Şimdi Ara

ROBOTİK ALANDA GELİŞİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar robotik alan da kendimi geliştirmek istiyorum ve fizik bilgimin eksik olduğu tanısına vardım. Sizce nasıl fizik bilgimi geliştiririm ? TÜrkçe ve yabancı kaynak öneriniz var mı ?

• Tam bu ö
    bölüme sorularınızı yazın gelişmeye başlayın.
    Sorun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Tam bu ö
    bölüme sorularınızı yazın gelişmeye başlayın.
    Sorun!

?
  • öğrenci öğrenen demektir. Pasiftir. Talebe talep eden demektir. Aktiftir.
    Talep edin.
  • hocam fiziğin temelini öğrenmek ve üstüne eklemek lazım. bunu ise araştırıp bulacak olan yine sizsiniz youtube da bir sürü video var bir sürü kaynak var, birde ingilizceniz varsa tadından yenmez.
  • yardımcıPilot kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ingilizce yeterli düzeyde bir kitap v.s okuyacak kadar var. Eyvallah değerli bilgilerin için.
  • yardımcıPilot kullanıcısına yanıt
    Bakalım hayırlısı hocam atılıcam bir yola niyet ettim artık. :D Olur olmaz bilemeyeceğim beklemektense şansımı denemek daha mantıklı.
  • Hala bi tek soru sorulmadı ya helal olsun!
  • KOD_ER K kullanıcısına yanıt
    o zman MIT opencourseware prof.walter lewın derslerini takip edin internette çok sayıda mevcut. birde üniversitelerde fizik1 ve fizik 2 derslerinde okutulan serway fizik 1 ve 2 kitapları var onlar çok meşhur ikinci elini bulursanız alın güzel kitaplar. birde size tavsiyem ana teoremleri anlayın yani x=v*t olarak değilde yol=hız*zaman gibi temel şeyleri sindire sindire öğrenin. fizik konuları, bir mühendis olarak söylüyorum fizikci değilim, mühendislik konuları bir birlerine çok benzer, konunun mantığını bilirseniz çok güzel yorum yapar sonuca ulaşırsınız. sınavlardan geçer not alırsınız, ezberleyip AA düşmese de sizin çözeceğiniz problemleri ezberleyip AA alan insanlar çözemez.
  • Endüstride kullanılan manupilator kollardan bahsediyorsaniz temel bilgilere robot firmalarının (fanuc, kuka, comau vs) mamullerinin indirip okuyabilirsiniz. Belli bir miktarda ansiklopedik bilgi içeriyor bu manueller. Başlangıç için sıkılmazsınız okurken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektronik ders kitaplarına bakabilirsin. elektroniği geçtikten sonra pic, sayısal elektronik derslerine bakıp ve elektronik devreleri inceleyebilirsin.

bu işin elektronik ve yazılım kısmı.

bir de mekanik kısmı var, onun için de fiziğin genel konularına bakman yeterli olacaktır.

bilgini bol tekrar, örnekler problemler ile ve imkanın varsa da ufak deneylerle pekiştirerek arttırabilirsin.

kaynak önerilerim genel fizik içim; serway fizik kitabı var, her üniversite'de hemen hemen bu kitap okunuyor, giriş için başarılı bir kitap. okunması anlaşılması kolay lise 1 ayarında.

elektronik kaynak için; internette dahi binlerce kaynak bulabilirsin. bulamazsan da bana pm ile ulaş. -emin değilim ancak; elimde pdf ve e-book gibi bişeyler vardır muhtemelen, harddisklerime felan bakayım-
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.