Şimdi Ara

Roketsan’ın Bora Füzesi sonunda gün yüzüne çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inanıyorumki uzun menzilli füzeler yapacak kaliteli elemanlar var multiplayer oyunlarda görüyoruz almanın rusun ne kadar zeki olduklarını veya kaliteli olduklarını onlar yapıyorsa biz haydi haydi yaparız yeterki almaının rusun beslemeleri paranga vurmasın

• az kaldı 16 nisanda son darbeyi yiyeceksin Türkiye
    oturduğunuz evi bindiğiniz arabayı zorla elinizden aldıklarında çoktan iş işten geçmiş olacak. ama her zaman dediğim gibi bu millete herşey müstahak

• Burada ki asıl utanç Türkiye'nin bu füzeleri kullanmıyor olması. Boş yapan arkadaşlara duyurulur. He bu arada 280 km menzilli bir füze ile de kimsenin gururu okşanmıyor. Ne zaman yaparlar 2500 km mezilli hava savunma sistemlerini delecek bir füze, o zaman ayakta alkışlarım.
  • o füze varya ne güzel füze öyle; );)

• quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

280 km menzili olan ve 470 kg patlayıcı taşıyan bir füze için 50 metre CEP değeri fazla değil mi? Bu kadar yüksek bir sapmayla sivil hedefleri vurabilir. Örneğin menzili 400 km olan İskender füzesinin CEP değeri yalnızca 5 metre. Yani Bora'nın 10'da biri kadar. Hadi farzı misal sivil hedefi de geçtim, taşıdığı patlayıcı miktarının azlığı nedeniyle bu kadar fazla sapma yüzünden asıl hedefi yok edemeyebilir.

470 kilo az mı geldi şirket?

Herhangi bir tahkimatı ya da binayı 50 metre hata ile vurduğunda gerçek hedefin imha olması için patlayıcı yetersiz miktarda. Böyle bir CEP değeriyle gerçek hedefi yok etmen için MOAB ya da FOAB benzeri güçlü bir termobarik bomba kullanman gerekli.

470 kilo patlayıcının efektif patlama yarıçapı 50 metreden küçük mü yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesWeKhan

Burada ki asıl utanç Türkiye'nin bu füzeleri kullanmıyor olması. Boş yapan arkadaşlara duyurulur. He bu arada 280 km menzilli bir füze ile de kimsenin gururu okşanmıyor. Ne zaman yaparlar 2500 km mezilli hava savunma sistemlerini delecek bir füze, o zaman ayakta alkışlarım.

2500 kmlik savunma sistemi mı olur Allahım bana sabır ver ))) Rusya'nın en iyi savunma sistemi bizim almamız bile konuşulan S400leri bile 400km. Saldırı amaçlı blastik füzeler anca 2500km olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    Roketsan’ın Bora Füzesi sonunda gün yüzüne çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

Yapılanlar füzeler falan dış düşmandan çok iç düşmanların canını yakıyor...

Cuk oturdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "coh eyi heber" diyenler gelmiş mi?

• haberler guzel ,ama bence once savunma bu anlamda hava savunma sisteminde en onemli halkalardan olan yuksek irtifa fuzelerini (Hisar-U)bekliyorum 2019-2020 yıllarında prototiplerin hazır olanacagını soyleniyordu..acaba daha erken gelirmi..

"HİSAR-U YÜKSEK İRTİFA VE UZUN MENZİLLİ HAVA SAVUNMA SİSTEMİ
    Hisar-U olarak adlandırılan sistem Hisar Hava Savunma ailesinin en üst üyesi olan hava savunma sistemdir.Hisar-U çalışmalarının başlatıldığı 2014 yılında Azerbaycan’da gerçekleştirilen Adex 2014 fuarında Aselsan ve Roketsan yetkililerin verdiği röportajda bu yetkililer tarafından söylenmiştir.Türkiye’nin Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi ihtiyacını karşılayarak Türkiye’de hava savunma açığını kapatacaktır.
    Hisar-U Hava Savunma Sistemi 8x8 taşıyıcı araç ile taşınacaktır.Taşıyıcı aracın Man firmasından olması planlanmaktadır.Rf yani aktif radar güdümlü başlığına sahip olacak ve hedeflerini başarılı vurma oranı yüksek olarak imha edecektir.
    Hisar-U için radar geliştirme çalışmaları Aselsan tarafından yürütülmektedir.Radar olarak iki alternatif oluşmuştur.Birincisi Uzun Menzilli ve Kara Konuşlu Hava Savunma Radarı.Trt tarafından yapılan Savunma Sanayii adlı programa bilgi veren Aselsan yetkilileri bu radarın 600 km olacağını ifade etmiştir.İkinci alternatif radar ise şu an Tf-2000 Hava Savunma Fırkateyni içi geliştirilmekte olan Çafrad(Çok faz dizinli radar)dır.Çafrad ise 1000+ hedefi takip etme özelliğine sahip olup 450+ km menzile sahiptir.Kara konuşlu çeşidinin geliştirilerek Hisar-U Hava Savunma Sisteminde kullanılması planlanmaktadır.
    Hisar-U Hava Savunma Sisteminin füze geliştirme çalışmaları da Roketsan tarafından yürütülemektedir.120 km menzile sahip ve yüksek irtifaya tırmanabilen hava savunma füzesi geliştirecektir.Geliştirilen füze Rf güdümün yanı sıra Iır güdüme de sahip olacaktır.Çift darbeli motor teknolojisi kullanılacak olup hedefi imha yeteneğinde üst kademede olacaktır.Geliştirilen füze gemilerde de kullanılabilecek olup Tf-2000 Hava Savunma Fırkateyninde Vls(Vertical Launch System) (İngilizcesi ile) Türkçesi ile Dikey atış tüplerinden ateşlenebilecek ve denizlerimizin korunmasında da görev üstlenecektir.
    Hisar-U Hava Savunma Sistemi Yüksek İrtifadan gelecek olan balistik füze,Muharip uçak tehditlerini tespit edip arkasından da imha edecek. Hisar-U Hava Savunma Sisteminin ilk prototipleri 2019-2020 yılları gibi oluşacak ve envantere girişi 2025-2026 yıllarında olacaktır."
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=98836&start=23260

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 22 Şubat 2017; 11:36:55 >
  • artık kendi füzemizi de yapar olduk

• Tapusu sana mı ait bu toprakların? Eli olan yazıyor anasını satayım.

• bazı yorumlara bakınca füzenin birilerine fırlatıldığı bariz belli oluyor.
  • Niye bu tür haberlerin seçim öncesinde bariz bir artışa uğradığını sorguladın mı hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Niye bu tür haberlerin seçim öncesinde bariz bir artışa uğradığını sorguladın mı hiç

Size mi soracaklar bu tür haberlerin, icraatların zamanlamasını ?
    Sizden izin mi alacaklar ?
    Ön yargılarınız olduğu için nasıl olsa her türlü karalama yapacaksınız, onların veya benim çok da umrumdaydı. İstediğiniz kadar çamur atın.
    Onlar çalışıyor, sizin gibiler de karalıyor. Bu böyle devam edecek, çıldırmaya da devam edeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Niye bu tür haberlerin seçim öncesinde bariz bir artışa uğradığını sorguladın mı hiç

Size mi soracaklar bu tür haberlerin, icraatların zamanlamasını ?
    Sizden izin mi alacaklar ?
    Ön yargılarınız olduğu için nasıl olsa her türlü karalama yapacaksınız, onların veya benim çok da umrumdaydı. İstediğiniz kadar çamur atın.
    Onlar çalışıyor, sizin gibiler de karalıyor. Bu böyle devam edecek, çıldırmaya da devam edeceksiniz.

Yahu benim önyargım falan yok. Bu gelişmeleri de karalamıyorum zaten. Sadece diyorum ki NİYE ARTIYOR

Normal zamanlarda yapılan icraatların bir kısmından memnunum elbette. (Diğer kısmının ardından genellikle rant geldiği için memnun değilim)

Ve ortalama her vatandaşın da böyle düşündüğünü tahmin ediyorum.

Referandum konusuna dönersek, sence artmıyor mu yani? Bunu inkâr mı edeceksin?

Meselâ şu Cirit roketleri hakkında 2014'te Almanlar ile entegrasyon anlaşması yapıldığı söylenmiş. Aynı haberler şu anda da gündemde. Nasıl bir entegrasyonsa hâlâ yapılıp duruyor.

Benim bildiğim bir anlaşma yaparsın, en az 5 yıl falan geçerli olur.

Neyse, sence bu haberler seçimlerde artıyor mu artmıyor mu, bunu izah eder misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Civitas Terrana -- 22 Şubat 2017; 12:55:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek bora füzesi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boragungoren -- 22 Şubat 2017; 14:24:10 >
  • Emeklemeden yürünmüyor, yürünmeden koşulmuyor.Bugün kıtalararası füze sistemi yapan ülkeler bu sistemleri 2. dünya savaşından beri geliştiriyor, oyüzden 280 km filan diye takılmaya gerek yok.

• beyazsoy B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kafan çalışmıyor herhalde düzgün oku, 2500 km menzilli füze yaparlar hava savunma sistemlerini delen.
  • Savunam sanayii ile ilgili hemen hemen her hafta bir gelişme olur son yıllarda hatta belki 10 yıl bunlar her seferinde seçim seçim der...

Allah muhafaza bunlar bir gün iktidara gelse demek ki hiç icraat yapmayacaklar tam yamuk zihniyet bunlar ya.

Ne mutlu ki zaten öyle bir ihtimal de yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.