Şimdi Ara

Router???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde zyxel mrka bir kablolu modem var.şu linkteki ürünü alarak evimde kablosuz ağ kurmam mümkün mü?Yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wa601g-108mbps-access-point-/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd950006

• Router özelliği olması ne katıyor? izah eder misiniz?
  • Eğer modeminiz kablolu ise size AP daha uygun olur.. Dlink 2100 AP tavsiye

Gelelim Router; kısacası kablosuz bağlantıda gelen kablosuz bağlantıyı alır sinyali güçlendir düzenler gelen bağlantıyı kendi üzerinden tekrar yayınlar..

Modemden çıkan ağ kablosunu, Ap takın cihazı ap modunda çalıştırmanız yeterli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tongtry

Router özelliği olması ne katıyor? izah eder misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı:webmaster258

Gelelim Router; kısacası kablosuz bağlantıda gelen kablosuz bağlantıyı alır sinyali güçlendir düzenler gelen bağlantıyı kendi üzerinden tekrar yayınlar..

Router geniş kapsamlı olarak düşünüldüğünde çok daha fazlasını yapar ama buradaki çalışma şeklini açıklamak gerekirse barındırdığı DHCP Sunucusu sayesinde IP dağıtma özelliği vardır. Standart bir AP sadece modem tarafından sağlanan ( buradaki örneğimiz modem olduğu için) IP dağıtımını gerçekleştirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Router geniş kapsamlı olarak düşünüldüğünde çok daha fazlasını yapar ama buradaki çalışma şeklini açıklamak gerekirse barındırdığı DHCP Sunucusu sayesinde IP dağıtma özelliği vardır. Standart bir AP sadece modem tarafından sağlanan ( buradaki örneğimiz modem olduğu için) IP dağıtımını gerçekleştirir.

• @Kumandan,

Eğer geniş kapsamlı düşünürsek, çok fazla bilinmeyen terim ortaya çıkar (Örn: DHCP). Bu işle çok fazla ilgisi olmayan ve sadece mantığını öğrenmek isteyen arkadaşlara yeterli bilgi sağladığımıza inanıyorum.
  • DHCP (İngilizce: Dynamic Host Configuration Protocol, yani Dinamik İstemci Ayarlama Protokolü), bir TCP/IP ağındaki makinelere IP adresi, ağ geçidi veya DNS sunucusu gibi ayarların otomatik olarak yapılması için kullanılır.

Bkz:http://tr.wikipedia.org/wiki/DHCP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 28 Ağustos 2009; 20:34:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

DHCP (İngilizce: Dynamic Host Configuration Protocol, yani Dinamik İstemci Ayarlama Protokolü), bir TCP/IP ağındaki makinelere IP adresi, ağ geçidi veya DNS sunucusu gibi ayarların otomatik olarak yapılması için kullanılır.

Bkz:http://tr.wikipedia.org/wiki/DHCP

Ben biliyorum zaten. Ayrıntılı bilgi ve teknik terimlerle fazla bilmeyenlerin kafasını karıştırmamak için söylemiştim.

• Size özel yazmadım zaten.

Yeri geldikçe öğrenmiş oluyorlar

Hergün bilmediği 1 şeyi öğrense insan alim olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 28 Ağustos 2009; 20:44:09 >
  • zaten elinizde bir router oldugu icin 2. bir routeri almak mantıksız olur..fakat bir giris seviyesi Ap fiyati ile bir giris seviyesi kablosuz router fiyati gunumuzde hemen hemen aynı oldugu icin kablosuz router almanizi oneririm..yok ben ila fantazi olsun diye kablolu modemle kablosuz ag kurmak istiyorum diyorsaniz herhangibir ap alabilirsiniz..modeminizin lan portundan ap nin lan portuna cekeceginiz bir duz kablo ile kablosuz ag kurabilirsiniz..tabi ap yi configre etmek gerekir..

sair burda ap ve wi fi router fiyatlarina seslenmis...

ayrıca yukarida routerin ne olduguna deginilmis..router bir yonlendiricidir arkadasinda belirttigi gibi routerin DHCP ozelligi devede pire kalir..yani DHCP routerin ozelliklerden sadece birisi...daha kapsamli olarak router yani seni route yapan eleman daha da acıklayacak olursakwww.google.com dediginde seni ilgili servis saglayıcının belirledigi default routere yonlendiren elemandir...default routerde seni sonundawww.google.com un oldugu bilgisayarin icine kadar gonderen bilmem kac hop atladiktan sonra ayrı yolu usanmadan geri donmeni saglayan cihazdir..neyse daha fazla beyin masturbasyonu yapip kafa karistirmayim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENIGMA -- 29 Ağustos 2009; 23:43:08 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.