Şimdi Ara

rögar kapağı yüzünden kaza yaptım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
9.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OLAY TAMAMEN GERÇEKTİR. SADECE OLAYDAKİ SAHIŞLARIN İSİMLERİ GİZLENMİŞTİR...
    YER: Almanya

Sonbahar vaktinde trafikte seyir halinde olan Müller'in önündeki araç aniden fren yapar. Müller de hemen frene basar ancak duramaz ve öndeki araca çarpar. İşte polis gelir, ilk olarak Müller'in tekerleklerine bakar. Sorun yoktur çünkü Kışlık lastikler araçta takılıdır. Olay yerinde inceleme yapan polisler, yere düşmüş olan ıslak yaprakların aracın duramamasında etken olduğunu belirten raporu yazar. Vatandaş Müller de elindeki raporla mahkemeye giderek Belediyeyi dava eder. Mahkeme sonucu Belediye yoldaki ıslak yaprakları temizlemedği için suçludur ve Müller'in parasını ödemeye mahkum olur...

İşte o gün bugün, Sonbahar ayında her sabah mahalle mahalle yerdeki yapraklar Belediye trafından toplanır ki başka Müllerler kaza yapmasın...

Türkiyemizin de bu günleri görebilmesi dileğimle...

• büyük geçmiş olsun
  • Büyük geçmiş olsun tekrar

Şimdi hep aynı şeyi koymaktan sıkılıyorum da koymasan olmuyor

Buyurun Türkiye Cumhuriyetini anlatan bir yol

ŞİMDİ SİZ SÖYLEYİN BEN BU YOLA GÖRE KALDIRIMDAN MI GİTMELİYİM YOLDAN MI?

rögar kapağı yüzünden kaza yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

ilk defa asfalt kaplı kaldırım görüyorum
  • Geçmiş olsun hocam...Ne olacak bu yollarımızın hali..Ha bire yol yaptık yol yaptık diyorlar
    Her taraf yol olsa kaç yazar bakım olmadıktan sonra ?
  • geçmiş olsun..
  • benim de en korktuğum şey, yoldaki çukurdan veya böyle tümseklerden kaçarken kaza yapmak. kaçsak karşıdan gelen için büyük tehlike, kaçmasak araba parçalanıyor, daha dün jant kapağımı düşürmüşüm bu sebepten.
  • geçmiş olsun ben de tipomla açık logar kapağına girdim cant 8 oldu ön amortisör patladı rot başı falan bi sürü iş çıktı çok can sıkıcı gerçekten
  • quote:

Büyük geçmiş olsun tekrar

rögar kapağı yüzünden kaza yaptım

bune lan kaldırım taşını yola döşemişler asfaltı kaldırımatrafiğe kapalı yol burası galiba

• daha önce aynı olay başıma gelmişti.rögar kapagı baya düşük konumdaydı.teker girdi çıktı tampon biraz yamuldu ama sensöre denk geldigi içinde sağ tarafın hava yastığı açılmıştı.155 i arayıp kaza tespit tutanağı tutturdum.ertesi günde sigortaya gidip yaptırdım aracı.yılda 7000 rögar kapagının çalındığı bir ülkede yaşıyoruz malesef.
  • yarın buraya bir kaldırım koyacağım. nasıl birşey olduğunu görseniz şaşırırsınız mühendisliğin son harikası
  • Rögar kapaklarının halini gördükçe güzel ülkemin daha alacak çoook yolu olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Büyük geçmiş olsun tekrar

şaka gibi...
  • Arabanın önüne sağına soluna gizli sensörlere ne oldu şimdi. Aracın hareketinin ani bir şekilde sonlanması hava yastığının devreye girmesine yetiyor mu yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etufekci

Arabanın önüne sağına soluna gizli sensörlere ne oldu şimdi. Aracın hareketinin ani bir şekilde sonlanması hava yastığının devreye girmesine yetiyor mu yani.

atalet sensörü denile sensör ani duruş algılar algılamaz devreye giriyormuş
  • Geçmiş olsun.Görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek.
  • aynı durumda sen olsaydın belediye senden söke söke parasını alırdı. o yüzden hiç düşünme bile ama çok iyi, işini takip eden, olayı en kısa sürede sonuçlandırmaya bakan avukat bulmalısın. işin zor kısmı orası. iyi bir avukat bulursan kesinlikle netice alırsın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

aynı durumda sen olsaydın belediye senden söke söke parasını alırdı. o yüzden hiç düşünme bile ama çok iyi, işini takip eden, olayı en kısa sürede sonuçlandırmaya bakan avukat bulmalısın. işin zor kısmı orası. iyi bir avukat bulursan kesinlikle netice alırsın!

araç eşimin adına ikna edemedim nuh dedi peygamer demedi uğraşamayız diyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

quote:

Orijinalden alıntı: etufekci

Arabanın önüne sağına soluna gizli sensörlere ne oldu şimdi. Aracın hareketinin ani bir şekilde sonlanması hava yastığının devreye girmesine yetiyor mu yani.

atalet sensörü denile sensör ani duruş algılar algılamaz devreye giriyormuş

Açılsa bir açıklama var açılmasa bir açıklama var. Oldukça karmaşık bir sistem mübarek. Bu sayede firmalar her şekilde sıyırıyor işin içinden ben bunu anladım.

- Kardeşim airbag durduk yere açıldı.
    cvp : Atalet sensörü var beyefendi o yüzden açıldı.
    - Ya kaza yaptım açılmadı
    cvp : Sensör hasar görmemiş beyefendi.

Sonuç airbag var mı derdin var.

Kaza yapan arkadaş cidden geçmiş olsun. İnşallah iyi sonuçlanır herşey.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.