Şimdi Ara

Rome: Total War (2006) [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
0
Favori
114.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dodos

quote:

Orjinalden alıntı: -BoZ-

yaw ben bu oyuna başladığımdan beri normal savaşları kendim yapıyorum ama kale savaşlarını otomatik yaptırıyorum çünkü koç başları olmadan nasıl kale kapısı kırılır onu bile bilmiyorum
    o uzun kulelerden askeri sadece bi kere geçirebildim kaleye bundan başka başarım yok
    kale savunması yapabiliyorum ama taarruz ederken hiçbişey yapamıyorum yüzeysel olarak anlatırsanız iyi olur yaw
    tw serisini bilirim çok ayrıntıya girmenize gerek yok

arkadaşım kaleye saldırağın zaman otamtaik yapmana gere ko yok savaşı eğer dedğiim gibi diğer arkdaşda kaleye saldıracağın zaman 4 tane kutu çıkar orda çeşitli birimler vardır merdiven takoz vb gibi şeyler var onlardan birini yani açık olanı seç ondan sonra onun olmasını bekle zannedersem bir tur dur gerekli süre ondan sonra kendin savaşa bilirsin önemli olna kalenin duvarını yıkabilecek bi silahını olması iyi oyunlar BURDAYIZ................

o koç başlarını merdivenleri falan çıkartmayı biliyorum orda bi sorun yok ama kale nasıl kuşatılır taktiği nedir nasıl savaşılır bunları bilmiyorum
    mesela savaşı otomatik yaptırdığımda o koç başları(kutular) olmadan kaleye girebiliyorum ama kendim yaptığımda onları kullanmadan kapıyı yıkamıyorum
    kutu olmadan kale kapısı nasıl yıkılır....benim merak ettiğim şey bu (tahta çitlerle çevrili kaleleri kastediyorum)

• ayrıca bu 20 kişilik 40 kişilik asker birliklerinin sayıları nasıl arttırılıyo?

20 kişilik piyade bölükleri hiçbi işe yaramıyo
  • BOZ karedş oyun için de kum satine bastıkca ek binalar veriri orad kalen ilgili ve askerle ilgili yeniliklerei yapmalısın ayrıca 4,5 tur sonra yenilik ver memeye başlarsa yeni yerler fet edip yenilik arttırmalısın ve güçlen melisin ve bu hem askari şekilde hem tiçari şekilde olmalı orantılıı yoksa oyunun aynı bölümünü 20 kere oynarsınn
    ayrıca yukardeki sorunu daha kolay yolları var oyun da ilerlemişsen eyer sana mancınık yapman icin binalar verecek tir adamların bazı kaleleri yanlız mancınıkla yıkıla billiyor haberin olsun yoksa ateş atan oklar koç başı falan tanımıyooooooo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayrettin -- 30 Ağustos 2006; 10:04:09 >
  • quote:

quote:

quote:

yaw ben bu oyuna başladığımdan beri normal savaşları kendim yapıyorum ama kale savaşlarını otomatik yaptırıyorum çünkü koç başları olmadan nasıl kale kapısı kırılır onu bile bilmiyorum
    o uzun kulelerden askeri sadece bi kere geçirebildim kaleye bundan başka başarım yok
    kale savunması yapabiliyorum ama taarruz ederken hiçbişey yapamıyorum yüzeysel olarak anlatırsanız iyi olur yaw
    tw serisini bilirim çok ayrıntıya girmenize gerek yok

arkadaşım kaleye saldırağın zaman otamtaik yapmana gere ko yok savaşı eğer dedğiim gibi diğer arkdaşda kaleye saldıracağın zaman 4 tane kutu çıkar orda çeşitli birimler vardır merdiven takoz vb gibi şeyler var onlardan birini yani açık olanı seç ondan sonra onun olmasını bekle zannedersem bir tur dur gerekli süre ondan sonra kendin savaşa bilirsin önemli olna kalenin duvarını yıkabilecek bi silahını olması iyi oyunlar BURDAYIZ................

o koç başlarını merdivenleri falan çıkartmayı biliyorum orda bi sorun yok ama kale nasıl kuşatılır taktiği nedir nasıl savaşılır bunları bilmiyorum
    mesela savaşı otomatik yaptırdığımda o koç başları(kutular) olmadan kaleye girebiliyorum ama kendim yaptığımda onları kullanmadan kapıyı yıkamıyorum
    kutu olmadan kale kapısı nasıl yıkılır....benim merak ettiğim şey bu (tahta çitlerle çevrili kaleleri kastediyorum)

arkadaşım bak şimdi senin bir tane generalin olsun (BAŞTAN ANLATIYORUM HAA) sen dediğin gibi bir tane tahta surlarla çevrili bir şehre salıdracan şimdi saldırıyı yaptığın zaman sana bir kutu açılır orda 4 tane şeyler çıkar anlatmıştım ondan dediğim gibi en makbulu koç kafasını seç ondan sonra bir tu dön şimdi senin dediğin o otomatik savaş şöyle oluyo şimdi sen oraya kuşatmayı sürdürürken içerdeki yani kalenin içindeki askerler de dışarı senle savaşmak için dışarı çıkarlar ondan otomatik oynar yoksa otamitk koç başsız tokmaksız yapamassın bi kere kutu olmadan yani o koç kafası varya o olmadan kaleyi yıkamassın onlardan elinden mutlaka olması lazım ikincisi o koç kafasından elinde var diyelim savaşa kendin başladın kendin yapıcan ilk önce 8TAVSİYEM) kapıyı lır sonra iki tane daha deilk aç biri sağda olsun biride solda olsun ondan sonra mızrakçıların varsa veya okçuların varsa onları yolla yolunu birzadaha düşmanda temizlesinler ondan sonra açtığın bir solda biri sağda iki kapıyada atlı askerlerinde salıdr zaten karşı tarafa bi şey yapmaz ben böyle savaşırdım bi demiştinherhalde asker nasıl çoğaltılac diye bak tam isim sölyemem ama ayarlardan görüntü ayarlarına gir ondan sonra orda detaylı ayarlar var dur buluyum da yazayım ben en iyisis BURDAYIZ...............arkadşım araddım ama bulmadım yaa beklide gözümden kaçırdım ama dediğim gibi görüntü ayarlarında ince deyatlı ayarlar diye al iki tane uzun kutu var onun sağında daki kutya bas 2 şeritli 5 seçenek çıkar ondan da sağ şeritdeki en üstekini seç skine gibi bişeydi yanşıl bilgi vermiyim ama ordan ayarlanıyo bula bilirsem yazarım hadi iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodos -- 30 Ağustos 2006; 13:51:38 >

• dodos ve hayrettin saolun çok yardımcı oldunuz benden sonra girenlerde bunları sormak sorunda kalmaz hem
  • abicim şimdi ekonomiyi sadece şehirlerden elde ettiğin paralar olarak düşünme.diplomatik ilişkilerede önem vermeye bak.haritanın heryerinde diplomatın olsun.diğer ülkelere ticari ayrıcalıklar, harita bilgisi vermeyi teklif et.tabi karşılığında peşin para iste..çok temiz para getiriyor diplomasi.ben yunanlılara müttefik-ticari ayrıcalılar-harita bilgisi teklif ettim karşılığında 15000 dinar istedim(bunlar çok ağır şartlar ama kabul etmeliyiz gibi bi msj geldi).
    kartaca-yunanistan-mısır bu klanlarlar temiz para bırakıyor diplomasi de.

bi de bi klanı yok etmeyi düşündüğün zaman.diğer klanlarla ataşkes imzala veya müttefik olmaya çalış..yani ülkeleri teker teker feth et..tüm cephelerde birden savaşma..
  • quote:

ayrıca bu 20 kişilik 40 kişilik asker birliklerinin sayıları nasıl arttırılıyo?

20 kişilik piyade bölükleri hiçbi işe yaramıyo

oyuna başlamadan önce o ayarı yapmalıydın oyunun ortasında olmaz artık.
    options menüsünden girilip UNİT SİZE denen yeri bul birliklerin büyüklüğünü
    LARGE yada HUGE gibi bi şey var işte oradaki en büyük ayara getir.

kuşatma aletlerine gelince:
    koçbaşılarla tahta duvarlı kalelerin duvarlarını yıkarsın

ama taş duvarlı kalelerde yalnız kapıları bunlarla yıkabiliyorsun.
    benim tavsiyem bu tür kalelere merdiven yada özellikle kulelerle saldırman.

oyun ilerledikçe senin kışlalarda sürekli kullanılabilen
    mancınık (oyunda adı onager) da yapılıyor.
    bunlarla her tür duvar yıkılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkirsovalyesi -- 31 Ağustos 2006; 15:32:57 >

• her ne kadar eski bir oyuncu olsamda hala şu very hardda bir şey beceremiyorum.

oynayanlar yardımcı olsun:

bu askerler neden kaçıyorbir savaş bile kazanamadım korkak herifler hemen kaçıyor rüyalarıma girmeye başladı artık
  • kaçma olayını 3 şey azaltır
    1.si generalin özellikleri ve gücü
    2.si senin savaştaki dizilim ve taktiğin
    3.ordundaki birimlerin cesur olması lazım yani sağlam birimler (özelliklerinde yazar (poor morel olmamalı) )

quote:

Orjinalden alıntı: bassguitarx

her ne kadar eski bir oyuncu olsamda hala şu very hardda bir şey beceremiyorum.

oynayanlar yardımcı olsun:

bu askerler neden kaçıyorbir savaş bile kazanamadım korkak herifler hemen kaçıyor rüyalarıma girmeye başladı artık

• abi allah ne verdiysen dal ya kaçmazlar ama ben oyunu ilk önce kolayda oynadım kaçma olmadı bende bide komutanlıkta güzel yaparım haa:) şaha bi tarafa very hardı bilmiyom oynamadım onda değişik olabilir ama tavasiyem atlılarınla koşarak gitmen ve diğerleriylede biraz düzelebilir
  • güzel oyun bende oynadı am bır turlu bıtıremedım
  • quote:

abi allah ne verdiysen dal ya kaçmazlar ama ben oyunu ilk önce kolayda oynadım kaçma olmadı bende bide komutanlıkta güzel yaparım haa:) şaha bi tarafa very hardı bilmiyom oynamadım onda değişik olabilir ama tavasiyem atlılarınla koşarak gitmen ve diğerleriylede biraz düzelebilir

kolayda bir gün de oyun bitirirsin

very hard da generalsiz saldırılmaz captainler ilk kaçıyor bende bazen

nasıl bir dizilim önerirsiniz.Ben genelde en öne okçu arkada piyade arkaya da atlı koyuyorum düşman yaklaşınca da piyade atlı birlikleri taaruza geçiriyorum bundan daha iyi taktikleri olanlar paylaşırsa yardımcı olurlar

• ben orduyu sağ ve sol bölüm olmak üzere ikiye bölüyorum
    düşman yeterince yaklaştığı zaman orduyu sağa ve sola çekiyorum ama ortada en zayıf olan birliği bırakıyorum düşman ordusu o birliğin peşine düşünce arkalarına yapışıyorum ve var gücümle generalin olduğu bölüme saldırıyorum...atlı birliklerimi düşman okçularını kovalamak için kullanıyorum

tabi bu taktik düşman generalinin etrafı sağlam olduğu zaman işlemiyo ve benim askerler kaçmaya başlıyo...
  • hırsımdan patlayacağım very hard ı oynamayın hırsınızdan çatlıyorsunuz.Kazanacağım savaşı son anda kaybettim

• quote:

hırsımdan patlayacağım very hard ı oynamayın hırsınızdan çatlıyorsunuz.Kazanacağım savaşı son anda kaybettim

sen buralarda harcanıyorsun seni bizim siteye alalım:

http://totalwar-turkiye.byethost15.com/index.php

AMA ŞU ANDA BAKIM VAR YENİ ÜYE ALINMIYOR. açıldıktan sonra üye ol.

bizim arkadaşlar sana epey şey anlatır sen de onlara anlatırsın vs.

bu arada rome total in hiç mod yüklenmemiş yalın hali çok moktan. askerler hep kaçıyor gerçektende.

yapman gereken şey üstüne ek paket falan yüklemek.
    sana tavsiyem özellikle "barbarian invasion" u piyasadan bulup al ve senin oyunun üzerine yükle.

• quote:

Orjinalden alıntı: bozkirsovalyesi

quote:

hırsımdan patlayacağım very hard ı oynamayın hırsınızdan çatlıyorsunuz.Kazanacağım savaşı son anda kaybettim

sen buralarda harcanıyorsun seni bizim siteye alalım:

http://totalwar-turkiye.byethost15.com/index.php

AMA ŞU ANDA BAKIM VAR YENİ ÜYE ALINMIYOR. açıldıktan sonra üye ol.

bizim arkadaşlar sana epey şey anlatır sen de onlara anlatırsın vs.

bu arada rome total in hiç mod yüklenmemiş yalın hali çok moktan. askerler hep kaçıyor gerçektende.

yapman gereken şey üstüne ek paket falan yüklemek.
    sana tavsiyem özellikle "barbarian invasion" u piyasadan bulup al ve senin oyunun üzerine yükle.

oraya zaten üyeyiz ama pek iyi değil gibi ama fazlada takılmıyorum verd hard da oynuyacaksan çok zamana ihtiyacnı var sabırla oynaman lazım ki belli yerlere gelebilesin çok dandik oluyo bazen tam kazandım derken birden tepe taklak oluyon birazdaha savaş taktikleri üzerinde çalış

• arkadaşlar diplomat çıkartamıyorum ya napacam,diplomat çıkarta basıyorum diplomat çıktı diyo ama ortalıkta hiç bişey gözükmüo..
    yardıma ihtiyacım var
    saygılar...
  • diplomatı çıkardığın şehre tıkla

altta ordu/şehir/ajan/ bölümleri var ordan ajana tıkla
  • quote:

Orjinalden alıntı: dorukmania

arkadaşlar diplomat çıkartamıyorum ya napacam,diplomat çıkarta basıyorum diplomat çıktı diyo ama ortalıkta hiç bişey gözükmüo..
    yardıma ihtiyacım var
    saygılar...

bozun dediğin yap öyle çıkarırsın
  • arkadaşım rome TW DE assault yaparken zayıflatma noktası kullan direk suru yıkar o...merdivenle felan uraşma.illa üstten alcam diyosan merdivende çıkarma kule kuşatma yap ok yemesssin öle..ayrıca bitirdiğin klanları da alabilirsin.faworim almanlar we carthage...bu arada en iyi ekonomisi olanlar juli we egypt.diplomasiyi iyi kurarsan ekonomin çok ii gelişir.ayrıca harita bilgilerini satıp parada kazanabilirsin zorda kalınca... rome daki haritayı açmak istersen console u aç we toggle_fow yaz.harf hatam olabilir.

ayrıca bende medievalciyim...osmanlıyı gerçek gücünde yapmaları beni sewindirdi.
    osmanlıyla almadığım yer kalmadı(rakip tanımam bu oyunda:)...yeniçeri bastıktan sonra kimse duramıyo osmanlının önünde...ticareti biraz zor yapmışlar...we bence en kötü 2 özelliği diplomasi seçenekleri çok dar. we sawaş haritasındaki grafikler rome a göre çook zayıf.

medieval2 çıkacak ekim sonunda o mükemmel olacak.

www.totalwar.com dan bakın hak weririsiniz.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.