Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
56.056
Cevap
1.320
Favori
2.232.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cihazı sorunsuz bir şekilde kurdum ilk temizlikte kenarları süpür seçeneğini aktifleştirip başlattım evin krokisini çıkardı şarj istasyonuna döndü,

tekrar başlat dediğimde yine sıfırdan harita çıkarmaya başlıyor.

Yani her temizlikte sıfırdan yeni harita çiziyor gibi görünüyor uygulamadan takip ettiğimde tamamlanmış krokiyi göremiyorum.

görevi iptal ediyorum şarj istasyonuna dön diyorum uygulamayı kapatıp açıyorum evin krokisi tam bir şekilde görünüyor. Sorun nerde çözemedim

bazen de mevcut haritanın üzerine yönü farklı bir şekilde harita çıkarmaya başlıyor bu seferde iki haritayı üst üste binmiş karmaşık bir şekilde görünüyor.

• tarikkilic T kullanıcısına yanıt
    szkrb S kullanıcısına yanıt

Halıların köşelerine haritada görünebilecek nesneler (sandalye ayağı köşeye denk gelecek şekilde) koyarsanız bunların harita görünümlerinden no mop zone işaretlemeniz daha sağlıklı olur.

Bu muazzam bilginin sahibi @szkrb

• Merhaba, bende xiaomi mija robot var. Son 4 aydir guçlu veya turbo modda calistirirken bir muddet sonra duruyor. Isiklari sonuyor. Offline durumuna geciyor. Wifi ile baglantisi kesiliyor. Xiaomi supurgesi olupta bu sorunu yasayan çözüm bulan varmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GulsuNaz -- 15 Ekim 2020; 11:37:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok kullanıcı bu sorunu yaşadı yaşıyor, yanlış hatırlamıyorsam konunun 700. lü sayfalarında ilk örnekleri ortaya çıkıp Ali bey tarafından cevaplandı. Özetle turbo modunda yüksek enerji tüketimine bağlı olarak cihaz içindeki sensörler sayesinde pili ve motorları korumak için enerji kesiyor @Hepsirobot hocam daha detaylı bilgi ve çözüm önerisi verecektir.

• Nisan ayinda aldigimdan beri kullaniyordum. Guclu ve turbo modda kullandigimda sorun olmuyordu. Sanirim guncellemeden sonra ortaya cikti.

• Cartmen kullanıcısına yanıt

böyle bir problem yaşamadık harita oluştuktan sonra istediğimiz yeri temizletiyoruz. ama her defasında farklı şekillerde temizlik yapıyor cihaz s5 max

• GulsuNaz G kullanıcısına yanıt

Yanıt yazdığınız mesajda. Aldığınızdan beri sürekli yüksek güçte kullandığınız için motor, fan adına ne diyorsanız zarar görmüştür muhtemelen.

Max modu sürekli kullanım için değil, zaman zaman üzeri kirli kalan bir halı vs için, kısa süreli kullanmaya uygun.

• GulsuNaz G kullanıcısına yanıt

Mijia'ların ve genelde robotların fanları sürekli olarak en yüksek güçte çalışmaya uygun değil, çok ısınıyorlar ve zorlanıyorlar.

Şimdilik cihaz kendini korumaya almış ama sürekli yüksek devirde kullanmaya devam ederseniz fan devreleriniz yanacak ve değiştirmek zorunda kalacaksınız.

• Tavsiyeniz için çok teşekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikkilic

böyle bir problem yaşamadık harita oluştuktan sonra istediğimiz yeri temizletiyoruz. ama her defasında farklı şekillerde temizlik yapıyor cihaz s5 max

bende istediğim yeri temizletebiliyorum ama komple temizlik başlattığımda bu sorunu yaşadım oda oda temizlerken problem yok

• Roborock S6 ve S5 max kıyaslamasında tercihiniz ne olur acaba?

s6 daha sessiz deniyor ama bir videoda çekim gücünün daha düşük olduğunu söylediler.

İlaveten s6 da no mop zone yok diyordu aynı videoda bana saçma geldi.

Bilenlerden bir yönlendirme rica edebilir miyim?

• Merhaba, doğrudur, S6, S5 max’ın üst versiyonu değil. Sizin yerinizde olsam o siprişi iptal edip fiyatları tekrar kontrol eder ve uygunsa S5 max değilse S6 Pure alırdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aliboduroglu kullanıcısına yanıt

s6 pure ile s 5 max arasında ne fark var.

• Dün Akşam yemekten sonra, Viomi V2 Pro ile, mutfakta mutfağın tamamını değil, sadece yemek masasının çevresini

işaretleyerek verdiğimiz start sonucu gördük ki;

geldi sadece işaretlediğimiz alanı tertemiz süpürdü, kırıntı mahiyetinde hiçbirşey bırakmadı, işini bitirdi ve mobil uygulamadan mesaj da attı tamamladım diye. Bu özellik çok hoşumuza gitti, paylaşmak istedim  

• Akıllı devam etme özelliği olan robot varmı acaba? Evdeki robot şarjı %20'ye geldiğinde şarj istasyonuna geliyor ve %90 olana kadar temizlik işinin tamamlanması yarıda kalıyor aslında geride kalan çok küçük bir alan oluyor. Yani %90 şarj oluncaya kadar beklemeden sadece o alanı yaklaşık olarak bitirebilecek bir şarj düzeyinde işleme tekrar aşlayan bir robot varmı acaba?

• dropby23 D kullanıcısına yanıt

daha yüksel pil kapasiteli bir robot süpürge.

• Aynı fiyata Ekay'da s6'nın üst modeli s6 pure var.

Üstelik de bizdeki Amazon garantisi müşteriyi yorup tamir için 2 aydan fazla süreyle robotsuz bırakıyor.

(Bknz: Ali Hoca'ya tamire gelen amazon çıkışlı robotların hikâyeleri)

Ekay sağlam garanti ve teknik servis sunuyor en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 15 Ekim 2020; 12:8:14 >
  • dropby23 D kullanıcısına yanıt

Benim bildiğim yok ama mesela şarj olmaya gidiyorum, dolduğu zaman devam edeceğim diye bildirim gönderiyor, o bildirim geldiği zaman takip edersin, %90 olmasını beklemesin de %40 olunca önceki süpürme görevini iptal edip kalan alan için yeni bir görev başlatırsanız onu yapabilir

• tarikkilic T kullanıcısına yanıt

Uğraşmanız gerekmiyor ki!

Sadece bir kere uğraşacaksınız, akabinde no mop zone bölgeniz haritada daimî olacak.

• Arkadaşlar peki bu SAMSUNG POWERbot VR7000M nasıldır?

• 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.