Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TinyAngel Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
56.032
Cevap
1.322
Favori
2.230.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok yeni ve oldukça anlaşılır bir karşılaştırma yapılmış yabancı yayınlarda, sizlerle paylaşıyorum:
    Ecovacs Deebot 930 (yer silme modülü de dahil) ve iRobot Roomba 980 karşılaştırılmış.
    https://www.imore.com/ecovacs-deebot-930-vs-roomba-980

Ecovacs ülkemizde pek bilinmese ve satılmasa da aslında dünyada başa güreşen firmalardan ve teknolojisini ciddi biçimde geliştiriyor.
    Karşılaştırmayı ncelemenizi öneririm.
  • İrobot 980, Xiaomi s50 ve Deboot 930 arasında hangisini tavsiye edersiniz? Ev 140m2 civarı halı yok sayılır.?silme fonkisyonuda önemli benim için. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitates -- 19 Şubat 2019; 19:5:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saitates kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Sllme - mopping - özelliği de istiyorsanız iRobot size uygun değil demektir.
    Ecovacs Deebot 930 ve Xiaomi S50 benzer özelliklere haiz cihazlardır, emiş güçleri ve temizlik performansları da benzer. Ecovacs ülkemizde hiç yok, Xiaomi'nin bir temsilciliği var.
    Her üç cihaz da 140m2yi rahatlıkla temizler, zaten brüt alan 100m2 civarındadır.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Yurtdışında getirme imkanımda var o yüzden. Servşs parça vs bakımlarından tavsiyeniz hangisi olurdu? Birde bunların paspas özellilleri nekasar verimli?

Resmi servis açısından bakarsanız sadece iRobot'un var diye biliyorum. Xiaomi de resmi ithal olması lazım, Türkiye'de temsilciliği var çünkü, ancak bu konudaki servisler hakkında ciddi bir bilgiye ulaşamıyorum. Ecovacs zaten ülkemizde satılmıyor resmi olarak.

Parça ve tamirat konusunda ben her markaya destek verebiliyorum, firmalardan doğrudan yedek parça ve destek alabiliyorum uzun senelerdir. Ama bu bir garanti kapsamı değildir.
    Saygılarımla
    Mop özelliği, şu aşamada, her şekilde robot süpürgelere sonradan takılan bir aparat olarak geliyor.
    Bu aparata sabitlenmiş, cihazın kontrollü olarak damlattığı su ile nemlenen bir microfiber bez ile zemin "mop"lanıyor.

Tüm robotlar için aklımızda şu bilgiyi tutmamız lazım: vakum gücü veya fırça özelliği ne olursa olsun, bu cihazların temel mantığı sık tekrarlanan temizlemeler ile zemini temiz tutmaktır, yani bastıra bastıra, ova ova zeminin ilk günkü haline getirmek için uygun cihazlar değillerdir. Her gün kullanıldığında zeminde biriken pisliği toplar ve genel bir temizliğe gerek bırakmadan ortamı temiz tutarlar, bu, marka bağımsız tüm robotlar için geçerlidir.

Saygılarımla
  • Samsung bu senenin ikinci yarısında piyasaya süreceği temizlik robotlarını bugün tanıttı.

Lidar teknolojisi ile haritalama yaparak kullanıcısını sürekli bilgilendiren bu robotlar geniş fırçaları ve güçlü vakum sistemleri ile dikkat çekiyor.
    Samsung, eski agresif tasarımını terk edip çok daha şirin ve cana yakın yeni bir şekile yönelmiş yeni robotlarında.
    https://i.gadgets360cdn.com/large/samsung2_1550573079820.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 20 Şubat 2019; 23:36:35 >
  • Mop özelliğinden vazgeçti. Çok verimli olmadığı söyleniyor. irobot 960 a karar verdim almanyadan getireceğim tax iadesi ile 2400 tl civarına geliyor.sarjı 75 dk gidiyor deniyor umarım yeterli ş olur 100m2 için. Sizce işimizi görürmü 960?

Merhaba,

Tabii ki işinizi görür. Aslında 100m2yi hemen her robot temizler, sorunsuz. R960 premium bir modeldir.
    Mop özelliği konusunda "verim"den kasıt nedir bilemiyorum ama kullananlardan hiç şikayet duymadım şimdiye kadar.
    Ne alırsanız alın, iyi günlerde kullanın.
  • iRobot i7 ve i7+ bugün Hindistan pazarına girdi.
    Hindistan büyük bir pazar ancak iRobot gibi premium markalar için aynı derecede zor.

iRobot i7 69.900rupi (5138TL), i7+ da 89.900 rupiden (6737TL) satılacak.

Darısı ülkemizin başına.
    https://www.digit.in/internet-of-things/irobot-roomba-i7-and-i7-launched-in-india-starting-at-rs-69900-do-you-need-a-70k-robot-to-clean-your-46623.html
  • irobot 616 modelini 1700 civarına aldım, ayrıca birkaç defa kullanılmış xiaomi 1.nesil robot süpürge aldım. 2’sini de test ettim, irobot rastgele dolaşıyor, odada hiç uğramadığı yerler olabiliyor, emiş gücü düşük ve sesli çalışıyor, ayrıca şarjı bitene kadar çalışıyor, ya da kapatmanız gerekiyor. Xiaomi ise odayı tarıyor, hiçbir boş nokta bırakmıyor, emiş gücü yüksek ve odanın her tarafını dolaştığında temizliği bitirdim deyip şarj istasyonuna gidiyor. Haritalama özellikli xiaomi gerçekten muhteşem, ancak lidar arızası bu modelden vazgeçiriyor. Sorunsuzluk yönünden de irobot öne çıkıyor. İrobot 616 modelini iade hakkım var, açıp kullanmam nedeniyle iadeyi çok etik bulmuyorum, garantili ve sorunsuz olduğu tesellisiyle kullanmaya devam edeceğim.

• Arkadaşlar, bu makinaların filtreleri yıkanıyor mu?
    Ben eufy kullanıyorum. hiç yıkamadım. Temizleyip devam ediyorum.
    Bu filtrenin değişimi / yıkanmasıyla ilgili usül nedir @hepsirobot?

Teşekkürler.
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bazı markaların yıkanabilir filtreleri var, Xiaomi ve Samsung mesela. Eufy RoboVac 11+ için yıkanabilir filtre var ama sizin setinizde kutunun içinden ne çıkıyor bilemiyorum.
    Normalde kağıt bazlı olan filtrelerin hiçbirisinin yıkanmasını tavsiye etmem, çok iyi kurutulsa dahi lifler genişlediği için emme performansı çok düşmektedir.
    Sentetik filtreli modeller yıkanabilir, zaten üzerinde de yazar filtrelerin.

Saygılarımla
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ali den sipariş edeyim ben.
    Peki ne zaman değiştirmeli bu filtreleri?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    Yıkanabilir filtre ise yıpranıp delininceye kadar kullanabilirsiniz.
    Kağıt filtreler için genel kriter mekanınızdaki kirliliktir ama en fazla 6 ayda bir değiştirmenizi öneririm.
    Yıkanabilir filtreler kağıt filtrelere göre daha büyük gözeneklere, dolaysı ile daha düşük bir filtreleme seviyesine sahiptirler.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 24 Şubat 2019; 7:49:51 >
  • Sayın Forum üyeleri iyi pazarlar dilerim.

Elimizde çok temiz, çok az kullanılmış iki adet beyaz Neato Botvac 85 var. Tamamen bakımlarını yaptım, değişmesi gereken pek bir yeri yoktu ama tam anlamıyla bakımdan geçti, yeni sıfır batarya ile satışa hazırladım.

Bu robot lidar navigasyonlu, kendi haritasını kendisi yapan ve sistematik olarak temizleyen modeldir. Şarjı azaldığında üssüne geri döner, şarj olunca yeniden kaldığı yere giderek temizlemeye devam eder. 400m2 civarında bir alanı temizleyebilir.

Cep telefonu veya bilgisayar uygulaması bulunmamaktadır. Yedek parça sorunu yoktur, stoklarımda var.
    Ürün hemen teslime hazırdır.

İlgilenen üyelerimizin mesaj göndermelerini rica ediyorum.

Saygılarımla
  • Merhabalar bende 2 gün önce Anker Eufy RoboVac 11S kullanmaya başladım, uzun süre kullanabilmek adına soru sormak istiyorum.

Robotu kullanmadığımız zamanlarda nasıl durmasını önerirsiniz? örnek veriyorum 2 günde veya 3 günde 1 defa çalıştıracagım robotu, bu süreçte şarz istasyonundamı beklemeli? yoksa açma kapama düğmesinden kapatmalımıyım?

Sürekli şarzda beklerse bataryasına zarar verir mi? şuan 2 gündür sürekli şarz istasyonunda bekletiyorum şarzı full olsa dahi, sizler nasıl kullanıyorsunuz? @Hepsirobot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolike -- 25 Şubat 2019; 1:18:51 >
  • coolike C kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Öncelikle iyi günlerde kullanın, refahınız bol olsun.

Bütün robotlar, eğer haftada bir kaç defa kullanılacaklar ise, şarj istasyonlarında durmak üzere tasarlanırlar. Burada bataryanın ömrünü uzatan ve daima en iyi kondisyonda kalmasını sağlayan trickle charge modu otomatik olarak devreye girer.

Eğer kullanmayacağınız süre 2-3 haftayı geçecek ise ana düğmesinden kapatmak ve hatta bataryasını çıkartıp saklamak robotun ve bataryanın sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

Bu ve benzeri bilgileri kullanma kılavuzunun bakım/maintenance kısmından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
  • Teşekkürler sağolun hocam ve öğrenmek istediğim bir durum daha oluştu, bazı forumlarda ortadaki döner fırça sıkıştı arıza verdi gibi durumlardan robotu bozulan insanlar var amazon dada çok kişi bu durumdan müzdarip, bunun önüne geçebilmek için ne yapmak gerekiyor? teşekkürler...
  • coolike C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Temizlik imandan gelir derler..

Pislikle uğraşan her temizleme cihazı gibi bütün robotlar da belirli aralıklar ile temizlenmeye muhtaçtır.

Robot kullanırken kesinlikle temizlik yapmayacağız anlamına gelmemeli. Ana fırçanın iki yan yuvasında mutlaka kıl ve saç birikiyor ve bunun haftada bir temizlenmesi gerekiyor. Temizlenmez ise kısa bir süre sonra bu kıllar ve saçlar sürtünme ve hızlı dönmenin etkisi ile keçeleşiyor ve birikerek kabarıklaşıyor. Bu kabarma fırçanın yuvasını daraltıyor ve ısı oluşturuyor - ki bu da fırça yuvasının aşınmasına sebep oluyor. Bu sorun marka bağımsızdır, piyasadaki her robotta bu şekilde sorun oluşabilir. Ecovacs ve Samsung robotlarda fırça altındaki koruyucu ksıımda minik bışaklar vardır ancak yine de kirlenme olmaktadır.

Aynı şekilde yan fırçanın altında da, daha az da olsa, birikim oluşmaktadır. Xiaomi mekanizmasını kullanan robotlarda dönen yan fırçanın kenarında küçük bir temizleyici çıkıntı vardır ancak bu sorunu sadece geciktirmektedir.

Evlerimizde zemin temizlik işini tamamen çözümleyen robotlarımız az da olsa ilgiyi hakediyorlar, lütfen esirgemeyelim.

Saygılarımla,

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.