Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Rölanti Dalgalanması Sorunu Yaşıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
107
Cevap
14
Favori
214.612
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> Rölanti Dalgalanması Sorunu Yaşıyorum...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2279 Mesaj
      24 Haziran 2017 19:28:37
      Direksyon pompası sorunlu olduğudna da aynısını yapıyor
      |
      |

Body Building
    • Yüzbaşı
      659 Mesaj
      13 Ocak 2018 01:11:59
      quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

arkadaşlar bende de 2004 bora var
      şu anda 129bin km.de. alalı 20 ay oldu, aldığımda 116bin km.de idi
      araca 2009 yılında brc tüp takılmış

sanırsam bu sorun genelde sensörlü ve lpg.li araçlarda daha sık yaşanıyor
      bende de bu sorun ara sıra başgöstermekte. yalnız benimki misalen ilk marşa basıp kalktığımda dalgalanma olmazsa, kontağı kapatana kadar dur kalklarda böyle bi sorun çıkmıyor. veya tam tersi ilk bismillah kalkışta dalgalanırsa stop edene kadar devamlı dalgalanıyor.

böyleyken 2 kez makinaya bağlattım;
      ilkinde makina, boğaza fazla hava geldiğini yazdı. (filtre kutusu tam oturmuyordu düzeltildi ayrıca boğaz temizlendi yalnız düzelmedi)
      ikincisinde zengin karışım yazdı (yaklaşık 2 hafta evvel)

ayrıca direksiyonu tam kırdığımda yine dalgalanma oluyor. bunu neden dedim çünkü, buna sebep olan (yalan olmasın şimdi aklıma gelmiyor, direksiyon basınç müşürü olabilir) direk burayla alakalı bi sebeptende olabilir dedi ustamız. "yani dalgalanmanın sebebi boğaz gibi gözüksede, harici başka bi sensörün arızasından kaynaklanabilir" neticede bu araçların heryeri sensör dolu.

adaptasyon mevzusunu bilmiyorum acaba bu nedir? nasıl yapılır?

aynı sorun benım 2005 polo'da oluyor. Araba calısırken rolantıde sallanırsa ve stop edecek gibi olursa yol boyu aynı şekil devam ediyor normal çalışırsada hiç sıkıntısız kapatana kadar gidiyor.
      Nasıl çözdünüz acaba?
      |
      |

SONY XPERIA™ Z5 | Graphite Black

• 11 Mart 2018 23:08:08
      2004 model 530d aracımda hareket halinde gaz pedalı sabitken yada hız sabitleyici açık dahi olsa 1500 2000 devir arasında +200 -200 oynuyor motorun sesini dinleyince sadece gösterge değil gazi kesip kesip bırakıyor sorun ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      160 Mesaj
      28 Ocak 2019 14:44:14

slm. aracın subapları çelik subapla değişti 3 gün oldu tüm sorunlar bitti .titreme yok,tekleme yok,rolanti oynama yok ,koku yok,çekiş arttı, motor daha sessiz çalışıyo .hesap 2600 tl.orjinal subaplar lpg ye fazla dayanmıyo malesef. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35cakrep35 -- 28 Ocak 2019; 14:46:11 >
      |
      |
      proteo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2006 Toyota Corolla Sedan 1.6
    • Teğmen
      160 Mesaj
      28 Ocak 2019 14:49:10
      hemen hemen aynı sorunlar vardı subapları değiştirdim kurtuldum yanlız çok masraflı iş .
      |
      |

2006 Toyota Corolla Sedan 1.6
    • Teğmen
      106 Mesaj
      13 Mart 2019 12:12:31
      Arkadaşlar merhaba bende 2001 model audi a3 hatcback model araç var geçen gün araçla uzun bi mesafe yaptım üsküdardan kartala gittim hastaneye eve dönerken araç yolda giderken 5 dakika oldu teklemeye başlayıp birden istop etti tekrar çalıltıdığımda çalışmadı bi 5 dakika uğraştım çalıştı ama biraz gidip durduğumda istop ediyordu bu arada istop ederken direksiyon çok ağır dönüyordu kilitlenme oluyordu sanki neyse zar zor çalıştırarak eve geldim ama yolda 2 3 kere daha aynı sorunlar oldu gelene kadar canım çıktı ustaya gittim derdimi anlattım bir iki baktı araba rolantide iyi çalışıyordu neyse ordan çıktım yolda giderken yine aynısını yapmaya başladı sabit hızda giderken araba silkeleme yapıyordu devir bi yukarı bir aşağı ama bu sorun araba belirli bir ısıya gelince yapıyor yani en başta yapmıyor biraz kullandıktan sonra yapıyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz bu arada araçta lpgde var aynı sorunu ondada yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      93 Mesaj
      14 Mart 2019 14:39:38

ciddi bir arıza olabilir, araç gidebilecek durumdaysa ustanıza götürün bence. önce hata uyarılarına baksın, hata çıkmıyorsa kendisi bi sürsün. burada ne yazılsa boş. anlattıklarınız ateşlemeden de, yakıt sisteminden de, soğutma sisteminden de, motordan da olabilir.
      |
      |
      adnantuna88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2796 Mesaj
      15 Mart 2019 00:07:29

Ateşleme bobinine ve krank konum sensörüne baktırın.
      |
      |
      adnantuna88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2008 Ford Fiesta 1.4 Comfort
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
nice türkiye
web tasarım
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.