayrıcalık

Çinliler yakında baya bi ayrıcalıklı olacak o zaman , Çinliler aldı
    Bi ara Hamgurger üreticisine satıolardı o almadı heralde

Satacak yer bulamıyorlardı Rover i
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

kusura bakamyın ama rover kullanmanın nesi ayrıcalık

mesele de orda zaten, kullanmadan ve sahip olmadan nesinin ayrıcalık olduğunu anlamıyorsun... onun için bu soru biraz abes kaçmış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

kusura bakamyın ama rover kullanmanın nesi ayrıcalık

Çinliler yakında baya bi ayrıcalıklı olacak o zaman , Çinliler aldı
    Bi ara Hamgurger üreticisine satıolardı o almadı heralde

Satacak yer bulamıyorlardı Rover i

Dalga geçmeyelim o bir kraliyet arabası (ydı) araçta benzin lambası konmamış bilmem ayrıcalık konusunda bir fikir verebilir.

Fiyat + performans +sağlamlık = Rover

• quote:

Orjinalden alıntı: aya

pm attım, pm'e bak. gönderdiğim siteyi de ziyaret edersen, bi haber ver lütfen, aramıza katılırsan seviniriz...

Tabii katılırım. Üye oldum bile...
  • iyi geceler bende 97 model 216si aracımı yeni aldım rover daki rahatlık performans değişilmez biraz masrafı var onlarıda yaptıkdan sonra 4*4 lük bi araç olacak
  • Hatırladığım kadarıyla Ford, Rover'i alan çinli firmaya marka imajı kirlenmesin diye isim hakkını vermedi ve firma bu yüzünden "Roewe" adı altında üretim yapıyor. Doğru mu?
  • arkadaşlar bende 98 model rover 216 almayı düşünüyorum, biraz kararsızdım ama bu sayfayı okuyunca iyice ikna oldum, 98 model broadway arabadan inip rover a binmek fazla lüks olacak benim için ama bu güne kadar yapmadığıma pişman olacağımdan eminim.

sizden ricam alacağım araba 98 model rover 216 11.000 ytl
    fiyatını yorumlayabilirmisiniz

şimdiden teşekkürle

bide rover alırsam arnıza katılmak isterim sitenin linkini atarmısınız üye olayım
  • Çabuk satılmıyormuş....

Ben acil ihtiyaçtan satan birinden aldım 9500 liraya. 2 gün sonra aracı sanayide görüp 11.000'e bize sat diyen oldu. 99 model Rover 216 SLI.
    Mükemmel bi araç. Satmadım tabi. 12.000 verseler bile satmam...

Herşeyiyle çok güzel.... Görünüş, performans, herkeste olmayış....

İyiki Rover almışım....

Bi de Angel eye far ve ledli stop takmayı düşünüyorum.... Oooof offf... Yeme de yanında yat... :)

Fiyat olarak temizliğine göre 9000-12000 arası fiyatlar normaldir....
  • Aldığım araç budur...
    Maşallah diyelim, nazar değmesin...

Rover 216

Rover 216

Rover 216

• maşallah
    bende bugün alacağım inşALLAH
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.