Şimdi Ara

Roman Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Savaş konusunu ele alan bir roman arıyorum. Yazarı yabancı ya da yerli farketmez. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer daha öncesinde okumadıysan, Turgut Özakman'ın "Şu Çılgın Türkler" kitabı ile başlayan 5 serilik kitaplarını okuyabilirsin.

Şu Çılgın Türkler, Bilgi Yayınevi, 2005.
    Diriliş - Çanakkale 1915, Bilgi Yayınevi, 2008.
    Cumhuriyet - Türk Mucizesi, Bilgi Yayınevi, 2009.
    Cumhuriyet - Türk Mucizesi 2, Bilgi Yayınevi, 2010.
    Çılgın Türkler - Kıbrıs, Bilgi Yayınevi, 2012.

Yakın tarihe ışıkta tutan eserler bir Türk tarihinin dönüm noktalarındaki savaşları masalsı ve akıcı bir dille anlatıyor.

İyi okumalar..
  • eskimeyenkitaplar kullanıcısına yanıt
    Değerli önerileriniz için teşekkür ediyorum fakat Cumhuriyet serisini okudum Yabancı yazarlardan ne önerebilirsiniz ?

• temelreiss kullanıcısına yanıt
    Yabancı yazarlardan şuan için ilk aklıma Ernest Hemingway - "Silaha Veda" adlı eseri geldi.

1. Dünya Savaşı'nda orduda ambulans şoförü olarak çalışan Ernest Hemingway yaralılara yardım ettiği sırada bu olaylardan çok etkilenir ve "Silahlara Veda" adlı eserini kaleme alır.

Kısaca özetledim. Ama eğer bu kitap hakkında daha fazla şey öğrenmek istersen sitemizde 2013 yılında yazılmış bir yazı var inceleyebilirsin.
    http://www.eskimeyenkitaplar.com/silahlara-veda/

ayrıca Joseph Conrad'ın "Karanlığın Yüreği" adlı kitabını da tavsiye ederim. Bu kitapta Vietnam savaşı'nın karanlık yüzünü ele alır. "Karanlığın Yüreği"Francis Ford Cappola yönetmenliğinde ‘Apocalypse Now’ ismi ile beyaz perdeye de uyarlanmıştı.

Umarım yardımcı olmuştur :)

• eskimeyenkitaplar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.