Şimdi Ara

ROB HALFORD Sevenler Topluluğu//HEAVYciler içeri>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.819
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> ROB HALFORD Sevenler Topluluğu//HEAVYciler içeri>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2438 Mesaj
  Gerçek adı Robert John Arthur Halford'dur. 25 Ağustos 1951 İngiltere-Walsall doğumlu, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. Özellikle 1980'li yillarda, heavy metal dunyasinda buyuk ses getirmis olan JUDAS PRİEST grubunun solisti.  Hayatı...

  Rob Halford, 1973'te Hiroshima Grubundan, Judas Priest'in solisti olan Alan Atkins'in yerine gelmiştir. Hayatı İngiltere'nin Wallsall kasabasında geçen Halford'un yaşadığı yer bir sanayi kasabası diyebileceğimiz demir-çelik sanayilerinin bol olduğu bir kasabadır. Okula da aynı kasaba da başlar. Annesi ve babası , orta gelirli bir İngiliz Ailesidir. Rob’un babası da Çelik Fabrikasında çalışıyordur. 14-15 yaşlarında ise , Rob kendisinde pek de normal olmayan hisleri fark eder. Yaşıtlarından daha farklı davranır. Kendisinin gay olduğunu o yaşlarda anlar. Rob, bunu herkesten saklar. Çünkü dışlanmak ve küçük düşürülmek onun en büyük korkusudur. Sınıf arkadaşlarından ve ailesinden kimseyi bundan haberdar etmez. Kendi ağzından o yılları şöyle açıklıyor “ Kendini kayıp hissetmek ve insanın kafasının karışması çok kötü bir duygu. Özellikle ergenlik çağında iken , hiçbir şeyi akıl edemezsiniz , nereye gideceğinizi bilemezsiniz.” Rob, yavaş yavaş müziğe doğru kaymaya başlamıştır. 18-19 yaşlarında , Deep Purple ve Led Zeppelin’in yaptığı müzik , onu çok etkiler ve kendi kendine “İşte bu , işte ben, istediğim , yapmak istediğim müzik bu !” şeklinde söylenir. 1968 yılında Liseden mezun olduktan sonra, Hiroshima adlı bir gruba katılır. Bir Birmingham kenti grubu olan Hiroshima , yerel barlarda çalan bir müzik topluluğudur.

  Judas Priest Yılları:

  Aynı zamanda, Judas Priest grubu da, Birmingham’da çalan , fakat diğer gruplardan biraz daha popüler olan bir topluluktur. Ve yıllar 1973’ü gösterdiğinde Priest’in orijinal vokalisti Al Atkins gruptan ayrılır. Priest vokalsiz kalmıştır. Ve grup elemanlarından birinin sevgilisi, agabeyi Rob Halford'u vokalist olarak gruba önerir.

  Gruba katılan Rob ile tekrar doğan Priest grubu , çalışmalarını kendi aralarında “Holy Joe’s” adını verdikleri , yerel bir Kilisenin alt katında yapmaya başlarlar. İki gitar, bir bass o zamanlar biraz yadırganır. Fakat Tipton , bunun daha enerjik ve daha etkileyici bir sound olacağına inanıyordu. 1974 yılının başlarında, Gull adında bir kayıt şirketi ile imzalanan antlaşma , yeni çıkaracakları albüm için yardım faktörü olur. Ve Rocka Rolla albümünün kayıtları tamamlanır. Piyasaya sürülen albüm , yalnızca birkaç bin adet satar. Priest halen kendilerine inanan güvenen bir kitle aramaktadır.

  Çelik fabrikalarının sesleriyle karıştırdıkları müzikleri ile Heavy Metal tohumlarını yeşertiyorlardı. 2 yıl sonra, yani 1976’da yine Gull etiketi altında, Sad Wings Of Destiny albümlerini piyasaya sürerler. Fakat , karşılarında büyük bir engel vardır. O yıllarda İngiliz piyasasında bir Punk dalgası ortalığı kasıp kavuruyordu. Priest ise yollarına aynen devam etmek için birbirlerine söz vermişti… 1977 yılında CBS Records etiketi altında Sin After Sin albümü yayınlanır. “Black Sabbath , Led Zeppelin , Deep Purple gruplarının aksine , alışılagelmiş olmayan scream vokallere ağırlık veren , biraz daha yüksek gitar soundlu müzik insanların hoşuna gitmişti. Judas Priest farklıydı !” diyor Metal Edge Dergisinin genel editörü Paul Gargano… Rob Halford 80’li yıllara doğru geldiğimizde sahnede kullandığı kırbaçlar, metal ile dolu ceketler ile insanların hayranlığını kazanmayı başarmıştı. Hatta “I have been whipped by Rob Halford” (Rob Halford tarafından kırbaçlandım.) yazılı stickerlar satılmaya başlanmıştı .

  80’li yıllar Priest’in ve Halford’un altın yıllarıydı. En muhteşem albümler ve Halford’un o muhteşem karizması dünyayı kasıp kavuruyordu. Halford’un , Al Atkins’ten sonra Priest’e kazandırdığı şey açıktı : Onlar artık Metal Gods [ Metal Tanrıları] idi… British Steel , Point Of Entry , Screaming For Vengeance , Defenders of The Faith … ve daha niceleri… Priest’in yaptığı her albüm olay oluyordu. Heavy Metal tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştı ismini Priest… Rob Halford’un eşiz scream vokalleri , küçük bir kızın çığlığı kadar yırtıcı bir ses , aynı zamanda yeryüzündeki en duygusal ses tonu insanları büyülüyordu. Konserler , turneler … Priest kainatı fethediyordu… Ve 1989 yılında bir konserin ardından , polis Priest grubunu göz altına almıştı ! Nedeni ise iki gencin Stained Class (1978) albümündeki Beter By You Beter Than Me şarkısını dinlerken intihar etmeleri… Şarkıdaki “Do it”(Yap Bunu !) kelimesinin , gençlere gizli bir mesaj verdiğini savunan aileler, Priest’i mahkemeye vermişti.

  Mahkemenin ardından , Priest aklanıyordu ve şarkıda intihara iten hiçbir mesajın bulunmadığı anlaşılıyordu. 1990 yılında Painkiller albümü ile bir bomba daha patlıyordu. Bu albüm aynı zamanda HALFORD’un Priest ile 90’lı yıllarda çıkardığı en son albüm oluyordu. Çünkü Halford artık kişisel kariyerine önem vermek istiyordu ve bunu gruba açıklamıştı. 1992 yılında grubu bırakması , gruptaki herkesi şoka çevirmişti. her şeyin sonuna gelindiğine inanıyordu KK… Fakat Halford kararlıydı. Artık “farklı” şeyler yapma zamanıydı.

  1992 yılında Fight grubunu kuran Halford artık kendi solo kariyerine başlamıştı...  Ayrılık...

  1993 yılında Fight grubuyla çıkardığı War Of Words albümü ile Halford fanları heyecanlanır. Çünkü bu albüm , Halford’un kendi solo kariyerinde çıkardığı en iyi 3 muhteşem albümden biridir. Priest soundundan farklı bir müzik , ve daha kişisel şarkı sözleri , fanları sevindirmeyi başarmıştı.

  Ardından gelen Mutations ve A Small Deadly Space albümleri de Fight grubunun 1994 - 1995 yıllarında çıkardığı albümlerdir. War Of Words ‘e göre daha etkisiz kalan albümler , yine de fanları memnun etmeyi başarmıştı.

  Halford , kendi kurduğu Fight grubunu da dağıtır . Two grubunu kuran Halford , bu grupla çıkardığı tek albüm “Voyeurs” ile o kadar tepki topluyordu ki , albümden sonra gelecek olan Dünya turu da iptal olmuştu. ! Albüm , hiçbir Heavy ögesi taşımayan , tamamen bateri ve bilgisayar efektleri ile dolu kayıtlardan oluşuyordu. Büyük tepkilerden ve baskılardan sonra, Halford kurduğu Two grubunu da dağıtır ve özüne dönmeye karar verir. Heavy Metal yapmak , onun işiydi … Heavy Metal onun ruhuydu … İsyan ve sistemin bozukluğunu çığlıklarıyla dünyaya haykıran Halford aramıza tekrar girecek miydi ? Bu sorunun cevabı : Evet… Halford, 2000 yılına geldiğimizde “HALFORD” grubunu kuruyordu. Milenyuma muhteşem 2 albüm ile giriş yapıyordu … Resurrection (2000) ve Crucible (2002) , daha önce de dediğim gibi en muhteşem 3 albümden 2’si… 90’lı yılların durgunluğu , ve 2000’li yıllara giriş yapılırken Heavy Metal’deki o iniş , birden tavan yapıyordu.

  Heavy tarihinin en büyük isimlerinden olan Halford , bu iki albümle fanlarına tekrar döndüğünü işaret ediyordu. Pat Lachman ve Metal Mike’ı gitarlara alan Halford , resmen krallığını ilan ediyordu. Konserlerde çalınan Metal Gods, Electric Eye , Breaking The Law şarkıları ise , özlediğimiz Halford’lu Priest’i biraz olsun bizlere hatırlatıyordu. 2001 yılında çıkan tek Halford Live albümü “Live Insurrection” da , Live Albümler tarihinde en üst sıralara ismini kazıttırıyordu. Albümde, Priest fanlarına jest olarak , Metal Gods ve Breaking The Law gibi şarkılar da çalınmıştır !  KRALIN DÖNÜŞÜ

  Rock in Rio’da verdikleri 2001 yılındaki konserde , konser sonlarında çalınan Electric Eye parçasında , girişte Hellion bölümünde , kalbine doğru yumruklar atması ve seyirciye doğru gözleri yaşlı bir şekilde şarkıyı fısıldaması Judas’ı özlediğini gösterir gibiydi… Ve yıllar 2004’ü gösterdiğinde , Halford’un Judas’a geri dönmesi her zamanki gibi yine olay olmuştu… Evet , Halford the Metal God geri dönmüştü… Grubun birleşme hikâyesi ile ilgili Lead gitarist Glenn Tipton şöyle anlatıyor : “Bir gün Halford’un evinde toplanmıştık her zamanki gibi… İngilizleri bilirsiniz , hemen karar verirler ve kafalarına koydukları şeyi hemen yapmak isterler. Halford ile birleşmeyi düşünmüştük o an bütün grup olarak. Rob da bize hayır dememişti… Eee ? demiştik… Ne duruyoruz o halde ?”  Ve Ardından 2008 de Nostradamus albümüyle son derece epik bir çalışma ile 57 yaşında olmasına rağmen ne sesinden ne de o ilk günkü Heavy Metal ateşinden hiçbir şey kaybetmediğini göstermişti. Ardından gelen turnelerde 13 Ağustos 2008 İstanbul Kuruçeşme Arena'da sahne almistir..


  ÜYELER:


  1. To die

  2. AlcohollicA

  3. VGroove

  4. slash7895123

  5. Sakitty  İMZA

  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_29358713/mpage_1/key_//tm.htm#29358713][b][center]ROB HALFORD FAN CLUB[/center][/b][center][image]https://store.donanimhaber.com/b4/3c/26/b43c26a9839ccd53253700d7959e6e20.jpg [/image][/center][/link]


  GÖRÜNÜŞ


  ROB HALFORD FAN CLUB  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba The Hutt -- 29 Ocak 2009; 2:01:52 >  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1468 Mesaj
  Rob Halford sevme fazla asdafsdfasdf
  |
  |
  _____________________________
  Mabel's Fatal Fable
  Nam-ı Diğer Chuck Schuldiner
 • Yarbay
  2438 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: Chuck Schuldiner

  Rob Halford sevme fazla asdafsdfasdf

  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orjinalden alıntı: Chuck Schuldiner

  Rob Halford sevme fazla asdafsdfasdf  1 olur 2 olur tamam...ama 100. defa her konuda bunu görürsem böyle insanlarla aynı havayı soluduğumuza kahrolurum.
  |
  |
  _____________________________
  [DH] TOYOTA KULÜBÜ
  1993 Toyota Corolla 1.6 GLi 114 HP
  ahhhhhh ciğerimin,,, aman ciğeriiiimin köööşesiiiii....
 • Yarbay
  2475 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: olabilirmi


  quote:

  Orjinalden alıntı: Chuck Schuldiner

  Rob Halford sevme fazla asdafsdfasdf  1 olur 2 olur tamam...ama 100. defa her konuda bunu görürsem böyle insanlarla aynı havayı soluduğumuza kahrolurum.

  sonunda chuck yazan konulara girmezsin olur biter  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragonborn -- 27 Ocak 2009; 18:38:08 >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orjinalden alıntı: YrkndrY

  quote:

  Orjinalden alıntı: olabilirmi


  quote:

  Orjinalden alıntı: Chuck Schuldiner

  Rob Halford sevme fazla asdafsdfasdf  1 olur 2 olur tamam...ama 100. defa her konuda bunu görürsem böyle insanlarla aynı havayı soluduğumuza kahrolurum.

  sonunda chuck yazan konulara girmezsin olur biter

  bozacının şahidi hede

  seninde vereceğin önerininde diye başlayıp gitmek istemiyorum
  |
  |
  _____________________________
  [DH] TOYOTA KULÜBÜ
  1993 Toyota Corolla 1.6 GLi 114 HP
  ahhhhhh ciğerimin,,, aman ciğeriiiimin köööşesiiiii....
 • Yarbay
  2795 Mesaj
  Sen Rob sev de o seni severse büyük problem
  |
  |
  _____________________________

  ...mighτy Ducks of Anaheim...
 • Binbaşı
  1468 Mesaj
  Ne çok sevenim varmış asdfasdf

  Rob da yığılır
  |
  |
  _____________________________
  Mabel's Fatal Fable
  Nam-ı Diğer Chuck Schuldiner
 • Yarbay
  2438 Mesaj
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  607 Mesaj
  ekle gaydir maydir ama zeki mürende öyleydi
  |
  |
  _____________________________
  ''To Be A Rock And Not To Roll''

 • Yarbay
  3207 Mesaj
  Yaz beni de...
  |
  |
  _____________________________
  2015 Nissan X-Trail Platinum Premium Pack (X-Tronic) - İnci Beyazı
  2014 Toyota Corolla 1.4 D-4D Advance M/M - İnci Beyazı
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  herif gençken niyeti bozmuş gaylik yapmış diye sesini inkar mı edeceksiniz

  ekle
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  287 Mesaj
  Aa ben nasıl kaçırdım bu grubu hemen ekle hatta onur üyesi yaparsan sevinirim.29328392 oktav herifin sesi.Son Nostradamus albümleri benim için çok tatmin edici olmasada,gerçek heavy metal ruhunu yaşatan ender grup
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2438 Mesaj
  yeni üyeleri ekledim
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3207 Mesaj
  Biz onu çok seviyoruz ama , onun bizi çok sevmemesi tercihimdir
  |
  |
  _____________________________
  2015 Nissan X-Trail Platinum Premium Pack (X-Tronic) - İnci Beyazı
  2014 Toyota Corolla 1.4 D-4D Advance M/M - İnci Beyazı
 • Yarbay
  2438 Mesaj
  niye böyle düşünüyorsunuz ki?

  sizin hiç çok sevdiğiniz kız arkadaşınız olmadı mı?
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  Annesi ve babası , orta gelirli bir İngiliz Ailesidir. Rob’un babası da Çelik Fabrikasında çalışıyordur. 14-15 yaşlarında ise , Rob kendisinde pek de normal olmayan hisleri fark eder. Yaşıtlarından daha farklı davranır. Kendisinin gay olduğunu o yaşlarda anlar. Rob, bunu herkesten saklar. Çünkü dışlanmak ve küçük düşürülmek onun en büyük korkusudur. Sınıf arkadaşlarından ve ailesinden kimseyi bundan haberdar etmez. Kendi ağzından o yılları şöyle açıklıyor “ Kendini kayıp hissetmek ve insanın kafasının karışması çok kötü bir duygu. Özellikle ergenlik çağında iken , hiçbir şeyi akıl edemezsiniz , nereye gideceğinizi bilemezsiniz.” Rob, yavaş yavaş müziğe doğru kaymaya başlamıştır. 18-19 yaşlarında , Deep Purple ve Led Zeppelin’in yaptığı müzik , onu çok etkiler ve kendi kendine “İşte bu , işte ben, istediğim , yapmak istediğim müzik bu !” şeklinde söylenir. 1968 yılında Liseden mezun olduktan sonra, Hiroshima adlı bir gruba katılır. Bir Birmingham kenti grubu olan Hiroshima , yerel barlarda çalan bir müzik topluluğudur.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slash7895123 -- 28 Mart 2009; 2:12:44 >
  |
  |
  _____________________________
 • Er
  10 Mesaj
  Arkadaşlar belki yanlış yere açıyor olabilirim ama mazur görün.

  Bana bir albüm gerekli. Orjinal olması şart. Sıfır yada ikinci el fark etmez.

  1992 - Rob Halford & Black Sabbath - Ozzy Meets The Priest (15-11-92)

  1992 Yılında yapılan konserin cd si. Şimdiden saolun.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  696 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: muserturer

  Arkadaşlar belki yanlış yere açıyor olabilirim ama mazur görün.

  Bana bir albüm gerekli. Orjinal olması şart. Sıfır yada ikinci el fark etmez.

  1992 - Rob Halford & Black Sabbath - Ozzy Meets The Priest (15-11-92)

  1992 Yılında yapılan konserin cd si. Şimdiden saolun.

  Böyle bir albüm yok 92 de sadece sabbathla beraber 1 konser verdiler bootleg olarak netten ulaşabilirsin
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Evet şu anda yüksek sadakatta çalıyor.

  |
  |
  _____________________________


  BUGÜN, SÖZLÜKLER KUSUYORUM; CÜMLELER KURAMAZKEN DÜN.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Lastik Avcısı
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,261
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.