Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tuncayt , atlantice Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
56.041
Cevap
1.322
Favori
2.231.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 17 Haziran'da Amazon Almanya'dan vermiş olduğum Ozmo 950 bugün teslim edildi. Gayet güzel ve basit bir şekilde haritalama yaptı.

İlk izlenim olarak evde baya iyi bir yardımcımız olacak gibi gözüküyor.

Mop özelliğini henüz deneyemedim ama Ozmo almamda en büyük etken halı tanıması ve halının üzerinde mop yapmaması oldu. Umarım mop özelliğinden de memnun kalırım.

Desteklerinden dolayı Ali beye ayrıca tesekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GunesDoga06 -- 30 Haziran 2020; 1:1:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Merhaba, forumu ne kadar okuduysam kafam o kadar karisti. Ancak dayanikli ve guvenilir urun almak istiyorum. Max 5000 tl gibi butcem var. TR garantili istiyorum. Irobot markasinin 970/980 tavsiye etmissiniz ancak satista bulamiyorum. Kendimce arastirmalarimda elektrolux pi92 de cazip geldi ancak cok populer degil sanirim kullanici tavsiyesileri az. 2 kedim var ve her odanin zeminde ince hali/kilim var. 1 defa haritalandirip sonrasinda isyerinden istedigim oda veya tumu / saat vs ayarini surekli yenilemeden supurmesini istiyorum. Silme veya mop istemiyorum. Tavsiye edeceginiz ve bende guven uyandiran Irobot modelleri nedir veya daha once benzer tavsiye isteyen arkadasa onerdiginiz 970/980 modellerini nasil bulabilirim.

• Sadece süpürme istiyorsanız kafanız neden karıştı anlayamadım, zaten çok az model var.
    R974 satışta var, sağlam bir cihazdır. Ancak oda yönlendirme sanırım i7 ile başlıyor.
    Electrolux ülkemizde çok bilinmiyor, bu cihazın kötü olduğu anlamına değil pazarlamasının iyi olmadığı anlamına gelir.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 30 Haziran 2020; 7:5:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilexi

Merhaba, forumu ne kadar okuduysam kafam o kadar karisti. Ancak dayanikli ve guvenilir urun almak istiyorum. Max 5000 tl gibi butcem var. TR garantili istiyorum. Irobot markasinin 970/980 tavsiye etmissiniz ancak satista bulamiyorum. Kendimce arastirmalarimda elektrolux pi92 de cazip geldi ancak cok populer degil sanirim kullanici tavsiyesileri az. 2 kedim var ve her odanin zeminde ince hali/kilim var. 1 defa haritalandirip sonrasinda isyerinden istedigim oda veya tumu / saat vs ayarini surekli yenilemeden supurmesini istiyorum. Silme veya mop istemiyorum. Tavsiye edeceginiz ve bende guven uyandiran Irobot modelleri nedir veya daha once benzer tavsiye isteyen arkadasa onerdiginiz 970/980 modellerini nasil bulabilirim.
    Aynı noktadayiz. Şöyle ki mallar 1 aya Türkiye ye giriş yapacak. O zamanki fiyatlara bakmakta lazım. Birde sürekli yeni modellerde çıkıyor. İrobot i7 daha üst bir cihaz en son 6.000 e satılıyordu. Kampanya bekleyerek onu 6.000 e almak en iyi tercih gibi duruyor. Bazende diyorum al electrolüx ü geç uğraşma :) i7 ile 974 modeli arasında farklılıkları bugün arayıp soracağım büyük ihtimal haritalandırmada fark vardır.

Electrolüx ü de bir kişi almamış kapalı kutu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vazgectim35 -- 30 Haziran 2020; 7:10:32 >

• Vazgectim35 V kullanıcısına yanıt
    Sadece süpürme yapan robotlarda sürekli yeni ürün çıkmaz, o pazar yavaş yavaş daralıyor. iRobot en son serisini geçen sene çıkardı, o da premium bir model olan S9.

Electrolux Pure i9 ise yeni bir model değil, iki senedir Panasonic Rulo ve AEG markaları ile pazarlanıyordu, ülkemize yeni geldi. Japonya'da bu serinin çok gelişmişleri - hatta eşik geçerken kendin iyükselten modelleri var -, önceki sayfalarda yayınlamıştım.

i7, kendi kendine boşaltma yapabilmesi için daha farklı tasarlanmış bir platform ama temizlik kaliteleri ve yetenekleri değişmedi. iRobot, benzer elektronik altyapıya sahip olmalarına rağmen, i7 ile R900 serilerinin yazılımlarındaki ufak tefek farklılıkları gidermiyor ısrarla, bu tabii ki bir pazarlama yaklaşımı. Kendi kendine boşaltma özelliğini kullanmayacaksanız aradaki fark çok da anlamlı olmayabilir.
    Merhaba tekrar, roomba 974 yeni bir model mi ? Kullanici yorumu bunun da cok az. 980 modelinden sonra mi cikti peki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilexi -- 30 Haziran 2020; 10:17:57 >
  • dilexi D kullanıcısına yanıt
    Sonu sıfır ile bitmeyen iRobot Roomba ürünleri ara serilerdir, özellik değil kutu içerikleri farklıdır.
    Bu tip ürünler genelde ülke pazarlarına göre farklılık gösterirler.

R974 modelinde imprint link var, yani M6Jet ve ilerde iRobot'un çıkartabileceği başka robotlarla da haberleşebilecek.

iRobot'un üst seri satışları çok yüksek değil ülkemizde, kullanıcı yorumu olmaması normal.
  • Arada kalınacak 2 alet midir bilmem, ozmo 950 (478€) ile anker eufy L70 (500€) arasında kaldım. Fiyatlar Almanya fiyatları. Zira Ozmo 950 bildiğim kadarıyla Türkiye'de yok.
    Ozmo 950 tabii ki daha iyidir. Birden çok haritayı hafızada tutması, paspas atarken halıyı ıslatmaması vs hayatı kolaylaştıran şeyler fakat bu alet Türkiye'de satılmıyor bile. Garanti problemi karın ağrıtıcı. Kırılsa dökülse bozulsa ne yapacağız?
    Eufy L70'in şu an Türkiye'de satışı yok. En son 4.000₺'den satılmış. Tekrar stoğa girdiğinde hayli zamlı gelecek diye düşünüyorum zira amazon almanya'da 3850₺'ye satılıyor bu alet halihazırda. Kaldı ki, Eufy L70'in alt modelleri bile şu an 4.000₺'ye dayanmış durumda.
    Paspas atsın, haritalama da olsun, iyice bi alet olsun ve 4.000₺'den de çok olmasın fiyatı. Bu arada sürekli Almanya'ya gidip gelen arkadaşım var. Makinayı kutusundan çıkarır bavulumda getiririm, sorun olmaz dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı?

" Japonya'da bu serinin çok gelişmişleri - hatta eşik geçerken kendin iyükselten modelleri var -, önceki sayfalarda yayınlamıştım. "

Bize boşuna zaman zaman 3. Dünya ülkesi demiyorlar. İcat etmeyi geçtim ithalde edemiyoruz demek ki artık.
    Haksızlık etmeyelim, Japonya dışına hiç çıkmadı o ürün henüz.
    Bu şekilde çok farklı robotlar var Japonya'da ama fiyat olarak da pahalılar zaten.
    "R974 satışta var, sağlam bir cihazdır. Ancak oda yönlendirme sanırım i7 ile başlıyor."

O zaman i7 mi electrolüx mü kalıyor geriye çünkü oda yönlendirme olmazsa olmaz.

i7 orta ve uzun vadede belki 6.000 TL ye düşer.

Electrolüx 5.000 TL

o zaman hayırlı olsun diyelim :)

Birde okuyan arkadaşlar için çok önemli bir ayrıntıya değinmek istiyorum. Süpürge alırken mutlaka yüksekliğine bakın. Koltuğunuzun altına giremeyen bir robot süpürge kabus gibidir.

Electrolüx müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiye göre cihaz 85 mm ile piyasadaki bir çok cihaza göre ince. Hatta benim bildiğim en ince cihaz.

irobot dahil diğer markadalar 95 mm den başlıyor. Benim koltuk seviyem 95 mm dolayısı ile giremiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vazgectim35 -- 1 Temmuz 2020; 6:30:21 >
    Electrolux size oda yönlendirme var dedi mi?
    İyi bir robot süpürge için koltuklar yükseltilir bence, önemli olan temizlik yapması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 30 Haziran 2020; 13:38:3 >
  • Ağustos ayında almayı düşünüyorum.

roborock s5 max vardı gearbestten. Ama ne yapalım var mıdır önerisi olan onu yapma bunu yap gibisinden yardımcı olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Electrolux size oda yönlendirme var dedi mi?
    İyi bir robot süpürge için koltuklar yükseltilir bence, önemli olan temizlik yapması.
    Sitesinde öyle yazıyor :/

Otonom Temizlik
    Wellbeing uygulaması ile robotonuzun hangi bölgeleri temizleyeceğini seçebilir, günlük programlar hazırlayabilir, robotunuzun girmesini istemediğiniz bölgeleri işaretleyebilirsiniz. Dilerseniz robotunuzu uzktan programlayabilir ve temizlik durumunu takip edebilirsiniz.

Hocam 3 mesaj önce irobot 900 serisi ile electrolüx hemen hemen aynı demiştiniz. Ben ikisine göre koltuk örneğini verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vazgectim35 -- 30 Haziran 2020; 19:38:2 >
  • Xiaomi roborock S50 Error 10 hatası çözümü,

Youtube da bulunan söküm videosunu takip ederek (
    https://www.youtube.com/watch?v=NM86kqNKDc8&feature=youtu.be ) , süpürgeyi fan motor kısmı sökümüne kadar geldim. Fan çıkış yerinde bir sünger filtre ve onu kapatan ince tül şeklinde filtrenin arası çok ince toz ile kapanmıştı. Muhtemel hava burdan çıkamayınca error 10 hatası veriyor. Bu iki filtreyi temizledim. Fan lastik dönüş kısmını çıkartıp yıkadım. Fan motoru çıkarıp üfleyerek düzgün şekilde dönü yaptığını gördüm. Robot süpürgeyi tekrar topladım. Evi tamtur süpürdü ve hata vermedi. Şimdilik Error 10 hatası çözüldü.

Solution for Error 10 for xiaomi roborock S50,
    Disassemble the robot cleaner to the following youtube link (https://www.youtube.com/watch?v=NM86kqNKDc8&feature=youtu.be ) . Remove and clean the filter of fan assy., clean the inside of fan and fan hose, then reinstall the robot. Error 10 will be fixed.

Belki işine yarayan olur. Forumu takip edecek yabancı ihtiyaç sahipleri içinde ingilizce de yazdım.
    Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben de wellbeing uygulamasında doğrudan odaya gönderme yoktu diye biliyorum, emin olun diye sormanızı istemiştim.

• gokhantr26 G kullanıcısına yanıt
    Hocam,
    Bu tip arızalar bana çok sık geliyor. Çok az bir kısmı bu şekildeki ince toz yüzünden.
    Genelde ya fan sargıları yanık oluyor, ya da akış sensörü.
    Keşke hepsi bunun kadar kolay olsa.

• iyi aksamlar hocam Hepsirobot
    ozmo 950 ile ilk haritalamamı tamamladım yaparken içerisindeki kırmızı butonu 1 kısmına almıstım.Şimdi haritalama tamamlandığı için bunu sıfır pozisyonuna mı almam gerekiyor.bu haritayı hafızasına nasıl alacak tekrar yapmaması için?
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt
    Robotun üzerindeki kırmızı butonu mu?

• Icerisindeki kırmızı butonu evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.