Şimdi Ara

Rome: Total War (2006) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
0
Favori
114.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi peki bu babarananı türkçesi ne zman çıkar şimdi ingilizceyle uğraşmıyak bidaha demi:)
  • arkadaşlar ben mtw aldım ve oynadım ama bana rome kadar zevk vermedi buna bide oyunu tam olarak anlamamam da etki etmesi de gösterilbilir ama rome bana kalırsa mtw a göre çoık daha güsel bi oyun savaş alanında daha güsel savaşlar oluor en azından
  • akadaşlar bu rome da komutanların güçlerini deiştirmeye çalıştım yaptımda ama oyuna girmio merchaneries lerin fiyatlarını düşürdüm işte filleri avrupaya getirdim oldu ama komutanların güçleri deişmio bi yardım edin yapan varsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: silov

akadaşlar bu rome da komutanların güçlerini deiştirmeye çalıştım yaptımda ama oyuna girmio merchaneries lerin fiyatlarını düşürdüm işte filleri avrupaya getirdim oldu ama komutanların güçleri deişmio bi yardım edin yapan varsa

arkadaşım komutanın gücü dediğin yıldızlarımı yoksa ney buna biaçıklık getir ona göre bişeyler söyliyelim eğer komutanın yıldızları ise öyle zıt deyince değişmez o yıldızlar birazdaha savaş yapman lazımki komutanın yıldızı artsın

Rome: Total War (2006) [ANA KONU]

• Uzun süredir forumda yoktum konu baya uzamış
    Nese bende kendı bıtırdıgımın resmını koım
    Romayı almak pek zor olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NirVaNa -- 26 Ağustos 2006; 18:03:44 >
  • artık rome total war bitti yenilerine doğru yol alma vaktidir
  • ya benm paramda sürekli düşüyor onu nası yükselticem en son -7535 param vardı.. ve oyunun 2 mevcut görevinde başladım önerdiğiniz bi bölüm varmı????
  • ve ayrıca yazmayı unutmuşum ben şehre saldıramıyorum yeterince tanınmıyorsunuz diyo nasıl tanıncaz?? bunada bi yardımcı olursanız sevirinrm
  • oyun gerçekten güsel bnce tavsiye edebilirim acaip sarıoo
  • quote:

Orjinalden alıntı: SieGeRRR

ya benm paramda sürekli düşüyor onu nası yükselticem en son -7535 param vardı.. ve oyunun 2 mevcut görevinde başladım önerdiğiniz bi bölüm varmı????

arkadaşım şimdi bak öyle para zırt deyince yükselmez ilk önce ekonominin iyi olması lazım yani ekonomiden kasıtm ülkelerle ticaret anlaşması yapman lazım para getirecek yatırımlar yapman lazım şehrini modernleştirmen lazım ama bunlar olmassa benim yaptığım gibi yap yane bir tane elçi al gönder uzak bi devlete hangi şehirnde para sıkıntısı varsa o şehirdeki askerleri ilk önce dışarı çıkar sonra o şehri sat ondan sonra sattıgın şehri çıkardığın asklerle tekrardan işgal et böylece işin hallolur ikincisi ise demişsinki romayı fethedemiyorum galiba onu anladım şimdi oyundaki amaçlarında biriside bu zaten orayı fethetmek öyle kolay olmuyo ben mesela 45 ülke fethettim ondan sonra romaya saldırabildim yani ilk önce popüler olman lazım yani ülkeleri fethetmen lazım ondan sonra romaya gele bilirsin ama sana tavsiyem romaya saldıracağın zaman oyuna hangi zorluk derecesiyle başlarsan ona göre ordu yolla ama benden yine tavsiye romaya saldıracağın zaman tüm şehirlerinde çok güçlü ol çünkü romaya saldırırsan diğer ailelerle aranda bozuluyo onlarda sana saldıryo zor durumda kalabilirsin ama yunanistane ve kartacaya göz dikmende yarar var çünkü ço k para getiriyo hadi iyi oyunlar bişey olursa burdayız

• arkadaşlar bundan önceki makinam da buradan bi arkadaş vermişti oyun da bisürü ırk acılıyodu ve istediyin ırkta oyuya biliyodun yeni yükldim oyunu ama şimdi bulamıyorum bu forumlarda ve üç ırkla oynuyorum yardım lütfenn
  • quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

quote:

Orjinalden alıntı: the punnişher

Birde nasıl diye sormuşsun iyi fena deil.rome total war da sadece 3 ülkeden birini seçebiliyorsun.Ama rome total war barbarian invisions (ek paketi)20 21 tane ülke seçebiliyorsun+Gece savaşlarıda yapılabiliyor.

ROME TOTAL WAR, medieval total war a göre çok daha kaliteli..diğer artılarını görmezden gelsek bile rome un grafikleri medieval a göre çok daha göz alıcı..medieval ın da çok hayranı var ama rome bence piyasayı sildi süpürdü..

'rome total war da sadece 3 ülkeden birini seçebiliyorsun' konusuna gelelim..bunu oyunun datalarında yapacağınız küçük değişikliklerle halletmeniz mümkün..mesela 3 ten fazla ırk ile oynayabilmek için oyunu yüklemiş olduğunuz sürücüde şu klasöre ulaşın:
    \Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign klasörün içinde 'descr_strat' isimli bir text dosyası var..onu açarak metin üzerinde gerekli değişiklikleri yapıp; birden fazla ırk ile oynamayı mümkün kılabilirsiniz..örnek olması için kendi yaptığım değişikliği veriyorum..artık siz dosyanın orijinaliyle kıyaslarsınız..ben değiştirmeden önce yedeğini almayı unutmuşum ama siz yedeğini almayı unutmayın

bu değişikliği kaydettikten sonra roma senatosu dışında bütün ırklarla oynamanız mümkün..hatta bana sorarsanız dosyayı yedekleyin ve her tarafını kurcalayın özellikle ingilizcesi advanced seviyede olan arkadaşların daha da işe yarar değişiklikler yapacağından eminim

ben mesela en son oyunumda perslerle(selucid) oynamıştım ve başlangıç paramı ise 1000000 denari olarak ayarlamıştım ama tavsiye etmem çünkü M.Ö 240 yılına geldiğimde artık ekonomi çökmüştü her yıl onbinlerce denari zarar ediyordum..para değişikliği yapmadan ekonomiyi ayakta tutmak çok daha kolay inanın

Bu konu daha önce verilmişmidir bilmiyorum ..konuyu görünce atlayıverdimherkese iyi oyunlar

arkadaşım bişey yazarken ilk önce araştırın ondan sonra yardıma ihityacınız varz yazın ahanda buldum forumun 1. sayfasında yazılı bilgine hadi iyi oyunlar olsun................

• quote:

Orjinalden alıntı: dodos

quote:

ya benm paramda sürekli düşüyor onu nası yükselticem en son -7535 param vardı.. ve oyunun 2 mevcut görevinde başladım önerdiğiniz bi bölüm varmı????

arkadaşım şimdi bak öyle para zırt deyince yükselmez ilk önce ekonominin iyi olması lazım yani ekonomiden kasıtm ülkelerle ticaret anlaşması yapman lazım para getirecek yatırımlar yapman lazım şehrini modernleştirmen lazım ama bunlar olmassa benim yaptığım gibi yap yane bir tane elçi al gönder uzak bi devlete hangi şehirnde para sıkıntısı varsa o şehirdeki askerleri ilk önce dışarı çıkar sonra o şehri sat ondan sonra sattıgın şehri çıkardığın asklerle tekrardan işgal et böylece işin hallolur ikincisi ise demişsinki romayı fethedemiyorum galiba onu anladım şimdi oyundaki amaçlarında biriside bu zaten orayı fethetmek öyle kolay olmuyo ben mesela 45 ülke fethettim ondan sonra romaya saldırabildim yani ilk önce popüler olman lazım yani ülkeleri fethetmen lazım ondan sonra romaya gele bilirsin ama sana tavsiyem romaya saldıracağın zaman oyuna hangi zorluk derecesiyle başlarsan ona göre ordu yolla ama benden yine tavsiye romaya saldıracağın zaman tüm şehirlerinde çok güçlü ol çünkü romaya saldırırsan diğer ailelerle aranda bozuluyo onlarda sana saldıryo zor durumda kalabilirsin ama yunanistane ve kartacaya göz dikmende yarar var çünkü ço k para getiriyo hadi iyi oyunlar bişey olursa burdayız

saolasın çok yardımcı oldun artık oyunun keyfini iyice çıkartabilirim

• yaw bir sorum daha var kalelere nasıl saldırcaz kılıcı vurduumda bşi çıkıo bi ev gibi bişi yapabiliorm sadce ve kusatmaya alıyor kaleyi alamıyorum anlamadımki nasıl alcaz :S:S:S:S
  • quote:

yaw bir sorum daha var kalelere nasıl saldırcaz kılıcı vurduumda bşi çıkıo bi ev gibi bişi yapabiliorm sadce ve kusatmaya alıyor kaleyi alamıyorum anlamadımki nasıl alcaz :S:S:S:S

arkadaşım kalelere saldırdığın zaman dediğin gibi bi kutu çıkar orda yanılmıyosam 4 tane kutu var birtanesinde yokmak birtanesinde merdiven bir tanessinde kule gibi bişey ötekisini hatırlmayıom:) şimdi kaleye saldırağın zaman eğer generalinde kaleyi yıkmak için bişey yoksa kaleye saldıramssın yan, saldırsan bile kaleyi yıkamassın o kutucuklar kaleyi yıkmana yarıyo yan,i bi yere saldıracağın zaman o tokmaktan yap kutu gibi bişey en başta olması lazım yine bak o yokmak işte kalenin kapısını yıkmaya yarıyo ama saldırcağın zaman tavsiyem sadece bir yerden yıkma kaleyi ilk önce duvarı yık sonra bir ikitanedaha duvar yık yoksa tek v-duvardan kaleye girersen ne kadar güç lü olursan ol yinede yenilme şansın var kendimden bilirim 400 adam 100 adam yenildim yani düşün işte hadi iyi oyunlar BURADAYIZ........................

• arkadasım ben iyi konturol ettim merak etme sayfayıı ve bu deyişikligi yaptım oyunun içine girip deyiştirdim ama cıkan haritalar ver tamam ama malesef oyun aymıyor işlem yapılamyan dosya diyor haritalar bi işe yaramıyorr
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hayrettin

arkadasım ben iyi konturol ettim merak etme sayfayıı ve bu deyişikligi yaptım oyunun içine girip deyiştirdim ama cıkan haritalar ver tamam ama malesef oyun aymıyor işlem yapılamyan dosya diyor haritalar bi işe yaramıyorr

ozaman ya işlemlerde bi sorun var yada sen bunu yazan kişiye bi mail geço yazsın bende bilmiyorum romayla daha zevkli oluyo ama bende oyuna başlarken 3 kişi ile başladı oyunu bitirdim o 3 kişi bayağı bi artı belki bitirtidten sonra işler ama yine deiğim gibi sen bunu yazan kişiye bi mail geç
  • yaw ben bu oyuna başladığımdan beri normal savaşları kendim yapıyorum ama kale savaşlarını otomatik yaptırıyorum çünkü koç başları olmadan nasıl kale kapısı kırılır onu bile bilmiyorum
    o uzun kulelerden askeri sadece bi kere geçirebildim kaleye bundan başka başarım yok
    kale savunması yapabiliyorum ama taarruz ederken hiçbişey yapamıyorum yüzeysel olarak anlatırsanız iyi olur yaw
    tw serisini bilirim çok ayrıntıya girmenize gerek yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: -BoZ-

yaw ben bu oyuna başladığımdan beri normal savaşları kendim yapıyorum ama kale savaşlarını otomatik yaptırıyorum çünkü koç başları olmadan nasıl kale kapısı kırılır onu bile bilmiyorum
    o uzun kulelerden askeri sadece bi kere geçirebildim kaleye bundan başka başarım yok
    kale savunması yapabiliyorum ama taarruz ederken hiçbişey yapamıyorum yüzeysel olarak anlatırsanız iyi olur yaw
    tw serisini bilirim çok ayrıntıya girmenize gerek yok

arkadaşım kaleye saldırağın zaman otamtaik yapmana gere ko yok savaşı eğer dedğiim gibi diğer arkdaşda kaleye saldıracağın zaman 4 tane kutu çıkar orda çeşitli birimler vardır merdiven takoz vb gibi şeyler var onlardan birini yani açık olanı seç ondan sonra onun olmasını bekle zannedersem bir tur dur gerekli süre ondan sonra kendin savaşa bilirsin önemli olna kalenin duvarını yıkabilecek bi silahını olması iyi oyunlar BURDAYIZ................

• Alın size türkçe ek paket İngilizcesi zayıf olanlar için tavsiye edilir

http://www.freewebtown.com/nightmaremutlu/library/document/Rometrv1.zip
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.