Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1529. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: lostn7272
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
56.013
Cevap
1.322
Favori
2.229.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15271528152915301531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SkiP_

Bu arada benim buradaki hiç bir üyeye lafım yok, yanlış anlama olmasın. Ben tamamiyle firmayı eleştiriyorum.

Sorun yok hocam, eleştiride bir hak 

• GunesDoga06 G kullanıcısına yanıt

Normal ev kullanıcısına su, elektrik, doğalgaz tarifesi birken

Esnaf, ticarethane olunca aynı giderlerin tarifesi; aslanım sen gel bakalım şöyle yamacıma demek sende para var hee yatırım yapıp, istihdam verecek ve kar yapacaksın madem senin tariflerin beş olsun aslanım benim, koçum benim, yaparsın sen yaparsın güven kendine 

He sen yapmazsın veya yapamazsan bekleme yapma ticari... yapacak deneyecek adam (enayi) çok  

• Bismillahirrahmanirrahim.
    Noluyor yine arkadaş yaa.
    Şu foruma bir günde destur çekmeden girelim. Bir günde kavgasız tartışmasız bir ortam görelim.

Pes doğrusu.

Bırakın isteyen istediğini düşünsün istediğini söylesin.
    Sizde gidip aksini söyleyin.
    Kim hangisine inanmak isterse ona inansın.

Bu kadar basit değil mi sonuçta.
  • Simdi objektif olarak konuyu özetlemeye çalışayım herkes için. Eğer ülkemizde resmi kanallardan satış bu kadar masraflı bir iş ise 360 S9 modeli yurtdışında 450 dolar civarındayken Sherman bunu 3700 TL'ye nasıl satıyor? Eğer bunu bu fiyata satmak bu kadar zor değilse Robogil neden bu kadar yüksek fiyattan satıyor?

Burada en başından beri bir ayrım gözden kaçıyor. Sherman ürüne kendi markasını basmıyor, sadece dağıtıcı konumunda. Fakat Robogil kendisi markalaşmaya çalışıyor, ithal ettiği ürüne kendi ismini basıyor. Bu noktada ek masraflar falan muhakkak olacaktır.

Benim kendi eleştirim ise hemen hemen tüm yerli fimalara. Bunu yaparken ise aklıma birkaç yıl öncesinin olayı örnek olarak gelir. Vestel bir gün çıktı hükümete öneri sundu. Dedi ki yabancı marka cep telefonlarına vergi arttırılsın. Bunun yerine yerli üründeki vergiyi azaltın diyebilirdi. ( https://businessht.bloomberght.com/yazarlar/emrah-aydinonat/1104782-vestel-neden-koruma-istiyor) Fakat yerli fimalarımızın ne yazık ki birçoğu benim kârıma kimse karışmasın, diğer ürünlerin fiyatı umrumda değil düşüncesinde. Ben bu işlerin içinde olan birisi değilim. 36 yaşında, bir kamu kurumunda kendince mühendislik yapmaya çalışan biriyim. İsterdim ki Robogil daha yolun başındayken "tercihe bağlı" hizmetlerle tüketicinin gözünü boyamaktansa kârından kısıp vatandaşına bu teknolojiyi sunmaya çalışsın.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkiP_ -- 8 Mart 2021; 14:20:2 >

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Yapma! Sanki mal üretiyor; Makineler çalışıyor gümbür gümbür. Alt tarafı deponun elektriği suyu.. 😁

Neyse! İsteryen istediği gibi ticaret yapabilir; büz de gördüğümüzü söylemeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkiP_

Simdi objektif olarak konuyu özetlemeye çalışayım herkes için. Eğer ülkemizde resmi kanallardan satış bu kadar masraflı bir iş ise 360 S9 modeli yurtdışında 450 dolar civarındayken Sherman bunu 3700 TL'ye nasıl satıyor? Eğer bunu bu fiyata satmak bu kadar zor değilse Robogil neden bu kadar yüksek fiyattan satıyor?

Burada en başından beri bir ayrım gözden kaçıyor. Sherman ürüne kendi markasını basmıyor, sadece dağıtıcı konumunda. Fakat Robogil kendisi markalaşmaya çalışıyor, ithal ettiği ürüne kendi ismini basıyor. Bu noktada ek masraflar falan muhakkak olacaktır.

Benim kendi eleştirim ise hemen hemen tüm yerli fimalara. Bunu yaparken ise aklıma birkaç yıl öncesinin olayı örnek olarak gelir. Vestel bir gün çıktı hükümete öneri sundu. Dedi ki yabancı marka cep telefonlarına vergi arttırılsın. Bunun yerine yerli üründeki vergiyi azaltın diyebilirdi. ( https://businessht.bloomberght.com/yazarlar/emrah-aydinonat/1104782-vestel-neden-koruma-istiyor) Fakat yerli fimalarımızın ne yazık ki birçoğu benim kârıma kimse karışmasın, diğer ürünlerin fiyatı umrumda değil düşüncesinde. Ben bu işlerin içinde olan birisi değilim. 36 yaşında, bir kamu kurumunda kendince mühendislik yapmaya çalışan biriyim. İsterdim ki Robogil daha yolun başındayken "tercihe bağlı" hizmetlerle tüketicinin gözünü boyamaktansa kârından kısıp vatandaşına bu teknolojiyi sunmaya çalışsın.

Saygılarımla...

Herkes herşeyi anlıyor da... 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 8 Mart 2021; 14:24:22 >

• needacar kullanıcısına yanıt

Hahahah ben o yorumu yaparken bir firmayı veya sizin sandığınız gibi Robogili ima etmemiştim  

Bir çok esnaf arkadaşımın işini bozup fabrikada mavi yaka olmasına neden olan sistemi eleştirmiştim  

• Roborock S 5 max şu an amazon satıcılı olarak 4196 tl stoklarda Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Beyazhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0841S2G1C/ref=cm_sw_r_cp_api_i_MNGJPBP063YXT1JQ6W7G?_encoding=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak.Berk -- 8 Mart 2021; 14:30:22 >
  • Burak.Berk B kullanıcısına yanıt

Garantisiyle ilgili bir sıkıntı yaşar mıyız??

• amazonun sattığı roborock s5 max ların garanti bilgisinde şöyle yazıyor

Roborock garanti bilgisi

Bu ürünün garanti bilgileri ürün kutusu içinde mevcuttur. Cihazda oluşan herhangi bir arıza durumunda ya da garanti sorularınız için, ürün kutusunda bilgileri mevcut olan teknik servise başvurabilirsiniz.Sıkıntı yaşarmıyız yoksa 2 yıl boyunca amazonun garantisi altında mı?

1500 sayfada kendimi ifade edemediysem kabahatın kendimde olmadığını düşünüyorum.

Bazı firmaları değil işini iyi yapan her firmayı veya işe iyi yarayan her cihazı överim.

iRobot Roomba'yı överim ama ülke temsilcisi Certus Mercatus ile kavgalıyım, bu onlar hakkında kötü bir söz söylememi gerektirmez müşterilerine bir yamuk yapmadıkları sürece.

Ekay'da bir tane bile müşteri sorunu yoksa, överim ve tanıtırım. Robogil pahalıdır ama kendilerinden memnun kalan müşterilerinin tavsiyeleri üzerine ithal ettikleri tüm ürünü daha yolda satıp bitirmişlerse bana da, size de söz düşmez, onları da överim ve tanıtırım. Anker müşterisine defalarca kötü davranıp ortada bıraktıysa, bir başkası orijinal ambalajı içinde yan sanayi fırça satıyorsa, Nasa İletişim telefona çıkmıyor ve robotları bana geliyor, para ile tamir oluyorsa söver ve uyarırım.

Bir ürünün ticari ithalatı hakkında oran ve rakamları bilmeden ahkam kesip kendini haklı çıkarmaya çalışanlar sizden önce de çok oldu, sonra da olacak.

Konu bundan ibaret.

• memati2626 M kullanıcısına yanıt
    Aynı soruyu dün ben de sordum ama cevap gelmedi. Öğrenirseniz paylaşırsanız sevinirim.
  • Sesli güldüm yahu, çok yaşayın!

• memati2626 M kullanıcısına yanıt
    Amazon herhangi bir sıkıntıda 2 yıl içinde direk iade alıyor garanti konusunda bildiklerim bu kadar
  • SkiP_ S kullanıcısına yanıt

Vestel örneği çok doğru ve tamamen katılıyorum size.

Ancak burada sorun Robogil değil efendim. Her yiğidin bir yoğurt yeyişi vardır ve nasıl Beymen'deki fiyatları eleştirme hakkımız yok ise Robogil'de de yok.

Tüketici olarak paramızı istediğimiz gibi harcarız, bu kendi tasarrufumuzdadır. Bizlerin firmaları eleştireceğimiz nokta müşteri ilişkileri ve satış sonrası destekleridir, buralarda bir sorun varsa onlarla uğraşmak en doğal hakkımızdır.

Kimse kimsenin kulağından tutup şu markayı alacaksın diye zorlamıyor, Allah akıl fikir vermiş hepimize. Ama işini doğru yapandan kendi beklentileri doğrultusunda kendi isteği ile mal alana laf ettiğimizde o zaman onun zekasını küçümsemiş ve aşağılamış oluyoruz ki... bu affedilmez.

Saygılarımla

• Benim anlamadığım şu ;
    Buradaki herkes zaten sayfalar dolusu okuyarak onlarca kişiye sorarak saatlerce günlerce haftalarca araştırma yaparak alacağı robotu belirlemiyor mu ?

E peki adam robogil in yüksek denilen fiyatını görüyor mu ?

Sonra gidip bu fiyatı eş değer farklı marka robotlarla kıyasliyor mu ?

Ve sonuçta bu aradaki fiyat farkına rağmen robogil e fazla para vermeyi uygun görüyor mu ?

E peki bu durumda,
    Yani alan memnun satan memnun ise sonuçta,

Üçüncü kisilere ne kalıyor geriye ?
  • Csr_16 C kullanıcısına yanıt
    Ben dün aldım bugün geldi. Amazon’a yazdım. İki yıl boyunca faturanız ile garanti muhatabınız biziz diye cevap verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GunesDoga06 -- 8 Mart 2021; 16:27:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

1500 sayfada kendimi ifade edemediysem kabahatın kendimde olmadığını düşünüyorum.

Bazı firmaları değil işini iyi yapan her firmayı veya işe iyi yarayan her cihazı överim.

iRobot Roomba'yı överim ama ülke temsilcisi Certus Mercatus ile kavgalıyım, bu onlar hakkında kötü bir söz söylememi gerektirmez müşterilerine bir yamuk yapmadıkları sürece.

Ekay'da bir tane bile müşteri sorunu yoksa, överim ve tanıtırım. Robogil pahalıdır ama kendilerinden memnun kalan müşterilerinin tavsiyeleri üzerine ithal ettikleri tüm ürünü daha yolda satıp bitirmişlerse bana da, size de söz düşmez, onları da överim ve tanıtırım. Anker müşterisine defalarca kötü davranıp ortada bıraktıysa, bir başkası orijinal ambalajı içinde yan sanayi fırça satıyorsa, Nasa İletişim telefona çıkmıyor ve robotları bana geliyor, para ile tamir oluyorsa söver ve uyarırım.

Bir ürünün ticari ithalatı hakkında oran ve rakamları bilmeden ahkam kesip kendini haklı çıkarmaya çalışanlar sizden önce de çok oldu, sonra da olacak.

Konu bundan ibaret.

Ahkam kesmiyoruz efendim; doğruları söylüyoruz. Söylemeye de devam edeceğiz efendim! Bu sektörün hiçbir paydaşı ile bir iş kesişmemiz de yok. O yüzden yoğurdumuz ekşi değil ki karnımız ağrısın; özgürce konuşabiliyoruz. Sizden sonra da ahkam kesiyorsun diyenler olacak ama bu düşüncelerimizi doğruyu söylememizi değiştirmeyecek efendim!

Ben 2005 yılından bu yana bu sektördeyim, öncesinde dutluktu buralar. Tabii ki her firma ile tanışmam, görüşmem, konuşmam var. Burası bir forum, hepimiz özgürce konuşuyoruz, kesinlikle haklısınız.

Ancak sizin anılan firmadan ne karın ağrınız var ise - sizin tabirinizdir, affedin - sürekli onlara yükleniyorsunuz. Evimizin elektriği, suyu veya benzinin fiyatını eleştirmek bizim hakkımız efendim ama serbest ticaret yapan bir firmaya bu denli yüklendiğinizde biz de başka şeyler düşünüyoruz hakkınızda. Alan memnun, satan memnun, sosyal medyaya veya buralara yansıyan bir tane şikayet yok ise bize ne firmanın fiyat politikasından? Paranızın yettiğini alırsınız, güle güle kullanırsınız.

Bu şekilde söylemler ile Robogil satın almış binlerce kişiyi küçümseyip aptal yerine koymuyor musunuz?

Bence bunu düşünmeniz lazım.

Saygılarımla

• Merhabalar; Xiaomi Mijia 1C Robot önerir misiniz ? Amazon'da aracı bir firmadan alacağım ama garanti konusuna çok değinmişsiniz, sizce vazgeçmeye değer mi bu neden ?

• 
Sayfa: önceki 15271528152915301531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.