Şimdi Ara

ROMANYA HAKKINDA (ROMANYA'DA YAŞAM/VATANDAŞLIK VS.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum sebeplerden dolayı aklımda hem Avrupa Birliği üyesi olan hem de diğer ülkelere nazaran çok daha fiyatlı olan Romanya'ya gitmek var.

Romanya hakkındaki görüşleriniz nelerdir, Türkiye'yle kıyasladığımızda.

Ayrıca üçüncü kuşaktan vatandaşlık hakkımız bulunmakta. Vatandaşlık için nasıl bir yol izlemeliyim. Aracıya para vermeden bu işleri halletmenin bir yolu var mıdır?

Saygılar.

• başlıktan senin romanya'da yaşadığını sandım. kızları güzel mi diye sormaya gelmiştim, gidiyorum...

•   

• Sağolun hocam. 

• ingilizcen var mı?

Romanya vatandaşlığını alıyorsun.Avrupa birliği oturum ve çalışma kartınla.İngiltere irlanda bul bir yer git çalış.Veya gitmek istedğin ülkenin dilini öğrenmeye başla.Almanya İspanya Portekiz Fransa neresi ise.

Oraya gidince bir iş bul çalış biraz para biriktir sonra üniversiteye yazılırsın.Önden biraz birikimin olur o sırada dili iyice ilerletirsin.Sonra part time çalışarak öğrenim kredilerine başvurarak okursun.

• ülkenin içinde bulunduğu büyük buhran mı nedeni

• Bende bunu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam üçüncü kuşaktan vatandaşlık nasıl oluyor ? Benim de annemin büyük dedesi bulgaristanda doğmuş ama vatandaşlık alan yok var mı bizim şansımız

• Romanya iyi hoşta kullandıkları dil çok farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya ne romanyası ya missssss gibi ammmerika varken  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Hocam üçüncü kuşaktan vatandaşlık nasıl oluyor ? Benim de annemin büyük dedesi bulgaristanda doğmuş ama vatandaşlık alan yok var mı bizim şansımız

Bizim de aynı şekil anne tarafından var ama 1878 doğumlu çok eski yani acaba ustunden vatandaşlık alabilir miyiz ben de merak ediyorum kostence Romanya'da doğmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romanya da şubemiz var ve sık sık gidiyorum. Tabi son zamanlarda değil.

Başlarda cazip gelebilir ancak inanın 1 ay sonra sıkılırsınız. Zaten neredeyse orayı da elimize geçirmeye yakın durumdayız. Pek çok Türk ve Türklere ait mağazalar görebilirsiniz. Özellikle mall larda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 3 Eylül 2020; 14:7:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Romanya da şubemiz var ve sık sık gidiyorum. Tabi son zamanlarda değil.

Başlarda cazip gelebilir ancak inanın 1 ay sonra sıkılırsınız. Zaten neredeyse orayı da elimize geçirmeye yakın durumdayız. Pek çok Türk ve Türklere ait mağazalar görebilirsiniz. Özellikle mall larda.

Hocam vatandaşlık isleri hakkinda bilginiz var mi soy bagiyla alma hakkinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Romanya da gayet guzel yasarsin rahat edersin belli seviyede maasin da varsa halkin cogu fakir zaten baya ucuz ulke isinma elektrik internet aidat vs Turkiyedenin 3 te biri fiyati.

Insanlari sakin sorun cikaran bi ulke degil irkcilik fln yok. Ben sahsen cok memnunum her yonden.

Evli misin vs bilmiyorum durumunu ama karsi cins konusunda rumen kadinlari dunyanin en iyilerindendir. Cok mutlu olursun kizarkadasla vs de. Aileler de Turk ailesiyle gecinebiliyor kafa yapisi vs olarak.

Daha specific sorularin varsa yaz banim acildi cevap verebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.