Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1476. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.028
Cevap
1.322
Favori
2.230.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 14741475147614771478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim, güzel bir ekipti gerçekten
  • tuning07 kullanıcısına yanıt

rica ederim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerci46 -- 28 Şubat 2021; 0:22:46 >
  • Musty86 M kullanıcısına yanıt
    Evet. Ben üniversitedeyken böyle çizim programları yoktu ama 3 boyutlu hayal etmeyi öğrenmiştik.
    Robot yapmaya karar verdiğimde yanıma iki genç mezun mühendis aldım. Çok iyi SW kullanıyorlardı ama 3 boyutlu düşünemiyorlardı.
    Ben de kendim öğrendim.
  • azad_van A kullanıcısına yanıt

Evinizin m², halı-eşya yoğunluğunuz, mobilya yükseklikleriniz gibi birçok paremetre gerekli yorum için...

Kusursuzu tarif etmişsiniz ben rastlamadım.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

hocam sınırlarımı aşmak istemem ama yardımcı olabileceğim bir şey varsa her zaman bir tık uzağınızdayım bilmenizi isterim. çok büyük projelerde yer almadım ama her zaman bir şekilde programın dilini çözüp ona istediğimi yaptırdım bence önemli olanda bu. neyse cevaplar için teşekkürler size hayranlığım bir kat daha arttı.

Kendi tasarımlarınız var mı hocam, üretim anlamında ilerde olabilir mi?

• YEni internet servisiniz otomatik hizmetinizi Aile içi koruma gibi bir güvenlik duvarına aldıysa bunu yaşayabilirsiniz

@bjQ7 hocam daha net anlatır.

Etmeyin, ne hayranlığı? Atla deve değil, roket yapmıyoruz.

İhtiyacım olduğunda memnuniyetle yardım isterim, çok naziksiniz, teşekkür ediyorum.

SW rendering kısmında ve katalog yaratma kısmında çok eksiğim var, zamanı geldiğinde incelemeniz için ana dosyaları size link olarak açarım, bana yol göstermenizi rica ederim.

Saygılarımla

• jazmin kullanıcısına yanıt

360 S serilerinin ana fırça kenarları çıkıyor.

Bu arada s5 max'in muadili 360 s9 dur, ama kalite olarak Roborock önde der üstadlar kötü yanı şu ki TR de resmi satış ve servisi yok... İyi bir satış ve servis hizmeti için Ekay ya da Amazon denirdi ama amazonda bozdu deniliyor yorum yapamam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 27 Şubat 2021; 22:56:37 >
  • Ali abi müsait olduğunda cevaplar mısın? @Hepsirobot

• cerci46 C kullanıcısına yanıt

2018de bir tanesinin prototipini bitirdim, çok iyi çalışıyordu ancak yatırımcı ayağını beceremedim. Ben de model ile birlikte bazı patent başvurularımı bir uzakdoğu firmasına sattım, onlardan 2022de çıkacak bir model olacak benim tasarımımla. Sanırım yıl sonuna doğru resmi olarak açıklanır.

Şimdi ticari/endüstriyel olanının prototipini bitiriyorum.

Emeğinize sağlık @Hepsirobot Ali Bey. Merak ettiğim bu ürünü sizin yorumunuzdan duymak çok kıymetli. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali bey merhaba. Roidmi eve, S5max ve Viomi s9 arasında kaldım. Bugün sipariş vermek istiyorum. Yorumunuz nedir acaba bu üçü arasında

hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ben 2015 i kullandım en son. render tabi her zaman sıkıntılı oldu solid için. çünkü render asıl işi değil bence. bir sürü render programı var ve solidi epey kasıyor render. ben renderı çok profesyonel kullanmadım ama 2 kataloğum var şu an piyasada firmaların kullandığı. istediğiniz taktirde paylaşabilirim. son olarak katalog için bence kafanıza takmayın çünkü biz şöyle çalıştık, ben yazıları ve resimleri katalog bastıracağımız firmaya veriyordum bana derleyip örnekle geri geliyordu ve örnek üzerinden yürüyorduk. yani kataloğu basım yapacak kişiye bırakabilirsiniz üretim içinse (yani zamanınızı birde buna ayırmayın derim). sadece internet ortamında kullanacaksanız orda yardımcı olmak isterim. konudan çok uzaklaştı onun için uzatmayım. teşekkürler tekrardan Ali hocam

• Robogilden bir yetkili bana ulaşabilir mi

Şu destekleme işi ne vardı daha iyi olsaydı, heyecanla bekliyoruz o zaman Ali abi  

• bageera kullanıcısına yanıt

Hocam axess taksit yok mu sitesinde var diye hatırlıyorum. Bende karar vermeye çalışıyorum. Ama axess yok ise bu sorun olur benim için.

• GunesDoga06 G kullanıcısına yanıt
    Hocam Ali abi Lydsto R1 in kalitesi için roborock un 1 tık altında öyle ciddi bir fark yok ama roidmi eve plus ile eşdeğer kalitede demişti isterseniz R1 i bir inceleyin youtube da Ali abininde videosu var tedarikçisi Ekayonline ında videoları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Estafirullah.
    16 senedir robot süpürgeler ile uğraşıyorum.
    Son iki senedir de üretimi üzerinde çalışıyorum.
    Solidworks’ü 2019’de kendi çabamla öğrendim, profesyonel değilim.

(Sanırım sizi etiketlemeyi başaramadım, o yüzden mesajımı alıntı yolu ile gönderiyorum)

Merhabalar @Hepsirobot üstad ve diğer kullanıcı-değerlendirici-araştırıcı arkadaşlar 

Sizden tavsiye rica etmek istiyorum:

• Öncelikle bütçe 3000 ama gerçekten değecekse 4000'e zorlarım.

• 80 mt2 tek kat, 2+1 ev için bir robot süpürge arıyorum.

• Evde kediden kaynaklı çok tüy, toz durumu oluyor.

• Koltuk altları vs. yüksek.

• Süpürme hergün açılacak performansının çok iyi ve üzmeyecek olmasını istiyoruz, mop haftalık açılacak (eğer halı tanıma özelliği olursa 2-3 günde bir de açılabilir, çoook iyi olur).

• Mobil arayüzü takılma yapmayan, tercihen Türkçe destekli ve kullanışlı,

• Yedek parçası ulaşılabilir ve fiyatları makul, servis-garanti vs. bir arkası-muhatabı olan bir robot süpürge arayışındayım. Sizlerden gelecek tavsiyelerle pazartesiye kadar almayı hedefliyorum hatta, çünkü hergün hatta günde 2 kez süpürge açmaktan yorulduk..

Şu ana kadar bütçeme uymasa da Roborock S5 Max, biraz uyan 360 S9, annemin hergün kullandığı Mi Vacuum-Mop Pro (sanırım buydu)'yu araştırdım bolca. Fakat bu konuda, internette öyle çok alternatif var ki kafam sepet oldu. Araştırırken de kıstaslarım Pa yüksekliği, vacuum ve mop performansı, temizleme şekli idi açıkcası.

Lydsto'yu da biraz inceledim ama ilk alıp kullanmak ve memnun kalmamak çok korkutuyor, çünkü bütçemin çok üstüne çıkacağım. Pişman olmaktan çekiniyorum. Bilindik marka dururken gidip bilmediğini aldın laflarını çekmek de var 

Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2020 var bende, crack ama.

Geçen sene sonunda Arçelik vs firmalar için arka plan render vs ürün yerleştirme çalışan bir grafik ajansının kapanmasından iki adet ciddi donanımlı bilgisayar aldım çok çok ucuza, o yüzden altyapım oldukça iyileşti. (64GB DDR4 RAM, Nvidia 1090, i7, 2x 512GB SSD, Win10Pro, sulu soğutma vs) Bir tanesini robot tamirlerinde test ve diagnostik için kullanıyorum, diğerini de SW ve modelleme için.

Katalogdan kastım üreteceğimiz robot ekosisteminin parçalarının numaralandırılması ve exploded view olarak dosya halinde teknik servise verilecek şekilde hazırlanması idi. SW'nin böyle bir ek programı var ama ben bilemiyorum çalışma sistemini.

• 
Sayfa: önceki 14741475147614771478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.