Şimdi Ara

Rölantide Stop Ediyor (Sadce sabahları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
76.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iki farklı servise gittim ama çözüm bulunamadı lütfen benzer bir durum yaşayan biri tecrübelerini paylaşabilir mi? aracım sabahları lpg ye geçtikten sonra rölantide stop ediyor ve bunu sadece sabahları yapıyor(motor tamamen ısındıktan sonra bile). benzine geçince en ufak bir rölanti sorunu bile yok. sabahları 5 km yol gidip aracı 4 e kadar park ediyorum. çalıştırıp eve giderken lpg de dalgalanma yapıyor ama stop etmiyor. ertesi sabah yine aynı kabus. lpg ye geçme sıcaklığı 30 derece olarak ayarlı. bu arada araç ford focus 1.6 sıralı sistem atiker.

• Lpg'nin sıvı halden gaz haline geçmesi için 40 dereceyi görmesi gerekiyor.40 dereceye yükselttiriniz.Sorununuzun sebebi ya sadece bu ya da bununla beraber kontrol edilmesi gereken yerler;

Rölantide Stop Ediyor (Sadce sabahları)

Kırımızı okun gösterdiği rölanti valfidir,üzerinde iki adet vida var,söküp karbüratör spreyi ile temizleyiniz

Sarı noktalı boruların altında bir boru var 'T' şeklinde,onda yırtılma olmuşsa motora düzensiz hava gidiyor olabilir

Mavi okun gösterdiği metal kelepçeyi söküp,ve kalın boruyu çıkarıp içeri bakın(burası boğaz kelebeğidir) kirlenme varsa bu da dengesizliğe sebep olabilir,karbüratör spreyi ile temizleyiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: hercin

arkadaşlar iki farklı servise gittim ama çözüm bulunamadı lütfen benzer bir durum yaşayan biri tecrübelerini paylaşabilir mi? aracım sabahları lpg ye geçtikten sonra rölantide stop ediyor ve bunu sadece sabahları yapıyor(motor tamamen ısındıktan sonra bile). benzine geçince en ufak bir rölanti sorunu bile yok. sabahları 5 km yol gidip aracı 4 e kadar park ediyorum. çalıştırıp eve giderken lpg de dalgalanma yapıyor ama stop etmiyor. ertesi sabah yine aynı kabus. lpg ye geçme sıcaklığı 30 derece olarak ayarlı. bu arada araç ford focus 1.6 sıralı sistem atiker.

aynı olay bendede vardı. aracı akşam servise bıraktım, sabah çalıştırmada proplemin enjektörlerden kaynaklandığı anlaşıldı, garantiden enjektörler değişiti, hiç bir sorun kalmadı.bilgilerinize

• quote:

Orijinalden alıntı: metin33

quote:

arkadaşlar iki farklı servise gittim ama çözüm bulunamadı lütfen benzer bir durum yaşayan biri tecrübelerini paylaşabilir mi? aracım sabahları lpg ye geçtikten sonra rölantide stop ediyor ve bunu sadece sabahları yapıyor(motor tamamen ısındıktan sonra bile). benzine geçince en ufak bir rölanti sorunu bile yok. sabahları 5 km yol gidip aracı 4 e kadar park ediyorum. çalıştırıp eve giderken lpg de dalgalanma yapıyor ama stop etmiyor. ertesi sabah yine aynı kabus. lpg ye geçme sıcaklığı 30 derece olarak ayarlı. bu arada araç ford focus 1.6 sıralı sistem atiker.

aynı olay bendede vardı. aracı akşam servise bıraktım, sabah çalıştırmada proplemin enjektörlerden kaynaklandığı anlaşıldı, garantiden enjektörler değişiti, hiç bir sorun kalmadı.bilgilerinize
    cevaplarınız için teşekür ederim. değişen enjektörler benzin enjektörleri sanırım. lpg nin enjektörleri farklı diye biliyorum. yanılıyor muyum yoksa?

resimdeki ayrıntılı bilgi için takrar teşekür ediyorum bahsettiğiniz yerleri gözden geçireceğim

• quote:

cevaplarınız için teşekür ederim. değişen enjektörler benzin enjektörleri sanırım. lpg nin enjektörleri farklı diye biliyorum. yanılıyor muyum yoksa?

resimdeki ayrıntılı bilgi için takrar teşekür ediyorum bahsettiğiniz yerleri gözden geçireceğim

Alıntıları Göster
    lpg nin enjektörlerinin yağlanmadan dolayı kışın sabahları donması ile enjektörlerin ilk hareketi yapamamasından dolayı stop ediyor sanırım en azından benimki öyleydi ve sorun enjektörlerin söküülüp temizlenmesiyle çözüldü saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

lpg nin enjektörlerinin yağlanmadan dolayı kışın sabahları donması ile enjektörlerin ilk hareketi yapamamasından dolayı stop ediyor sanırım en azından benimki öyleydi ve sorun enjektörlerin söküülüp temizlenmesiyle çözüldü saygılar

Alıntıları Göster
    Benim arabada da bu yıl aynı sorun oldu. Sabah araba benzinde çalısdığında hic bir problem yok. Fakat lpg ye gectiği an rolanti dalgalanmaya başlıyo. ( dreksyonu cevirince filan iyice düsüyor, hidrolik direksyon) hatta stop ediyor.
    Filitreyi değişdirdim acaba filtredenmi diye fakat yine aynı şey oluyor. istop etmesin diye el frenini cekip 4- 5 dk sürekli gaza basıyorum.

Gecen kış böyle bir sey yaşamamısdım. Aracım 1.4 astra Atiker kit var.

Ne yapmalıyım . Yardımcı olurmusunuz arkadaslar. Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Benim arabada da bu yıl aynı sorun oldu. Sabah araba benzinde çalısdığında hic bir problem yok. Fakat lpg ye gectiği an rolanti dalgalanmaya başlıyo. ( dreksyonu cevirince filan iyice düsüyor, hidrolik direksyon) hatta stop ediyor.
    Filitreyi değişdirdim acaba filtredenmi diye fakat yine aynı şey oluyor. istop etmesin diye el frenini cekip 4- 5 dk sürekli gaza basıyorum.

Gecen kış böyle bir sey yaşamamısdım. Aracım 1.4 astra Atiker kit var.

Ne yapmalıyım . Yardımcı olurmusunuz arkadaslar. Saygılar...

Alıntıları Göster
    Enjektör temizliği..gerekiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: cancin965

Enjektör temizliği..gerekiyor..

Alıntıları Göster
    bu sabah arabam stop etmedi katkılı gaz kullanmayalı 100 km oldu bu 100 km den hemen önce de lpg filtresi değişti. zannımca katkılı gazdaki yağ enjektörleri ya tıkadı ya bi şekilde engelledi. benzin geçerken sorun olmuyor ama lpg geçerken zorun oluyordu belki de hala emin değilim belki gece hava çok soğuk değildi bilemiyorum. az önce sarp marka enjektör temizleyici aldım benzine katılıyo. bi de bunu deneyeceğim. ama 1 depo benzinden bahsediyo aceba yarım depoya yarısını veya çeyrek depoya çeğreğini katsam yine de işe yarar mı?

• quote:

bu sabah arabam stop etmedi katkılı gaz kullanmayalı 100 km oldu bu 100 km den hemen önce de lpg filtresi değişti. zannımca katkılı gazdaki yağ enjektörleri ya tıkadı ya bi şekilde engelledi. benzin geçerken sorun olmuyor ama lpg geçerken zorun oluyordu belki de hala emin değilim belki gece hava çok soğuk değildi bilemiyorum. az önce sarp marka enjektör temizleyici aldım benzine katılıyo. bi de bunu deneyeceğim. ama 1 depo benzinden bahsediyo aceba yarım depoya yarısını veya çeyrek depoya çeğreğini katsam yine de işe yarar mı?

Alıntıları Göster
    Aldığınız temizleyici benzin enjektörleri için işe yarayacaktır.Çeyrek depoya çeyrek kullanım yapabilirsiniz.

Arkadaşların soruna sebep oldugunu söyledikleri lpg enjektörleridir,karışmasın

Katkılı gazın temizleyici özelliği sebebiyle lpg filtrelerini ve lpg enjektörlerini tıkadıgı çok yazılıp çiziliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Aldığınız temizleyici benzin enjektörleri için işe yarayacaktır.Çeyrek depoya çeyrek kullanım yapabilirsiniz.

Arkadaşların soruna sebep oldugunu söyledikleri lpg enjektörleridir,karışmasın

Katkılı gazın temizleyici özelliği sebebiyle lpg filtrelerini ve lpg enjektörlerini tıkadıgı çok yazılıp çiziliyor

Alıntıları Göster
    peki arabanın kendi enjektörleri yani benzin enjektörleri lpg tüketimi sırasında hiç mi kullanılmıyor? lpg nin kendi enjektörleri mi motora lpg yi taşıyan yoksa aracılık mı yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercin -- 11 Aralık 2009; 19:10:27 >

• quote:

arabanın kendi enjektörlerini mi yoksa lpg nin enjektörlerini mi temizlettiniz?
  • quote:

peki arabanın kendi enjektörleri yani benzin enjektörleri lpg tüketimi sırasında hiç mi kullanılmıyor? lpg nin kendi enjektörleri mi motora lpg yi taşıyan yoksa aracılık mı yapıyor?

Benzin enjektörleri araç benzinle çalışırken motora benzin püskürtür.

Lpg enjektörleri araç lpg ile çalışırken motora lpg püskürtür.

Benzin enjektörlerinden lpg geçmez,lpg enjektörlerinden benzin geçmez..

Lpg tüketimi sırasında depodaki benzinin benzin borularıyla benzin enjektörlerine gelip motora gönderilmeden tekrar benzin deposuna döndüğünü biliyorum.Bu kullanılmayan benzin geçtiği yerleri soğutmaya da yaradıgından benzin sisteminin ve özellikle benzin enjektörlerinin sağlığı için benzin deposunda minimum çeyrek depo benzin bulundurmak iyidir

• quote:

quote:

Benzin enjektörleri araç benzinle çalışırken motora benzin püskürtür.

Lpg enjektörleri araç lpg ile çalışırken motora lpg püskürtür.

Benzin enjektörlerinden lpg geçmez,lpg enjektörlerinden benzin geçmez..

Lpg tüketimi sırasında depodaki benzinin benzin borularıyla benzin enjektörlerine gelip motora gönderilmeden tekrar benzin deposuna döndüğünü biliyorum.Bu kullanılmayan benzin geçtiği yerleri soğutmaya da yaradıgından benzin sisteminin ve özellikle benzin enjektörlerinin sağlığı için benzin deposunda minimum çeyrek depo benzin bulundurmak iyidir

o zaman benim benzin enj. den ziyade lpg enjektörlerini temizlemem veya temizletmem gerekiyor. bunu kendim yapabilirmiyim yoksa servise mi yaptırayım

• quote:

quote:

Lpg'de sorununuz var ise sözkonusu olacak olan lpg enjektörleridir.Benzinde sorun var ise sökonusu olacak benzin enjektörleridir.

Arkadaşın temizlettiği lpg enjektörleridir...Sİz de benzin enjektör sıvısını iade edemeyecekseniz onu da benzin deposuna koyun benzin enjektörleri de temizlenmiş olur(yalnız elinizdeki ürün için bir şey diyemem,kalitesiz ürün filansa yarar sağlayacağım diye zarar vermeyesiniz) ve sorun lpg enjektörlerindendir diyebilirseniz, lpg enjektörleri için de temizleyici spreyler mevcut,kullananlar var ise yardımcı olsunlar..Spreyin ismi TUNAP.Bu lpg dolum ağzından dolduruluyor,gaz dolrurur giib dolduruluyor.

Ya da sökülüp temizlenen cinsten ise bu yola da başvurabilirsiniz.

Tabi biraz sabredin belki filtre değişimi ve gaz değişiminden sonra sorun ortadan kalkmış da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 11 Aralık 2009; 19:53:13 >

• quote:

quote:

quote:

Lpg'de sorununuz var ise sözkonusu olacak olan lpg enjektörleridir.Benzinde sorun var ise sökonusu olacak benzin enjektörleridir.

Arkadaşın temizlettiği lpg enjektörleridir...Sİz de benzin enjektör sıvısını iade edemeyecekseniz onu da benzin deposuna koyun benzin enjektörleri de temizlenmiş olur(yalnız elinizdeki ürün için bir şey diyemem,kalitesiz ürün filansa yarar sağlayacağım diye zarar vermeyesiniz) ve sorun lpg enjektörlerindendir diyebilirseniz, lpg enjektörleri için de temizleyici spreyler mevcut,kullananlar var ise yardımcı olsunlar..Spreyin ismi TUNAP.Bu lpg dolum ağzından dolduruluyor,gaz dolrurur giib dolduruluyor.

Tabi biraz sabredin belki filtre değişimi ve gaz değişiminden sonra sorun ortadan kalkmış da olabilir.

Alıntıları Göster
    [

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 11 Aralık 2009; 19:52:44 >

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    açıkçası ben de biraz beklemeyi düşünüyordum zaten. enjektör sıvısını iade etmesem de olur. zaten ucuz bi şey. tekrarlarsa lpg enjektörlerini temizleteyim en iyisi. ilginiz için teşekür ederim

bendeki sıvının aynısını arkadaşım aynı model arabasında kullandı aradan da baya zaman geçti. bi sorunla karşılaşmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercin -- 11 Aralık 2009; 19:55:18 >

• quote:

açıkçası ben de biraz beklemeyi düşünüyordum zaten. enjektör sıvısını iade etmesem de olur. zaten ucuz bi şey. tekrarlarsa lpg enjektörlerini temizleteyim en iyisi. ilginiz için teşekür ederim

bendeki sıvının aynısını arkadaşım aynı model arabasında kullandı aradan da baya zaman geçti. bi sorunla karşılaşmadı.

Alıntıları Göster
    Rica ederim...15000-20000 km'de bir boğaz kelebeğinizi(mavi okun gösterdiği yer) temizleyin,kontrol edin,faydasını görürsünüz.

• quote:

Rica ederim...15000-20000 km'de bir boğaz kelebeğinizi(mavi okun gösterdiği yer) temizleyin,kontrol edin,faydasını görürsünüz.

Alıntıları Göster
    evet yarın resimde bahsettiğiniz yerleri gözden geçireceğim. bu TUNAP lpg istasyonlarında bulunur mu acep. tabi bir de karbüratör spreyi lazım bana. servisde kelebek temizliğine 30 tl istiyorlar. madem bu kadar basit bir iş kendim de yapabilirim. az da olsas torna vida tutmuşlum var

• quote:

5 yıl bu focustan kullandık,135000 km'de satmıştık(LPG yoktu).O güne kadar benzin enjektörünü temizlemeye yönelik hiçbirşey yapmadık,bu yüzden bir şey diyemeyeceğim...Yalnız o sarı okla göserdiğim yerde iç taraftaki boru yırtılmıştı devirde can sıkıcı oynamalar oluyordu,3-4 kez servise gittim anca buldular.
  • quote:

quote:

5 yıl bu focustan kullandık,135000 km'de satmıştık(LPG yoktu).O güne kadar benzin enjektörünü temizlemeye yönelik hiçbirşey yapmadık,bu yüzden bir şey diyemeyeceğim...Yalnız o sarı okla göserdiğim yerde iç taraftaki boru yırtılmıştı devirde can sıkıcı oynamalar oluyordu,3-4 kez servise gittim anca buldular.

başına gelmeyen bilmez. 10 liralık bi iş için önce 250 tl harcadım sonuç alamadım sonra bi 100 tl daha harcadım ama sorun tesadüfen bulundu. bu yüzden sanayi ye veya servise pek güvenim kalmadı açıkçası. bu lpg sorunu içinde aynı şey geçerli doğru düzgün cevap sorunun kaynağını anlatan yok çünkü kendileri de bilmiyorlar ya da işlerine öyle geliyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.