Şimdi Ara

Ronaldo-Messi tartışması bitti hale neyi tartışıyosunuz sosyal medyada (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

1- Ronaldo Madeira gibi özerk bir bölgeden çıkmış boynuna tasma gibi ismi yazılarak Portekiz'e gönderilmiş orada Lizbon altyapısından çıkmıştır. Messi ise La Masia denen ekolden çıkmıştır. Messi Çok daha avantajlı bir kariyere başlıyor bunu inkar edecek varsa tartışabiliriz.
    2- Manchester United dediğin dönem iyi değildi. Müthiş bir Arsenal hegomanyası vardı. Mağlubiyeti olmadan şampiyon oldu adamlar, 2. olarak Chelsea devri başladı Mourinho'lu onlarda çok başarılı idi. Ancak Ronaldo ağırlığını koymaya başlayınca CL bile kaldırdı United.
    3- Rekor para ile bitik Real Madrid'e geldi. Los Galacticos döneminde bile yarı final oynamaktan aciz bir Madrid'e geldi. 2006-2013 Barça'sını anlatmaya gerek yok tarihin en iyi futbol oynayan takımlarından biri ve Ronaldo buna rağmen sistemsiz bir Madrid'e geldi yeri geldi 5 tane yediler Barça'dan peki sonuç ne oldu? Ronaldo ağırlığını bir koydu. 4 CL alındı. Hepsinde açık ara gol rekorları ve asist rekorları mevcut.
    4- Ronaldo rahat ve takımın ağası iken farklı bir maceraya sürmek istedi. Juventus gibi loser 2 CL'si olan 8 Finalde (rezillik) bir takıma gitti ve gördüğünüz gibi tek başına Atletico'yu eleyerek serüvene başladı. Gayet iyi gidiyor ( Bu sezon messi daha iyi inkar etmem)

(Bonus) : Ronaldo, Benzema - Higuain - Bale - Chicarito - Mandzukic - Nani tarzı futbolcular oynamıştır hücum hattında genellikle orta sınıf topçular bunu inkar etmekte güç olsa gerek sizin için ? Messi ise Ronaldinho, Eto'o, Henry, Zlatan, Agüero, Suarez, Neymar ile oynadı oynuyor.

• Afonso54 kullanıcısına yanıt
    Bi çoğu doğru ama messi daha avantajlı bi kariyere başlıyor demek bence çok yanlış. Messi çocukluk dönemlerinde çok zor bi hastalık geçiriyor, hatta yanlış bilmiyorsam otizm in bi türü var messi'de. Hasta ve henüz 10-11 yaşında ailesini arjantinde bırakıp ispanyaya gelen bi çocuk için kariyerine avantajlı başladı demek yanlış olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Yanlışlarını tek tek yazalım buraya

1- Ronaldo Madeira gibi özerk bir bölgeden çıkmış boynuna tasma gibi ismi yazılarak Portekiz'e gönderilmiş orada Lizbon altyapısından çıkmıştır. Messi ise La Masia denen ekolden çıkmıştır. Messi Çok daha avantajlı bir kariyere başlıyor bunu inkar edecek varsa tartışabiliriz.
    2- Manchester United dediğin dönem iyi değildi. Müthiş bir Arsenal hegomanyası vardı. Mağlubiyeti olmadan şampiyon oldu adamlar, 2. olarak Chelsea devri başladı Mourinho'lu onlarda çok başarılı idi. Ancak Ronaldo ağırlığını koymaya başlayınca CL bile kaldırdı United.
    3- Rekor para ile bitik Real Madrid'e geldi. Los Galacticos döneminde bile yarı final oynamaktan aciz bir Madrid'e geldi. 2006-2013 Barça'sını anlatmaya gerek yok tarihin en iyi futbol oynayan takımlarından biri ve Ronaldo buna rağmen sistemsiz bir Madrid'e geldi yeri geldi 5 tane yediler Barça'dan peki sonuç ne oldu? Ronaldo ağırlığını bir koydu. 4 CL alındı. Hepsinde açık ara gol rekorları ve asist rekorları mevcut.
    4- Ronaldo rahat ve takımın ağası iken farklı bir maceraya sürmek istedi. Juventus gibi loser 2 CL'si olan 8 Finalde (rezillik) bir takıma gitti ve gördüğünüz gibi tek başına Atletico'yu eleyerek serüvene başladı. Gayet iyi gidiyor ( Bu sezon messi daha iyi inkar etmem)

(Bonus) : Ronaldo, Benzema - Higuain - Bale - Chicarito - Mandzukic - Nani tarzı futbolcular oynamıştır hücum hattında genellikle orta sınıf topçular bunu inkar etmekte güç olsa gerek sizin için ? Messi ise Ronaldinho, Eto'o, Henry, Zlatan, Agüero, Suarez, Neymar ile oynadı oynuyor.
    Ronaldo gelmeden 02-03 sezonunda MANU şampiyon olmuştu. Ronaldo geldiğinde Veron ve Beckham'ı kaybetmişlerdi. O zamanlar Ronaldoluk pek bir iş yoktu fakat MANU takım olarak gayet iyiydi. Asıl patlama sezonu 06-07'de fena bir kadrosu yoktu. van Der Sar, Vidic, Scholes, Giggs, Ferdinand vardı. CL sezonunda da Tevez'i eklemişlerdi. Takımın franchise oyuncusu kesinlikle Ronaldoydu ama kadrosu iyi değildi demek yanlış olur.

Messi de Pedro, Bojan, Alexis, Arda vs. oyuncularla oynadı. Ben bunu karşılaştırmak için yazmıyorum. Bir oyuncunun takıma etkisi bu kadar fazla değil demeye çalışıyorum. Messi için de geçerli bu. Iniesta, Xavi, Neymar olmasaydı o CL'ler alınamazdı.

• Manchester kadrosu kötüydü demedim ancak Arsenal ve Chelsea daha ağırdı Ronaldo’nun ilk oynamaya başladığı zamanlar, fikrine saygı duyuyorum ama Alexis Sanchez özellikle Barça’da baya iyiydi. Yani hücum hattı kalitesi olarak Messi her zaman daha iyisine sahipti bana göre Bale, Benzema gibi takozlarla oynamak cidden kolay değil. Ball on dor ilk üçlerinde sürekli 2 Barçalı ve CR7 olması aslında kalite farkını gözler önüne sermiyor muydu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Manchester kadrosu kötüydü demedim ancak Arsenal ve Chelsea daha ağırdı Ronaldo’nun ilk oynamaya başladığı zamanlar, fikrine saygı duyuyorum ama Alexis Sanchez özellikle Barça’da baya iyiydi. Yani hücum hattı kalitesi olarak Messi her zaman daha iyisine sahipti bana göre Bale, Benzema gibi takozlarla oynamak cidden kolay değil. Ball on dor ilk üçlerinde sürekli 2 Barçalı ve CR7 olması aslında kalite farkını gözler önüne sermiyor muydu ?
    Sanchez ligde iyiydi fakat CL'de çok kötüydü. Oynadığı 3 sezonda sadece 3 golü var.

Ronaldo'nun olduğu takıma ben başka forvet yazmam şahsen. Hücum gücü baya yüksek. Takımın gol yükünü her şekilde sırtlayabilir. Onun yanına servis yapabilecek oyuncular lazım. Xavi, Modric veya Thiago tarzı. Bu yüzden Pep'in sisteminde Ronaldo'nun daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

• Meydan okuma tamamlandı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.