Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Robot süpürgeler hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
4.777
Cevap
222
Favori
388.780
Tıklama
Giriş
    2057 Mesaj

Modeme yakın alanlarda 5Ghz çok daha güçlü sinyal verir dolayısı ile robot önce onu görür ama bağlanamayacaktır.

Modem üzerinden 5Ghz yayınını kapatıp da deneyebilirsiniz, daha kolaylaşır işiniz.

Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Akıllı süpürge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    290 Mesaj
    Hepsi robot bey iki sorum olucaktı cevaplardanız çok sevinirim. Bende s50 var. Birincisi cihazı devamlı şarjdamı tutmalı yoksa dolunca şarjdan çekmelimi. Politika nasıl olmalı. Birde ben evde yokken robotu çalışır vaziyette temizlik yaparken bırakmamın bir zararı olurmu cihaza. Zorlanırsa takılırsa offa geçermi tşkler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Günaydın

Isaac Asimov’un romanlarında sözü edilen ve günümüzde yaygın olarak kabul edilen bir robot anayasası var:

Birinci Madde: Bir robot, bir insana zarar veremez ya da zarar görmesine seyirci kalamaz.

İkinci Madde: Bir robot, birinci kuralla çelişmediği sürece bir insanın emirlerine uymak zorundadır.

Üçüncü Madde: Bir robot, birinci ve ikinci kuralla çelişmediği sürece kendi varlığını korumakla mükelleftir.

Üçüncü maddeye - ve tabii ki robot üreticilerinin teknik dökümantasyonlarına da - dayanarak rahatlıkla robotunuzu kendi başına bırakabilirsiniz. Zaten kendi başlarına çalışma amacı ile tasarlanmış ve üretilmişlerdir. İçiniz rahat olsun, bir sorunla karşılaştıklarında veya sıkıştıklarında durur ve kendilerini kapatırlar.

Eğer iki haftadan uzun bir süre kullanmayacaksanız bataryasını çıkartınız ve şarj ünitesinden ayırınız.

Günlük kullanım sırasında batarya ömrü ve sağlığı için robotun şarjda kalması gerekmektedir.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 15 Kasım 2019; 7:42:32 >
    |
    |
    karambollllll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    131 Mesaj

Ali Tan bey merhaba, sitede sizi zevkle takip ediyorum. Daha önce yazmıştım ilk model eufy kullanıyorum , 2017 Ocak ayında almıştım, son iki gündür çalışmaz oldu, Aralıkta wallmart'tan shark iq alma planındaydım ama eufy dayanamadı iflas etti galiba. Sorunu şu ; çalıştırınca etrafında bir müddet dönüyor ve uyarı sesi verip duruyor , üstteki açma kapama tuşu da maviden kırmızıya dönüyor. Bataryası mı bitti acaba? Teşekkür ederim.
    |
    |
    Hepsirobot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba,

İki seçenek geliyor aklıma.
    Ya bataryası bitmiştir ya da döndüğü taraftaki tekerlek modülü sorun yaşıyordur.
    Ama kırmızıya dönmesi sanırım batarya sorununa işaret.
    Geçmiş olsun.
    |
    |
    ChelseaNy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iRobot R581, R790, R980, i7+, S9+ Neato Botvac 85, D7 iLife A9, W400, A8 Ecovacs Deebot930, Deebot960 Samsung 7700 Xiaomi Mi2, T6 Narwal
  • Onbaşı
    15 Mesaj

Çok teşekkür ederim hocam. Akşam dediğinizi yapacağım.

|
    |

Bir önceki kullanımda yerdeki peçeteyi almış sıkıştırmıştı, çıkarabildiğim kadarını çekip çıkardım ama içeri kısımda az bir kısmı kaldı gibi gözüküyor ondan olabilir mi acaba?
    |
    |

Tabii olabilir, ana fırça sıkışmış ise bu da encoderleri etkileyecek ve arıza sinyali verdirtecektir.
    Fırçayı ters döndürüp çıkarmanız mümkün değil mi?
    |
    |
    ChelseaNy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iRobot R581, R790, R980, i7+, S9+ Neato Botvac 85, D7 iLife A9, W400, A8 Ecovacs Deebot930, Deebot960 Samsung 7700 Xiaomi Mi2, T6 Narwal
  • Yarbay
    5665 Mesaj

Siz evinizde kullanıyor olsanız hangi cihazı kullanırdınız yada kullanıyorsunuz selamlar.

|
    |

Merhaba,

EVet, kullanmadan önce bataryanın bir tazelenme çevrimine girmesi uygun olur, 8-10 saat şarjda kalması yeterlidir.
    Başka bir ön hazırlık genel olarak belirtilmiyor robotlarda.
    İyi günlerde kullanınız.
    |
    |
    symars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2057 Mesaj

Günaydın,

Bendeki robotlar çok sık değişiyor. Hem firmaların test veya tanıtım için gönderdikleri, hem de benim ilgilenip getirttiklerim var bir sürü.
    En memnun kaldıklarım Ecovacs 950, iLife A9s, Tesvor, özellikle Xinhua, temizleme gücüne hayran kalmamla birlikte çok sık arızalanan bir Neato D5, fiyatı kesinlikle değmez ama teknolojisi göz alıcı olan yeni iRobot S9+...

Parayla alsam ve yüksek bir teknoloji isteseydim sanırım 950 alırdım.
    Ama inanın bana evdeki gerçek "hizmetçi" bir Roomba 625! 11 senedir çalışıyor hergün.

Saygılarımla,
    |
    |
    tnrskr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    131 Mesaj

Ali Tan bey, size özel mesaj göndermeyi denedim beceremiyorum , siz bana bir mesaj atsanız ben cevap yazsam ordan. Teşekkür ederim.
    |
    |

sanırım bu robotlardan yurt içinde sadece iLife A9s'e ulaşabiliyoruz...
    |
    |

Resmi olarak ithal edilenler arasında evet, maalesef...
    |
    |
    unforgiven06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    89 Mesaj

iLife A9s de 22 w ile motor gücü açısından biraz geride kalmıyor mu?
    |
    |

Her işi çok iyi yapan bir robot yok henüz.
    A9s nemli mop özelliği ile öne çıkıyor, ama kuru temizliği de hiç fena değil gerçekten.
    |
    |
    unforgiven06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    510 Mesaj
    Navigasyonsuz ve kamerasız dolayısyla, telefondan takip edemediğimiz modeller bende soru işareti. Temizle dedikten sonra acıkcası haritadan nerelere gitmiş ,görmek bana kendimi iyi hissettirtiyor. Eger atladıgı bir yer varsa yada takılırsa , haritadan görebiliyorsunuz ve takip edebiliyorsunuz. Digerleri ise rastlantısal calıstıgı için , bir odayı yada bolgeyi atlamasını anlamanız cok zor. Programladıgım S55 in işi bittiğinde , going back the dock mesajı ile evine geri dönmesi güzel bir his yaratıyor. Alacak arkadaşlara navigasyonlu modelleri tavsiye ederim. Cünkü birkere aldıktan sonra , daha iyisini almak icin bakıyorsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Günaydın,

Bendeki robotlar çok sık değişiyor. Hem firmaların test veya tanıtım için gönderdikleri, hem de benim ilgilenip getirttiklerim var bir sürü.
    En memnun kaldıklarım Ecovacs 950, iLife A9s, Tesvor, özellikle Xinhua, temizleme gücüne hayran kalmamla birlikte çok sık arızalanan bir Neato D5, fiyatı kesinlikle değmez ama teknolojisi göz alıcı olan yeni iRobot S9+...

Parayla alsam ve yüksek bir teknoloji isteseydim sanırım 950 alırdım.
    Ama inanın bana evdeki gerçek "hizmetçi" bir Roomba 625! 11 senedir çalışıyor hergün.

Saygılarımla,

Alıntıları Göster
    @Hepsirobot Bey İrobot 625 in bu denli dayanıklı olması o modele mi özel yoksa her modeli mi öyle? Birde İlife A9s dayanıklılık açısından size nasıl bir izlenim verdi. Şuan İlife a9s in garanti belgesi varsa dayanıklı ve kuruda da iyi temizliyorsa ciddi şekilde Anker den ona kayıyorum arti olarak navigasyon da var aklımda öneriniz olan roomba da var artık karar verip almak istiyorum.

• Yarbay
    2057 Mesaj

iRobot roomba 625 yarı profesyonel bir model olarak çıkartılmıştı. İçinde biraz farklı parçalar var ama zaten eski R5XX ve R6Xx modelleri çok uzun ömürlü olmak için tasarlanmışlardı. Artık öyle yapılan bir robot yok, markanın yeni ürünleri de o şekilde kaliteli değil zaten bana göre.

ilife düzgün ve dayanıklı modeller yapan bir firmadır ama öyle 10 sene ömür beklemek de hayalcilik olur. Teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir ortamda da zaten 3-4 senede bir modellerin değişmesini anlayışla karşılamak lazım. Teknik olarak A9s gerçekten üstün özelliklere sahip, ucuz olması da önemli bir avantaj tabii.

Saygılarımla
    |
    |
    MehmetDH5355 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.