Şimdi Ara

Röle ile ilgili sorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
50
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şebeke hattını 12V röleye baglayıp 220V'u 12V'a çevirip bununla 12V motor çalıştırabilir miyiz ? Rölenin mantıgı tam olarak bu mu yoksa ben yanlış mı anladım ?

Bir de eger bunu yapsam bile çok tehlikeli olmaz mı 220V'u röleye vermek . Bir çarpsa beni veya arduinoya o akım gelse tuzla buz olur kart :)

Soruma cevaplarınızı bekliyorum...

• Sakın öyle birşey yapmayın. Role açık kapama yapar. Hani 5v ile rölesi kontrol edersiniz . Rolenin iki ucu anahtar gibidir.oraya 220 v un faz ve nötr ucunu girersiniz. Normalde duvardaki anahtarı basarak açıp kapatırsınız. Ama role kullanırken bunu elle değil de Rolenin kontrol uçlarınin bağlı olduğu cihaz ile yaparsınız. Burda bu işi arduino yapıyor. Kısacası role ile 5v'ta çalışmakta olan arduinonun 220 v tu kontrol etmesi sağlanır. Konuyu araştırmaya devam edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghostmanzero G kullanıcısına yanıt
    Anladım. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

• sen baya binadan aşağıya atlamak tehlikelimidir demişsin ya :D Youtube üzerinde Relay diye araştır. içindeki mekanizmeyi gör ki nasıl çalıştığını anla :)
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam daha yeniyim bu işlerde hobi olarak ilgileniyorum derslerden de zaman kalmıyor pek araştırmaya.

Video izledim ve mantığı anladım şimdi :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.