Şimdi Ara

Robotics USR819112 - ne biçim modem bu ya? ADSL'e bağlanmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıllardır kullandıgım ZOOM marka modemimle ADSL'e sorunsuz giriyorum. Ancak modemi başka bir bilgisayarda kullanmam gerekecek, bu nedenle kendime yeni bir modem almam gerekti. Ben de almışken iyisi olsun diye gidip Robotics'in yakın zamanda çıkan 9112 model modeminden aldım. Modemle bir kere bile ADSL'e bağlanmayı beceremedim. Ayarlarda mı hata yaptım veya problem nedir bilemiyorum, ama otomatik DNS alma seçeneğini de bulamadım modemde. Bu nedenle sorunun DNS'den mi kaynaklandıgından da emin değilim. Bu marka modemi kullanan var mı? Bu modemle internete girmek için yapmamız gerken özel ayarlar varsa lütfen paylaşabilir misiniz?

Bu arada modemde POWER düğmesinin olmaması ise ayrı bir OHA konusu!

• US robotics in gayet kolay bir kurulumu var. 192.168.1.1 den karşına geln kurulum sayfasından internet>>dns server gir. Automatically-assigned DNS yanındaki kutucugu işaretl onaylama ve sonra reset butonlarına tıkla. olmazsa arkadan reset var ince birşeyle oraya modem üzerindeki tüm lambalar sömüp tekrar yanana kadar bastır ve ayarları yeniden yap.
    o da olmazsa ve aynı hat üzerinden başka bir modemle bağlana biliyorsan arızlı bir modem almışsındır.
  • us robotics en iyi modemlerden biridir... Söylediğin model haricinde çok model kullandım... Arayüzü aynı sayılır...
    192.168.1.1
    veya 192.168.2.1 ikisinden biri
    ile modeme bağlanıp quick wizard çalıştır o seni yönlendirir çok kolay
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.