Şimdi Ara

ROM, ROOT Yazılımları ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa bir süredir, kendime tablet bakıyordum. Ancak forumda dolaşırken bazı tabletlerde bu terimlere(rom, root, firmware) denk geldim. Başlangıç olarak bunlar bana biraz karışık geldi. Bu yüzden istediğim Ainol Novo Elf 2 tabletten vazgeçmelimiyim diye düşünüyorum.

Şimdi sorum şu :
    Bu tabletin özelliklerine eşdeğer, rom-root işine girmeden kullanabileceğim bir tablet var mı? Yada bu işlemler(rom, root) o kadar karmaşık değil ve başka tablet düşünmeme gerek yok mu ?

• Hocam kısacası anlatmak gerekirse bu terimler şunlar, Root : Sana yöneticisi yetkisi veriyor mesela gizli ayarları değiştirebiliyorsun ve ya rom yüklemeyi sağlar.. Rom : Android açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğu için değiştirilebiliyor, hacklenebiliyor değiştirilmiş yazılımlara da rom deniyor.. Firmware : Üretici firmanın orjinal olarak sunduğu yazılım..

Rom ya da Root işine girmeden de kullanabilirsin tableti yani illa bu işlemleri yapmana gerek yok.. Uyarı da yapmalıyım Custom Rom yüklerken yaptığın bir işlem sonrası tabletin kullanılmaz bir hale gelirse garanti kapsamından çıkabilir.. (üreticilerin %95 i ve ya daha fazlası bunu söylüyor..)
  • Beklediğim cevabı aldım, şimdi ise tableti beklemeye başlayabilirim. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran şu şekilde takılı kalınca nasıl buradan çıkarılıyor, YEŞİL ARKA PLAN

Downloading...

Do not turn of target

(en altta da şunlar yazılı)

Volum down key + side key for more than 7 secs: Cancel (Restart Phone)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.