Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (584. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
56.010
Cevap
1.322
Favori
2.229.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla trendyol fiyatı çok pahalı değil mi ? 1000 l ucuza alabiliyorsunuz yurtışından tüm masraflar dahil.
  • gefeka G kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Yaklaşımınız kendi içinde tutarlı ancak markaların arıza oranları yani MTBF (mean time before failure) değerleri çok farklı.
    Bir iRobot veya Ecovacs, Mijia’ya göre çok daha az arıza veriyor. Bunda üretim kalitesi ve parça yapısı
    kadar mekanik tasarım da önemli tabii. Mesela Ecovacs’ın içine neredeyse hiç toz girmiyor vb.

Yedek parça konusunda ise haklısınız, tabii ki parça fiyatları farkediyor efendim.

Şu şekilde bakmak faydalı olabilir: teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, acaba her altı ayda bir çıkan yeni modelleri görünce acaba siz robotu kaç senede bir değiştireceksiniz?

Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Ehil birinden bilgi almak çok faydalı oluyor. Bakış açımı da değiştirebiliyor işinin ehli insanın anlattıkları. Teşekkür ederim.

Ayrıca yeni model çıkınca değiştirme durumu bizde şöyle: Alırken araştırıp bütçemiz, ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz göz önüne alınarak en uygun cihazı alıp ömrünü tamamlayana kadar yada ihtiyaçlarimiz gerçekten değişip cevap veremez duruma gelene kadar kullanmaktır. Bir üst modeli çıkmış, yada işte biraz daha özellikli bir cihaz çıkmış diye teknolojik aletleri değiştirmiyoruz.

Saygılarımla.

• Değerli arkadaşlar merhaba.

Malum akıllı robot fiyatları yakın bir geçmişe göre şu anda çok ama çok pahalılar.

ithal her ürün için geçerli tabi bu durum,hatta yerli içinde.

merak ettiğim mesele şu:

Yurt dışı fiyatları covid sonrası ciddi arttı mı? Başka bir değişle birkaç ay beklenirse amazon.de fiyatları hatrı sayılır seviyelerde düşer mi ?

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merchant Mariner

Sizde haklisiniz ama ulkemizde hicbirseyin fiyati inmiyor, yarin makine bollugu olsa bile zam gelir eminim.
    Hocam bu ürünlerde kar marjı inanılmaz çok. Yani satılmayınca emin olun zam yapamazlar. O 6.000, 7.000 TL istedikleri süpürge yurt dışında 4 te bir fiyatına.

Ben fiyatlar insani ve ahlaki fiyata düşmediği sürece beklemedeyim. Robot süpürge olmadan da yaşayabiliyorum çok şükür.

Ancak yine söylüyorum isteyen istediği kadar yazsın burada fiyatlar artacak diye. Ne kadar artacak 10.000 TL mi olacak? Mecburen düşürecekler!
    Hocam bu mesajınızdan sonra diğer eve irobot almak istiyorum. Çünkü mop ihtiyacım yok. Peki haritalama, oda seçip süpürtme gibi özellikleri Olan en uygun fiyatlı irobot modeli hangisidir.
    Teşekkür ederim 🙏☺️

• benim mi vacum robot kendi kendine duruyor evi süpürürken ısıklar falan sönüyor . bu durumla karsılasan oldumu yoksa cihazda arızamı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haticenurkc

Hocam bu mesajınızdan sonra diğer eve irobot almak istiyorum. Çünkü mop ihtiyacım yok. Peki haritalama, oda seçip süpürtme gibi özellikleri Olan en uygun fiyatlı irobot modeli hangisidir.
    Teşekkür ederim 🙏☺️
    İ7 imiş. TR de yok şu an. 15 ağustosta gelecekmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali Tan bey merhaba, benim eski Eufy yazlıkta şarjda dururken kafasına göre günün herhangi bir saatinde çalışmaya başlıyor, tabi yerdeki kablolarda tehlike arz ediyor. Nedir acaba bu kafasına göre birden çalışmasının sebebi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFBC3338C -- 10 Temmuz 2020; 15:59:27 >
  • Merhaba,
    Eğitimdeydim, hemen cevaplayamadım, kusura bakmayın.
    Bu tip sorunlar genelde nemli çalışmayı çağrıştırır bende ama sizin de bu konuda dikkatli olduğunuzu biliyorum.
    Saat hatası olsa bu da iki sebepten olabilir: güneşte kalıyorsa çok ısınıyor ve kart/senkron hatası veriyordur veya batarya sorun çıkartıyordur.
    Aklıma başka bir şey gelmiyor efendim.

• erdenyavuz kullanıcısına yanıt
    İki haftadır bu konuda çok şikayet alıyorum, cihazınızı ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

• Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    En düşük seri i7 efendim.
    Oda seçme istemezseniz de R900 serileri.
    Saygılarımla

• Vazgectim35 V kullanıcısına yanıt
    Xiaomi S5Max toptancısından resmi ithalat kanalı ile almaya kalktığınızda navlun ve yeni gümrük tarifeleri ile TSE öncesi maliyeti 4400 TL civarında.

Piyasada 5500 TL ve bu anormal normal bir fiyat.

Damada kızıp ithalatçılara haksızlık ediyorsunuz.

Hocam, ben de bu ürünü uzun süredir almak için yurtdışı sitelerinden takip ediyorum ama bir türlü uygun fiyata düşüremedim. Birkaç kez amazon.de’deki ürünlerde Türkiye’ye gönderim olmadığını, alanların nasıl aldığını bu konuya sordum ama bir yanıt alamadım. Amazon’un kendi garantisi olduğu için özellikle oraya baktım ama sorun olursa bu garanti süreci nasıl işler, yurtdışına mı göndereceğim, kargo maliyeti mi çıkacak gibi soru işaretlerim de var zaten.

Az önce düşündüm ki amazon dışında bir yurtdışı sitesinden alsam zaten garantisi olmayacak. Zaten garantili ürünler bile bazen kullanıco hatasından garanti dışı kalabiliyor/bırakılabiliyor. Kaldı ki arızalanırsa belli ücretler karşılığı yaptırabileceğim yerler, bilgili insanlar da var sizin gibi. Yani çöp olmayacak.

O zaman hepsiburada üzerinden yurtdışı ürün satan firmadan neden almayayım diye düşündüm. Fiyatı da uygun. Konuyu epeydir takipteyim, atlamadıysam bu konuda çok olumsuz bir yorum da okumadım. Birde hepsiburada yorumları da hep 5 yıldız.

Ne dersiniz, ürünü buradan almalı mıyım sizce? Şuan 3859₺ görünüyor. Tabi burdan alınca ilave vergi çıkıyor mu bilmiyorum.

Edit: ilave vergi ve kargo ile 5000 ₺ civarına geliyormuş 😒

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliboduroglu -- 10 Temmuz 2020; 18:21:31 >

• aliboduroglu kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsanız Hepsiburada’dan tanımadığınız bir firma yerine servis ve garantisi düzgün olan bir satıcı seçiniz.

Ekay online sitesini öneririm, yakın olarak takip ediyorum, servis ve garanti konusunda güzel yaklaşımları var, ben de servis kurulumlarına destek oluyorum.

En azından hem iki sene garantili, hem de arkasında ciddi servis desteği olan bir Xiaomi ithalatçısı var artık.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 11 Temmuz 2020; 7:49:29 >
    Teşekkür ederim saati ayarlı değil zaten , kullanmadığım zaman yan düğmeden kapatmaya karar verdim.
    Hocam anladığım kadarı ile, R900 serilerinde haritalama var ama oda seçme yok. Peki bu R900 serilerinde tek bir odayı süpürmesini istediğimizde mecburen tüm evi mi süpürteceğiz?

• Vazgectim35 V kullanıcısına yanıt
    Peki 15 ağustosta nereye veya hangi siteye gelecekmiş?

Hayır, alan sınırlama var efendim, o şekilde kullanabiliyorsunuz.

Aslında siz Xiaomi S5Max de düşünebilirsiniz.
    Mop özelliği size belki de günün birinde lazım olur.
    İyi satıcılar ve destek var ülkemizde artık.
    Aklınızda olsun.

• 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.