Şimdi Ara

Roketsan’ın Cirit füzesi Alman helikopterlerine geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu sıra IDEX 2017 fuarı var ve doğal olarak antlaşmalar vs yapılıyor. Abu Dabi'de Birleşik Arap Emirliklerinde olan bir fuar bizimkiler de katılınca bolca böyle bayağı bir malzeme çıktı.

Taraflı olsak eleştirenleri veya sorgulayanları sileriz vs. Aksine forum ortamı düzeyli tartışma gerçeği bulmayı yada görmeyi teşvik ediyor. Bu haberleri görmek okumak bizim hoşumuza gittiği için keza yorumlarda ayrı bir bilgi kaynağı basende eğlence kaynağı yapmaktan çekinmiyoruz.

Biz haberi aktarırız gerisi forumun işi herkes herkese bilgi olmadan söylenen şeyler için cezayı kesiyor.

Bu arada benimde bildiğim cirit ucuzluğu ve başarısı nedeniyle standart NATO mühimmatı olacak dolayısıyla entegre edilecek olması kadar doğal birşey yok çünkü illa ki NATO mühimmatı olduğu için her an alabilirler kullanabilirler vs. vs. gerisi sadece biraz siyasi biraz ekonomik nedenler olduğu için entegrasyon sonrası ülkenin büyükleri (Almanya) karar verir artık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

almanya kendine üretemiyormu bunlardan ? bence bizim teknolojimizin sınırlarını görmek istiyorlar

Daha uygundur. Bu kadar basit. Kendi üretiminden daha uygun bir şekilde elde edebiliyorsan dışarıdan alırsın.
  • Muhakkak iyi iş yapmış bizim çocuklar, ancak ben o füze sistemlerini tiger helikopterine takıp helikopteri bize satmak isteyeceklerdir.

• Hükümetin tartışmasız başarılı olduğu tek iş askeri gelişmeler.
  • gun kullanıcısına yanıt
    ne güzel, ilerde gerekirse bizde nato ya peşkeş çekeriz; size cirit satmayız! :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Hükümetin tartışmasız başarılı olduğu tek iş askeri gelişmeler.

Hükümet değil mühendisler yapıyor o askeri gelişmeleri. Hükümetin yapması gereken tek şey desteklemek.
  • Her ülkenin iyi olduğu bir alan var, bizde bu alanda çok çalışıp çok iyi olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mis Kokulu Yalanlar

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Hükümetin tartışmasız başarılı olduğu tek iş askeri gelişmeler.

Hükümet değil mühendisler yapıyor o askeri gelişmeleri. Hükümetin yapması gereken tek şey desteklemek.

Neden altını çizme gereksinimi hissettiniz anlayamadım. Aynı şeyden bahsediyoruz bunun için alt yazı geçmeye lüzum mu var?

Hükümet destek vermeden mühendis olsa ne olur!
    Mühendis olmasa hükümet desteklese ne olur!

• Bizim silahimizla bizi katletmek tesekkurler Roketsan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

aman yapmayın böyle haberler türk görünümlü ermeni pontus çocukları doluşacak birazdan "referandum geliyor yaeaaaa böyle haberler çoğaldı" diye

Ya böyle aptalca yorumlar yapıyorsunuz sinir oluyorum. Senin bilgi birikimin ne ya? Sanki savunma sanayisinse çalışan bir mühendissin.

Bir kişi bu tür haberlere “reklam kokuyor” diyebilir, bunu deme özgürlüğü vardır. Katılmasan da bunu diyebilir.

Ki ben diyorum; bu tür haberlerin referandum öncesi arttığı doğrudur.

Ve senin bunu ifade edenlere Türk görünümlü Ermeni deme hakkın yok. Ergen seni.

Asıl senin kanını incelesek geçmişinde asimi olmuş başka bir millet çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Civitas Terrana -- 22 Şubat 2017; 11:52:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Vay be nereden nereye. Almanlar bile bizden silah alıyor artık :D Şaka gibi.

Satın alma diye bir kelime geçmiyor hiçbir kaynakta?

Sadece “entegrasyon anlaşması” deniyor, ki bu da nedir tam anlamadım.

Hatta 22 Mayıs 2014'de de entegrasyon anlaşması yapıldığı yazılmış. Nasıl bir entegrasyonsa 3 yıldır bitmemiş hâlâ entegre yapılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Vay be nereden nereye. Almanlar bile bizden silah alıyor artık :D Şaka gibi.

Satın alma diye bir kelime geçmiyor hiçbir kaynakta?

Sadece “entegrasyon anlaşması” deniyor, ki bu da nedir tam anlamadım.

Hatta 22 Mayıs 2014'de de entegrasyon anlaşması yapıldığı yazılmış. Nasıl bir entegrasyonsa 3 yıldır bitmemiş hâlâ entegre yapılıyor

Ardakadaşım haberde ne diyor "anlaşma, Alman helikopterlerine Cirit füzesinin takılabilmesini olanaklı kılacak." Eeee cirit füzesi Türkiye'nin icadı olduğuna göre takılması da takılabilmesi de hepsi Türkiye'nin yardımıyla olacak. entegre sözcüğüne neden bu kadar takılıp kaldın onu anlayamadım. Sonuçta Türkiye'den bir teknolojinin transfer edilmesi söz konusu? Ben de bir Türk olarak ülkemizin geldiği noktayı belirttim yorumumda????

• Almanlara füze beğendirmek harbi başarıdır ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke savunma saldırı sanayii dışında da bir konuda başarılı olabilsek ...

• Şu ülkede en iyi, en kaliteli çalışan sektör SAVUNMA SANAYİİ'dir.

• Civitas Terrana kullanıcısına yanıt
    helikoptere takacaklar bu füzeyi demek.

hayrına vermeyeceğiz herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

aman yapmayın böyle haberler türk görünümlü ermeni pontus çocukları doluşacak birazdan "referandum geliyor yaeaaaa böyle haberler çoğaldı" diye

Ya böyle aptalca yorumlar yapıyorsunuz sinir oluyorum. Senin bilgi birikimin ne ya? Sanki savunma sanayisinse çalışan bir mühendissin.

Bir kişi bu tür haberlere “reklam kokuyor” diyebilir, bunu deme özgürlüğü vardır. Katılmasan da bunu diyebilir.

Ki ben diyorum; bu tür haberlerin referandum öncesi arttığı doğrudur.

Ve senin bunu ifade edenlere Türk görünümlü Ermeni deme hakkın yok. Ergen seni.

Asıl senin kanını incelesek geçmişinde asimi olmuş başka bir millet çıkar.
    kişinin "reklam kokuyor" deme hakkı var ama "reklam kokuyo diyenler doluşacak" deme hakkı yok dimi

" türk görünümlü ermeni " deme hakkı yok ama "ergen, koyun (ve ilgili parti seçmeni hakkında söylediğiniz diğer hakaretler)" deme hakkınız var dimi.

hoşşt be hoşt sizi gidi kendinize özgürlükçü ermeniler !

yarası olan gocunur. adam ortaya lafı atmış belli ki yerini de bulmuş tebrikler @parola_18 tam 12 den vurmuşsun

• Arkadaş, Almanya değil miydi daha dün bize silah ambargosu uygulayan?

• Bugünkü savunma sanayimizi Amerika'ya borçluyuz. Ayşe tatile gittikten sonra iyi ki Türkiye'ye silah ambargosu uygaladılar da, biz de acizliğimizi görmüş olduk. Aselsan fln hep ondan sonra kuruldu. Yoksa bizi biliyonuz, Amerika 1950'lerde der "Kanka ne üretcen araba, uçak fln biz size veririz. Kapat fabrikaları. Hatta 2. dünya savaşında çok yıkıma uğadınız(!) biz size Marshall yardımı da yapalım". Biz de naparız Uçak fabrikasını kapatırız, Rüzgar Tünelini kapatırız. Araba işine ztn girmeye gerek yok. Sonra tamamen milyarlarca lira Arge yapıp, yerli üretim diye Fırtına Obüsü yaparız ama motorunu almanlardan aldığımız için ihraç etmemize izin vermez Almanlar. Altay tanklarında da aynı sorun.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.