Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
56.045
Cevap
1.322
Favori
2.231.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba ve hoş geldiniz
    Güzel ve detaylı yorumunuza da çok teşekkürler.

930 hakkında çıktığı ilk yılda lds modülünden dolayı şikayetler vardı, aynı Neato ve Xiaomi’de olduğu gibi (hepsi aynı modülü kullanıyor) ancak sonradan bunlar giderildi.

Son bir yılda 930 konusunda çok az şikayet olduğunu düşünüyorum ama elimde net bir rapor yok bu konuda. Ancak Ecovacs dünya ikincisi satış konusunda ve 920/950 grubu çok ciddi bir başarı yakaladı, bunu da kalitesine bağlıyorum çünkü ucuz değiller.

Naçizane tavsiyem, 920/950 veya S6 türünde bir cihaz seçmenizdir. S50nin de eskimekte olduğunu ve üstüne iki model (S5max ve S6) geldiğini unutmayınız. Ecovacs BF döneminde ciddi indirimler yapıyor, takip edenler sanırım yazacaklardır.

Minik dünyalıya uzun ömürler diliyorum. Rabbim analı babalı büyütsün.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 17 Kasım 2019; 8:30:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• GoldenShoot G kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız modemle mesafesinin pek önemi yok cihaz modem kapalı bile olsa şarjı kritik seviyeye gelene kadar temizlik yapıyor sonra istasyona dönüyor şarjı yeterli seviyeye gelince kaldığı yerden devam ediyor.Modem olayı sadece sizin ev dışından takip ve kumandanıza yarıyor ve evet zamanla evin bir ferdi oluyor resmen.😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Ben modemden dolayıdır diye düşünmüştüm, belki birşeye takılmıştır deneyeceğim tekrar sağolun. Evin ferdi oldu bile 😁

Bu arada başka birşey farkettim, temizlik sırasında evde olmadığım için dikkat etmemiştim. Salonda iki büyük, bir tekli koltuk var. Koltuklardan tekli ve bir büyük olanın altını temizleyip diğer büyük olanın altına girmemiş. Tüm koltukların yüksekliği aynı, hiçbirinin altında ayakları dışında bir obje vs yok.

Cleaning zone belirleyip bölgeye tekrar gönderdiğimde de koltuğun altına girip hemen çıkarak "temizlik bitti" diyor. Koltuk duvara dayalı, etrafta cam vs birşey de yok. Neden temizlemiyor anlamadım.

Bölgeyi aşağıda işaretledim.

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

Merhaba,

Halı yüksekliği, halının kabartma deseni veya rengi vs gibi sorunlardan kaynaklanabilir olduğunu düşünüyorum.
    Sensör kaynaklı ise olabilecek arızalar bunlar zaten. Zor farkedilen bir kabartı varsa zeminde tamponu tetikleyebilir.
    Saygılarımla
    Koltuğun altı laminant, herhangi bir halı vs yok. Sadece koltuğun alt döşemesi koyu renk ve zemine doğru kumaş biraz sarktığı için belki üstteki ana sensör engel gibi görüyor. Bir çözüm bulacağım 🙂

Koltuğu tamamen kaldırın, başka bir yere koyun, o şekilde deneyin bakalım.
    Bu şekilde sorunun koltuktan mı yoksa zeminden mi kaynaklandığını anlayabilirsiniz.
    Kolay gelsin.
    Tamam deneyeceğim teşekkürler 👍

• bu ürünler halının üstüne çıkıp tekrar inebiliyor mu? fiyatları nedense şuanda inanılmaz pahalı ama okuduğum yorumlara göre en ince tüyleri aldığına göre en güçlü aletten daha iyi fiyatına değer mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 17 Kasım 2019; 11:59:56 >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    20mm yüksekliğe kadar rahatlıkla inip çıkarlar.
    Bu tür cihazların pahallılık algısı sizin zamanınızın ve temizlik algınızın ne kadar değerli olduğu ile ilgilidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Shark firmasının bu robotu hakkında önceki sayfalarda tanıtım ve açıklama yapmıştım ben, rastlarsanız okuyun derim.

Tam bir Roomba-killer denen cihaz bu, Shark ABD pazarında elektrikli süpürge liderlerinden, yeni yeni robot piyasasına da giriyor.
    iRobot bu üründen o denli korktu ki hemen patent davası açtı ama şu anda askıda bildiğim kadarı ile.

Shark Ion serisi gerçekten başarılı ve sağlam bir seri, kendi kendine boşaltma sistemi de toz torbasız çalışıyor yani her ay extra torba almanıza gerek yok.

Shark ABD dışında yok, satış yapmıyor, servis de vermiyor dolayısı ile Amazon'un göndermemesi normal. Ben ABD'deki yakınlarıma bir tane aldırttım, deniyorlar istediğim şekilde. Şimdiye kadar en ufak bir sorun ile karşılaşmadılar ve temizlik performansı çok çok iyi.

Cihazın sadece kuru temizlik yaptığını eklemem lazım ama eminim bir yerlerde bir firma hem ıslak/kuru hem de kendi kendine boşaltan bir robot üzerinde çalışıyordur.

Kolaylıklar dilerim.
    Amazon, cihazı Türkiye'ye gönderiyor hocam. Shark'ın kendi sitesi göndermiyor.

Tek sıkıntı ise; Shark'ın kendi sitesi ürünü 400 dolara satarken Amazon 480 dolara satıyordu, geçen mesajımda onu belirtmiştim.

Geçen gün Amazon da cihazın fiyatını 400 dolara indirince 1 adet sipariş verdim.

Ürün elime ulaşınca gözlemlerimi buradan paylaşırım.

Herkese iyi haftasonları dilerim.

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

• sariduru kullanıcısına yanıt
    Vergi ve kargo ücreti ile ikinciyi de alinabilinirmis hayırlı olsun pasaportu yenilediğimde Amerika’dan vize alacağım 4 x 165 usd vizeler icin :( neyse ki pasaportlardan tasarruf edeceğim eğitim pasaportu sadece defter harcı :)

Vergi ve kargo ücreti ile ikinciyi de alinabilinirmis hayırlı olsun pasaportu yenilediğimde Amerika’dan vize alacağım 4 x 165 usd vizeler icin :( neyse ki pasaportlardan tasarruf edeceğim eğitim pasaportu sadece defter harcı :)

• Gerçekten işe yarıyor mu bunlar
    Hayirli Olsun. Gümrük vergisi kargo vs ile Yaklaşık ne kadara gelmiş oluyor. 400$ iyi fiyat

• Mbaydar76 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.

Kargo ücretine mesafeden dolayı bir şey diyemiyorum ama vergiler gerçekten çok yüksek maalesef.
  • MehmetDH5355 M kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.

Eğer %40 vergi alınırsa, cihaz bana toplamda 679,47‬ dolara gelecek.

O da şu anda yaklaşık 3.903 TL yapıyor.
    Vergiler yüksek olsun olmasına da bari bu sayede yerli firmalar doğdun o da yok. Elini taşın altına koyacak adam gibi bir firmamız maalesef yok. Vestel ve Arçelik uyuyor. Halbuki hem çok rahat yapabilirler hem de Servis imkanları ile piyasayı ciddi domine edebilirler sonuçta millet en çok onlara guvenecektir Xiaomi Anker vs bilen foruma giren yüzdesi elin parmağını geçmez

• Hep diyorum, Ecovacs piyasanın en sağlam cihazlarını yapıyor diye...
    https://www.dailymail.co.uk/news/article-7689959/Shenzi-dog-hops-robot-vacuum-round-house.html#v-5736444546444968146

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 17 Kasım 2019; 16:59:37 >
    Koltuğun alt döşemesi sarktığı için olabilir, yazacaktım ki kendiniz yazmışsınız. Benzer bi durumu ben de yaşıyordum. Sarkan yeri gerdirip zımbalayarak çözdüm.

Neden %40 vergi alınsın hocam?

ürünün fiyatı 399$
    Amazon sizden 200$ deposit çekmiş. (garanti olsun diye fazla fazla çekiyor biliyorsunuzdur)

399$ dan %20 vergi kesecek (80$) geriye kalan 120$ size iade edilecek.

%20 gümrük vergisi + yeni yasa ile %18kdv de alırlarsa %38 vergi olacak toplam. Bu şekilde de 151$ vergi çıkmış olacak size, 49$ iade edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 17 Kasım 2019; 19:33:16 >
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.