Şimdi Ara

Rottweiler..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5 Mesaj
    12 Yaşındayım Önceden sokakta her bulduğum köpeği eve getirip aşısını yaptırıp beslerdim şimdiye kadar 7 köpek besledim erkek rottweiler alacağım sizce bir sorun olur mu ?

|
    |
    12 yaşında biri için Rottweiler uygun bir köpek değildir.Rot u kontrol etmesi zordur,güçlü köpektir eğer eğitimi yoksa sözünü çok dinlemez ve sokakta peşinden koşmak zorunda kalırsın tutamazsın.Saldırgan ve hırçın bir köpektir eğitim verilmedikçe bu durum böyledir köpeğin doğası gereği çünkü korumaya odaklı bir köpektir.Ayrıca yaşın gereği okulun olduğundan fazla ilgilenemezsin köpekle günde en az 2 kere dışarı çıkarılması lazım.Rotweiller bence bahçeli bir evde beslenmesi gereken bir hayvandır o köpeği eve tıkmak pek akıl karı değil.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Yafoo

12 yaşında biri için Rottweiler uygun bir köpek değildir.Rot u kontrol etmesi zordur,güçlü köpektir eğer eğitimi yoksa sözünü çok dinlemez ve sokakta peşinden koşmak zorunda kalırsın tutamazsın.Saldırgan ve hırçın bir köpektir eğitim verilmedikçe bu durum böyledir köpeğin doğası gereği çünkü korumaya odaklı bir köpektir.Ayrıca yaşın gereği okulun olduğundan fazla ilgilenemezsin köpekle günde en az 2 kere dışarı çıkarılması lazım.Rotweiller bence bahçeli bir evde beslenmesi gereken bir hayvandır o köpeği eve tıkmak pek akıl karı değil.

yaşın gereği sana uygun bir köpek değil kardeşim. daha küçük ve sakin ırkları tercih etmelisin
    |
    |

• Onbaşı
    27 Mesaj
    Her ne kadar tecrüben olsada bende şu an için yanlış olduğunu düşünüyorum..Doğru yollarla aslında çok kolay kontrol edilebilen ancak bir o kadarda büyük sorumluluk istiyen bir ırk olduğunu unutma..
    |
    |
    Rotweiler beslemedim ancak aynı irilikte köpek türleri besledim.En basitinden 12 yaşında bir çoçuğun tasmasından tutup 60 kiloluk bir hayvanı zaptetmesi imkansızdır.Fiziki yeterliliğede sahip olunması gerekli.Bir köpeğin sorumluluğunu taşıyabilecek yaşta değilsiniz eğer aileniz her konuda destek oluyor ise golden labrodor gibi türleri besliyebilirsiniz.Alfa olma güdüsü taşıyan köpekler kendilerinden daha baskın ve karakterli bir sahip isterler eğer öyle olmaz ise tvlere konu olan pitbull dehşeti gibi haberler devam eder.Suç köpekten çok sahibindedir bunu unutmayın.
    |
    |
1
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.