Şimdi Ara

Ronaldo mu, Messi mi? Ronaldo Nazario tercihini yaptı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Cristianonun ronaldodan fiziksel üstünlük dışında hiçbir üstünlüğü yok.Sen futbolu basit bir şekilde izliyor olabilirsin ben öyle izlemiyorum.Kalenin önünde gol sezisi yüksek bir kişinin sürekli goller atması bana keyif vermiyor.Yetenek olarak ronaldo cristianonun fersah fersah üzerindedir ve futbol benim için göze zevk vermesi itibariyle güzeldir.Ayrıca kendinle çelişiyorsun 10 sene sonra dedin.10 sene sonra papel breaking badden daha çok bilinen bir dizi olacak.Ayrıca futbolcu olarak cristianonun ronaldodan daha iyi olması da benim için çok komik bir durumdur.Demekki futbola aynı gözle bakamıyoruz
    Yok, yok. Ronaldo ile Nazario'nun futbolculuğunu kıyaslayana anca gülünür. Zamanında estetik olarak daha çok zevk vermiş olabilir sana ama bu Ronaldo'nun daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 10 sene sonraki Papelle BB'yi ben karşılaştırmadım. Sen verdin o örneği. Ben günümüz üzerinden yapmıştım kıyaslamamı. Daha çok zevk almana bir şey demiyorum. Ronaldo daha iyi kimsenin de aklına Ronaldo denilince Nazario gelmiyor. Yoksa oyununu daha çok beğenebilirsin beni ilgilendirmiyor. Papel-BB örneği istiyorsan da senin dediğin gibi 10 yıl sonra Papel demeyecek kimse. BB efsane olduğu için bugün olduğu gibi yıllarca listelerde üst sırada yer alacak 10 sene sonra da 15 sene sonra da önerilecek(Ronaldo). Bugünün popüleri papel ise hatırlanmayacak muhtemelen. Önerenler de o zamanlar zevk almış küçük azınlıktan(Nazariocular) ibaret olacak.

• Bu mesajım da Ronaldo kalascılara. Futbolun amacı gol atmaktır. Oyundaki en değerli şey goldur. Bu yüzden hücum oyuncuları daha çok ön plana çıkar, daha fazla para alırlar. Ronaldo'dan daha fazla gol atan oyuncular olsa da Ronaldo kadar değerli gol atan adam yok. Golün niteliği niceliğinden daha önemlidir. 3-0 öndeyken attığın 4 golün, 1-0 gerideyken attığın 2 gol kadar değeri yoktur. Bu yüzdendir ki CL gruplarından sonra süt dökmüş kediye dönen, her yıl 3 farklı galibiyetten tur veren Messi'nin Ronaldo kadar değeri yoktur gözümde. Daha çok asist yapıyor diyecek varsa yazmadan ben yazayım elemeler sonrası Ronaldo az bir farkla orada da öndeydi. Messi göze hoş geliyor, çalım atıyor, uzun paslar veriyor ben daha çok seviyorum diyene de bir şey demem. Ama madem estetiği bu kadar seviyorsunuz gidin plaj futbolu veya top sektirme şampiyonalarını izleyen. Messi'den 10 kat daha estetik o adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 3 Haziran 2020; 15:46:28 >

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Cidden çok katıldığım bir yorum yazmışsınız hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "10 sene sonra Ronaldo Nazario veya Brezilyalı diye belirtilmediği sürece Ronaldo denilince herkesin aklına Cristiano gelecek"

Kesinlikle. Nazario döneme damgasını vurmuştur ama Cristiano tarihe damgasını vurmuştur. Bu yüzden Ronaldolar arasında Cristiano ön plana çıkmaktadır. İlla dizi örneği vereceksek Cristiano, Game of Thrones'dur

Cristiano belki en iyi top süren oyuncu veya en yetenekli oyuncu değil ama skora katkısı bütün oyunculardan fazladır. Bu yüzden en iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-02177D6B6 -- 3 Haziran 2020; 19:11:17 >
  • Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Benim anlattığımla bağlantılı hiçbir şey söylemiyorsun.Cristiano ronaldodan iyi futbolcu diyorsan da zaten o da senin kendi şahsi görüşün ama işte ben de malesef ön yargılı insanım bu tarz insanları papelci tayfaya benzetiyorum.Futbol bir zevk oyunudur benim için sadece sonuç odaklı bir oyun değildir.Ronaldoyu öyle bir anlatmışsınki sanki sonuç odaklı hiçbir şey yok sadece göz zevkinden ibaret lakin öyle değil sonuç olarak da iyi bir tek CL kupası yok he gerçi cristianonun da dünya kupası yok olabilir.Futbolu sadece istatistiksel bir oyun olarak görüyorsan da peleyi de daha çok seviyorsundur sanırım.Ayrıca 10 sene sonra da büyük ihtimalle herkes papel diyecek daha birkaç sene öncesine kadar herkes prison break denilen saçma diziyi hypelayan tayfa ortalıktaydı hatta hala ortadalar.Ama benim için en iyi örnek avengers(cristiano) sadece ergen tayfanın genelde hypladığı uçanın kaçmanın olduğu bir film-aynısı cristianoda var ergen tayfa , yakışıklı , mesutla namaz kılıyor diyen tayfa- Godfather(Ronaldo) gerçek bir klas ve estetik zevki.Bilek hareketleri o godfatherla başlayan uzun,hararetli mafya konuşmaları kadar zevk veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

10 sene sonra Ronaldo Nazario veya Brezilyalı diye belirtilmediği sürece Ronaldo denilince herkesin aklına Cristiano gelecek. Gerçek Ronaldo'yu da Demirkol başlattı ülkemizdeki romantikler dışında kullanan yok. Ben olsam ben de çekemezdim. Mbappe, Salah sayıp Ronaldo'dan bahsetmemesini normal buluyorum.
    Tam tersi olacak,geçmişe bakınca ronaldonun dünya kupası yok,fenomeno nün ise iki kupa bir de finali artı 15 gölü var.Gecmis genellikle dünya kupaları ile anılır. Ha kıyas yapacaksanız ki yaşınız fenomeno yu izlemeye yetmiş mı bilmiyorum ama ben her ikisini de izledim,Nazario çok daha iyi bir oyuncuydu.

• Yil 2020 olmus hala Ronaldo mu Messi mi muhabetleri bitmiyor. Youtube de bir ton video var bununla ilgili futbolculara, teknik direktörlere, spikerlere bile soruyorlar. Nerdeyse hepsi messi diyor. Ronaldo diyenler ronaldonun ya takim arkadasi yada aynı uyruktan. Ama fanboy olarak hareket etmenin anlamı da yok tabiki. Ronaldo da dünyanın görmüş olabileceği en iyi birkaç futbolcudan biridir.
  • O teknik direktörlerin futbolcuların Ronaldo kadar clsi olsun o zaman laf söylemeye hakları olur.

15-yıllık futbolcu kariyeri ile adam 5 cl aldı.Cl tarihinin en çok gol atan oyuncusu.

15 yıl oyunculuk + 40 yıllık hocalıkları ile alamamışlar o kadar kupa boş yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 10 Haziran 2020; 11:24:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PalabıyıkRocky

Tam tersi olacak,geçmişe bakınca ronaldonun dünya kupası yok,fenomeno nün ise iki kupa bir de finali artı 15 gölü var.Gecmis genellikle dünya kupaları ile anılır. Ha kıyas yapacaksanız ki yaşınız fenomeno yu izlemeye yetmiş mı bilmiyorum ama ben her ikisini de izledim,Nazario çok daha iyi bir oyuncuydu.

Alıntıları Göster
    Senin yaşın çok yetmiş belli, 94 Dünya Kupası Ronaldo 0 gol 0 asist 0 dakika. Kadroda ismini gördün diye yaz geç tabi. Brezilya zaten 5 kupa şampiyonu, 1 tanesini de Ronaldo sayesinde almışlar. Zaten favori oldukları kupadan hemen Ronaldo'ya pay çıkartmışsın. Ona bakarsan Portekiz'in Ronaldo gelene kadar ne finali ne kupası var, Ronaldo geldi 1 final 1 kupa getirdi milli takıma. Cristiano Ronaldo'nun 129 gol attığı Şampiyonlar Liginde, Ronaldo'nun 14 golü var. Hadi ŞL Elemelerini de sayalım 16 gol. Cristiano Ronaldo'nun sol ayakla attığı gol kadar bile değil. Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan hepsi de Şampiyonlar Ligi kazanabilecek potansiyele sahipti ama Cristiano Ronaldo gibi 129 gol atacak futbolcuları olmadığı için kazanamadılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Ölüler Görür

Senin yaşın çok yetmiş belli, 94 Dünya Kupası Ronaldo 0 gol 0 asist 0 dakika. Kadroda ismini gördün diye yaz geç tabi. Brezilya zaten 5 kupa şampiyonu, 1 tanesini de Ronaldo sayesinde almışlar. Zaten favori oldukları kupadan hemen Ronaldo'ya pay çıkartmışsın. Ona bakarsan Portekiz'in Ronaldo gelene kadar ne finali ne kupası var, Ronaldo geldi 1 final 1 kupa getirdi milli takıma. Cristiano Ronaldo'nun 129 gol attığı Şampiyonlar Liginde, Ronaldo'nun 14 golü var. Hadi ŞL Elemelerini de sayalım 16 gol. Cristiano Ronaldo'nun sol ayakla attığı gol kadar bile değil. Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan hepsi de Şampiyonlar Ligi kazanabilecek potansiyele sahipti ama Cristiano Ronaldo gibi 129 gol atacak futbolcuları olmadığı için kazanamadılar.

Alıntıları Göster
    Bunlar boş futbol romantiklikleri. Yok ronaldoymuş ronaldinhoymuş falan harbiden bomboş romantiklik. Fenomen ronaldo istediği kadar iyi topçu olsun devamlılık olmadığı sürece ne kazandırabilecek? Kendine bakmamış 20 leri bitmeden kariyerini rezil yönetmiş klasik bi brezilyalıdır ronaldo. Bundan 10 sene sonra ronaldo dendiğinde insanların %90 ının aklına Cristiano Ronaldo gelecek. Sebebiyse gayet açık. Devamlılık, çalışma ve muhteşem bi kariyer yönetimi. Adam tek sezonda Brezilyalı ronaldonun toplam cl golü kadar gol atmış cl de ötesi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Ölüler Görür

Alıntıları Göster
    Yaşınız kaç merak ettim.Muhtemelen 15 .eğer iş istatistikse ,gerd muller hepsinden iyi oyuncu arti dunya kupasida var,maradona ortalama sezonda 15 gol atıyordu,oda kötü oyuncu.komple yetenek olarak bakıyorum ben olaya.ronaldonun kafa vurma hariç hiç bir özelliği fenomenodan ıyi değil.ki adam 23 yaşında çok ağır iki sakatlık geçirdi.sonrasinda hep yüzde elli performans ile oynadı. Kime ne anlatıyorum ki..

• ronaldo ve messi arasında seçim yapmaları için ronaldo kadar cl maçına mı çıkmaları lazım yani? adamda ki mantığa bak. klasik fanboy

• yav hadi kardeşim hadi ya.

Millet başarılarla konuşuyor siz hala o şöyle dedi bu böyle dedi.Bir de gelip millete fan boy diyor.Adamdaki argümana bak şu da benim gibi dedi.Ronaldoyu kıskanmaya devam.

Ne hikmetse fanboy dedğin adamlar açmıyor konuları hep messiciler açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PalabıyıkRocky

Yaşınız kaç merak ettim.Muhtemelen 15 .eğer iş istatistikse ,gerd muller hepsinden iyi oyuncu arti dunya kupasida var,maradona ortalama sezonda 15 gol atıyordu,oda kötü oyuncu.komple yetenek olarak bakıyorum ben olaya.ronaldonun kafa vurma hariç hiç bir özelliği fenomenodan ıyi değil.ki adam 23 yaşında çok ağır iki sakatlık geçirdi.sonrasinda hep yüzde elli performans ile oynadı. Kime ne anlatıyorum ki..

Alıntıları Göster
    Evet sadece kafa vuruşu yüzünden arada 5 Şampiyonlar Ligi, 300 küsür gol, sayısız bireysel ödül fark olmuş. Robben, Reus, Bale de çok sakatlandı, sakatlanmasa onlar da Messi ve Ronaldo'dan iyi olurdu diyelim olasılıklar üzerine konuşmaya çok meraklıysan. Futbol tarihinde Messi ve Ronaldo'ya yaklaşabilecek bile kimse yok. Adamlar 15 senede oynadığı maç kadar gol atmış, bütün kupa ve ödüllerden üçer beşer kazanmış, kırılmadık rekor bırakmamış, nostalji fanatikleri hala Pele, Maradona, Ronaldo diyor.

• CR7 ve Messi kadar iş ahlakı yüksek futbolcu tarihte yok. Sakatlanmasa çok iyi olurdu dedikleriniz 150 kilo adamlardı. Ye, iç, yat, sigara iç, alkol iç, mala vur. Sonra forumda millet seni şöyle savunsun "uzun yıllar oynassaydı görürdünüz siz hüüüüüüüü" sıdgfhhj
  • Şişman Ronaldo da en iyi 10 futbolcudan biri denilebilir ama gerçek Ronaldo şimdiki.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.