Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Roketsan’ın Cirit füzesi Alman helikopterlerine geliyor

38
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Roketsan’ın Cirit füzesi Alman helikopterlerine geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7140 Mesaj

Şu sıra IDEX 2017 fuarı var ve doğal olarak antlaşmalar vs yapılıyor. Abu Dabi'de Birleşik Arap Emirliklerinde olan bir fuar bizimkiler de katılınca bolca böyle bayağı bir malzeme çıktı.

Taraflı olsak eleştirenleri veya sorgulayanları sileriz vs. Aksine forum ortamı düzeyli tartışma gerçeği bulmayı yada görmeyi teşvik ediyor. Bu haberleri görmek okumak bizim hoşumuza gittiği için keza yorumlarda ayrı bir bilgi kaynağı basende eğlence kaynağı yapmaktan çekinmiyoruz.

Biz haberi aktarırız gerisi forumun işi herkes herkese bilgi olmadan söylenen şeyler için cezayı kesiyor.

Bu arada benimde bildiğim cirit ucuzluğu ve başarısı nedeniyle standart NATO mühimmatı olacak dolayısıyla entegre edilecek olması kadar doğal birşey yok çünkü illa ki NATO mühimmatı olduğu için her an alabilirler kullanabilirler vs. vs. gerisi sadece biraz siyasi biraz ekonomik nedenler olduğu için entegrasyon sonrası ülkenin büyükleri (Almanya) karar verir artık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    harbinur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Phenom II X4 940, Asus M3A78T (790GX), 2x2 GB DDR2-800 ,Samsung 2333SW 23"", Sapphire Ati HD6870 1GB, 160 Gb Intel X25-M SSD ve SCYTHE Silent Box içinde 3,5" Western Digital 750 Gb 5400 rpm sessiz HDD, 16 Mb önbellek , Lian-li PC-C32 Fanları kısılmış Kasa, Be-Queit 450 Watt güç kaynağı, Samsung DVD-RW Gümüş ön yüz, Microsoft Sidewinder X6, Cyber Snippa Intelliscope fare, SONY KDF-E50A11E 50" 3LCD HDTV, 2x Saitek P3000 Gamepad Scythe Zipang soğutucu

• Yarbay
    2953 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

almanya kendine üretemiyormu bunlardan ? bence bizim teknolojimizin sınırlarını görmek istiyorlar

Daha uygundur. Bu kadar basit. Kendi üretiminden daha uygun bir şekilde elde edebiliyorsan dışarıdan alırsın.
    |
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1391 Mesaj
    Hükümetin tartışmasız başarılı olduğu tek iş askeri gelişmeler.

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe
  • Binbaşı
    1005 Mesaj

ne güzel, ilerde gerekirse bizde nato ya peşkeş çekeriz; size cirit satmayız! :D
    |
    |
    gun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Exnuc

Hükümet değil mühendisler yapıyor o askeri gelişmeleri. Hükümetin yapması gereken tek şey desteklemek.
    Ryzen 2600X | MSI x470 Gaming Pro Carbon | Asus Rog Strix Rx 580 | Corsair VENGEANCE LPX 16GB(2x8GB) DDR4 3000MHz C15 | ADATA XPG SX8200 NVMe M.2 SSD | EVGA Supernova 750 PQ, 80 Platinum 750W | Phanteks Eclipse P300
  • Yarbay
    4700 Mesaj
    Her ülkenin iyi olduğu bir alan var, bizde bu alanda çok çalışıp çok iyi olabiliriz.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Mis Kokulu Yalanlar

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Hükümet değil mühendisler yapıyor o askeri gelişmeleri. Hükümetin yapması gereken tek şey desteklemek.

Neden altını çizme gereksinimi hissettiniz anlayamadım. Aynı şeyden bahsediyoruz bunun için alt yazı geçmeye lüzum mu var?

Hükümet destek vermeden mühendis olsa ne olur!
    Mühendis olmasa hükümet desteklese ne olur!
    |
    |

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe

• Yarbay
    3044 Mesaj
    Bizim silahimizla bizi katletmek tesekkurler Roketsan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Parola_18

aman yapmayın böyle haberler türk görünümlü ermeni pontus çocukları doluşacak birazdan "referandum geliyor yaeaaaa böyle haberler çoğaldı" diye

Ya böyle aptalca yorumlar yapıyorsunuz sinir oluyorum. Senin bilgi birikimin ne ya? Sanki savunma sanayisinse çalışan bir mühendissin.

Bir kişi bu tür haberlere “reklam kokuyor” diyebilir, bunu deme özgürlüğü vardır. Katılmasan da bunu diyebilir.

Ki ben diyorum; bu tür haberlerin referandum öncesi arttığı doğrudur.

Ve senin bunu ifade edenlere Türk görünümlü Ermeni deme hakkın yok. Ergen seni.

Asıl senin kanını incelesek geçmişinde asimi olmuş başka bir millet çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Civitas Terrana -- 22 Şubat 2017; 11:52:44 >

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Vay be nereden nereye. Almanlar bile bizden silah alıyor artık :D Şaka gibi.

Satın alma diye bir kelime geçmiyor hiçbir kaynakta?

Sadece “entegrasyon anlaşması” deniyor, ki bu da nedir tam anlamadım.

Hatta 22 Mayıs 2014'de de entegrasyon anlaşması yapıldığı yazılmış. Nasıl bir entegrasyonsa 3 yıldır bitmemiş hâlâ entegre yapılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Vay be nereden nereye. Almanlar bile bizden silah alıyor artık :D Şaka gibi.

Satın alma diye bir kelime geçmiyor hiçbir kaynakta?

Sadece “entegrasyon anlaşması” deniyor, ki bu da nedir tam anlamadım.

Hatta 22 Mayıs 2014'de de entegrasyon anlaşması yapıldığı yazılmış. Nasıl bir entegrasyonsa 3 yıldır bitmemiş hâlâ entegre yapılıyor

Ardakadaşım haberde ne diyor "anlaşma, Alman helikopterlerine Cirit füzesinin takılabilmesini olanaklı kılacak." Eeee cirit füzesi Türkiye'nin icadı olduğuna göre takılması da takılabilmesi de hepsi Türkiye'nin yardımıyla olacak. entegre sözcüğüne neden bu kadar takılıp kaldın onu anlayamadım. Sonuçta Türkiye'den bir teknolojinin transfer edilmesi söz konusu? Ben de bir Türk olarak ülkemizin geldiği noktayı belirttim yorumumda????
    |
    |

• Uzaklaştırılmış 18 gün cezanın, 17 gün 3 saat 45 dakika kadarı kaldı.
    1 Not
    Almanlara füze beğendirmek harbi başarıdır ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    5111 Mesaj
    Şu ülkede en iyi, en kaliteli çalışan sektör SAVUNMA SANAYİİ'dir.
    |
    |
  • Yarbay
    10968 Mesaj

helikoptere takacaklar bu füzeyi demek.

hayrına vermeyeceğiz herhalde.
    |
    |
    Civitas Terrana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?..
  • Yüzbaşı
    273 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

aman yapmayın böyle haberler türk görünümlü ermeni pontus çocukları doluşacak birazdan "referandum geliyor yaeaaaa böyle haberler çoğaldı" diye

Ya böyle aptalca yorumlar yapıyorsunuz sinir oluyorum. Senin bilgi birikimin ne ya? Sanki savunma sanayisinse çalışan bir mühendissin.

Bir kişi bu tür haberlere “reklam kokuyor” diyebilir, bunu deme özgürlüğü vardır. Katılmasan da bunu diyebilir.

Ki ben diyorum; bu tür haberlerin referandum öncesi arttığı doğrudur.

Ve senin bunu ifade edenlere Türk görünümlü Ermeni deme hakkın yok. Ergen seni.

Asıl senin kanını incelesek geçmişinde asimi olmuş başka bir millet çıkar.
    kişinin "reklam kokuyor" deme hakkı var ama "reklam kokuyo diyenler doluşacak" deme hakkı yok dimi

" türk görünümlü ermeni " deme hakkı yok ama "ergen, koyun (ve ilgili parti seçmeni hakkında söylediğiniz diğer hakaretler)" deme hakkınız var dimi.

hoşşt be hoşt sizi gidi kendinize özgürlükçü ermeniler !

yarası olan gocunur. adam ortaya lafı atmış belli ki yerini de bulmuş tebrikler @parola_18 tam 12 den vurmuşsun
    |
    |
    Bahsedilenler: Parola_18

• Binbaşı
    1255 Mesaj
    Arkadaş, Almanya değil miydi daha dün bize silah ambargosu uygulayan?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    386 Mesaj
    Bugünkü savunma sanayimizi Amerika'ya borçluyuz. Ayşe tatile gittikten sonra iyi ki Türkiye'ye silah ambargosu uygaladılar da, biz de acizliğimizi görmüş olduk. Aselsan fln hep ondan sonra kuruldu. Yoksa bizi biliyonuz, Amerika 1950'lerde der "Kanka ne üretcen araba, uçak fln biz size veririz. Kapat fabrikaları. Hatta 2. dünya savaşında çok yıkıma uğadınız(!) biz size Marshall yardımı da yapalım". Biz de naparız Uçak fabrikasını kapatırız, Rüzgar Tünelini kapatırız. Araba işine ztn girmeye gerek yok. Sonra tamamen milyarlarca lira Arge yapıp, yerli üretim diye Fırtına Obüsü yaparız ama motorunu almanlardan aldığımız için ihraç etmemize izin vermez Almanlar. Altay tanklarında da aynı sorun.
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
Lastik Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
izmir web tasarım
google reklamları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.