Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: m_tezer Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
56.041
Cevap
1.322
Favori
2.231.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
28. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatı 699 USD deniyor ama gerçeğini göreceğiz.
    Altyapısı 960dan farklı. Yeni hava yolu vs fan var şimdilik bildiğim.
    Bilgi aldıkça aktaracağım.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Geçen gün aldım bende bu gün elime ulaştı cihaz. Fena değil haritalama çıkartıyor fakat kayıt olarak tutamıyor sanırım. Her yeni temizlikte sıfırdan başlıyor gibi harita daha çok. Özelliği var ise ve çözebilirsem daha iyi iş görür gibi.

Evde bi önden çalıştırdım sandığımdan daha tozlu çıktı iç haznesi ama geçerken ufaktan sağa sola atıp alamadığı nadir yerler oldu temizlikte.

Hocam bu görsel destekli navigasyon sahibi robotlar ayna ile karşı karşıya gelince sorun olur mu acaba? Evimde köşe duvarda 2 mt genişliğinde yerden tavana kadar ayna var. ( zeminden 10 cm yükseklikten başlıyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeki_gs Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Aynalarda başlarda haritada bir sanal alan oluşturuyorlar genelde ama bu gerçek temizlik işlevini çok etkilemiyor.
    Sonradan çalıştıkça bu alanlar kayboluyor.

cevabınız için teşekkür ederim. İlife v80, tesvor t8 ve Xiaomi 1c arasında gidip geliyorum. Ev küçük ama parke ve seramik ağırlıklı, halı sadece 4 mt. dolayısıyla paspas özeliği de istiyorum. Malzeme kalitesi ve dayanıklılık en önemlisi malesef bütçem max 2500. siz hangisini tavsiye edersiniz acaba?

Rica ederim.

iLife V80 artık çok eskidi, ardında da yetkili bir firma kaldı mı bilemiyorum.
    Xiaomi 1C de orta kalite bir cihaz, ancak ülkemizde oldukça çok sattı. Eğer Evofone satıyorsa garantisi var demektir, diğerleri şüpheli.
    Tesvor ülkemize yeni giriyor, Linex satıyor. Geçmişinde sorunları olsa da en azından arkasında bir firma var diyebiliriz.
    Tesvor ve iLife orta kalitenin üzerinde cihazlardır.

Garanti durumuna göre Tesvor ve Mijia arasında karar vermenizi öneririm.

Saygılarımla,
  • Arkadaşlar merhaba. Banggood üzerinden sipariş verdiğim mijia 1s modeli geldi yarın teslim alacağım kargodan. Fakat karar değiştirip s50 modelini almaya karar verdim. Banggooddan alıp beklemek istemeyen varsa satacağım bilginize.

Hala gelmedi hocam bekliyorum gelmesini

Hocam yönlendirmeniz için tekrar çok teşekkür ederim. Ürün henüz gelmedi ama içimden bir ses sayenizde doğru tercihi yaptığımı söylüyor inşallah.

• majesty nazgul M kullanıcısına yanıt
    Rahat olun. İyi günlerde kullanınız.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 26 Mart 2020; 6:46:27 >
  • Bu arada buradaki servis konu hakkında bilgisi olmadığından direkt adamlara yazdım ve harita sadece real time gösteriyor.

Fakat evin şeklini bildiğinizden dolayı herhangi bir tarafa doğru gitmesi için komut verilebiliyor. Daha doğrusu belirtilen noktaya yol alabiliyor. Tabii biraz tahmini lokasyon oluyor ama sonrasında hem yolda hem de en son gitmesi istenilen lokasyonda standart temizliğe devam ediyor.

• Anker Eufy RoboVac 35C: 1.800 TL (Kuponla)
    iRobot Roomba 605: 1.500 TL

İkisi arasında kaldım.
    Süpürme alanı 80-90 m2 civarı. Sadece süpürme amaçlı kullanacağım. Özellikle saç döküntüleri için.
    Roomba 605'in emiş gücü hakkında bilgi bulamadım.
    Herkese merhabalar. Forumu neredeyse baştan aşağıya okudum ve doğal olarak herkeste olan kafa karışıklığı bende de var:) Bütçeyi düşürünce cihazlar daha niteliksiz oluyor, biraz özellik olunca da fiyatlar artıyor. Tabi ürün tedariği de virüs nedeniyle sıkıntıya girdi. Ali Bey(Hepsirobot) değerli görüşleri için teşekkür ederim. "Ben olsam çalı süpürge ile temizlerim" yaklaşımı da çok hoş:) Bazen ben de aynı şeyi düşünüyorum deli miyim bu kadar para vereceğim evde temizlik yapılıyor zaten diye:) her neyse.
    Ali Bey varken haddim olmadan bir çalışma yaptım ve paylaşmak istiyorum. Belirli bazı modellerin özelliklerini ekte gönderiyorum. Hatalar olabilir açık kaynaklardan elde edebildiğim veriler bunlar. Ama şimdi sorum Ali Bey:) Sn. hepsirobot; aslında niyetim anker l70 idi fakat tedarik yok ve mayıs ortasına kadar gelmeyecekmiş ki uzayabilir. Şimdi aklımı Tesvor T8 karıştırdı. mop ve haritalama var ancak başarılı mı değil mi emin olamıyorum. Özellikle weback isimli bir uygulama kullanıyor ve pek başarılı değil. İkincisi süpürme ve mop aynı anda yapamıyor. Satış temsilcisinin iddiasına göre mop takılı iken halı zemini algılıyor ve çıkmıyor ya da suyu kesiyor diyor. Sizin bilginiz var mı? Netice olarak yukarıda bir kullanıcıya alabilirsiniz dediğinizi okudum ama haritalama vs emin olamıyorum. Eğer işe yaramaz bir özellik ise daha uygun bir cihaz alınabilir. 1c de dahil olmak üzere.
    Hepinize sağlıklı ve huzurlu ve artık virüssüz:) günler dilerim.

• Merhaba
    Öncelikle bu excel tablosu için teşekkürler, emeğinize sağlık. Bazı hataları var mesela R676da kamera var yazmışsınız ama genelde çok bilgilendirici bir çalışma olmuş. Her forum üyesinin böyle güzide katkılar yapmasını diliyorum gönülden.

Tesvor yeni bir firma, tabii ki altyapısı gelişecektir. Weback Çin’li üreticiler arasında çok yaygın bir shareware, birçok kişi geliştiriyor ve güncelleniyor. Tabii ki bir iRobot veya Ecovacs yazılımı gibi çok özellikli değil ama Xiaomi gibi de kararsız değil.
    Tesvor T8 özellikleri arasında mopta halı tanıma göremiyorum, orijinal dökümanlarda da yok. Mop takılı iken halıya çıkamaması normal, takılacaktır zaten ama bu gerçek anlamda bir halı okuma anlamına gelmeyecektir.
    Çalı süpürgesi yorumum tamamen kullanıcı odaklı idi, hiçbir sayfayı okumayıp hiç bir de detay vermeden pat diye ‘bana oradan bi robot sar’ tarzı yaklaşımları sevmiyorum, cevap tarzım bu şekilde oluyor.
    2005 yılında bu ürünleri ilk defa getirip sektörü başlattım, bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum ama ‘ne vereyim abime?’ diye bir yaklaşımım da olamıyor maalesef.

Son seri T8 denemedim ama yorumları gayet iyi yurtdışında. 1C ile arada fark olarak aynı anda silme süpürme yapması sayılabilir ama Mijia serisindeki sorunları da unutmamak lazım. Yani karar ortada.
    Saygılarımla

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Roomba 600 serileri 600pa fan motoruna sahiptir ancak çift fırça sistemi ile çok daha iyi kuru süpürme yaparlar.
    Her iki üründe de haritalama yok, iRobot Roomba çok daha dayanıklı, uzun ömürlü bir cihazdır.
    R671/676 alırsanız wifi bağlantısı ile uzaktan da çalıştırabilirsiniz.
    Saygılarımla

Teşekkürler.
    Konunun üstadı sizsiniz:)
  • lawyerankara L kullanıcısına yanıt
    Estafirullah, sadece daha uzun süredir konuyla ilgiliyim.
    Huzurlu ve sağlıklı bir gün dilerim.
    Saygılarımla
  • Mamibot EXVAC680S şöyle bir ürün var bilginiz var mıdır ürünle alakalı alınabilir mi?

• lawyerankara L kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık son derece faydalı ve bilgilendirici olmuş. Ozmo serisini incelememenizin özel bir sebebi var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wtn -- 26 Mart 2020; 16:31:23 >
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.