Şimdi Ara

Ronaldoyla Balei karsilastiranlar iceri (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuya bak yazılanlara bak futbol adına utanç verici resmen

Gerçi bunlar normal çünkü dünyada her iyi oyuncu dünyanın en iyisi ile karşılaştırılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lanet olsun nereden hortlattım şu konuyu ya. Yine her zamanki gibi saçmalamaya başlamış bu adamın hayranları

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Şampiyonadan şampiyonaya maç izleyen adamlar toplanmış yine. Lan Bale dediğiniz adam sağ ayağını bile kullanamıyor daha.

1.5 yıl oldu Bale'ı ıslıklıyor kendi taraftarları. Nerede bu Baleciler?

• Bulshizza kullanıcısına yanıt
    Şu yorum +15 olmuş ya ciddiye alıp 2 kelime yazmamak lazım Dünyadan Futbol bölümüne.

• Tabii yahu, dünyanın en iyi sol beki Marcelo
    en iyi stoperi Ramos
    en iyi sağ beki Carvajal
    en iyi orta saha üçlüsü Kroos Casemiro Modric
    en potansiyelli ofansif ikilisi Asensio Isco

olmadan Ronaldo tek başına kazandı.

Müthiş bir bitirici güce sahip zaten. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama 1 yıl öncesinin yorumunda bahsettiğim şey de buydu. Zidane bulması gereken yolu buldu. Ronaldo'yu takımı sabote eden eski bir kanat oyuncusundan evirip bitiriciliği müthiş bir santrfora çevirdi. Bu durumu bütün takıma kabullendirdi.

Ona da ceza sahası içinde gelen 10 toptan 5ini ağlara yollamak kaldı.

Daha önce de yazılmış. Takım nasıl taşınır görmek istiyorsanız Galler'e bakın. Günümüz Barcelona'sına bakın. 11 kişinin o hariç 10unun da dünyanın mevkisinde en iyilerinden olduğu kadronun ona çalıştığı Ronaldo'ya bakmayın.
    Messi dunyanin en iyi bekleri abidal-alves

En iyi ortasahalari iniesta-xavi

En iyi forvetlerinden biri david villa

İle butun basarilarini aldi. Bu oyuncular gitti messi de sondu balon patladi.

Bir de reale bakalim. Ronaldo lig basladigindan beri cezali,

Dunyanin en iyi sagbeki marcelo

En iyi ortasahalari kross modric

En iyi forvetleri bale benzema

Dandik dandik takimlari bile yenemiyorlar.

O oyuncular bu kadar iyi gozukuyorsa tamamen ronaldo etkisi. Tabiki hepsi cok iyi oyuncular ama ronaldo takimdayken 100 iseler ronaldo yokken 75.

Diger tarafta ise xavi iniesta varken 100 olan bir messi onlar yokken siradan bir oyuncu konumunda su an. Takimini yari finale bile tasiyamayan dunyanin en iyi oyuncusu(!).

• quote:

Orijinalden alıntı: ipodnano1

O oyuncular bu kadar iyi gozukuyorsa tamamen ronaldo etkisi. Tabiki hepsi cok iyi oyuncular ama ronaldo takimdayken 100 iseler ronaldo yokken 75.

Diger tarafta ise xavi iniesta varken 100 olan bir messi onlar yokken siradan bir oyuncu konumunda su an. Takimini yari finale bile tasiyamayan dunyanin en iyi oyuncusu(!).

Şuna birisi cevap versin ben uzunca söylediği her saçmalığa cevapları verirdim de bu kadar saçmalığa küfür etmeden cevap verme ihtimalim yok.

• Mebasta kullanıcısına yanıt
    Aha elebaslari da geldi.

Bu sacmalik dedigin yorumun tamami sen ve senin gibilerin eseri. Siz, ozellikle sen her firsatta ronaldonun siradan bir topcu oldugunu soyluyorsunuz.

Ben de diyorum ki ronaldo bile siradansa messi emre colagin kendini yere atmayan hali falandir anca.

• Yav şu konuları anlamıyorum arkadaş. Messi iyi diye Ronaldo balon mudur veya tam tersi? Ben Messi'yi daha çok beğeniyorum ama Ronaldo da çok iyi bir oyuncu, asla balon değil. Birisi iyi diye diğeri kötü mü olmak zorunda
    Futbolu takip etmediğin belliydi zaten. Aşağıdaki arkadaş çok güzel cevap vermiş de şu yorum için maç izlememiş olmak gerek. Ronaldo ligde 3 maç oynamadı ikisini kazanamadılar. Barça malı götürürken de aynı futbolcularla oynuyordu Real. Millet Ramos'a bomba, Alaba>Marcelo derken ne hikmetse birden dünyanın en iyi takımı, Ronaldo beleş golcüye döndü durum. Galler'i taşıyan Bale muhteşem Real Madrid kadrosunda ıslıklanıyor bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 15 Eylül 2017; 19:12:44 >
  • 14/15 Juve-Real CL Yarı Final kadrosu:
     Ronaldoyla Balei karsilastiranlar iceri

14/15 Juve-Barça CL Final kadrosu

Sonuç: Barça dünyanın en iyi kadrosuna sahip. MSN>BBC

2 yıl Sonra:
    Real-Juve CL final kadrosu:

Juve-Barca CL yarı final kadrosu:

Sonuç: Barça leş. Messi tek başına ne yapsın? Real Madrid de dünyanın en iyi kadrosu var Ronaldo'nun tek yaptığı şey gol atmak.

2 kadro arasındaki tek fark Dani Alves-Roberto. Ronaldo'yu yermek için her türlü argümanı üretebiliyorlar görüldüğü gibi. Messi benim için daha iyidir Ronaldo'dan ama bu onu sıradan yapmaz. Hele Bale gibi bir kalastan daha kötü hiç yapmaz. Barça konusundakilerin %90 FC Messili zaten. 2 yıl önce Real'e sövüp kendi takımlarını yüceltirken Messi 2 sezon üst üste CL alamayınca durumu tersine çeviriyorlar. Emin olun bu sene Real CL'yi alamayınca yine çöp olacak diğer oyuncular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 15 Eylül 2017; 19:27:30 >

• Balede at gibi fiziki yapı var. Genetik olarak şanslı adam. İşte o at gibi kaslarında handikapı çabuk sakatlanması.

Oyun zekası ve pas/şut tercihleri çok vasat. Fiziksel meziyetleri düşüşe geçtiği anda çöpe atılacak bi futbolcu.

Ronaldoyla kıyasmadım farkındaysanız. Sadece bale yorumladım.
  • quote:

Aha elebaslari da geldi.

Bu sacmalik dedigin yorumun tamami sen ve senin gibilerin eseri. Siz, ozellikle sen her firsatta ronaldonun siradan bir topcu oldugunu soyluyorsunuz.

Ben de diyorum ki ronaldo bile siradansa messi emre colagin kendini yere atmayan hali falandir anca.

Hiç kimse (Messi dahil) yanında top oynamayı bilmeyen adamlar olmadan iş yapamaz. Bu iki adamın gidip tsubasa golü atacak halleri yok. Dolayısı ile; 'Messi'nin/Ronaldo'nun takımı iyi, ondan dolayı başarılılar" gibi saçma bir argümana kendi adıma her zaman karşı çıkarım.

Ronaldo kusursuz bir golcüdür; pozisyon alma/ pozisyon bilgisi, golü koklama ve son vuruş. Bu özelliklerini inkar edecek adam yok dünyada zaten ama bu, bu adamın basın ve medya tarafından inanılmaz derecede şişirilmiş olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

Futbol gol odaklı bir oyundur. 100 maçta 15 gol atan hücumcuya kimse büyük futbolcu demez elbette ama bir adamın sırf istatistikleri o kişiye yakın diye kendisinden çok daha üstün ve yetenekli biriyle kıyaslanması saçmalık ötesi bir şeydir. Yıl 2017 millet hala utanmadan Ronaldo - Messi kıyası yapıyor. Gerçi Ronaldo hayranları dışında bunu yapan yok ama hadi neyse.

Bir tanesi harika bir forvet, diğeri ise Fenómen Ronaldo, Zidane ve hatta bazen Pirlo karışımı bir şey. Bu olay bu kadar basit hiçbir komplike yanı yok. Sahada bu iki adamı da izleyenler böyle olduğunu görürler.

"Ronaldo tarihin en büyük balonu" derken yeteneksiz biri imasında bulunmuyorum sadece basın ve medya tarafından akıl almaz şekilde nasıl abartıldığını baz alarak öyle diyorum.

Belki benim dediğim gibi tarihin en büyük balonu değildir ama emin ol Ronaldo asla ve asla medya ve siz hayranlarının abarttığı kişi de değildir.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 15 Eylül 2017; 19:33:37 >

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Bu kadar klasik cevap verilmez yahu

Futbolu takip etmiyosunuz hererö

Öyle diyolardı böyle oldu hererö

Sona da bir çakıyorsun off müthiş cevap oluyor

• ipodnano1 kullanıcısına yanıt
    Messi balonu patladıdan sonrasını okuyamadım kusura bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: Mebasta

quote:

Şuna birisi cevap versin ben uzunca söylediği her saçmalığa cevapları verirdim de bu kadar saçmalığa küfür etmeden cevap verme ihtimalim yok.

en iyi forvetleri bale ve benzemadan sonrasını okumadım.

• Ronaldo her açıdan iyidir defansa gelip top çıkarması olsun kontra ataklarda takımı ateşlemesi olsun takım kendini rolantiye aldığında oyunculara bağırması olsun bunlar ona ekstra sağlıyor, Messi'de bu özellikler Yok yani kaptan özelliği gram Yok adamda, pozisyon alma ikisi de üst düzey olmasa bu golleri atamazlar zaten, hava toplarında Ronaldo anca Zlatan ile karşılaştırılır 2 Messi üst üste binse bu adamların yanına yaklaşamaz, freekick konusunda 2014'ten beri Messi kendini çok geliştirdi kötüydü baya Ronaldo ise aksine 2014'ten beri berbat gerçi o haliyle Bayern deplasman freekickini ve Wolsburg maçındakini unutamıyorum ha Messi şuan daha iyidir bu konuda ama Ronaldo'nun Arsenal'e attığı Feeekicki değil Messi, Arjantin halkı komple gelse atamaz aynı şekilde Messi'nin 7-8 kişiyi çalımlayıp attığı golü Ronaldo atamaz, Messi daha iyi dribbler ve iyi bir oyun kurucu onun dışında Ronaldo'dan daha üstün bir özelliği Yok hele Mental olarak çok çok altında kalır..

Akıllıya bak ya Messi kupaları götürürken Etoolar David villalar İnestalar Xaviler Dani alvesler değil dünyanın en iyileri Arbeloa,Higuain,Lassana diarra idi dimi

Alemin akıllısına bak ya
  • Mebasta kullanıcısına yanıt
    Sen şey zannediyorsun sanırım Ronaldo Unitedda Portekiz milli takımında Ve Realde destan yazdı ama hepsini takım arkadaşları über iyi oldukları için yaptı.Ve medya şişiriyor Ronaldoyu o yüzden bu kadar havalı görülüyor falan diyorsun sanırım.Çok ilginç gerçekten bu kafaları neyle yaşıyor bu insanlar.

Bir günden bir güne Ronaldoyu beğenen kitle Messiyi medya şişiriyor messi gelmiş geçmişyte ilk 10 na bile giremez falan demiyor.Ama bu ergen messisporlar Ronaldoyu utanmasalar yasin öztekin lie kıyaslayacaklar da o kadar yüzsüz olmadılar daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Sen şey zannediyorsun sanırım Ronaldo Unitedda Portekiz milli takımında Ve Realde destan yazdı ama hepsini takım arkadaşları über iyi oldukları için yaptı.Ve medya şişiriyor Ronaldoyu o yüzden bu kadar havalı görülüyor falan diyorsun sanırım.Çok ilginç gerçekten bu kafaları neyle yaşıyor bu insanlar.

Bir günden bir güne Ronaldoyu beğenen kitle Messiyi medya şişiriyor messi gelmiş geçmişyte ilk 10 na bile giremez falan demiyor.Ama bu ergen messisporlar Ronaldoyu utanmasalar yasin öztekin lie kıyaslayacaklar da o kadar yüzsüz olmadılar daha.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.