Şimdi Ara

rolanti motorunun bozuk olması yakıtı etkilermi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
52.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Calpi84

Bence senin rolanti motoru bozuk değil.Şimdiye kadar rolanti motoru bozuk 3 marea gördüm.Arabalar gaz pedalına basmadan kendi kendine gaz veriyor devir 4000 e kadar çıkıyordu.Bendeki 99 model palio 1.6 ile senin arabanın motoru aynı ilk çalıştırmada motor ısınana kadar rolanti 1300-1500'e kadar çıkıyor motor ısındıktan sonra 800e iniyor sorunu başka parçalarda ara.

Arkadaşlar bende de aynı sorun var, ne yaptıksa bulamadık sorunu, yolda iken debriyaja bastığımda hangi devirdeyse bir anda 500 ile 1000 devir arasında artıp sonra devir saati düşüyor. Bu birkaç kez tekrarladıktan sonra araba boşta iken 4000 devirlere kadar çıkıyor ve böyle devam ediyor.. rolanti kelebeğinden olduğunu söyledi ustam temizledi olmadı bugün yeni rolanti kelebeğini yenisi ile değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor. ne yapacağımı şaşırdım.. ateşleme bobini bu sorunu yaparmı acaba..

• quote:

Orijinalden alıntı: arenat

quote:

Bence senin rolanti motoru bozuk değil.Şimdiye kadar rolanti motoru bozuk 3 marea gördüm.Arabalar gaz pedalına basmadan kendi kendine gaz veriyor devir 4000 e kadar çıkıyordu.Bendeki 99 model palio 1.6 ile senin arabanın motoru aynı ilk çalıştırmada motor ısınana kadar rolanti 1300-1500'e kadar çıkıyor motor ısındıktan sonra 800e iniyor sorunu başka parçalarda ara.

Arkadaşlar bende de aynı sorun var, ne yaptıksa bulamadık sorunu, yolda iken debriyaja bastığımda hangi devirdeyse bir anda 500 ile 1000 devir arasında artıp sonra devir saati düşüyor. Bu birkaç kez tekrarladıktan sonra araba boşta iken 4000 devirlere kadar çıkıyor ve böyle devam ediyor.. rolanti kelebeğinden olduğunu söyledi ustam temizledi olmadı bugün yeni rolanti kelebeğini yenisi ile değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor. ne yapacağımı şaşırdım.. ateşleme bobini bu sorunu yaparmı acaba..

lpg varsa, ve ilk çalıştırmada soğuk motorda yapıyorsa lpg ayarı yaptırmak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: idemo

quote:

Orijinalden alıntı: arenat

quote:

lpg varsa, ve ilk çalıştırmada soğuk motorda yapıyorsa lpg ayarı yaptırmak gerekir.

aracımda lg yok, ilk önce motor ısındıktan sonra yapmaya başlıyor sonra sürekli devam ediyor. arabayı park edip motor soguduktan sonra bile arabayı çalıştırdığıma yapıyor.
    daha önceleri gaz kelebeğine gelen siah kabloyu güçlendirmiştim( ilave 1.5'luk kablo). sorun yaklaşık 15 gün kadar çözüldü. yaklaşık 1 saat önce o kabloyu söküp yerine 6'lık kablo takvisyesi yaptım şimdi gaz vermiyor ama arada 20000 civarı takılıp sonra normal seyrine dönüyor. ama şimdi 900 ile 1100 arası rolantide oynama oluyor..

• arkadaşlar merhaba aracım 2001 palio 1.4 el benzinli ve aynı sorun bendede var araç soğukken herhangi bir problem yok fakat ısındıktan sonra rolanti 1000 devir ve 700 devir arası sürekli oynuyor araç ısınıp fan devreye girdiği zaman düzeliyor fan durunca tekrar aynı şey oluyor.yaklaşık 1 ay önce rolanti motorunu değiştirttim sorun bir ara çözülür gibi oldu ama yine başladı neden yapar böyle birşey bilgisi olan varmı.yada bu sorunu bursada kime gösterebilirim önceki tamircideki gibi 150 lira verip aynı sorunla devam etmek istemiyorum artık
  • Merhabalar aracım 96 kia sportage lpg li 2000 motor, araç soğukken sıkça stop ediyor, tartarin marka lpg kullanıyorum ama lpg de ike araba ilk kalkışlarda yada geri vitesteyken sürekli stop ediyor. Bunlar eskiden olmayan sorunlardı ve yakıt 3-4 kat arttı. Rolanti motoru ve lpg ısı müşürü arızalı, hava filtresini herhangi bir yerden aldım ve bujilerin durumundan emin değilim. Bunları değiştirmem durumunda sorunlarım çözülür mü? Teşekkürler saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.