Şimdi Ara

Root'suz SIM Menüsü'nü devre dışı bırakmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
20
Favori
21.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana da bu aralar Turkcell'den geliyor çekiliş popup

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mrb xiaomi mi6 da disabled user yazdı işlem sonunda ama note 4 de şu hatayı alıyorum ne yapmalıyım ?
    Error: java.lang.SecurityException: Permission Denial: attempt to change component state from pid=26800, uid=2000, package uid=1001
  • note 4 de son kodda user 0 yerine 2 yazarak bitirdim,yani adb shell pm disable-user --user 2 com.android.stk olarak bu sefer hata vermedi ama sadece disabled yazdı.Xiaomi mi 6 disabled user yazmıştı.Vodafone menuye hala giriyor note 4 de demekki olmadı.Ama neyi disable etti peki ? :)
  • ahmet1040 A kullanıcısına yanıt
    note 4 Samsung mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    evet
    yardımcı olamayacağım bu konuda maalesef
    tavsiyem root varsa onunla dene şansını eski model zaten kolayca root yapılıyordur

Tamam sorun değil,xiaomi mi 6 yı disable yapmam yeterli şimdilik bana.Teşekkürler.user 2 yapınca disabled yazdı demiştim ya bu ne anlama geliyor ? Aynı şekilde enable yazıp geri alabiliyor muyum yaptığım işlemi bilginiz var mı? Gerek var mı ? Neyi disable yaptı çözemedim :)
    gözle görülen bir değişiklik yoksa bir şey olmamıştır takma kafaya ben de bilmiyorum

xiaomi mi 6 da sim araç kiti,note 4 de vodafone menu yazıyor bu sim menu uygulaması için.Belki de bundan dolayı olmuyordur ben de çok anlamıyorum :)
  • com.android.stk olması lazım hepsinde paket isminin. Android sürümü nedir belki ona göre başka bir paket adıdır

android sürüm 6.0.1
    adb shell pm list users yazarak mevcut kullanıcıları listeliyormuş.Userinfo{0:sahip 13} yazıyor bende.
    benim user 2 kodu geçersiz olmuş oluyor bu durumda.Öyle bir kullanıcı yokmuş zaten, şu kodu yazsam da adb shell pm enable --user 2 com.android.stk çıkan sonuçta com.android.stk new statement disabled diyor halbuki komut enable yani olmayan kullanıcı numarasını kullanarak ne komut yazarsak yazalım disabled diyor.Bir değişiklik olmadığı sonucuna vardım.User 0 yazdığımda ilk msgımdaki hatayı veriyor.Sonuç olarak samsung galaxy note 4 de yapamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 14 Ocak 2020; 0:43:15 >
    Samsung s7 (dualsim) android sürümü7.0 telefonumun sim menüsü için burdaki konuyu denedim başarılı olamadım. Farklı bir sitede benzer bir konuyla kaldırmayı başardım. Bilgisayarınızda samsung kies kurulu olsun ve anlatılanları uygulayın. Ben windows7 bilgisayarda cmd kullanarak yaptım. Konuyu paylaşan kişi powershell kullanmış.https://www.lehim.net/yazilim/rootsuz-uygulama-kaldirma-android/

Telefonumda tek sim kullanıyorum ikinci sim içinde ayrıca uygulanıyor. Uygulama listesinde "Turkcell menü" ve ikinci sim için "Sim araç kiti2" olarak yer alıyordu. Kısaca çift simli telefon kullananlar konudaki işlemi iki kere yapmalı.

Mesaj düzenlendi; verilen link güncellenmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdalTanyeri -- 20 Kasım 2022; 23:32:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt
    yani pm disable-user --user 0 yerine pm uninstall -k --user 0 kullandınız değil mi?

Evet bu komutla oldu.

tamam teşekkürler Samsung için ilk mesaja ekliyorum

Uygun bir zamanda deneyeceğim,teşekkürler.Yapabilirim gibi duruyor.Sizin kullandığınız o komutu ben de görmüştüm ama vodafone sim menu için adres ne yazılacak bunu anlayamamıştım.Önerdiğiniz programla da o adresi öğrenebiliyorsak sanırım halledebilirim.Teşekkürler detaylı anlatım linki için.

sim menüsünün paket adı samsungda farklıysa belirtirsen iyi olur ilk mesaja ekleme yaparım

VodafoneMenu yazıyor uygulamalarımda.İsimden ziyade kaldırılmak istenen programın adresi önemli diye anladım ben.Arkadaşın bahsettiği programla da öğrenilebiliyormuş bu.Adresi öğrendikten sonra uninstall komutuyla olacak sanırım.Uygun zamanda deneyeceğim.

evet paket adı dediğim o zaten, menüde gözüken isim farklı olabilir her hatta, ama paket adı değişmez com.xxxxx diye giden önemli.

En çok kaldırmak istediğim uygulamalardan biri briefing "com.xxxx" şeklinde başlamıyor mesela. İkincil sim menüsü ise "sim araç kiti" olarak görünüyordu.
    1. Sim menüsü> com.android.stk
    2. Sim menüsü> com.android.stk2
    Belki bu adresler android sürümüne göre farklılık gösteriyor olabilir. Siz yinede playstore'dan LİNK2SD uygulamasını indirip adresleri görün.
    Root'suz SIM Menüsü'nü devre dışı bırakmak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.