Şimdi Ara

ROLLS-ROYCE niye bu kadar pahalı ne özelliği var ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
5.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yani, abanoz ağacından bir müzik seti sehpası yaptırmak 2000Euro falan tutuyor. Ne kadar gerek var?

RR, Bentley gibi araçlar böyle araçlar.

Üzerindeki manuel saat "zottiri hanto" modeldir mesela.

Paspasları hottiri koyunu kılından yapılır.

Biz aşağılık ölümlülerin "paspas la işte" deyip geçeceği malzemeleri tek tek seçerek yaparlar. Bizim için hiçbir önemi yoktur. O arabayı özel yapan da bir şey yoktur. Ancak birileri bunları önemser. RR ve benzer markalar o yüzden pahalıdır.
  • Rolls Royce olduğu için, üretildiği günden beri lüks amacıyla prestij için üretilmiş, vw beetle gibi başlayıp RR olmamıştır, direk lüks ve para içine doğmuş.
  • belgeseli izledim efsane belgesel
  • Sadece malzeme kalitesine indirgemek doğru olmaz. Kaputun üzerine bozuk parayı yan vaziyette koyun, motoru çalıştırın, para devrilmez. Öylesine dengeli ve düzgün saportlanmıştır motor. Rolls royce'un asıl alanı gaz türbinleri, uçak ve helikopter motorlarıdır. Süper lüks yatlar için de motor üretirler. Arabası pirellinin takvimi gibi, para kazandırmaktan ziyade reklam için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Valla benim ilgimi çekmiyor Rolls markası.Benim olayım budur ne kadar zengin olursam olayım
     ROLLS-ROYCE niye bu kadar pahalı ne özelliği var ?

Hocam sen de en kötü jaguar'ı seçmişsin be :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rolls Royce' um olsa ayakkabıları dışarıda çıkarırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 23 Şubat 2016; 13:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Paspasları hottiri koyunu kılından yapılır.

"Belfast linen" ve meşhur İrlanda koyunu.

İngiliz kumaşnı (tekstil endüstrisi) kurtarmak için kaç Hint çocuğun parmaklarını kestiler bilseler, herhalde RR'ye bu kadar haksızlık yapılmazdı.

İğnelemeyi sevmiyorum ama bu İngiliz'lerin kumaşlarıyla ipleri iğneyi de getiriyor. Ne yapalım. Tommy Makem gelir akla. İngiliz'lerle komşu olma şanssızlığına sahip İrlanda'lıların malzemeye verdiği ruh.

But the strangest turn to the whole concern
    Is only just beginning.
    He went to Hell but his wife got well
    And she’s still alive and sinning.
    For the razor blade was British made
    But the rope was Belfast linen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 23 Şubat 2016; 14:24:30 >
  • S type benim için efsanedir valla dostum.
  • Rolex saat gibi herkesin zevki farklı, ben saatleri sevmeme rağmen alacağım en pahalı saat seikodur mesela. S serisi yeterdi param olsa bana, ama işte zevk prestij elde etme meselesi önemli bazı insanlar için.
  • Ciddiysen komik şakaysan hiç komik değil. Adamlar en kaliteli arabayı yapıyorlar. İşçiliğe en çok özenen marka. Bir çok aksamı elde özenle en iyi ustalar tarafından yapılıyor. Şasesi el kaynağıyla 500 parçanın birleştirilmesiyle hazırlanıyor. Derileri en özel derilerden seçiliyor. Sırf bir arabaya 18 ineğin derisi gidiyor ve deri atolyesi 17 gün bir arabaya çalışıyor. İçinde hayvan gibi izolasyon kullanılıyor. Boyası özel, 22 aşamalı, bittiğinde üstünde 45 kilo boya katmanı oluyor. İçerde plastik yok, dokunduğunuz herşey deri, ahşap ya da krom. Altın ve platinyum da sık görülen malzemeler. Kişiselleştirilebilirlikte sınır yok. Siz isteyin adamlar yapar. Fil g.tü derisinden koltuk istiyorum deyin yaparlar. Araç önündeki radardan ve gps'ten aldığı verileri kombine ederek önündeki yolun durumuna göre süspansiyonu ve doğru vitesi kendi ayarlıyor. Bmw tarafından hazırlanmış olan v12 turbo motoru tamamen elde montajlanıyor. En hafifi 2,5ton olan araçlar 5 saniyede 0dan 100e çıkabılıyor. Kullandıkları frenlerden, lastiklere hepsi aracın cüssesi ve ağırlığına göre özel üretim lastikler. Izgarası bile elde kaynaklanıp, polisajlanıyor. Ayrıca daha önce görmediyseniz bir rolls royce'un ne kadar devasa olduğunu tahmin edemezsiniz, ufak bir suv yüksekliğindedir. Tekerlekleri, kaput hattı, uzunluğu hepsi devasadır. Bir referans m3 ile yanyana:

Yani aldığınız şeyin parasını ödüyorsunuz. 1. sınıf malzemeler, 1. sınıf işçilik, son teknoloji, en üst seviye lüks ve konfor ile yüzlerce insanın işçilik emeği. Nasıl bir el yapımı enstrümanda ya da saatte onu yapan kişinin haftalarının, aylarının emeğini ödüyorsanız ve "el yapımı" dediğimiz olgu bu yüzden pahalı ve değerli oluyorsa, bu araçlarda size aynı özenle hem teknoloji hem de kalitenin en iyisini sunarak paralarını hak ediyorlar.

[simage]img2.netcarshow.com/Rolls-Royce-Phantom_Extended_Wheelbase_2013_1024x768_wallpaper_12.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 23 Şubat 2016; 22:06:28 >
  • Aracın pahalı olmasında el işçiliğinin ve markanın önemi var ama tek etken bu değil.Şu an 2016 model bir Rolls Royce'un konfor ve kalitesine ortalama bir araba 20 senede ulaşabilir mi çok zor.O kadar eski Rolls Royce'un da günümüz ortalama otomobillerinden üstün olduğu kesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halit abi sanırım Rolls Royce testi yapan ilk Türk

• Belgeselini izleyeceğim ben de müsait olunca. Merak ediyorum ağzım açık kalacak kadar ne özelliği varmış diye

• İsmi güzel: )

• Dünyanın en iyisi olmak böyle birşey tek hayalim wraith ve vogue

• Avrupada 5 10 bin euroya rahatlıkla alabileceğiniz bir model, Türkiye de klasik diye satılmaya çalışılıyor. 23 yaşında araba nasıl klasik oluyorsa artık

• Mercedes ve RR yi kıyaslamak hata olur , birisi her kesime hitap ederken diğeri sadece elit ve zengin kısıma hitap ediyor yanlıs bi kıyaslama rr ve s class

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

93 model olanı pek tutulan kasa değil.

İlandaki arkadaş saçmalamis. 65-80000TL araliginda olması gereken rakam.

İyi de ben piyasada hiç Rolls Royce görmüyorum. Rolls Royce görmüyorum ki Silver Spur göreyim, onun yerine aynı model yılında varsa yoksa Fiat Tempra. Demek ki Tempra Silver Spur'dan daha iyi bir otomobil.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.