Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
56.059
Cevap
1.320
Favori
2.232.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir kere i7 sadece kuru süpürme ve çok daha pahalı.
    S6 da güzel bir cihaz ama Ecovacs mop sistemi çok daha başarılı.

110m2 ev artık hemen her robot için gayet normal sayılır. 10 sene önceki Roomba modelleri 100m2 rahat temizliyor, haritalama yok, motorlar verimli değil üstelik.

Yenisi yakında çıkmayacak olsa iLife A9s de önerirdim ama onda halı tanıma yok.

Zeminde kurumuş, birikmiş kiriniz yok ise mop sistemleri oldukça tatminkardır ancak süpürdükten sonra mop yapmanızı öneririm.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 3 Aralık 2019; 23:26:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satılık Sıfır Ozmo 920
    Üstadın tavsiyesi ile çok araştırarak ve beğenerek bir hevesle getirttiğim Deebot Ozmo 920 cihazı acil gelişen başka ihtiyaçlardan dolayı hiç kullanmadan satmaya karar verdim. ABD fiyatı+getirme ücreti ile bana maliyetine vereceğim. İlgilenenler PM atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Hocam bende yukarda @Hepsirobot hocama sormuştum. 930 3 senelik bir teknoloji ve halı tanıma özelliği yok. 275 sterlin TL'ye çevirince 2050 TL civarı yapıyor. Biraz daha üstüne koyarsanız moplu istiyorsanız Mija STYJ02YM alabilirsiniz. Mopsuz istiyorsanız yine daha ucuza Xiaomi'nin var. Ama Ozmo 920 bulursanız benzer fiyata onu aldırın. O daha iyi belirttiğim modelden.

Alıntıları Göster
    Ozmo 930 kullanıyorum. Halı tanıma özelliği bulunmakta. Mop yaparken halıların üzerine çıkmıyor.
  • thorondor06 kullanıcısına yanıt
    Günaydın
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    Demekki güncellemeler ile eklendi veya versiyon farkı var. Bana ilk modellerinden gelmişti test için, bunda yok maalesef.
    Tekrar teşekkürler

• Mrb. Bende s50 model var. Temizlik yaparken odanın yarısını yapıp başka odaya gidiyor. Oranında yarısını yapıyor en sonunda temizlenmedik yer bırakmıyor ama anlayamadığım bir mantığımı var.

• Ali tan bey bir önceki mesajda da arkadaşın sordugu gibi bu s50/55 ler nasıl bir algoritması var? Aynen arkadaşın dediği gibi salonun yarısını yapıyor,ardından yatak odasına gidiyor oranında yarısını yapıp biraz daha salon yapıp koridora giriyor.Mutfaga bi gorunup yeniden salona filan gidiyor.Haritalamada aynen arkadaşın dediği gibi gezmediği nokta kalmıyor gun sonunda ama bu şekilde çalışmasını biraz açıklayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macklemor3 -- 5 Aralık 2019; 9:35:22 >
  • Merhaba,

Lidar veya kamera farketmez, her haritalama yapan cihaz iki farklı algoritmadan birisini tercih eder.
    1- Çerçeve çizme ve içini doldurma
    2- Karelere bölme

Birinci yöntemde cihaz bir mekana girdiğini anladığında - ki bunu standart kapı genişliğini algılayarak (70-110cm) yapıyor - önce kenarları dolaşığ bir çerçeve çiziyor. Burasını bir oda olarak belirleyince de zigzaglar çizerek içini doldurmaya/temizlemeye başlıyor.

İkinci yöntemde ise, Neato ve Xiaomi'nin bazı modellerinin kullandığı, mekanı genelde 4mx4mlik karelere bölüyor ve öncelikle buraları temizliyo. Bu detaylı olmayan temizlik için daha hızlı bir yöntem aslında. Aradaki koridor ve bağlantıları hesaba katmadan kareyi tamamlamaya çalışıyor, o yüzden salonun yarısını yapıp yandaki odaya geçmesi imkanı var. Bu yöntem, günü sonunda daha iyi bir temizlik performansı ile bitiyor çünkü overlap yani üstüste binen kareler var işin içinde.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 5 Aralık 2019; 10:17:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Günaydın
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    Demekki güncellemeler ile eklendi veya versiyon farkı var. Bana ilk modellerinden gelmişti test için, bunda yok maalesef.
    Tekrar teşekkürler
    950 ve 920 3 harita kullanabiyor. 930 tek harita

ayrıca şöyle de bir şey var;

Deebot Ozmo 950 ile robotun emme gücünü otomatik olarak kontrol etmesi gerekmesinin yanı sıra, ECOVACS App: Normal (600pa), Max (1200pa) ve Max Plus (1500pa) akıllı telefonunu kullanarak 3 emiş gücü seviyesi manuel olarak talep edilebilir .
    - 1500pa emiş gücünde, yoğun bir temizliğe ihtiyaç duyduğunuzda Max Plus modu kullanılabilir.
    - 1200pa emiş gücüyle, Max modu aşırı kirli zeminlerde kullanılabilir.
    - Normal 600pa emiş gücü günlük temizlik için iyidir.
    Deebot Ozmo 920 ile robotun emme gücünü otomatik olarak kontrol etmesi gerekmesinin yanı sıra, ECOVACS App: Normal (600pa) ve Max (1200pa) akıllı telefonuyla 2 emiş gücü manuel olarak talep edilebilir .
    Deebot Ozmo 930 ile emme gücü manuel olarak ayarlanamaz. Robotun istediği şekilde daima otomatik olarak ayarlanır.
    Deebot ozmo 610 ile robot otomatik emme gücünü kontrol zorunda olduğu yeteneği yanında, daha güçlü Max emiş gücü seviyesi elle akıllı telefon kullanarak talep edilebilir ECOVACS App.

• Günaydın Hepsirobot bey. Anker 35c model robotum geldi. Sabah ilk süpürmeyi yaptırdım. Şuanda 5 dakikadır şarj ünitesi arıyor. Temizlerken birçok yeri atladigini gördüm. Odalar arası geçerken bir oda bitmeden diğerine geçiyor.
    Sizce normal mi ?
    Haritalama yapan başka bir model alırsam bu sorunları yaşar mıyım ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih648 F kullanıcısına yanıt
    Günaydın
    İyi günlerde kullanın robotunuzu.
    Şarj ünitesini eğer ünitenin bulunduğu odada arıyorsa bu bir problem sayılabilir. Ancak navigasyonlu olmayan cihazların evin içerisinde ünite aramaları normaldir, çünkü yerini bilmiyorlar. Bu tip robotlar bataryaları azaldığında ancak şarj ünitesinden yayınlanan kızılötesi ışına denk geldiklerinde yuvalarına oturabilirler.

Haritalama yapmadığı için de rastlantısal temizlik yapmaları doğaldır. Ancak yine de ortalama bir robot evin %70i civarını temizleyecektir.

Haritalama yapan modellerde doğal olarak bu sorunlar yaşanmamaktadır.

Saygılarımla
  • Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Sarj ünitesini 15 dakika sonra bulabildi. 80 dakika çalıştı ama çok verimli çalışmadi. O yüzden iade edip muhtemelen navigasyonlu model arayışına geçeceğim. Varmı önerdiğiniz bir model 2000-3000 arası mopsuz

Merhaba
    Mijia 1S hem çok daha güçlü, hem de haritalamalı bir cihazdır.
    Daha makul bir fiyat düşünürseniz ilk seri Xiaomi Mi de bakabilirsiniz.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 5 Aralık 2019; 11:44:44 >
    Hepsirobot hocamızla daha yeni konustuk konuyu . Mopsuz alacaksanız ya 1600 tl civarına Xioami 1nci nesil , yada 2100 tl ye xioami 1S tavsiye ederim. Ben 1S sectim. Navigasyon yetenegi daha gelişmiş, uygulamada daha iyi, cekim gücü fazla , pil kapasitesi daha yuksek diye. 1nci nesil yaklasık 3 yıllı bir cıhaz , 1S daha 3-4 aylık hem LDS hemde görsel navigasyonu var. Belki ilerde güncelleme ile , kamerası ile cısimleri tanıyabilir.
  • luckystar kullanıcısına yanıt
    Nereden kaça aldınız usta ? Bilgilendirirseniz sevinirim

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Hocam sayfalardır göz atıyorum ama hiç kimse xiaomi styj02ym inden bahsetmemiş. Yeni çıkan bir ürün olması dolayısıyla çok inceleme olmadığı için mi tavsiye etmiyorsunuz ? s50 serilerine göre bana styj02ym i tavsiye etmiştiniz. Şimdi hiç yorum göremeyince kendimi yanlız hissettim
  • Hyponsoinage kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    STYJ02YM son derece başarılı bir ürün ama alışveriş kampanyaları bitince Xiaomi grubunun pek sesi çıkmaz oldu tabii ki.
    Çok kişiye tavsiye etmiştim, alan da çok ve de herkes memnun.
    Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bende teknik özelliklerini inceleyerek, size ve tekiz hocama danışarak almıştım ürünü. Yanlız aldıktan sonra kafamda şöyle bir soru işareti oluştu. Ben mop + süpürme hevesiyle aldım ürünü. Sonra kendi kendime dedim benm evin büyük kısmında halı var. Bu cihazda da mop için halı tanıma özelliği olmadığını öğrendiğimde biraz pişman olur gibi oldum sadece süpürgesi olan bir ürün mü alsaydım diye. Evin süpürülecek alanı 160 m2 falan olacak. Sonra dedim en kötü boş olan 2 halısız alana mop yaptırırım. Son sayfalarda da xiaomi değilde ecovacs övgülerini görünce bir iç kararması olmadı değil. Gene de teşekkürler
  • Hyponsoinage kullanıcısına yanıt
    Bir şey diyemeyeceğim ama mop ve süpürme bir arada istenince fiyat olarak en makul cihaz hala o.
    Ecovacs 920/930/950 halı tanıma ile iyi ama fiyat olarak o seviyede değil.

banggod dan aldım . tekiz arkadaşımız paylaşıyor linkleri.
  • Merhabalar yeniden, dokuma patchwork ve hasır halılarda performansı nasıl? Evimde 2 tane hali var. İkisi de böyle. Patchwork'un arasındaki dikişler, renk geçişlerinin sertliği robot için problem.olur mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.