Şimdi Ara

Rölantide Stop Ediyor (Sadce sabahları) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
76.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    batman merkezde yaşıyorum ben @kilinc31
  • aynı sorun bende de var. benzinde hiç bir sorun yok fakat lpg ye geçtiğinde ayağımı gazdan çekersem araç stop ediyor. Gün içine ise sorun ortadan kalkıyor. Tahminim enjektörler tıkanık. Temizletip sonucu yazarım. ( Atiker sıralı sistem )
  • aynı sorunlar bende de vardı. Boğaz kelebeği, benzin pompası vs...daha neler neler dendi....Bendeki çözüm şu şekilde oldu ;

-Ustamın tavsiyesi ile lpg bitene kadar aracı kullandım.(araç stop edene kadar lpg'de bindim.) 1 hafta sonunda( benzinde binince) bütün problemlerim halloldu.Lpg büyük ihtimalle bir yerlerden motora sızıntı yapıyor. Sabah çalıştırınca da tekleme, boğulma ve stop etme problemlerine yol açıyor.

Yanlız burada önemli nokta ; lpg'nin sigortasını çekseniz bile tankta gaz varsa , problemler devam ediyor. Çünkü tankta gaz olduğu için motora sızıntı yapmaya devam ediyor.Araç stop edene kadar lpg'yi bitirdim.Ancak bu bile o an için çözüm olmuyor.Çünkü halen bir miktar gaz kalmış oluyor. Ama hafta içerisinde gaz tamamen bitince problemde bitiyor.

Yani tüpün mü var derdin var :) Lpgyi söktürmeyi bile düşünüyorum. Çünkü Konya'da gittiğim lpg ustalarının!!! hepsi sistemde problem olmadığını , olsa bilgisayarda göreceklerini söylediler.

Arkadaşlar araç muayenesinde aracı illa lpg'de çalıştırmamız gerekiyor mu?

• Gerekiyorsa söktürecem bu tüpü...
  • Değerli arkadaşlar benim arabam da Reno 19 1.4 karbüratörlü... Arabam sabahları ilk çalıştığında ayağımı gazdan çekince stop ediyor.. Subap ayarı yaptırdım.. Biraz faydası oldu ama gene stop ediyor.. Bazı ustalar ''kışın normal diyor ''bana mantıklı gelmedi... Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm ustalarım eski araçlardan bıktık yeni bi arabamız olsun dedik borç harç bi clio alize aldık ondada ilk çalıştırmadaki stop etme sorunu çıktı yanlız benim ki ne seyir halinde nede belli bi süre kullandıktan sonra stop etmiyor sadece ilk çalıştırmada bazen bir kaç defa bazen hiç yapmıyor ama çok canımı sıkıyor nette araştırmalarımda herkez çok farklı çözümler üretmeye çalışmış benim sorunumun çözümünün ne olduğunu bi türlü keşfedemedim tamirciye de her yerini kurcalatmak istemiyorum şaştım bu işe yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • herkeze merhaba bende megan1 rxt var arkadaşlar araç benzinde sıkıntı yok sadece rolante ayarı yüksek araç gaza geçtiginde yıgılma yapıyor gaza bastıgımda stop ediyor ama gaza yavaş yavaş basarsam biraz düzeliyor devirini aldımı sorun kalkıyor arada vites atıp gaza yüklendigimde sarsıntı yapıyor sonra düzeliyor ışıklarda boşa algım zaman genelde stop ediyor çalışmada zorlanıyor oto gaz tamircisine gidiyorum araç rolente ayarı yüksek tamirciye baktır sonra bana getir diyor tamirciye gidiyorum o da benzinde sıkıntı yok gaz cıya git diyor ne yapacagımı bilmiyorum iyi ce sıkıldım yardımlarınızı bekliyorum saygılar
  • Herkese hayırlı sabahlar. Hiç lpg regülatör temizliği yapan varmı. Beyni oluyor muş bu PARÇA. İnternete temizleme videoları var
  • Saylan kullanıcısına yanıt
    Ben yaptım ama el becerisi istiyor biraz birde kimi zor bir yere takıyor regülatörü kimi kolay.Benimki kolaydı 3 tane takılı hortumu söküp regülatörü eline alınca 6 tane Allen var onları sök regülatör ikiye bölünüyor.İçinde bir diyafram birde yay var diyafram zamanla parçalanabiliyor eğer parçalanmışsa yenisini al tak.Suyun geçtiği yerleri temizle tamamdır.
  • hsn_33 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Az cok elimden gelir. Benim regülatör de cok basit yerde. Bu diyafram dediğiniz PARÇA satılıyor mu acaba. Atiker servislerinde var mıdır. Ben satılmıyor diye biliyorum ama
  • Saylan kullanıcısına yanıt
    Regulator tamir kiti diye satılıyor
  • Merhaba y benim aracım crysler300 c bir haftadır bir problemle uğraşıyorum bi türlü bi sonuç alamadım sorun şu aracım geç. Çalışıyor 3 bin deviri geçince kırmızı bir Yıldırım ikazi ve sarı renkli motor ikizi yanıyor ve bazende seyir hakında aracım istop ediyor servislerde dpf filteri tıkalı olduğun için dediler dpf filtresini söktüm aynı problem devam etti tekrar gittiğimde aracın beyninden tamamen silmesi lazım dediler onu da yaptım ama hala aynı problemler devam ediyor ayrıca aşırı bi siyah duman atıyor teste koyduğumda 3 enjektör gitti dediler alip taktım siyah duman kesildi ama aracım tekrar aynı problemleri yapmaya başladı ve bugün tekrar siyah duman çıkıp araba seyir halinde istop ediyor sizden rica ediyorum acil bi yardim

• Kuvvetli ihtimal sibop ayarından kaynaklı bir sorun.

• lpg enjektörlerini temizleyen arkadaşlar sorununuz çözüldü mü ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.