Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.037
Cevap
1.322
Favori
2.231.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam dün banggood'tan sipariş verdim S50'yi şu an yolda 2600 mal olmuş olacak. Olurda bozulursa heralde teknik destek alacak kişi sizsiniz :D. Sonuç olarak garantisi olmayacak bir ürünü alıyoruz bununla ilgili tamir tadilat yapacak birisi lazım olacak :).
    Yardımlarınız için teşekkürler.
  • farukisin F kullanıcısına yanıt
    Umarım hiç bir zaman bana veya başka bir tamire/desteğe ihtiyacınız olmaz.
    Ama gönlünüzü ferah tutun, buralardayım.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    O arızalardan bir tanesi benim ki. STY benimki de. Hem de daha 3 kere dahi kullanılmamış bir cihaz. Camdan atmadık, kaykay niyetine kullanmadık. 2 küçük çocuğum var 3 ve 2 yaşlarında bunun oyuncak olmadığını anlattım ve dokunmadılar dahi ama yerde incecik bir çorap kalmış. Takıldığı anda çıkardık. Hatta takılıp dolanmadı dahi. Sonra wifi'n kararsızlığından mı, robotun yazılımsal karışıklığından mıdır nedir, cihaz telefona bağlanamadı. Bağlandıktan sonra da tekerlekten gelen sesi fark ettim. Hatta Hepsirobot üstadım, lidar toplanmıştır, fırça kirlidir diye yol gösterdi ama nafile...

Robotu ters çevirip tekerlekleri elimle çevirince çıkan ses farkından emin oldum. Xiaomi Global Servise ve Banggood'a yazdım. Hâlen cevap yok. Banggood beni o kadar oyaladı ki, defalarca online diyaloğu bekleyin diye uzatıp diyaloğun askıda kalmasına sebep oldular. En son size ilgili birimden mail gelecek dendi ama hâlâ gelen giden yok. cservice@banggood.com hesabına mail atın denildi ama bu hesap mail göndermek için kullanılmıyor maalesef.

Daha sonra araştırınca (Aliexpress'ten falan parça baktım) bu arızanın kronik olduğunu gördüm ben de. Roborock serisi ve Mijia 2'nin tekerlek yapısı aynı ve tekerlek modülü değişmiş tonlarca cihaz var.

O kadar çok keşke dedim ve pişman oldum ki bu modeli aldığıma. Ev bu yani. Yerde ister istemez bir şeyler kalabilir. Gözümüzden kaçabilir. Hassas bir dolanmayla bir robot bu hâle gelmemeli. Gelemez. Daha yepyeni cihaz tamir görmüş olacak ve ben satış sonrası destek alamıyorum. Daha fazla söyleyecek bir şeyim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cordeliac -- 19 Aralık 2019; 18:53:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acaba lastikleri çevirince nasıl bir ses çıkıyor bendeki cihazı kontrol etmek istiyorum
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    Tabiri caiz ise “tırrrrrr” sesi geliyor. Cihazı ters çevirip tekerlekleri çevirdiğinizde aynı direnci göstermediklerini farkedersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şimdi videoya çektim,böyle bir ses mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=c8liPwwgmqM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 19 Aralık 2019; 19:34:32 >
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    Bir ses farkı olsa da sorun yok bence, evham yapmayın.

Teşekkür ederim Ali bey içim rahatlattınız ,ikisini de aynı şiddetle döndürünce dirençleri ve durma süreli aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dc106

Acaba lastikleri çevirince nasıl bir ses çıkıyor bendeki cihazı kontrol etmek istiyorum
    Aynı sizin video'da paylaştığınız gibi ses çıkıyor ama ek olarak benim cihaz çalışırken ekstra gürültü çıkarıyor "tıııır" diye. İstasyona park ederken gıcırdıyor resmen. Az önce benimle beraber Sty alan arkadaşlarımdan biriyle konuştum. Aynı zamanda aldık ama onun çalıştırma durumu daha yoğun, bir de ben dönüştürücü geç aldığım için 2 gün dahi kullanamadım. Arkadaşım tekerleğine defalarca çorap ve çocukların oyuncaklarının takıldığını ama sorun olmadığını söyledi. İzniyle yazışmayı da paylaşıyorum. Yani muhtemelen bana hatalı bir seri denk geldi.
    Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

• cordeliac C kullanıcısına yanıt
    Ali bey bende bir sorun olmadığını söyledi sizdeki de aynı ses ise bence fazla takmayın benim alet gayet düzgün çalışıyor
  • Bu arada benim robot çalışırken böyle ses çıkarıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=IGGKI6xWCgA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cordeliac -- 19 Aralık 2019; 20:53:9 >
    Size zahmet bir şeyler öğrenince söyleyebilirseniz sevinirim.

• Selam arkadaşlar.
    Bendeniz eufy 11s aldım.
    Bu başlangıç seviyesi aletten bu kadar memnun kalacağımi tahmin etmezdim.
    Kim bilir üst seviye cihazlar ne muazzam dır.

Selamlar,

geçen hafta yurtdışından e5 getirdim, kampanyalı 300 euroya satılıyor. Emiş gücü çok iyi gercekten halıda resmen iz bırakıyor, temiz dedigimiz evden bir sürü toz çıktı. Xiaomiye göre daha küçük ve daha sessiz diye okumuştum. Navigasyon(mapping) olmaması gercekten sıkıntı ama fiyatı uygun oldugu için ne kadar ekmek o kadar köfte olarak bakıyorum olaya. Ayrıca E5 te sağ tarafında tek bir tane uçak pervanesi gibi fırçası bulunuyor.
    diğer bir eksi olarak şarj ünitesine dönmesi için en fazla 1.7 metre yakınından algılıyor. Uzaktaki odalardan geri dön deyince cihaz bazen sapıtıyor.
    özellik olarak çok limitli telefondan sadece "sil - dur - dock'a dön" komutları var. Bir de saat kaçta çalışsın diye ayarlanıyor. ama şu saatte bitsin gibi bir ayarı yok.
    eğer firma firmware/software updateiyle iAdapt'e güncelleme yaparsa piyasadaki en iyi fiyat performans robotu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artemi$ -- 20 Aralık 2019; 8:55:8 >

• Artemi$ kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanınız.
    E5 iRobot için çok önemli bir ürün değil, geliştirilecek bir yönü de yok çünkü altyapısı uygun değil.
    Yeni fırça modülünü başka özellikler olmadan ucuz bir şekilde pazarlama amacı ile yapılmış bir ürün.
    Kapasiteleri ve gücü Xiaomi’nin benzer ürünlerinin yarısı kadardır ama tabii mop özelliği yok iRobot modellerinde, o yüzden bir karşılaştırma yapmak anlamsız.
    Temizlik performansı iyidir.

Saygılarımla

• Ali Tan bey , tavsiyeniz üzerine hiç aklımda yok iken 920 ile döndüm. Walmart pickup 483 dolara aldım. Malum aklımda shark iq self empty vardı ama yanına brava m6 eklemek istiyorum deyince ne gerek var çok pahalı olur 920 en iyisi dediniz, açıkçası ben o vakte kadar 920'nin mop özelliğini bilmiyordum. Aklım 960'ta kalmadı değil ama ben nerede bulacağımı bilemedim. Zaten de o fiyata almazdım. Ama henüz çok yeni, fiyatı düşecek elbette . Beni üzen bu ürünleri neden ülkemizde bulamadığımız.
    Ben 2 sene malum Eufy 11 kullandım, ne kadar ilkel geliyor bana şu an . Fakat gene de zamanında çok işimi gördü. Anker bir taraftan Türkiye'ye robot vacum'u tanıtıyor diye düşünüyorum , diğer yandan ne kadar vasıfsız robot varsa bize getiriyor diye düşünüyorum ( vasıfsız robot :P ) Ama son L70 modeli radarımda.
    Büro için bir robot arayışındayım , A9s ne güzeldi İstanbulBilişim'de ama yok artık.
    Hadi siz bize ve ülkemize yerli bir model sunun sizden alalım.

• Hoşgeldiniz

Yeni O920 hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
    Anker’ın ülkemize robotu tanıttığı söyleminize katılmasam da sorun değil, 2009 - 2016 arasında 24bin robot satıldı bu ülkede ama Anker olarak onların da bu piyasada yeri var tabii ki. Gazetelerde yayın yapıyorlar “kara cumada ABD’den daha fazla robot sattık” diye ama ithalat rakamları bir konteyner (800 adet) bile değil. Umarım servis ve yedek parça destekleri düzgün olur, Anker kendi ülkesinde pek rahat değil bu konuda.

Yerli robot için ufuk çok yakın değil şimdilik.

Saygılarımla

• Merdiven çıkamıyor, eşik atlayamıyor, paspasa çıkamıyor vs diyordunuz.
    Alın size uçan robot!
    https://www.youtube.com/watch?v=wA2yIVFb2lI&feature=youtu.be
    Şaka yapmıyorum ben gayet güzel bir fikir olarak gördüm, geliştirilirse neden böyle bir robot üretilmesin ki? Biz Türkiye'de çoğunlukla tek katlı apartman dairelerinde oturduğumuz için gereksiz gibi gelebilir ama Amerikalı için işe yarar gözüküyor.
  • Ben de ama çok pratik değil şimdilik.
    Geliştirilecektir mutlaka.

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.