Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
56.028
Cevap
1.322
Favori
2.230.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Dreame Vacuum Mop F9 alma arifesindeyim. xiaomi mop pro alacaktım ama son anda bu cihazı buldum. Ne dersiniz.

• Merhabalar, robot süpürgelerin ön fırçaları ne sıklıkta eskiyor acaba? Firmaya göre kalite çok farkediyor mu?
    Az önce bir kullanıcı ile yazıştık yeni cikan roidmi eve plus almış, on fırçaların uçlarının 2 haftaya havaya kalkmaya başladığını söyledi. Bu fırça kaliteleri markaya gore ciddi değişkenlik gosteriyor mu acaba? Yoksa kullanımla ilgili bir durumu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bl@Ck[Dr@GoN] B kullanıcısına yanıt

Merhaba

Tabii ki robotların yedekleri de ünitenin kalitesi ile doğru orantılıdır.

Bir iRobot, Ecovacs veya Roborock fırçası iki ayda bozulmuyorsa vardır bi hikmeti. Kalite ucuz bi şey değildir.

Normal olarak ana ve yan fırçaların bir seneyi görmesi lazım, tabii zemin çok çok bozuk değilse.

Saygılarımla

• Merhaba, bütçe kısıtlamam yok, 160m2 ev bütün odalarda ve koridorda halı var. Moplu model düşünüyorum, uzun ömürlü bir robot almak istiyorum. Öneriniz nedir acaba?

• enrealman E kullanıcısına yanıt

Her yerde halı varsa moplu modeli nasıl kullanacağınızı düşünün. Mop ünitesi takılı iken ya halıları tanımayarak üzerinden geçecek ve ıslatacak/kğirletecek, ya da halıları tanıyarak koridorda başka odalara ilerlemeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Bir sorun görünmüyor hala.

Normal çalışıyor bendekiler.

4 aydır her gün kullanıyorum. 1 kez bile network hatası almadım. Almayı düşünenler olursa diye eklemek istedim.

• wolfien W kullanıcısına yanıt

Çok büyük çoğunlukla kullanıcıların kendi bağlantı sorunları oluyor zaten. Roborock şimdiye kadar sadece iki defa ciddi sunucu sıkıntısı verdi, bunları da açıklıyor zaten.

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Bizimki de akşam geldi.. garip
  • quote:

Çok büyük çoğunlukla kullanıcıların kendi bağlantı sorunları oluyor zaten. Roborock şimdiye kadar sadece iki defa ciddi sunucu sıkıntısı verdi, bunları da açıklıyor zaten.

Doğrudur Ali Bey. Bir sorun olsa 4 aydır kullandığım cihazda 1 kez olsun benim de hata almam gerekirdi.

Benim evimde Superonline'ın fiber interneti var, bir süre öncesine kadar çok sık bağlantı kopmaları yaşıyordum, sitelerin çoğu ilk denemede açılmıyordu, bir sayfayı açabilmek için 2-3 kez hatta bazen çok daha fazla sayfayı yenilemek gerekiyordu Belli aralıklarla 30sn-1dk süren kesintiler oluyordu... 2 kızım sürekli online ders yaptığı için biraz buna bağlıyordum ama çok rahatsız edici hale gelince ve 5ghz bandına da bağlanamaz olunca biraz araştırdım ve öğrendim ki Superonline'ın verdiği Huawei modemler sorunluymuş. Çok değil 200 liraya bir Router aldım, 1 haftadır hiç bir siteye 2. kez girmeme gerek kalmadı. "Dünya varmış" dedik. Benzer durumdakiler faydalanabilir diye paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 19 Ocak 2021; 12:1:37 >

• quote:

Her yerde halı varsa moplu modeli nasıl kullanacağınızı düşünün. Mop ünitesi takılı iken ya halıları tanımayarak üzerinden geçecek ve ıslatacak/kğirletecek, ya da halıları tanıyarak koridorda başka odalara ilerlemeyecektir.

Cevap için teşekkürler, halılarım genenel olarak tüysüz, halı tanıma özelliği olan yeni nesil ne önerebilirsiniz? almak için acelem de yok, 1-2 ay bekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enrealman -- 19 Ocak 2021; 12:42:44 >

Roborock s7 modeli çıkacak ama tabi 1 2 aydan uzun surebilir. Onda halı uzerinde mop bezini kaldırma olayı da var eger halılar ince ise efektif olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Halı tanıyan henüz sadece Ecovacs modelleri var, resmi olarak ülkemize de geliyor yakında önemli serileri.
    Roborock S7 ise mop mekanizmasını kaldırarak halılardan geçiyor ama sadece 5mm.

Aceleniz yoksa bekleyin
  • Ali Bey süpürge tavsiyesi hakkında sizlere danışmak istiyorum 3000 tl bandında süpürge arayışına girmiştim, bu fiyat bandına f/p ve yapılan kullanıcı yorumlarından sonra 360 s7 modelini almaya karar verdim , almış bulunduğum süpürgede uygulama ile süpürge arası gecikmeler çok fazlaydı, 2 günlük kullanım sonucunda ürüne bağlantı stabilizasyonu adı altına güncelleme gelince yapmayı denedim ama maalesef yükleme %99'da kalıp hata verip tekrar başlıyordu, bunun sonucunda bende uygulama üzerinden yeniden başlat komutunu uyguladım süpürge bir daha açılmamak üzere kapandı. Sherman ile görüşmelerim sonucunda süpürgenin gönderimini sağladım bakılıp büyük ihtimalle iade alınacaktır. Sizden ricam 3000 tl bandında uygulama ile süpürge iletişim i, stabilizasyonu ve haritalama yapabilen süpürge önerisi istiyorum yardımcı olabilir misiniz? @Hepsirobot

• IQunaa I kullanıcısına yanıt

Zor bir durum üzüldüm. Son iki haftadır 360 S serileri ile ilgili sorunlar var yurtdışında ama henüz burada yoktu, veya biz duymadık. Firma gerekeni yapacaktır.

3000 bandında Dreame F9 deneyebilirsiniz, bilindik bir şey ararsanız MopPro da olabilir iyi bir indirimle. Temizlik yetenekleri çok değişmiyor o banttaki robotların, yani S7 veya F9 veya MopPro aynı performansı verirler.

Ancak işin yazılımına gelince iş değişiyor. Buna henüz kimse garanti veremiyor bir sıkıntı olmayacak diye.

• quote:

Zor bir durum üzüldüm. Son iki haftadır 360 S serileri ile ilgili sorunlar var yurtdışında ama henüz burada yoktu, veya biz duymadık. Firma gerekeni yapacaktır.

3000 bandında Dreame F9 deneyebilirsiniz, bilindik bir şey ararsanız MopPro da olabilir iyi bir indirimle. Temizlik yetenekleri çok değişmiyor o banttaki robotların, yani S7 veya F9 veya MopPro aynı performansı verirler.

Ancak işin yazılımına gelince iş değişiyor. Buna henüz kimse garanti veremiyor bir sıkıntı olmayacak diye.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim , MopPro alıyım en mantıkılısı o gözüküyor birde Dreame Mop d9 (3500 tl) hakkında görüşlerinizi merak ediyorum özellik bakımından fiyatına göre çok iyi gözüküyor.

• IQunaa I kullanıcısına yanıt

mopPro ve S7 ile hemen hemen aynı cihazdır bu.

• quote:

Ali bey iyi akşamlar dreame f9’un 1c den farkı nedir acaba? Yanlış bilmiyorsam pili yüksek başka bariz bir farkı varmı? Daha önce viomi se için xiaomi nin en alt kalitesi demiştiniz ondan soruyorum dreame f9’u. Çünkü 1c ile 300-400 TL ilk bir fark var değermi ? 1c yede oda bölme özelliği gelmiş. Teşekkürler şimdiden. Birde ecovacs 3n max yorumlarınızı merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flash -- 19 Ocak 2021; 22:2:16 >

• flash kullanıcısına yanıt
    Benzer cihazlar ama tabii f9 daha yeni, daha gelişmiş bir altyapısı var. Haritalama yetenekleri hiriş seviyesi ancak servisinden çok şikayet var pazaryerlerinde.
  • Peki hocam aşağıda sıraladığım cihazlar arasında karşılaştırma yaparsak hangisi dersin. Haritalama, şarj süresi ve çekiş performası olarak.

1- Dream Mop F9

2- Viomi V2 Pro

3- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

@Hepsirobot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skip-60 -- 19 Ocak 2021; 23:33:4 >
  • 
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.