Şimdi Ara

Rosetta stone nun yanında kullanabileceğim grammer ,okuma ve diğer kaynaklar nelerdir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, İngilizce'yi bu programla çalışıyorum bunun dışında kullanıp işime yarayacak grammer okuma video vs kaynakları nelerdir? Amacım üst düzey bir şekilde İngilizce'ye sahip olmak.

Ek olarak İngilizce konuşmak için hangi platform ve siteleri önerirsiniz günlük hayatta konuşacak ortam ve çevreye sahip değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel

• Üstad senin yorumunu alabilir miyim

• Bu konuda gerekli şeyleri yazdım.
    https://forum.donanimhaber.com/degerlendirme-rosetta-stone--111065910
    Okuyup karar ver.
  • bazıları demiş korsan kullanınca hiç bir şeye yaramaz papağan gibi tekrarlatır hiç alakası bile yok zaten rosetta stone'nun kendi websitesine girdiğimizde download sürümünün demosunu kullandıklarında orjinaliyle korsanın hiçbir farkı olmadığını görmüş olacaklar. sadece totale farkı var onda da ek olarak canlı dersler, oyunlar, interaktif eğitim var. bunun dışında sitesinde satılan download versiyonuyla tamamen aynı indirmiş olduğum sürüm. hatta güncellemeleri bile yaptım zaaten rosetta stone sitesinde güncel dil dosyalarını yayınlamış indirip yüklüyorsunuz. sanki totale çıkmadan önce sitesinde satılan download sürümü işe yaramıyor muydu? yarıyordu. Durumu olmayan arkadaşlar bana PM atarlarsa rosette stone'nun sitesinde 319,20 €'a satılan download sürümünün güncel yazılımını ve güncel dil dosyalarının linkini paylaşırım.

@rat.planet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DetectiveFusco -- 3 Ağustos 2017; 21:56:38 >
  • DetectiveFusco kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi yazıyorsunuz bilgi veriyorsunuz onu da eksik veriyorsunuz.
    Rosetta Stone'u 3 dilde satın alıp kullandım.
    indirilebilir sürüm ile TOTALE arasında dağlar kadar fark var.
    Kısaca yazıyorum TOTALE sisteminde öğrendiğiniz bilgileri tekrar edip,ettirilip(eğitmen tarafından) sonra üzerine ek bilgi öğreniyorsunuz.Daha fazla kelime öğretiyor.TOTALE'de tekrar mekanizması ve öğrendiğini kullanma mekanizması çok iyi işliyor.İndirilebilir versiyonda ise tekrar mekanizması iyi işlemiyor.Detaylar için açtığım o konuya bakabilirsin.

sanki totale çıkmadan önce sitesinde satılan download sürümü işe yaramıyor muydu?
    Çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz.Peki şimdi işe yarıyor mu diye sormak isterim.Tam anlamıyla değil.
    Upper seviyesine getiriyor program 5 level sonunda.Peki gramer anlamında gerçekten bu seviyeye geliyor musun?Hayır.
    Birçok eksik noktayı öğretmiyor gramer anlamında.Eninde sonunda gramer kitabı alıp çalışmak gerek.
    Sadece kuralları,gayet kısa sayılan cümleler var içerik olarak(5.level'deki uzun cümleler var ama anlam olarak çok çabuk kavranabilen tarzda.)
    Peki öğretilen kelime sayısı bu düzeydeki sınavlardan geçer not alacak kadar çok mu? Değil.Kelime öğretiyor ama bu düzey için yeterli değil.
    Speaking anlamında katkısı en büyük artısı.Program yeteri kadar bağlaç ve edat hatta zarf'da öğretmiyor.Yeterli değil o düzey için.Kısacası o seviyeye ait genel bir görünüm çiziyor ama speaking anlamında büyük artısı var.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Ben zaten Totale ile download sürümünün farklı olduğunu söyledim. Evet fark var. ne farkı olduğunu da bir önceki mesajımda yazdım. Ancak rosetta stone'nun sitesinde 319 euro'Ya satılan download sürümünün korsan olarak indirilen sürümden hiçbir farkı olmadığını belirttim zaten biraz araştırılırsa güncel yazılımı ve güncel dil dosyalarını bulabilirler. benim demek istediğim 319 euro'YA yani yaklaşık 1300 tl'ye satılan rosetta stone download sürümüne para vermeye gerek yok bunu belirtiyorum insanlarda yanlış algı yaratılıyor yok korsan sürüm papağan gibi tekrarlatır vs. Rosetta stone download sürümü işe yaramıyor mu ? YARIYOR. yani sizin bu fark ettiğiniz eksikliği rosetta stone yapımcıları fark edemeyecek kadar kafası çalışmıyor herhalde. imkan varsa tabiki totale versiyonunu alın ancak imkan yoksa download sürümüde yeni bir dile başlangıç için işinizi hayli görecektir. şayet sizin dediğiniz gibi olsa download sürümü halen niye satılsın ? ya da onlar satsa bile alanlar niye alsın?

rosetta stone download sürümü + dil bilgisi kitabı kullanırsanız faydasını fazlasıyla görecekler. benim kısaca demek istediğim rs download sürümü parayla satın almasanız bile aynı işleve sahiptir. totale versiyonuyla ilgili bir şey söylemedim. download sürümüde az para değil sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DetectiveFusco -- 3 Ağustos 2017; 13:59:9 >
  • DetectiveFusco kullanıcısına yanıt
    Keşke o konuyu dikkatli şekilde okusaydınız demek istediğimi fark etmemişsiniz.
    Rosetta Stone kullanacaksanız TOTALE sistemini kullanın,seçin diyorum.En azından tekrar ve ek destek mekanizması var.
    Diğerindeki basit tekrar mekanizması etkili değil.Etkili olmuyor.Yeterli değil.
    Dil öğrenirken sadece öğrendiğin şeyi tekrar ederek dil öğrenemezsin.Olabildiğince farklı destek mekanizmaları olmalı.Ek çalışmalar yapılmalı.
    Eski versiyonunda öğrendiğin 5 level ders sonunda öğrendiğin bilgileri kullanmakta sıkıntı yaşayacaksın.Ek çalışma yok bunda.
    Öğreneceğiniz bilgileri kullanmak için bir çok eklenti var TOTALE sisteminde.Görüşmeler ve akran konuşmaları vs.

Papağan gibi tekrarlatır ben diyorum o nedenle buna da cevap vereyim.
    Evet normal sürümde 5 level sonunda papağan olacaksın malesef.Sadece öğrendiğini tekrarlayacaksın.
    Yeterli destek mekanizması yoktur.Var diyorsan kanıt sun biz de inceleyelim.
    TOTALE'de sana onlarca ek mekanizma sunabilirim.Ama bunda yoktur.
    İnanmıyorsan dene çalış gör.
    Algı yaratılıyor falan yazmışsın algı yaratmak istesem sadece olumsuz yönlerini yazardım o konuya.
    Konuda gördüğün gibi olumlu yönlerini de yazdım.Dil öğrenmede çığır açmış bir program ama TOTALE böyle.
    Normal sürümü neden alıyorlar yazmışsın ama orijinal kullanan çok az bu programı.
    Türkçe sayfaları bak bakalım kaç tane orijinal kullanan var.Ben Türkçe sayfalarda SADECE 2 kişi gördüm.
    Pahalı olduğu için alan zaten yok.

Ek olarak yazayım bir mesele daha var.O konuda da yazdım.
    Ana dile çeviri olmadığı için malesef bazı konuları anlamakta sıkıntılar yaşanıyor.(TOTALE'de bile)
    Rusça çalışırken birçok şey cümle içinden anlaşılmıyor mesela.İspanyolca'da zamanlar konusu öyle.
    Eninde sonunda gramer kitabında bakmak gerek.Fakat başlangıç için güzel bir destek ama pahalı tabiki.

Sonuç olarak olay hep dil öğrenenlerin yanlış yol izlemesinden kaynaklanıyor.
    Doğru düzgün Türkçe gramer bilen bir insan bir dilin gramerini rahatlıkla birkaç ayda öğrenir.
    Geriye okuma,konuşma gibi şeyler kalıyor.Bunlar için diziler,haber siteleri vs. var.İnternet var.
    Program satın alıp para harcamaya gerek yok diyorum.Bu yol zor gibi görünse de ayakları daha yere basan bir yöntem.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    sonuç olarak aynı şeyleri söylüyorum zaten İMKAN VARSA TOTALE versiyonunu alın. Ancak bu RS download sürümünün yeterli olmayacağı anlamına gelmez YENİ BİR DİLE BAŞLANGIÇ için yeterli olacağını söylüyorum. destek mekanizmalarının hepsini bir programdan beklemek yerine RS Download sürümünü , dil bilgisi kitabı, radyo-tv, gazete-hikaye, dil değişim arkadaşları, youtube dil kanalları v.s ile desteklerlerse sizin söylediğiniz destek mekanizmaları açığını kapatmada yeterli olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bu konuda gerekli şeyleri yazdım.
    https://forum.donanimhaber.com/degerlendirme-rosetta-stone--111065910
    Okuyup karar ver.

Tüm konuyu baştan sona okudum.Bu programın olumsuz yönleri benim açımdan daha ağır bastı. İngilizce temelim sıfır değil ve belirttiğin gibi bu kadar ciddi bir zaman diliminde hala eksik kalmak çok kötü bir dezavantaj.

Peki sen hangi grammer kitabını önerirsin? Bu konu hakkında fikirlerini alabilir miyim.

• Şu konuda gramer kitabı önerisi verdim;
    https://forum.donanimhaber.com/3g-degerlendirme-gramer-ve-deyim-kitaplari--127909292
    Şunu unutma hiçbir gramer kitabı tam değil.Hepsinde eksikler var.O nedenle internet güzel bir kaynak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Şu konuda gramer kitabı önerisi verdim;
    https://forum.donanimhaber.com/3g-degerlendirme-gramer-ve-deyim-kitaplari--127909292
    Şunu unutma hiçbir gramer kitabı tam değil.Hepsinde eksikler var.O nedenle internet güzel bir kaynak.

Teşekkürler kitapları not aldım.

İnternet üzerinden faydalanabilecegimiz grammer kaynakları hangileridir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.