Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (60. sayfa)

4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
56.057
Cevap
1.320
Favori
2.232.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad bu navigasyonu olmayan cihaz evde yokken süpürme işlevi yapıyor mu yoksa sadece elle manuelmi kontrol mümkün. Fiyatı çok cazip aslında. Birde xiaomi nin birinci nesli çokmu sıkıntılı. 2500 tl onun fiyatıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Sanırım söylediğiniz şey yüzünden o odaya girmiyor şimdi düşündümde.
    Yani bir odanın kapısı tam açılmıyor. Birinde de tam odaya girince kapı girişinde koltuk var. 2 sefer ona gelip geri döndü. Çünkü alan dar.
    Ben şu kapıları iyice açıp bir daha deneyeyim.
    Çünkü gerçekten temizliğinden memnunum.
    Rastlantısal olarak hareket etse bile girdiği odada dokunmadığı yer kalmıyor genelde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şu an çok netleşti bende hocam teşekkürler. Xiaomi fırsat kovalayacağım 3500 lira da olsa.

Ali bey merhaba

Roborock 2 S50 almayı düşünüyorum. Ancak bir noktada kafama takılan bir soru var. Bu cihaz bildiğim kadarıyla hem süpürme hem de mob yapabiliyor. Bizim evimizde hem salonda hem de koridorda halılar var. Normal parke/fayans yüzeyi mob ile temizlerken, diyelim ki salondaki halıya denk geldiğinde halı yüzeyini mob ile temizlemeye devam mı eder cihaz yoksa halıda olduğunu algılayıp fırça ile süpürmeye mi geçer? Halı yüzeyinde mob yapmaya devam ederse yüzey nemlenir diye tahmin ediyorum. Bu konuyla ilgili aydınlatabilirseniz sevinirim.

İyi forumlar,
  • dodiko kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Henüz algılama yetenekleri tam gelişmiş sayılmaz, dolayısı ile halı ve sert zemin arasındaki farklı tam olarak bilmelerini beklemek haksızlık olur. Ancak bildiğim kadarı ile Roborock 2 haritaları üzerinde gitmemesi gereken alanları işaretleyebiliyorsunuz, aynı Neato gibi. Halılara denk gelen yerleri haritada işaretleyip bu sorununuzu çözebilirsiniz.
    İyi günlerde kullanınız.
  • Tüm robotlarda artık sizin müdahaleniz olmadan kendi başlarına çalışma sağlayan zamanlama fonksiyonları var efendim.
    Birinci nesil Xiaomi artık üretilmiyor, lidarlarında oldukça çok sorun yaşandı ama hepsinde değil tabii ki. Ancak hem vakum gücü, hem ıslak temizlik özelliği, hem de haritalama ve bu haritayı cep telefonunuzda görüntüleme özelliği ile ikinci seri fark atıyor.
    Saygılarımla,
  • Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler sayenizde robotlar hakkinda baya bilgi edindim
    Xiaomi Roborock 2 , ilife veya ecovacs markalarindan birini almak istiyorum
    Ama almisken mop ozelligide olsun
    İlife ve ecovacs markalarinin ovarak moplayan modelleri hangileri acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claret -- 4 Şubat 2019; 18:20:12 >
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Çok istifade ettim. Sanırım xiaomi vacum 2 alacağım fiyat takibinde olacağım.

• claret C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

iLife A9s modelini bekleyiniz derim, bir aya kadar piyasaya çıkacak.
    Ben bir örneğini test ediyorum şimdi, titreşen mop özelliği hakikaten çok güzel temizlik yapıyor.
    https://www.prnewswire.com/news-releases/ilife-unveils-a9-series-at-ces-2019---robot-vacuums-with-senses-300775773.html

Saygılarımla
    Fiyat konusunda bilginiz var mı bu cihaz için?

• Bende dayanamadım xiaomi vacum 1 i aldım hepsiburadada n 2 olan pahalı geldi. İNŞALLAH memnun kalırım. Burayada paylaşırım yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

• Merhaba,

Tüm iRobot modelleri her türlü halıda yüksek performans gösterir. Aşağıdaki linklerde kullanıcılarımız tarafından yüklenen videolarda da görebilirsiniz.

Giriş seviyesi 605 modelimiz dahil her modelimiz halıda yüksek performans gösterir.
    https://www.youtube.com/watch?v=xbdjBgRhf48
    https://www.youtube.com/watch?v=1UFIIABVQAk

Saygılarımızla

• iRobot Türkiye İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür edrim xiaomi ile bir giriş yaptık ilerde belki bunlarda terfi ederiz.

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    iLife A9s için soruyorsanız, maalesef henüz bir bilgim yok fiyat konusunda ama genel trendlere bakarsanız güçlü Çin markaları aynı özelliklere sahip geleneksel ABD markalarını yarı fiyatına piyasaya çıkıyorlar.

Buradan yola çıkarsak en fazla 349 USD olur diye düşünüyorum.

Şunu da ekleyeyim: bu sene iLife, Ecovacs ve Mamibot gibi Çin markaları kalitelerine ve dayanıklılığa yatırım yapan modeller çıkartacaklar yavaş yavaş.Bunların arasında çok ilginç özelliklere sahip modeller var, mesela solid state lidar veya titreşimli mop gibi.

ABD firmaları yüksek fiyatlarla piyasaya çıkıp sonradan fiyat düşürmeyi tercih ederken uzak doğu firmaları çok daha istikrarlı bir fiyat politikası güdüyorlar son iki senediir.

Genel anlamı ile bu sene orta seviye robot fiyatlarının daha da düşeceğini belirtmeliyim.

Saygılarımla,
    Navigasyon da varsa titresimli mop ile birlikte 350 dolar bence gayet uygun fiyat. Navigasyon yoktur bence :)
    Gerçi ne kadar çok özellik o kadar ariza demek.
    1 ay oldu neredeyse ben eufy alalı.
    Tek üzüldüğüm şey şimdiye kadar neden almadığım oldu.
    Özellikle eşi çalışan ailelere şiddetle tavsiye ediyorum.
    Ev her gün temiz. Yasam standardım arttı resmen :)

• İyi günlerde kullanınız.

Önceki mesajımda da yazdığım gibi, kalın shaggy halılarda maalesef hiçbir robot başarılı olamıyor, zaten ikinci videoda da ortada kalıyor, aynen videonun altındaki yorumda yazdığı gibi.

Bunun sebebi de navigasyon sisteminin zeminde kayan tekerlekler ile doğal olarak baş edememesidir.
    Bazı robot firmalarının kullandığı siyah/beyaz bölünmüş ön tekerlek altındaki infrared sensörler vasıtası ile mesafe ölçmektedir. Ana sürüş tekerleklerinin motorlarındaki encoder vasıtası ile de benzer bir ölçüm yapılmakta ve tüm bu veriler karşılaştırılmaktadır. Shaggy halılar sentetik yapıda oldukları için tekerlekler zemini tam olarak kavrayamamakta ve kayma oluşunca robot yerini tam olarak belirleyemediği için kaybolduğunu hissedip durmaktadır.
    Bu bir arıza değildir, sadece sensör yapısının bir gereğidir.
    Dyson firması bunu aşmak için paletli bir yapı kullanmaktadır.

Saygılarımla

• Sevgili Donanım Haber forum takipçileri,

Yeni iRobot Roomba i7+ robotum geldi, getiren gönderen sağolsun, oldukça büyük bir kutu gerçekten.
    Açtım, kurdum, tam şarj olması için bekleyeceğim - her ne kadar gerek olmadığı söylense de ... eski kafalılık işte.

En kısa zamanda test edip sizleri bilgilendireceğim.

Saygılarımla,
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    Bunları okuduğuma çok seviniyorum.

2005 senesinden bu yana onbinlerce robot sattık firma olarak ithal ederken, hemen hepsi de dünyanın en önemli markaları idi. O zamanlar bu teknolojiler henüz emekliyordu ve insanlar kuşku ile bakılıyordu.

Ancak hemen her müşterimiz robotların sağladığı kolaylığı ve düzenli temizliği görünce bize telefon veya yazılı mesaj yolu ile teşekkür eder, samimi duygularını ifade ederdi.
    Eve bi robot süpürge girdi mi elektrik süpürgesi unutuluyor bir köşede.

İyi günlerde kullanınız, bir sorununuz olursa buradayım, elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Saygılarımla,
    Teşekkür ederim. Giriş modeli aldık ama maharetini görünce buna bile hayran kaldık. Makinalar biraz daha güncellesin kendini ben de o zaman değiştiririm.
    Elektrik süpürgesini henüz hiç çalıştırmadım. Ihtiyaç hissetmiyorum. Zaten akşamdan akşama eve uğruyoruz.
    Duvar dibi gibi yerlerde, hatta genel temizlikte bu robotlar bizim manuel süpürgelere göre çok daha başarılı. Manual süpürgeler köşeleri alamıyor. Robot alıyor. Birde biz bıkkınlıkla karış karış temizlik yapamıyoruz ama bu robot her yeri geziyor. Benden iyi süpürge yaptığı kesin :)
    Geçen mutfakta bardak kırdık. Hemen büyük parçaları alıp arkadaşı gönderdik. O bütün kalan ufak parçaları temizledi. Tekerine cam batacak hali yok ya :)
    Koltuk ve dolap altları konusuna hiç girmiyorum. Koltuk çekip oraları süpürmek falan ne mümkün. Onu da hallediyor.
    E daha ne olsun :)
    Sizin bilgi birikiminiz ve katkılarınız çok önemli. Çünkü ülkemizde bu sektöre hakim belki 1-2 kişi ancak vardır. Ben kendi adıma tekrardan teşekkür ederim.

Gerçekten bilgilerinize çok istifade ettik teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.