Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mtek , mtek Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
55.888
Cevap
1.318
Favori
2.218.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Özellik olarak Anker 35C daha başarılı bir cihazdır ancak i7 kalitesinde bir yapıma sahip değil.
    Yeni başlıyorsanız bence Anker alın, size bu dünyanın kapılarını açar ve işinizi görür. İki seneye zaten fiyatlar daha da düşecek ve teknolojiler çok farklı yerlerde olacak, o zaman daha farklı özelliklere sahip bir robota geçersiniz.

Sadece kuru temizlik yapan çok uzun ömürlü bir cihaz isterseniz iRobot R6XX serilerine de bakabilirsiniz, özellik olarak Anker kadar iyi görünmese de çift fırçalı temizlik sistemi vakumundaki güçsüzlüğü kapatacaktır. Tabii denenmiş ve çok uzun ömürlü bir model serisi olduğunu yazmama gerek yok, o şase on milyon adetten fazla sattı. Kısa vadede f/p değeri düşüktür ama uzun vadede kendini affettirebilir.

Yine de bu teknolojinin çok hızlı ve şaşırtıcı bir şekilde geliştiğini unutmayın derim.

Saygılarımla
    Ben Anker'le başlayayım o zaman :) İleride yeni teknolojilerle yeni cihazlara yönelirim.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Tabii ki, yardımcı olayım.
    Moplu olarak bence en başarılısı Viomi V2. Su kapasitesi çok, ayarlama imkanı var ve yeterli alanı temizleyebiliyor. S50 de bu konuda iyi ama sıvı taşıa kapasitesi neredeyse yarısı kadar.

Mopsuz olarak da Xiaomi S4 içlerinde en iyisi, henüz yeni bir model ve ülkemizde çok rastlamadım ama bu aralar gelir diye düşünüyorum. S4 olmaz ise Mijia 1S de çok başarılı bir cihazdır. Her ik Xiaomi modelinde de haritalama var.
    Tabii ki mop istemediğinizde iRobot serilerini de tercih edebilirsiniz, E5451 hem yeni seri hem de cep telefonu bağlantılı bir üründür. Aynı şekilde Anker 35C de öneririm, fiyatı oldukça uygun bu aralar. Bu iki firmanın da servisi var ülkemizde.

Saygılarımla
    Çok tşk ederim. Ben ülkemizde satışı bulunan şu iki model arasında kaldım. Hemde kullanıcı yorumları çok fazla bilgilendirici. Sizce uygunmu sonkez sormak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karambollllll K kullanıcısına yanıt
    Hocam, ucuz olanı ilk seri Xiaomi Mi. Hem yazılım, hem de donanım olarak 3 senelik bir modeldir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın çok yaruyorum sizi. Şu üç modelden sizce hangisi. Yada sizin önerdiğiniz mi modellerini nerden alabilirim.

Rica ederim.
    S50 ve S55 aynı cihazdır, renk farkı var sadece.
    İRobot mopsuz ve haritalaması olmayan biz cihaz.
    Yani karşılaştırmanız biraz elma armut muhabbeti olmuş.
    Size mop ve haritalama lazım değilse iRobot iyi
    cihazdır ama 3000 TLye işinizi daha iyi görecek modelleri ben forumdaki başka üyelere yazdım bu aralar, okumanızı öneririm. 3000Tlyi sadece kuru süpürme yapan bir cihaza vereceğinize biraz daha ekleyip haritalama yapan kombi bir cihaz almanız daha akıllıca olmaz mı?
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 9 Kasım 2019; 12:19:28 >
  • quote:

Rica ederim.
    S50 ve S55 aynı cihazdır, renk farkı var sadece.
    İRobot mopsuz ve haritalaması olmayan biz cihaz.
    Yani karşılaştırmanız biraz elma armut muhabbeti olmuş.
    Size mop ve haritalama lazım değilse iRobot iyi
    cihazdır ama 3000 TLye işinizi daha iyi görecek modelleri ben forumdaki başka üyelere yazdım bu aralar, okumanızı öneririm. 3000Tlyi sadece kuru süpürme yapan bir cihaza vereceğinize biraz daha ekleyip haritalama yapan kombi bir cihaz almanız daha akıllıca olmaz mı?
    Saygılarımla
    Viomi V2 diye bir cihaz var roborock s50 den daha ucuz. Aradaiki farkı ogrenebklir miyim. Teşekkürler

• oguz707 O kullanıcısına yanıt
    Oğuz hocam, forumdaki son onbeş sayfadaki yorumları biraz okumanızı öneririm, hemen her sayfada bir defa Viomi hakkında bir şeyler yazılmıştır illaki.

V2nin bataryası daha küçük ancak sıvı haznesi daha büyük. Sınırlama sensörleri yoktur, manyetik bant kullanmazsınız.

Yazılımda da farklılıklar var ancak temel ayrım temizleme alanı ve kapasitelerdedir. Viomi, Xiaomi ekosisteminin alt grubudur.

Saygılarımla

O zaman s50 de karar kılıyorum. Onaylarmısınız. İlginiz için gerçekten çok tşkler. Kaçırmışım pardon. Anladığım kadarıyla viomi v2 s50den daha iyi. Seçmem gereken viomi v2 değilmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karambollllll -- 9 Kasım 2019; 12:50:1 >
    Bir şey sormama izin verin lütfen.
    Madem moplu bir model istiyorsunuz, Viomi V2’den neden vazgeçtiniz? Hangi özelliği sizi cezbetti S50’nin? Arada batarya farkı var, kalanı Arçelik ve Beko muhabbeti gibi. Evinizin net temizlenebilir alanı 130m2den büyük mü?

Valla haklısınız :) yoğun uğraşlar içinde yazılıyorum sizinle kafam karıştı. Evet haklısınız viomi v2 daha iyi. Ev net temizlenebilir alanı 100 mkare. V2 batarya azlığı sıkıntı yaratmaz diyorsanız v2 seçiyorum ne dersiniz :)

Bu modellerde titreşimle silme özelliği yok sanırım değilmi üstad.

O cihaz 150m2 temizliyor normalde. Kaldı ki, size ne? Şarjı az kalsa bile yerine dönüyor, şarj olunca kaldığı yerden devam ediyor.
    İyi günlerde kullanın.

• O özellik şimdilik sadece iLife A9s için var.

• quote:

Oğuz hocam, forumdaki son onbeş sayfadaki yorumları biraz okumanızı öneririm, hemen her sayfada bir defa Viomi hakkında bir şeyler yazılmıştır illaki.

V2nin bataryası daha küçük ancak sıvı haznesi daha büyük. Sınırlama sensörleri yoktur, manyetik bant kullanmazsınız.

Yazılımda da farklılıklar var ancak temel ayrım temizleme alanı ve kapasitelerdedir. Viomi, Xiaomi ekosisteminin alt grubudur.

Saygılarımla
    Hocam önerinizi dikkate alcan. Bir çok sayfayı okumaya çalışıyorum. Bazen atlıyorum. Viomi de sanal bariyer var mı? 120 metrekare ev için yeter mi? Xiaomi ile aradaki fark 300e düşerse xiaomi mi alınmalı?

• oguz707 O kullanıcısına yanıt
    Sanal harita üzerinde ne lazımsa var tabii ki. 120 m2 her robot için mümkün günümüzde. Xiaomi daha üstünmü ki aradaki farkın azalmasını bekliyorsunuz? Esas olan sizin ihtiyaçlarınızın en makul fiyata karşılanması değil mi?
    saygılarımla

• Merhaba ben ecovacs deebot ozmo 930 kullaniyorum. Ama son donem kullanamiyorum cunku uygulamada hep offline. Ve wifi baglanma noktasi olarakta kendi gorunuyor tam cekiyor, onunlada acmaya calisiyorum ama olmuyor.Ne onerirsiniz , ne yapmaliyim?

• claret C kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bu genelde modem bağlantı sisteminden kaynaklanır.
    2.4GHz üzerinden bağlanmalısınız, 5GHz’de çalışmaz Ozmo. Bunu kontrol etmenizi öneririm.
    Standart olarak robotu reset ettiğinizi be şifreleri yeni baştan girdiğinizi varsayıyorum.

• quote:

Sanal harita üzerinde ne lazımsa var tabii ki. 120 m2 her robot için mümkün günümüzde. Xiaomi daha üstünmü ki aradaki farkın azalmasını bekliyorsunuz? Esas olan sizin ihtiyaçlarınızın en makul fiyata karşılanması değil mi?
    saygılarımla
    Hocam ilginize çok teşekkür ederim.

• S50 bu aralar almak mantıklı mı sizce? Her an s6 gelirse diye çekiniyorum biraz :/ yurtdışından garanti sıkıntısı yaşayacağım bir s6 getirtmektense xiaomi kendi mağazasından s50 alsam diye düşünüyorum ama bilemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackberry86 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi'nin ürün çıkarma alışkanlığına bakacak olursak S7 dahi yakındır , bir kaç aya tanıtırlar diye düşünüyorum, ama mahrumiyet bölgesi olduğumuz için S6 dahi gelemedi maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.